Nuk keni produkte në shportë

Provo

BLACK FRIDAY ME SUPER ULJE DERI NË 70% + 10% EXTRA

DITA E FUNDIT E ULJEVE, nxitoni të përfitoni nga super ofertat në të gjitha produktet.

DITA E FUNDIT E ULJEVE, nxitoni të përfitoni nga super ofertat në të gjitha produktet.

 
[banner_timer]
 

Dyshek Dormeo Imemory S Plus III

Photo
Video
-22%

Dysheku më i përshtatshëm dhe më i rehatshëm që i përshtatet të gjithëve, pavarësisht pozicionit të gjumit apo formës së trupit. Zgjidhni nga 4 fortësi dhe 2 nivele mbështetëse, të vendosura lehtësisht vetëm duke rrotulluar bërthamën. Tre zona në shtresën në formë S të sustave me sfungjer Octaspring® e mbajnë shtyllën kurrizore në linjë duke u përshtatur në mënyrë 3-dimensionale dhe sigurojnë ajrosje, për një ambjent të freskët gjatë gjumit. Ideale për çifte për shkak të dy bërthamave.

Dyshek Dormeo Imemory S Plus III

Çmimi: Nga 48,990 Lekë Deri në


Oferta: Nga 38,210 Lekë Deri në

Zgjidh opsionin
Na telefono në: 04 451 44 00
Për më shumë zgjidhni një opsion.
 • Më shumë
 • Detajet e produktit
 • Informacione Shtesë
 • Të dhëna teknike
Më shumë

Dysheku më i përshtatshëm dhe më i rehatshëm që i përshtatet të gjithëve, pavarësisht pozicionit të gjumit apo formës së trupit. Zgjidhni nga 4 fortësi dhe 2 nivele mbështetëse, të vendosura lehtësisht vetëm duke rrotulluar bërthamën. Tre zona në shtresën në formë S të sustave me sfungjer Octaspring® e mbajnë shtyllën kurrizore në linjë duke u përshtatur në mënyrë 3-dimensionale dhe sigurojnë ajrosje, për një ambjent të freskët gjatë gjumit. Ideale për çifte për shkak të dy bërthamave.

Më shumë
Detajet e produktit
 • Rehatohu ose Rimbursohu

  100 Netë provë, nëse dysheku nuk të përshtatet dhe nuk është i rehatshëm për gjumë, ne ju rimbursojmë 100% të vlerës. Duhet te jeni 110% i sigurtë! Me dyshekun Imemory S Plus III do bëni një gjumë të qetë.

 • 15 VITE GARANCI

  Kemi besim tek produkti jonë dhe ju ofrorjmë 15 vite Garanci. Kjo do të thotë 5.470 ditë, për ju.

 • PRODHUAR NË BE

  Dysheku është dizenjuar dhe prodhuar në EU duke respektuar standartet më të larta të BE.

Perfekt në çdo mënyrë

Harrojeni luftën për të gjetur dyshekun e duhur! Dormeo iMemory S Plus është dysheku më i gjithanshëm deri më tani. Ofron 8 kombinime dhe kështu është perfekt për çdo formë trupi, peshë dhe pozicion gjumi. Për më tepër, permasat dopjo kanë një bërthamë të dyfishtë të kthyeshme, duke e bërë atë zgjedhjen e dukshme për çiftet. Është i strukturuar në atë mënyrë që i përgjigjet në mënyrë të përsosur të gjitha pikave të presionit të trupit dhe mbetet i rehatshëm. Shtresa unike me 3 zona në formë S e materialit 3-dimensionale Octaspring® është e vendosur mirë midis 2 shtresave të sfungjerit Ecocell® (njëra është më e butë, tjetra më e fortë), duke ju siguruar mbështetjen e nevojshme, duke e mbajtur shtyllën kurrizore në pozicionin e duhur. Për më tepër, sustat e sfungjerit përmirësojnë ajrosjen dhe higjienën. Gjithashtu mbulesa trajtohet me trajtim kundër pluhurit, kundër baktereve dhe kundër aromave.

Dormeo iMemory S Plus Mattress III
 • Përshtatshmëri e lartë 3D

  Sustat inovative të sfungjerit janë bërë nga sfungjer cilësore Ecocell®, me një dizajn unik Octaspring®. 8 kolonat mbështetëse përshtaten në mënyrë 3-dimensionale. Përputhet në mënyrë dinamike me konturet dhe lëvizjet e trupit tuaj në të gjitha pozicionet e gjumit, duke siguruar 8x më shumë shpërndarje presioni.

 • Dormeo iMemory S Plus Mattress III

  Mbështetje e madhe për shtyllën kurrizore

  Dysheku krenohet me shtresën Octaspring® në formë S me 3 zona komforti, e cila ndjek konturin e shtyllës kurrizore dhe e mban atë në një pozicion të shëndetshëm gjatë gjithë natës, pavarësisht nga pozicioni i gjumit. Ofron mbështetje të synuar dhe parandalon çdo dhimbje shpine që lidhet me gjumin.

 • Qarkullim perfekt ajri

  8 herë më shumë ajrosje se sfugjeret tradicionale memory, teknologjia e hapësirës ajrore Octaspring® është provuar se promovon qarkullimin e ajrit dhe ul temperaturën e shtratit me 3°C për t'ju dhënë gjumë më të freskët, më të shpejtë, më të thellë dhe më të gjatë. Për më tepër, përmirëson higjienën e dyshekut.

Shikoni brënda dyshekut

lartësia20cm

Dormeo iMemory S Plus Mattress III

Qëndro mbimbi   për më shumë informacion.

 1. Mbulesa e sipërme – trajtuar me CleanEffect® dhe Re-Vitalize

  Trajtimi CleanEffect(R) ofron kundër marimangave të pluhurit, mbrojtje anti-bakteriale dhe anti-mikrobike. Trajtimi Re-Vitalize ndihmon në përmirësimin e cilësisë së gjumit, rrit energjinë e trupit, ndihmon rigjenerimin dhe ndihmon për të fjetur më mirë.

 2. Sfungjer memorie me qeliza të hapura 2 cm e qepur në mbulesë

  Ai i përgjigjet pozicionit, peshës, formës dhe temperaturës së çdo trupi. Merr formë në mënyrë të përsosur dhe redukton pikat e presionit në pjesët e ekspozuara, muskujt dhe kockat.

 3. 3-9 cm sfungjer portokalli Ecocell®

  Shtresa më e butë në këtë dyshek, i bërë nga sfungjer shumë elastik që rrit ndjenjën e rehatisë dhe mbështetje

 4. 1cm shtresë balancuese

 5. Shtresa unike në formë S-je 3 cm Octaspring®

  Ndjek konturin e shtyllës kurrizore dhe e mban atë në një pozicion të shëndetshëm gjatë gjithë natës, pavarësisht nga pozicioni i gjumit. Gjithashtu ofron 3 zona të veçanta komforti për të siguruar ergonomi të mirë dhe sinergji me lëvizjet e trupit tuaj.

 6. 1cm shtresë balancuese

 7. 3-9 cm sfungjer blu Ecocell®

  Shtresa më e fortë në këtë dyshek, është bërë nga një sfungjer shumë elastik që rrit ndjenjën e rehatisë dhe mbështetjes. Kjo shtresë jep rehati të personalizuar, me një strukturë qelize elastike 3D plot me qeliza të vogla, të mbushura me ajër që përshtatet me formën dhe peshën e trupit tuaj.

 8. Mbulesë që lahet me zinxhir dhe 4 doreza

  Mbulesa është e mbushur me mbushje 100% PES.

4 fortësi dhe 2 nivele mbështetëse

Bazuar në përvojën 20 vjeçare, ekspertët e gjumit kanë zhvilluar strukturën e dyshekut në një mënyrë kaq të zgjuar, saqë do të përshtatet në mënyrë të përsosur me trupin tuaj në çdo pozicion. Ju jeni në gjendje ta ktheni dyshekun në mënyrë që të përshtatet me nevojat tuaja individuale për qëndrueshmëri dhe mbështetje.

 • Bërthama e kthyeshme nga poshtë lart: me një ngjyrë portokalli më të butë dhe një shkumë Ecocell® anësore blu më të fortë.
 • Bërthama e kthyeshme për nga gjatësia: forma S do të jetë më afër ose më larg nga supet. Nëse është më afër, ai do të përshtatet më shumë dhe do të çlirojë më shumë presion, veçanërisht në rastin e një personi që fle anash.
 • Mbulesa e kthyeshme: në njërën anë mbulesa ka një shkumë iMemory të qepur për të shtuar butësi dhe rehati. Ana tjetër vjen me mbushje PES.
Dormeo iMemory S Plus Mattress III

Perfekte për çifte

Për shkak të veçorisë së tij 8 në 1, ky është me të vërtetë dyshek perfekt për çifte. Pavarësisht se sa të ndryshëm jeni në përmasa dhe peshë, ose çfarë nevojash dhe preferencash të veçanta mund të keni, tani të dy mund të shijoni një gjumë të mirë pa pasur nevojë të bëni kompromise.

Dysheku nga gjerësia 160 cm e lart ka një bërthamë të dyfishtë të kthyeshme brënda një mbulese. Në këtë mënyrë nuk do të ketë boshllëk midis pjeseve, por në të njëjtën kohë, secili mund të flejë në dyshekun më të përshtatshëm për ta.

Për më tepër, për shkak të bërthamave të veçanta, nuk do të ketë transferim të lëvizjes. Duke ju lejuar të dyve një pushim të mirë gjatë natës, do t'ju bejë më të lumtur dhe më të shëndetshëm.

Dormeo iMemory S Plus Mattress III

Si të zgjidhni anën ideale?

Dysheku ofron gjithçka që ju nevojitet për shtrirjen e shtyllës kurrizore ne pozicionin e duhur ndërsa i gjithë trupi juaj qëndron i mbështetur dhe i rehatshëm në të njëjtën kohë. Ju mund të zgjidhni ta ktheni atë në çdo mënyrë që mendoni se ju përshtatet më së miri. Megjithatë, për t'ju ndihmuar të zgjidhni kombinimin tuaj të përsosur, shikoni grafikun Informacion shtesë. Aty do të gjeni rekomandimet tona të bëra për t'iu përshtatur më së miri formës, peshës dhe pozicionit tuaj të gjumit.

Mbani në mend se mund ta ktheni dyshekun në çdo moment, veçanërisht gjatë ngjarjeve të mëdha të jetës që shkaktojnë ndryshim në nevojat tuaja dhe për pasojë ndikojnë në gjumin tuaj. Këto mund të përfshijnë humbjen ose shtimin e peshës (ndryshimin e formës së trupit), ose marrjen e një dëmtimi, kalimin nga gjumi vetëm në gjumin në çift, etj. Sidomos gratë shtatzëna, prindërit e rinj dhe njerëzit me probleme të ndryshme shëndetësore do ta kenë shumë të përshtatshëm këtë dyshek. Për shkak se dysheku mund të përshtatet, nuk ka nevojë të blini një dyshek të ri për të vazhduar të flini mirë. Për përmasa të tjera të dyshekut klikoni këtu.

Dormeo iMemory S Plus Mattress III

Zgjohuni të shplodhur dhe të rifreskuar

Përveç sustave Octaspring® në shtresën në formë S dhe strukturës së ajrosshme të sfungjereve Ecocell®, është menduar mbulesa si shtesë për të siguruar që dysheku juaj i ri të jetë i ajrosur, i pastër, i thatë dhe relaksues.

Mbulesa:

 • përmban fibra Climalite, të cilat janë krijuar me teknologji të veçantë për të thithur lagështinë dhe për të përshpejtuar tharjen.
 • i përmirësuar me trajtimin Re-Vitalize që ndihmon në përmirësimin e cilësisë së gjumit dhe pushimit të mirë të natës duke ndihmuar në përshpejtimin e procesit të rigjallërimit të trupit dhe relaksimit.
Dormeo iMemory S Plus Mattress III

Thuaju lamtumirë alergjive

Të kesh një dyshek të ajrosshëm që siguron qarkullim të mjaftueshme ajri është baza për të rregulluar lagështinë dhe ngrohtësinë e sipërfaqes, gjë që e mban dyshekun tuaj të freskët dhe higjenik. Megjithatë, për ta bërë dyshekun tuaj edhe më të mbrojtur nga bakteret, marimangat dhe aromat, mbulesa pasurohet me trajtimin CleanEffect®.

Sidomos nëse jeni duke përjetuar probleme me alergjitë dhe keni lëkurë të ndjeshme, do të jeni të lumtur të dini se mbulesa mund të hiqet dhe lahet.

Dormeo iMemory S Plus Mattress III

HAPJA ËSHTË E THJESHTË DHE E LEHTË

Dysheku juaj i ri do të vijë në adresën tuaj si një rrotull i ngjeshur dhe i mbyllur me vakum, i cili mbrohet në një kuti transporti - i mbështjellë me DY shtresa plastike. Të gjithë dyshekët tanë janë të ngjeshur dhe të paketuar me vakum falë procesit tonë të transportit miqësor ndaj mjedisit dhe mbrojtjes gjatë transportit.

 • 1
  Unpacking Mattress - Step 1

  Prisni me gërshëre qesen e paketimit. Kujdes mos përdorni thikë.

 • 2
  Unpacking Mattress - Step 2

  Hapni dyshekun dhe hiqni qesen e paketimit.

 • 3
  Unpacking Mattress - Step 3

  Lëreni të hapur për 6 orë për të marrë formën e duhur.

Informacione Shtesë

Si të zgjidhni anën ideale të rekomanduar?

Rekomandohet për personat që peshojnë më pak se 90 kg

Dormeo iMemory S Plus Mattress III Dormeo iMemory S Plus Mattress III

Rekomandohet për personat që peshojnë më shumë se 90 kg

Dormeo iMemory S Plus Mattress III Dormeo iMemory S Plus Mattress III

Shtresat e dyshekut

Dormeo iMemory S Plus Mattress III

Qëndrombi   për më shumë detaje

 1. Material memory i qepur në mbulesë

 2. Sfungjer më pak i fortë Ecocell®

 3. Shtresë me susta Octaspring®

 4. Sfungjer i fortë Ecocell®

Të dhëna teknike
Octaspring® Po
Lartësia 20 cm
Linja Dormeo Vitality
Material Memory Po
Mbulesë Anti-Bakteriale Po
Mbulsa lahet Po
Programi Dormeo Fjetja
Sholla e rrumbullakët Po
Shtresë e kthyeshme Po
Zonat e fortësisë 3

Vlerësimet e klientëve 1 Vlerësime

5

1 Vlerësime

Produktet 1

Si e vlerësoni këtë Produkt? *

1 1 yll
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Dritan

www.topshop.al

Dritan
Jam shumë i kënaqur :)

Produktet 1