• Dërgesa me postë të shpejtë
 • Në të gjithë Shqipërinë
 • 100% blerje te sigurta

Tigan i thellë

0 KomenteVlerësimi

Tigani i thellë për skuqje Delicia është ajo që ju duhet në kuzhinën tuaj për gatime të shëndetshëm plotë vitamina dhe shije të plotë duke përdorur shumë pak yndyrë.

 • deri në 50% më shumë rezistencë ndaj gërvishtjeve se qeramikat e tjera në treg
 • 3 herë më pak ngjitje se markat e tjera me veshje qeramike në treg
 • 2 herë më shumë jetëgjatësi
Për info na telefononi në numrin: 044514400

Çmimi 2.990 Lekë

Club5* 2.690 Lekë

Porosit tani

Për porosi telefononi:
04 451 44 00

Më shumë
Përshkrimi

Gatime të shijshme dhe të shëndetshme në çdo vakt

Tigani për skuqje Delicia Wok është pjesë e linjës më të re të enëve të kuzhinës Delimano Ceramica Delicia prodhuar me material alumin të përparuar dhe smalt silikoni blu në pjesën e jashtme dhe harmonizimin e efektit të gurit me qeramikën CeramicaForte në veshjen e brëndshme e cila është qeramika më e mirë organike e disponueshme në treg në ditet e sotme.  Një element i rëndësishëm në kuzhinën tuaj, ky tigan është dizenjuar në formë rrethore në pjesën e poshtme të tij e cila bën të mundur shpërndarjen e nxehtësisë në të gjithë pjesën e poshtme e ndërkohë anesoret e tij do të qëndrojnë të ftohta.

Mbështetje Eco ndaj mjedisit

Ndryshe nga veshjet e tjera me shtresë jo-ngjitëse, veshja qeramike është ekologjike, pa përmbajtje të PFOA dhe gjatë prodhimit ajo është miqësorë ndaj mjedisit pasi lëshon një sasi të ulët të CO2 në mjedis.

Dorezë e Butë dhe Ergonomike e Integruar me Sensor Termo

Do të dashuroheni me dorezën ergonomike dhe të butë në prekje që karakterizohet nga një sensor praktik termo i cili  e kthen ngjyrën e Delimano’s në portokalli kur ngrohet. Shijoni gatimin me dorezën praktike dhe komforte, e cila ju bën me dije kur të shtoni përbërësit.

Efekti i Gurit në Stilin Modern dhe të Sofistikuar Italian

Prodhuar në bashkëpunim me furnitor Italian, tigani Delimano Ceramica Wok është prodhuar me një dizajn tërheqës dhe modern: smaltin e silikonit blu në veshjen e jashtme me harmonizimin e efektit të gurit dhe shtresës qeramikë në pjësën e brendshme. Shkëlqim dhe stil modern që përshtatet në çdo kuzhinë.

Delimano Ceramica Delicia wok

Avantazhe

Vakte të shijshme plotë vlera ushqyese

Sepse Delimano CeramicaForte është shumë e lëmuar dhe jo poroze, ju duhet thjeshtë një pikë vaj për të lyer të gjithë sipërfaqen e tiganit. Një përçues i përkryer i nxehtësisë, veshja e brendshme CeramicaForte gatuan ushqimin që vendoset në sipërfaqen e nxehtë duke ruajtur vlerat ushqimore dhe aromën.

Mbështetje Eco ndaj mjedisit

Ndryshe nga veshjet e tjera me shtresë jo-ngjitëse, veshja qeramike është ekologjike, pa përmbajtje të PFOA dhe gjatë prodhimit ajo është miqësorë ndaj mjedisit pasi lëshon një sasi të ulët të CO2 në mjedis. E renditur si një ndër markat më të mira në treg, deri në 3 herë më pak ngjitje, deri në 50% më shumë rezistencë ndaj gërvishtjeve se qeramikat e tjera në treg dhe  2 herë më shumë jetëgjatësi.

Shërbeni Vakte të Shëndetshme Plot Shije

Shtresa e brendshme qeramike CeramicaForte ka dhe një veçori speciale: kur ushqimi vendoset në një sipërfaqe uniforme të nxehtë, ai menjëherë mbërthen vlerat ushqimore, lëngun, freskinë dhe shijen brënda tij. Dhe ju nevoitet vetëm një pike vaj për të lyer tiganin. Në këtë mënyrë ju do të shërbeni vakte plot shije, pa kalori të tepërta dhe kolesterol.

Rezistente ndaj gërvishtjeve, nuk ngjit mund te lahen edhe në lavastovilje

Tigani Delimano Ceramica Delicia Frypan është rezistent ndaj temperaturave deri ne 450°C dhe ndaj gërryerjeve nga detergjentet. Rezistente ndaj gërvishtjeve, nuk ngjit mund te lahet edhe në lavastovilje me detergjent të butë, do të ruaj shkëqlimin edhe pas shumë larjesh.

 

Rekomandime

Rekomandohet për:

 • ata të cilët preferojnë të përdorin produkte me materiale cilësore dhe eficente
 • për ata që preferojnë produkte cilësore për gatime të shëndetshme
 • njerëz të ndërgjegjshëm për mjedisin dhe minimizimin e impaktit në të
 • të dashuruarit me stilin modern dhe të sofistikuar Italian
 • ata të cilet janë duke kërkuar për produkte të cilat janë praktike në përdorim dhe lahen lehtësisht, e të cilat i rezistojnë kohës
Info teknike

Informacione mbi produktin:

Materiali i jashtëm: bazë alumini me smaltin e silikonit në veshjen e jashtme

Materiali i brendshëm: eco-miqësorë me mjedisin dhe jetëgjatë falë qeramikës Delimano CeramicaForte me dizajn guri.

Të dhënat mbi Përbërjen:

 • Pa përmbajtje PTFE dhe PFOA
 • deri në 50% më shumë rezistencë ndaj gërvishtjeve se qeramikat e tjera në treg
 • 3 herë më pak ngjitje se markat e tjera me veshje qeramike në treg
 • 2 herë më shumë jetëgjatësi

Tipar i Veçantë: Dorëzë me dizajn Ergonomik, e butë në prekje, integruar në veshje e jashtme logo portokalli  Delimano

Mirëmbajtja: Mirëmbajtja: Mund të lahet edhe në lavastovilje me detergjent jo shumë të fortë ose me sfungjer enësh nga ana e butë.

Qëndrueshmëria ndaj temperaturës: deri në 450° C

Përmasa: 20 cm

Çmimi 2.990 Lekë

Club5* 2.690 Lekë

Porosit tani

Për porosi telefononi:
04 451 44 00

Më shumë

Komentet e klienteve0 Komente

Komenti i ri

Sa e vlerësoni këtë produkt?

Fushat shënuar me * janë të detyrueshme për t'u plotësuar

Faleminderit për komentin tuaj

Komenti u pranua dhe po verifikohet.

Produkti i fundit që keni parë

 • Dërgesa në të gjitha qytetet e SHQIPËRISË!
  Produkti paketohet në magazinën tonë dhe vjen për 2-3 ditë!
 • Produkte të Kontrolluara dhe Çertifikuara
  Të gjithë produktet shoqërohen me faturë tatimore e cila vlen si Garanci.
 • Keni pyetje?
  Na telefononi në numrin 044514464
 • Të dhënat janë të sigurta!
  Të dhënat tuaja do të përdoren vetëm nga kompania jonë për qëllimet e saj!

Top Shop - porosi online

Produkte të cilësisë së lartë siç i keni parë në televizor dhe këshilla për rënien nga pesha, fitnes-in, bukurinë, shëndetin, artikujt shtëpiake, kuzhinen, dyshekët dhe zbavitjen
Regjistrohu Falas në Newsletter!