Nuk keni produkte në shportë

Provo

BLACK FRIDAY ME SUPER ULJE DERI NË 70% + 10% EXTRA

DITA E FUNDIT E ULJEVE, nxitoni të përfitoni nga super ofertat në të gjitha produktet.

DITA E FUNDIT E ULJEVE, nxitoni të përfitoni nga super ofertat në të gjitha produktet.

 
[banner_timer]
 

Tigan krepash Stone Legend Classic 24cm Delimano

Photo
Video

Pregatisni krepat franceze, petullat e shijshme tradicionale holandeze, tortillat spanjolle ose Kaiserschmarn të butë me këtë tigan. Falë bazës së saj të smaltit, çelikut të karbonit dhe veshjes jo-ngjitëse rrotullimi i një petulle nuk ka qenë kurrë kaq e lehtë - veshja e Quantanium parandalon ngjitjen në sipërfaqe dhe mbi te gjitha me shume pak yndyrë. 24 cm.

Tigan krepash Stone Legend Classic 24cm Delimano
2,990 Lekë
Zgjidh opsionin
Na telefono në: 04 451 44 00
Produkt në gjëndje. Dorëzimi:  2 ditë.
 • Më shumë
 • Detajet e produktit
 • Të dhëna teknike
Më shumë

Pregatisni krepat franceze, petullat e shijshme tradicionale holandeze, tortillat spanjolle ose Kaiserschmarn të butë me këtë tigan. Falë bazës së saj të smaltit, çelikut të karbonit dhe veshjes jo-ngjitëse rrotullimi i një petulle nuk ka qenë kurrë kaq e lehtë - veshja e Quantanium parandalon ngjitjen në sipërfaqe dhe mbi te gjitha me shume pak yndyrë. 24 cm.

Më shumë
Detajet e produktit

Krepa te shijshem me kete tigan I cili nuk ngjit

Nga krepat e butë te tortillat ose omëleta e këndshme: ky tigan për krepa bën të mundur të gjitha pjatat e botës. Tigani është prodhuar nga baza e smaltit të çelikut të karbonit, e cila siguron që nxehtësia të shpërndahet shpejt dhe në mënyrë të barabartë në të gjithë enën. Kjo garanton edhe rezultatin të artë-kafe, çdo herë. Doreza e fortë nuk nxehet shpejt, duke e bërë kështu enën të sigurt për t'u përdorur. Falë shtresës speciale jo-ngjitëse Quantanium (pa PFOA) dhe anëve të cekëta, ju do të rrotulloni krepat me lehtësi - dhe ushqimi i djegur do të jetë një gjë e së kaluarës.

Krenaria jonë më e re: Linja e rinovuar Stone Legend Classic

Tigani i krepave Delimano Stone Classic është pjese e linjës sonë të re të enëve të gatimit - Delimano Stone Legend Classic. Kjo linjë e mrekullueshme, e njohur nga ngjyra e saj e kuqe, është bërë prej çeliku karboni dhe bazë smalt të veshur me veshje Whitford QuanTanium të përforcuar me gurë dhe grimca titani. Tigani është në përmasë - 24 cm.

Çfarë tjetër mund të bëni me një tigan per krepa? Sipërfaqja e gjerë dhe e sheshtë e një tigani për krepa ju lejon ta përdorni atë edhe si një tigan të zakonshëm për:

 • Omeleta,
 • perime,
 • tortillas,
 • pancake/krepa,
 • kaiserschmarn (pancake Australian),
 • krepa me miell hikri,
 • të skuqura,
 • tost.
 • tost Francez 

Një tigan me 8 shtresa, i përforcuar me titan

Delimano Stone Legend Classic është bërë në 8 shtresa, ku baza merr 3 shtresa dhe veshja 5 shtresa. Veshja e Quantanium është jashtëzakonisht e fortë për shkak të aliazhit përmban grimca të vërteta guri. Grimcat e gurit ruajnë nxehtësinë dhe e dërgojnë atë në ushqim gradualisht në mënyrë që lagështia natyrore, vitaminat dhe aroma të ruhen brenda ushqimit. Grimcat e gurit i japin ushqimit shijen tradicionale sikur gjithçka të gatuhej në gurë të vërtetë.

Për ta bërë veshjen edhe më të fortë ne kemi shtuar grimca titani, të cilat forcojnë veshjen dhe e bëjnë atë praktikisht të pashkatërrueshme. Veshja e Quantanium do të zgjasë me vite, duke bërë qindra petulla me lehtësi. Në pjesën e sipërme, veshja është plotësisht e qëndrueshme dhe rezistente ndaj gërvishtjeve dhe madje e përshtatshme për t'u përdorur edhe me enë metalike.

Ne kemi përdorur smaltin, një material nostalgjik që të gjithë e duam për një arsye

Smalt është një material legjendar, i përdorur për enë gatimi për dekada, sepse është i vështirë, por i butë dhe ka një sipërfaqe jo poroze. Rezistent ndaj kimikateve dhe gërvishtjeve, e qëndrueshme dhe nuk mund të digjet.

 

Për të gjitha sobat

Për më shumë lehtësi dhe prakticitet të plotë, tigani Delimano Stone Legend Classic mund të përdoret në të gjitha sobat, përfshirë induksionin dhe mund të lahet edhe në lavastovilje.

Rrotullimi i krepave është kaq i lehtë

Sekreti i gatimit të krepave qëndron në rrotullimin e tyre në ajër - me tiganin e krepva Stone Legend  Classic të gjithë ushqimet thjesht do të rrëshqasin nga sipërfaqja. Ju mund të gatuani me sasinë minimale të vajit për të pregatitur krepa ose pancakes me pak kalori, dhe pasi të gatuani, thjesht vendoseni në lavastovilje ose lajeni me ujë të nxehtë dhe detergjent.

Të dhëna teknike
Kapaciteti 0,8l
Lahet në pjatalarëse Po
Materiali Çelik karboni, enamel
Materiali bazë Çelik
Materiali i brendshëm gur quantanium
Përmasat 24cm

Vlerësimet e klientëve 0 Vlerësime

Si e vlerësoni këtë Produkt? *

1 1 yll
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star