Nuk keni produkte në shportë

Provo

Dyshek Dormeo Fresh Prima

Photo
Video

Fresh Prima është një dyshek i cilësisë së lartë me fortësi mesatare. Dyshek me 3 zona, me lartësi 18cm. Testuar dhe çertifikuar me teknologjinë Octaspring®. Mbulesë me material memory e cila mund të lahet dhe e pasuruar me mbrojte anti-bakteriale dhe kundra pluhurave. Siguron mbështetje dhe gjumë të mirë – për fëmijë dhe të rritur. Garancia 15 vjet.

Dyshek Dormeo Fresh Prima
Nga 37.990 Lekë Deri në
Zgjidh opsionin
Na telefono në: 04 451 44 00
 • Më shumë
 • Detajet e produktit
 • Informacione Shtesë
 • Të dhëna teknike
Më shumë

Fresh Prima është një dyshek i cilësisë së lartë me fortësi mesatare. Dyshek me 3 zona, me lartësi 18cm. Testuar dhe çertifikuar me teknologjinë Octaspring®. Mbulesë me material memory e cila mund të lahet dhe e pasuruar me mbrojte anti-bakteriale dhe kundra pluhurave. Siguron mbështetje dhe gjumë të mirë – për fëmijë dhe të rritur. Garancia 15 vjet.

Më shumë
Detajet e produktit

Dyshek mbështetës, cilësi e lartë, me 3 zona me lartësi bazë të rehatshme. 2 cm mbulesë e butë memory që përshtatet me trupin tuaj.

 • Niveli i qëndrueshmërisë: dysheku nuk është i fortë si diamanti dhe as i butë si pambuku, por do të jetë mbështetës perfekt për turpin tuaj!. 
 • Freski: sistemi unik i ajrosjes ju ofron qarkullimin e vazhdueshëm të ajrit.
 • Lartësia totale: 18 cm - 16 cm lartësia e bërthamës dhe 2 cm lartësia e mbulesës me material Memory, e qëndisur me fibra argjendi për të mbajtur larg aromat e pakëndshme nga dysheku juaj.
 • 3 zona për mbështetje optimale për zona të ndryshme të trupit.
 • Mbulesë me Zinxhir e cila lahet për një ambient të shëndetshëm dhe të pastër pa baktere, pluhura dhe aroma.
 • Dyshek Antibakterial dhe Hipoalergjik, i përshtatshëm për personat që kanë shqetësime nga alergjitë apo astma.
 • Pagesë me këste.

Dysheku me përshtatshmërinë & ajrosjen perfekte:

Kombinimi i materialeve më cilësore, patentë Dormeo, për përshtatshmërinë perfekte me trupin tuaj dhe vetajrosjen maksimale, për një gjumë të pastër dhe pa baktere.

Dy shtresat e Ecocell®  I sigurojnë mbështetjen e duhur & përshtatshmërinë e materialit me format e trupit tonë. Ndërsa sustat inovative octaspring, të vendosura në zemrën e dyshekut, lëvizin me trupin tuaj. Bashkëveprimi I dy materialeve speciale Ecocell & sustave Octaspring I sigurojnë dyshekut ajrosjen maksimale duke na ofruar kështu një gjumë të pastër dhe pa praninë e mikrobeve apo alergjenëve. Falë formës unikë të sustave Octaspring nuk do të ndjeni asnjë lëvizje të partnerit tuaj gjatë natës, duke bërë kështu një gjumë të qetë dhe pa zgjime të shpeshta. Dysheku është i përshtatshëm për persona me peshë deri në 140kg.

Dyshek hipoalergjik me mbulesë me zinxhir:

Mbulesa e dyshekut e përbërë nga materiali Memory I cili përshtatet në mënyrë perfekte me konturet e trupit tuaj. Zinxhiri me mbulesë e bën atë superior në higjenë pasi mund të pastrohet shumë thjeshtë dhe sa herë të dëshironi. Qepja e fibrave të argjendit në mbulesë, të pasurara  dhe me trajtimin CleanEffect® e bëjnë këtë dyshek rezistent ndaj pluhurave, anti – mikrobeve dhe mban larg aromat e pakëndshme.

Informacione Shtesë

Dysheku Fresh Prima me shumë seksione

Fresh Prima përbëhet nga materialet më cilësore në treg, të cilat të kombinuara sëbashku ju ofrojnë ambjentin perfekt për gjumë sa më të rehatshëm:

 1. Në materialin e mbulesës janë qëndisur fibra argjëndi të pasuruar dhe me trajtimin CleanEffect® për tju siguruar mbrojtje ndaj baktereve dhe pastërti.
 2. 2 cm Memory përshtatet në mënyrë perfekte me konturet e trupit duke na ofruar rehatinë e kërkuar.
 3. Materiali Ecocell® na siguron mbështjen e duhur për trupin tonë.
 4. Teknologjia Octaspring®, me formën e vet UNIKE 3D – çdo sustë lëviz në mënyrë individuale dhe duke e bërë dyshekun fleksibël dhe të përshtatshëm ndaj çdo lëvizje tonën apo formës tonë trupore.
 5. Dysheku është i pajisur me 4 doreza në anët e tij për lehtësi në lëvizje.

4 hapa të lehta për ta hapur dhe për ta vendosur.

 • Prisni me kujdes qesen e jashtme me gërshër duke u siguruar që të mos prisni qesen plastike në brëndësi të dyshekut. Mos përdorni thikë.

 • Hapni vakumin e mbyllur për të vendosur dyshekun mbi shtratin tuaj

 • Priteni me kujdes qesen plastike përtej skajeve dhe shikoni sesi dysheku menjëherë fillon të fryhet. Hiqeni qesen plastike.

 • Lejeni 6 orë dyshekun tuaj të hapur në mënyrë që të fryhet plotësisht.

Dormeo Fresh prima rekomandohet për të gjithë ata që:

 • Për të gjithë ata që janë në kërkim të një dysheku mbështetës
 • Ata që janë në kërkim të një dysheku ergonomik që do të sigurojë mbështetje optimale në të gjithë pozicionet e gjumit.
 • Të gjithë ata që janë në kërkim të një dysheku antibakterial, dysheku rezistent ndaj pluhurave, asmatikët dhe njerëzve të prirur ndaj alergjive.
 • Për shkak të përfitimeve shëndetësore që lidhen me fibrat e punuara me argjend dhe mbështetjen e mirë, dysheku është veçanërisht i përshtatshëm për fëmijë të vegjël.
 • Dysheku është i përshtatshëm për çifte që peshojnë 140kg për person.
Të dhëna teknike
Bërthama Ecocell®
Fortësia mesatarisht i fortë
Garancia 15 vite
Lartësia 18 cm
Linja Dormeo Vitality
Material Memory Po
Materiali i dyshekut Ecocell®, Memory foam, Octaspring/Susta sfungjeri
Mbulesa Fabric: 96% polyester, 3% cotton, 1% cotton (silver coated fibers); Non-woven fabric: 100% polypropylene
Mbulesë Anti-Bakteriale Po
Mbulsa lahet Po
Programi Dormeo fjetja
Zonat e fortësisë 3

Vlerësimet e klientëve 10 Vlerësime

4,95

40 Vlerësime

1-10 nga 40

Page:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4

Si e vlerësoni këtë Produkt? *

1 1 yll
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

03old

www.dormeo.cz

04/12/2017

shume e mire
Pershendetje te gjitheve, ne kemi marre dyshekun Fresh Prima, jua rekomandoj te gjitheve. Dhuarat na u dergua atomatikisht me nje porosi online.

Hana

www.dormeo.cz

17/11/2017

Dyshek Fresh Prima
Kam blere dyshkun Fresh Prima dhe jam shume e kenaqur.

Zuzana

www.dormeo.sk

06/11/2017

A pershtaten permasat?
Pershendetje, dua tju pyes, nese dysheku me permase 180x200 a mund te pershtet me nje krevat me permase 174x197. Krevati yne i vjeter nuk eshte me ristela por me nje siperfaqe te mbyllur, a duhet te hapim vrima per te siguruar ajrosje optimale? Faleminderit Zuzana

Gintarė

www.dormeo.lt

24/08/2017

Produkt ideal
Tashme edhe ne e kemi dyshekun Dormeo. Faleminderit shume

Anita és Róbert

www.dormeo.hu

18/08/2017

Thjeshte perfekte
E provova tek nje shoqe dhe e bleva menjehere. E adhuroj!

Defrim korbi

www.delimano.al

01/08/2017

Dyshek prima fresh
Shume I rehatshem

Orsi

www.dormeo.hu

17/06/2017

Ambasador
Dormeo! Une dua tju falenderoj per kete super dyshek. Eshte kenaqesi kur fle me Dormeo. Dhimbja e shpines ka iku! Faleminderit shume per gjithcka!

Elia

www.delimano.al

08/06/2017

Me e mira
Oferta me e mire e dormeos ...edhe pse jorgan e jasteqe sna mungojne ..dhurate jane mjaft qe dysheku eshte rehat me vete ...sa nevoje ka njeriu per nje dyshek te rehate..un kam shpetuar

Artjola

www.delimano.al

06/06/2017

Super
Eshte shume I mire. Dyshek I rehatshem dhe I pershtatshem per te gjithe

Doma

www.dormeo.sk

28/05/2017

Jua rekomandoj kete dyshek
Sigurisht qe jua rekomandoj kete dyshek te gjithe klienteve, gjithashtu e kam blere edhe per vajzen time.

1-10 nga 40

Page:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4