Nuk keni produkte në shportë

Provo

BLACK FRIDAY ME SUPER ULJE DERI NË 70% + 10% EXTRA

DITA E FUNDIT E ULJEVE, nxitoni të përfitoni nga super ofertat në të gjitha produktet.

DITA E FUNDIT E ULJEVE, nxitoni të përfitoni nga super ofertat në të gjitha produktet.

 
[banner_timer]
 

Tavë rrumbullake Titanium Legend 28cm

Photo
Video
-30%

Njihuni me enët e reja të gatimit nga linja Titanium! Tava e rrumbullakët unike dhe e gjithanshme është bërë për gatim dhe pjekje me më pak vaj. Ndërsa përdor më pak energji për gatim dhe me veshje jo ngjitëse. Veshja PPG Quantanium rezistente ndaj nxehtësisë bllokon lagështinë dhe aromën, ndërsa dorezat prej çeliku inox sigurojnë se është e thjeshtë për t'u ngritur, edhe kur është plot. Diametri 28 cm diametër.

Tavë rrumbullake Titanium Legend 28cm

Çmimi: 5,490 Lekë


Oferta: 3,840 Lekë

Zgjidh opsionin
Na telefono në: 04 451 44 00
Produkt në gjëndje. Dorëzimi:  2 ditë.
 • Më shumë
 • Detajet e produktit
 • Informacione Shtesë
Më shumë

Njihuni me enët e reja të gatimit nga linja Titanium! Tava e rrumbullakët unike dhe e gjithanshme është bërë për gatim dhe pjekje me më pak vaj. Ndërsa përdor më pak energji për gatim dhe me veshje jo ngjitëse. Veshja PPG Quantanium rezistente ndaj nxehtësisë bllokon lagështinë dhe aromën, ndërsa dorezat prej çeliku inox sigurojnë se është e thjeshtë për t'u ngritur, edhe kur është plot. Diametri 28 cm diametër.

Më shumë
Detajet e produktit
 • Delimano Titanium Legend Casserole

  Nxehet 2 herë më shpejt

  Gatimi do të bëhet më shpejtë, pasi enët e gatimit Titanium Legend nxehen 2 herë më shpejt se enët e gatimit prej alumini.1

 • Delimano Titanium Legend Casserole

  Konsumi më i ulët i energjisë

  Enët e gatimit prej çeliku karboni nxehen më shpejt dhe në mënyrë të barabartë, e ruajnë nxehtësinë më gjatë dhe kanë deri në 50%2 më pak konsum të energjisë në pllakën e gatimit me induksion.

 • Delimano Titanium Legend Casserole

  Thjeshtë një pikë vaj

  Gatuani shëndetshëm me me pak vaj ose yndyrë.

 • Delimano Titanium Legend Casserole

  Nga soba në furrë

  Gatuani dhe piqni vetëm me një tenxhere falë dorezave çelik inoks.

 • Delimano Titanium Legend Casserole

  Të përshtatshme për çdo lloj sobe

  Kombinimi perfekt i materialeve tradicionale dhe moderne lejon gatimin në të gjitha llojet e sobave.

 • Delimano Titanium Legend Casserole

  Prodhuar në Spanjë

  Prodhimi vendor në BE zvogëlon gjurmën e karbonit.

Tava e duhur për kuzhinën tuaj

Tenxhere e thellë, tigan dhe tavë, Delimano Titanium Legend Round Mold ju lejon të gatuani dhe piqni në vetëm një tenxhere të madhe.

Tava e rrumbullakët është më e ulët se tenxherja, por më e lartë se tigani, kështu që është i përsosur jo vetëm për zierje, gatim dhe skuqje, por edhe për pjekje dhe për ato receta që kërkojnë transferim nga soba në furrë për prekjen përfundimtare.

Delimano Titanium Legend Round Mould

Krijuar për të bërë përshtypje - nga soba në furrë

Tava e rrumbullakët Delimano Titanium Legend ju lejon të përgatisni të gjitha recetat tuaja të preferuara, pa pushim. Shija autentike garantohet falë bërthamës së çelikut të karbonit që siguron shpërndarje të barabartë të nxehtësisë dhe veshjes me tre shtresa të përforcuar me grimca titani që i bëjnë enët tona të gatimit rezistente dhe të forta.

Smalti i jep pamje premium me linja të drejta, moderne dhe është jashtëzakonisht tërheqës nga ana vizuale. Me krenari do të përdorni tavën tuaj të rrumbullakët për gatim, pjekje dhe servirje.

Delimano Titanium Legend Round Mould

Kombinim perfekt i materialeve tradicionale dhe moderne

Delimano Titanium Legend Round Mould kombinon dy materiale cilësore:

 • Çeliku i karbonit i emaluar është material i besueshëm dhe i fortë që gjyshërit tanë e kanë përdorur për dekada. Është më i ndjeshëm ndaj nxehtësisë, që do të thotë se nxehet shpejt, në mënyrë më të barabartë pa pika të nxehta dhe e ruan nxehtësinë më gjatë. Veshja e jashtme e smaltit siguron qëndrueshmëri të zgjatur, rezistencë ndaj korrozionit dhe pamje të shkëlqyer pa u zbehur.
 • Veshja me shumë shtresa QuanTanium® është veshje me bazë uji, e përforcuar me grimca titani që qëndrojnë deri në 25.000 cikle testimi të gërryerjes. Kjo do të thotë se ofron rezistencë të jashtëzakonshme ndaj gërvishtjeve dhe konsumimit duke ruajtur vetitë e shkëlqyera jo ngjitëse - për brezat që do të vijnë.

Si është bërë veshja Titanium Legend?

 1. Veshje smalti

  Për të mbrojtur nga korrozioni dhe njollat.

 2. Baze çelik karbon

  Për përçueshmëri dhe shpërndarje optimale të nxehtësisë.

 3. Shtresa e parë

  I përforcuar me grimca me bazë titani

 4. Shtresa e mesme

  Me veshje përforcuese shtesë

 5. Shtresa e sipërme

  Për vetitë më të mira jo ngjitëse.

1
2
3
4
5
Delimano Titanium Legend Pancake Pan

Forca Natyrore për Performancë Supreme

Titani njihet për raportin e tij të lartë të forcës ndaj peshës, duke forcuar kështu veshjen dhe duke ofruar rezistencë ndaj gërryerjes. Rezultati është një shtresë jongjitëse e qëndrueshme, rezistente ndaj gërvishtjeve, e cila mundëson gatimin me pak yndyrë vetëm me një pikë vaj.

Delimano Titanium Legend Round Mould

Tradita bashkohet me komoditetin

Tenxherja përfshin dorezë prej çeliku inoks, kështu që mund ta përdorni edhe në furrë. Tava në pjesën e poshtme ka një recetë të veçantë të cilën mund ta pregatisni sa herë të deshironi.

Kur të keni mbaruar, thjesht vendosni tavën Titanium Legend në lavastovilje për një pastrim të lehtë.

Delimano Titanium Legend Round Mould

1 I duhen 2'15'' tiganit për skuqje DELIMANO® Titanium Legend për të arritur temperaturën 220°C në nivelin 9 në pllakën e gatimit me induksion, krahasuar me tiganin prej alumini, i cili kërkon 7'14'' për të arritur atë temperaturë në pllakën me induksion.

2 Kur përdorni tiganin DELIMANO® Titanium Legend në krahasim me përdorimin e tiganit alumini me fund të plotë me induksion (39%) dhe fund me induksion me pika (47%) në nivelin 6 të temperaturës në pllakën e gatimit me induksion.

Informacione Shtesë

Hapi drejt qëndrueshmërisë

Niveli i konsumit të ujit për prodhimin e enëve tona të gatimit është 80% më i ulët se në vitin 2018 dhe 70% e mbeshtjelljes së paketimit është bërë nga materiale të ricikluara. Bërthama prej çeliku karboni dhe veshja me 3 shtresa me bazë uji janë bërë pa PFOA. Prodhimi vendor në Spanjë redukton gjurmën e karbonit.

Delimano Titanium Legend Round Mould

Informacione rreth produktit

 • Diametri: 28 cm
 • Trashësia: 1.5 mm
 • Lartësia e pjesëve anësore: 6.8 cm
 • E përshtatshme për çdo lloj sobe, edhe me induksion
 • Mund të përdoret edhe në furrë
 • Mund të lahet në lavastovilje
 • Materiale jo-toksike pa PFOA
Delimano Titanium Legend Round Mould

Vlerësimet e klientëve 0 Vlerësime

Si e vlerësoni këtë Produkt? *

1 1 yll
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Produkti që keni parë

Produkti që keni parë