Nuk keni produkte në shportë

Provo

BLACK FRIDAY ME SUPER ULJE DERI NË 70% + 10% EXTRA

DITA E FUNDIT E ULJEVE, nxitoni të përfitoni nga super ofertat në të gjitha produktet.

DITA E FUNDIT E ULJEVE, nxitoni të përfitoni nga super ofertat në të gjitha produktet.

 
[banner_timer]
 

Tave rrethore Stone Legend Classic 28 CM Delimano

Photo
Video
-30%

Perfekte për të gatuar tava të ndryshme për të gjithë familjen, dhe më pas duke e çuar drejtpërdrejt në tryezë, tava e rrumbullaket Delimano Stone Legend Classic është zgjidhja ideale për shërbimin nga furra në tryezë. Bërë nga çeliku i karbonit dhe baza e smaltit e veshur me veshje jo-ngjitëse Whitford QuanTanium të përforcuar me gurë dhe grimca titani është e sigurt se do të jap rezultate të shijshme në çdo kohë. Përmasa 28 cm.

Tave rrethore Stone Legend Classic 28 CM Delimano

Çmimi: 3,990 Lekë


Oferta: 2,790 Lekë

Zgjidh opsionin
Na telefono në: 04 451 44 00
Produkt në gjëndje. Dorëzimi:  2 ditë.
  • Më shumë
  • Detajet e produktit
Më shumë

Perfekte për të gatuar tava të ndryshme për të gjithë familjen, dhe më pas duke e çuar drejtpërdrejt në tryezë, tava e rrumbullaket Delimano Stone Legend Classic është zgjidhja ideale për shërbimin nga furra në tryezë. Bërë nga çeliku i karbonit dhe baza e smaltit e veshur me veshje jo-ngjitëse Whitford QuanTanium të përforcuar me gurë dhe grimca titani është e sigurt se do të jap rezultate të shijshme në çdo kohë. Përmasa 28 cm.

Më shumë
Detajet e produktit

Forma e rrumbullakët me madhësi të përsosur për vaktet me lëng, qoftë në sobë ose në furrë

E përkryer për të gatuar të gjitha llojet e gatimeve të shijshme, nga një tavë lazanjë e bërë në shtëpi te bifteku, tava tërheqës Delimano Stone Legend Classic është një enë gatimi me të vërtetë e dobishme, pasi funksionon në çdo sobë dhe duket super.

Kombinimi i përsosur i materialeve për një përdorim të gjatë

Tava e rrumbullakët është pjesë e linjës së re të enëve të gatimit Delimano Stone Legend Classic. Është bërë nga çeliku i karbonit dhe baza e smaltit dhe e veshur me veshje Whitford QuanTanium të përforcuar me grimca guri dhe titani. Tava e rrumbullakët vjen në një përmasë - 28 cm.

Përgatitni një pjatë të shijshme për te ftuarit tuaj, bëni salca të ndryshme, gatuani patate, perime të gatuara dhe me avull, oriz, sarma, byrek, tortë, rosto me mish derri, makarona të grira, lazanjë dhe pjata të tjera pa ju ngjitur ushqimi.

Baza e tavës së rrumbullakët: smalt i besueshëm

Klasik në stilin e tij retro, kjo tavë me pamje tradicionale është bërë nga 3 shtresa çeliku karboni të mbuluara me smalt që do të thotë se nxehet shpejt dhe gatuhet dhe skuqet në mënyrë të barabartë. Projektuar kryesisht për gatim, është i sigurt për tu përdorur në furrë deri në 230C dhe për këtë arsye është i përsosur për pjekje, ose per pregatitjen e bukës ose ëmbëlsirave te ndryshme.

Smalt është një material legjendar, i përdorur për enë gatimi për dekada, sepse ka disa veti të shkëlqyera:

  • e fortë, por e lëmuar dhe ka një sipërfaqe jo poroze
  • rezistente ndaj kimikateve
  • është 100% e riciklueshme
  • është e qëndrueshme dhe rezistente ndaj gërvishtjeve
  • ngjyrë që zgjat shumë
  • lehtësi në pastrim
  • nuk digjet

Veshje 100% Jo ngjitëse

Quantanium është një shtresë jashtëzakonisht e fortë e cila imiton gatimin në gurë të vërtetë, pasi përmban grimca të vërteta guri. Grimcat e gurit dërgojnë nxehtësinë në ushqim gradualisht në mënyrë që lagështia natyrore, vitaminat dhe aroma të qëndrojnë të kyçura, të ruajtura mirë brenda ushqimit. Grimcat e gurit i japin ushqimit shijen tradicionale sikur gjithçka të gatuhej në gurë të vërtetë.

5 shtresa të veshjes me titan dhe grimca të vërteta guri

Tava Delimano Stone Legend Classic është bërë në 8 shtresa, ku baza merr 3 shtresa dhe veshja 5 shtresa. Kjo do të thotë që veshja është dukshëm më e trashë për të filluar - por ne nuk jemi ndalur këtu. Për ta bërë atë edhe më të fortë ne kemi shtuar grimca titani, të cilat forcojnë veshjen dhe e bëjnë atë praktikisht të pashkatërrueshme

Veshja Quantanium është plotësisht e qëndrueshme dhe rezistente ndaj gërvishtjeve dhe madje e përshtatshme për t'u përdorur me enë metalike.

Për të gjitha sobat, edhe në furrë

Për më shumë lehtësi dhe prakticitet të plotë, tava Delimano Stone Legend Classic mund të përdoret në të gjitha sobat, duke përfshirë induksionin, kështu që cfardolloj pllakë që keni në kuzhinën tuaj, ato do të japin të njëjtën performancë të shkëlqyeshme dhe gatimet do të jene perfekte. Meqenëse nuk ka doreza Bakelite, mund ta përdorni me siguri edhe në furrë.

Sipërfaqe e shëndetshme gatimi

Veshja Quantanium është me bazë uji, e shëndetshme dhe miqësore me mjedisin. Të gjitha materialet janë jo toksike dhe 100% pa PFOA, kështu që asnjë kimikat i dëmshëm nuk mund të hyjë në ushqimin tuaj dhe në fund të fundit në trupin tuaj. Veshje jashtëzakonisht rezistente ndaj gërvishtjeve nuk nxjerr kimikate në ushqimin tuaj siç bëjnë disa PTFE.

100% sipërfaqe jo ngjitëse për lehtësi në larje

Kurrë me mos luftoni me ushqime të djegura – me enët Stone Legend Classic, të gjithë ushqimet thjesht do të rrëshqasin nga sipërfaqja. Ju mund të gatuani me sasi minimale të vajit, dhe sipërfaqja jo-ngjitëse do të sigurohet që ushqimi juaj të mos ngjitet kurrë. Pas gatimit, thjesht vendoseni në lavastovilje ose lajeni me ujë të nxehtë dhe detergjent.

Vlerësimet e klientëve 0 Vlerësime

Si e vlerësoni këtë Produkt? *

1 1 yll
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Produkti që keni parë

Produkti që keni parë