Nuk keni produkte në shportë

Provo

BLACK FRIDAY ME SUPER ULJE DERI NË 70% + 10% EXTRA

DITA E FUNDIT E ULJEVE, nxitoni të përfitoni nga super ofertat në të gjitha produktet.

DITA E FUNDIT E ULJEVE, nxitoni të përfitoni nga super ofertat në të gjitha produktet.

 
[banner_timer]
 

Pellush me mimika Dormeo

Photo
Video
-33%

Pellushët me mimika Dormeo Hoo-Hoo janë një dhuratë 3-në-1 për këdo, të vegjël ose të mëdhenj, të cilët nuk kanë frikë të përqafojë ndjenjat e tyre. Çdo buf mund të përdoret si një lodër e butë, jastëk, ose si një batanije, ky set do të thotë që ju do të jeni gjithmonë gati për një përqafim, një dremitje ose argëtim, kudo që të jeni.

Pellush me mimika Dormeo

Çmimi: 2,990 Lekë


Oferta: 2,000 Lekë

Zgjidh opsionin
Na telefono në: 04 451 44 00
Për më shumë zgjidhni një opsion.
 • Më shumë
 • Detajet e produktit
 • Të dhëna teknike
Më shumë

Pellushët me mimika Dormeo Hoo-Hoo janë një dhuratë 3-në-1 për këdo, të vegjël ose të mëdhenj, të cilët nuk kanë frikë të përqafojë ndjenjat e tyre. Çdo buf mund të përdoret si një lodër e butë, jastëk, ose si një batanije, ky set do të thotë që ju do të jeni gjithmonë gati për një përqafim, një dremitje ose argëtim, kudo që të jeni.

Më shumë
Detajet e produktit

Një buf Hoo-Hoo për çdo gjëndje shpirtërore

Një buf i mençur e di se kuptimi i emocioneve tuaja dhe atyre të të tjerëve është themeli i marrëdhënieve të shëndetshme dhe një jete më të lumtur, më të suksesshme. Tani ju ose femija juaj mund të përqafoni ndjenjat me pellushin me mimika 3-në-1 Dormeo, një lodër, batanije dhe jastëk, për rehati dhe argëtim kudo që të jeni.

Dormeo Emotion Owl Dormeo Emotion Owl Dormeo Emotion Owl Dormeo Emotion Owl Dormeo Emotion Owl Dormeo Emotion Owl

Tre përdorime praktike në një produkt

Seti ka 3 përdorime që e bëjnë atë një dhuratë ideale dhe shoqëruese të udhëtimit.

 • Një lodër e lezetshme, e butë, fytyrë e njohur dhe mik i dashur.
 • Një jastëk për dremitje kudo, ose kur nevojitet pak rehati shtesë, në një makinë ose në një piknik.
 • Një batanije e butë, e cila ju dhuron ngrohtësi. Ideale për përdorim në kohën e natës, dhe kudo që dëshironi komoditetin e shtëpisë në një set të lezetshëm dhe simpatik.

Batanija është 130x180cm, dhe çdo buf është 26 cm. Mund të lahet në lavatriçe, për të ruajtur freskinë dhe bukurinë edhe pas shumë vite përdorimi.

Dormeo Emotion Owl

Mësoni rreth emocioneve me një mik

Ndërsa një fëmijë mëson më shumë për botën, ata kanë nevojë për të kuptuar emocionet, dhe si të merren ato me sukses. Pellushët me mimika Dormeo u japin atyre një shans për të eksploruar botën e ndjenjave në një mënyrë të sigurt dhe argëtuese. Njihuni me miqtë e tyre (dhe tuaj) të rinj, bufi Hoo-Hoo.

 • Dormeo Emotion Owl

  SHOO-SHOO

  Shoo-Shoo është një buf shumë i guximshëm. Kjo ju ndihmon të mposhtni të gjitha frikën tuaj dhe është veçanërisht i guximshëm kur bëhet fjalë për ëndrrat e këqija. Mbajeni Shoo-Shoo afër krahëve tuaj gjatë natës dhe nëse do të keni ndonjë ëndërr të keqe, kjo do ta bëjë tingullin »boo« dhe do t'i largojë ëndrrat e këqija.

  Shoo-Shoo do t'ju mbrojë dhe ju do të jeni të sigurtë.

 • Dormeo Emotion Owl

  YUU-HUU

  Yuu-Huu është një buf i lumtur. Ai e sheh të mirën në gjithçka dhe pozitiviteti i tij do të ndikoj edhe ty! Yuu-Huu do të të kujtojë të shohësh të mirat në gjithçka që të rrethon ... ishte sot një ditë me diell? Woohoo! A ju vlerësuan në kopsht? Woohoo! A buzëqeshni sot për të paktën 5 herë? Woohoo, mirë për ju!

  Yuu-Huu do t'ju ndihmojë të mbyllni sytë dhe të shihni se bota është plot me gjëra për të qenë të lumtur.

 • Dormeo Emotion Owl

  LOONY-COO

  Loony-Coo është një buf i cili është gjithmonë i gatshëm për argëtim. Ajo do të sigurohet që nuk do të mërziteni natën. Ai do t'ju ftojë në ëndrra të çmendura dhe qesharake, kështu që kurrë nuk do të humbni imagjinatën tuaj dhe do të zgjoheni me një buzëqeshje në fytyrë. Loony-Coo, ëndrrat e çmendura janë këtu për ju!

  Loony-Coo do të të kujtojë se kurrë nuk duhet të humbasësh një shkëndijë çmendurie fëminore dhe se jeta duhet të jetë gjithnjë pak e çmendur nga Loony-Coo!

   

 • Dormeo Emotion Owl

  BLU-BLU

  Blu-Blu do t'ju mësojë se ne të gjithë ndonjëherë jemi të trishtuar dhe kjo është në rregull. Flisni me Blu-Blu për gjithçka që ju trishtoi atë ditë, shoku juaj i mençur e di se heqja e trishtimit nga gjoksi ndihmon vërtet. Atëherë ai do t'ju japë përqafimet më të butat dhe do ta dini se të gjitha momentet e trishtueshme përfundimisht do të kalojnë.

 • Dormeo Emotion Owl

  LOVE-YOU

  Bufi Love-You e di se nuk ka ndjenjë më të mirë se ndjenja e dashurisë dhe askush nuk mjaftohet me të. Po ashtu, do t'ju mësojë se është e rëndësishme të marrësh dhe të dhurosh dashuri, duke ju inkurajuar ta mësoni mirësjelljen & empatinë.

  Love-You do të sigurohet që gjithmonë të rrethoheni nga dashuria.

 • Dormeo Emotion Owl

  GRU-GRU

  Gru-Gru ju mëson se është në rregull të jeni të zemëruar ndonjëherë. Ju nuk duhet t'i ndrydhni emocionet tuaja. Pra, herën tjetër kur të ndiheni të zemëruar, tregoni bufit Gru-Gru. Mbajeni në krah dhe lëshojeni një "grrrrr" derisa të ndiheni më mirë.

  Gru-Gru ju ndihmon ta çlironi zemërimin në një mënyrë më të shëndetshme..

Përfitimet e shumta të shëndetit emocional

Hulumtimet tregojnë se shëndeti emocional mund t'ju ndihmojë të jetoni një jetë më të lumtur, më të përmbushur. Njerëzit që janë të mirë në trajtimin e emocioneve të tyre dhe atyre të të tjerëve kanë:

 • Marrëdhënie më të lumtura, më të qëndrueshme.
 • Vetëbesim i lartë dhe ndjenja më pozitive për veten dhe botën në përgjithësi.
 • Rezultate më të suksesshme në shkollë dhe punë.
 • Më pak probleme të sjelljes.
 • Vëmendje dhe përqendrim më i mirë.
Dormeo Emotion Owl

Efektet e ngjyrave tek Fëmijet

Ngjyrat ndikojnë në funksionet trupore, mendjen dhe emocionet me energjinë e prodhuar nga drita. Studimet demonstrojnë përfitimet e ngjyrave në zhvillimin e trurit, krijimtarinë, produktivitetin dhe të mësuarit. Efektet e ngjyrës mund të jenë të ndryshme: dhënia e qetësisë, dhënia e frymëzimit, ngritja e ankthit ose tensionit ose dhënia e paqes. Këto efekte mund të vërehen më qartë tek fëmijët, pasi lidhjet në tru nuk përfundojnë tek një fëmijë deri në 5 deri në 6 vjeç.

Kontrolloni më poshtë se cilat efekte mund të prisni nëse fëmija juaj është i rrethuar nga ngjyrat e Dormeo Emotion Owls.

Dormeo Emotion Owl

E VERDHA është ngjyra më e gëzueshme. Ajo përfaqëson mençuri dhe mirësi, rrezaton ngrohtësi, gëzim, entuziazëm, argëtim dhe frymëzim. E verdha është relativisht një ngjyrë e çelët dhe si e tillë ka një efekt freskues.

Për shkak të faktit se ndikon gjithashtu në kujtesë, motivim dhe vëmendje është i përshtatshëm për përdorim në dhomat e fëmijëve. Sidoqoftë, përdorimi i tij intensiv mund të shkaktojë tension dhe zemërim.

Dormeo Emotion Owl

ROZË ndikon fizikisht në një mënyrë pozitive. Është relaksuese dhe e ngrohtë me efekt thellësisht qetësues. Psikologjikisht, kjo është një ngjyrë e fortë. Ajo përfaqëson vazhdimësinë e qenieve të gjalla, si dhe feminitetin.

Mundohuni të mos përdorni shumë rozë pasi mund të jetë e lodhshme dhe shtypëse. Në dhomat e fëmijëve të ndrojtur dhe introvertë kjo mund të çojë në tërheqje të mëtejshme. Sidoqoftë, në tone më të pakta ngjall ngrohtësi dhe paqe.

Dormeo Emotion Owl

BLU ka një natyrë të ftohtë dhe ngushëlluese dhe mund të përdoret në mënyrë të qetë me fëmijë aktivë dhe të gjallë për shkak të efektit të tij qetësues: zvogëlon temperaturën e trupit, presionin e gjakut dhe shkallën e pulsit, ngjall ndjenja kënaqësie, hapësire dhe rehati.

Rekomandohet gjerësisht për përdorim në dhomat e fëmijëve, veçanërisht në çerdhe, përdorimi i ngjyrës blu ndihmon kalimin e lehtë dhe paqësor të foshnjës në gjumë.

Dormeo Emotion Owl

Gri e pastër është ngjyra e vetme që nuk ka veti të drejtpërdrejta psikologjike. Është një ngjyrë e freskët, neutrale dhe e ekuilibruar, por pa emocione.

Duke qenë të palëvizshëm dhe pa emocione, grija është e qëndrueshme, duke krijuar një ndjenjë qetësie, lehtësim nga një botë kaotike.

Dormeo Emotion Owl

E KUQJA është më dominuesja nga të gjitha ngjyrat dhe ka një efekt stimulues në aktivitetin vizual dhe funksionet e sistemit nervor autonom. E kuqja tërheqë shumë vëmendje dhe shtrembëron efektin e ngjyrave tjera.

Në muret e dhomës së fëmijëve nuk preferohet të përdorni ngjyrë të kuqe, sepse fëmijët mund të ndihen të tensinuar dhe agresivë në dhoma me ngjyrë të kuqe të theksuar.

Dormeo Emotion Owl

LEJLA në forma të ndryshme simbolizon brishtësi, elegancë dhe pasuri, por ndonjëherë format mund të jenë edhe shqetësuese. Kjo ngjyrë stimulon pjesën e trurit e cila lidhet me kreativitetin. Në të njejtën kohë, ka një efekt qetësues.

Ngjyra vjollcë lehtësisht mund të përdoret në dhomat e parashkollorëve, po ashtu edhe në dhomat e adoleshentëve, për ta përmirësuar kreativitetin dhe aftësitë akademike të tyre. Duke marrë parasysh që kontribuon në qetësinë fizike dhe shpirtërore, mund të përdoret në dhomat e fëmijëve hiperaktivë.

Njihuni me Mini Pellushët Dormeo

Secili prej pellusheve me mimika 3në1 eshte 16cm i gjate, një lodër simpatike dhe e butë, mjaft e vogël për ta marrë kudo dhe gjithmonë e gatshme për një përqafim. A nuk duken të adhurueshëm?

 • Dormeo Emotion Owl

  Mini Blu-Blu and Loony-Coo together on a swing.

 • Dormeo Emotion Owl

  Mini Yuu-Huu and Shoo-Shoo exploring the world.

 • Dormeo Emotion Owl

  Love-You and Gru-Gru learning new tricks.

Të dhëna teknike
Linja Dormeo Trends
Materiali 100% polyester
Programi Dormeo Salloni
Përmasat Blanket: 130x180 cm; Owl: H - 33 cm, W - 27 cm

Vlerësimet e klientëve 0 Vlerësime

Si e vlerësoni këtë Produkt? *

1 1 yll
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Produkti që keni parë

Produkti që keni parë