Nuk keni produkte në shportë

Provo

Pushimet e përkryera për shenjën tuaj të zodiakut

Cili është pushimi juaj i preferuar? Ju pëlqen të eksploroni qytete të reja, të relaksoheni në plazh apo të kaloni nëpër pyjet e shiut? Nëse mendoni se nuk jeni duke i shijuar pushimet aq shumë sa i dëshironi, mos u shqetësoni - ndoshta nuk e keni gjetur ende vëndin tuaj të përsosur. Ne e kemi gjetur atë për ju - është shkruar në yje!

Dashi (21 mars - 19 prill)

Koha më e mirë për pushimet tuaja: në çdo kohë, por jo gjatë sezonit turistik - edhe pse atje ku do të shkoni nuk do të ketë shumë njerëz.
Do ju duhet: çantë shpine, këpucë të mira dhe një mushama
Ku do shkoni: diku krejt ndryshe. Gjëja juaj e preferuar është aventura, dhe ju doni ta përjetoni atë me ata që doni më shumë, kështu që festat tuaja të përsosura janë padyshim një udhëtim nëpër pyllin Amazon në shoqërinë e miqve tuaj më të mirë.

Demi (20 prill - 20 maj)

Koha më e mirë për pushimet tuaja: lartësia e verës, kur të gjithë miqtë tuaj janë larg duke udhëtuar në vende ekzotike që ju nuk keni asnjë dëshirë për ti parë
Do ju duhet: një libër i mirë, një fustan dielli dhe një qese e lehtë që mund ta mbani me vete për orë të tëra
Ku do shkoni: jo larg! Ju nuk jeni tipi i sipërmarrjes në tokat e panjohura, dhe preferoni ti kaloni pushimet në një vend të njohur. Mund të përfundosh edhe si një turist në qytetin tënd, duke zbuluar thesaret e tij të fshehur ose duke u endur në një vresht të afërt për të provuar disa verëra të shkëlqyera dhe për të shijuar diellin. Sido që të jetë, ndjehuni i lirë të shkoni vetëm - keni nevojë për vetminë.

Binjakët (21 maj - 20 qershor)

Koha më e mirë për pushimet tuaja: pranvera dhe vjeshta - është koha e përkryer për të shijuar udhëtimin tuaj në maksimum
Do ju duhet: shumë libra udhëzues, telefoni juaj celular për të ruajtur të gjitha kontaktet e reja që do të takoni dhe furnizimin tuaj të pafund me energji
Ku po shkon: do të jesh në të gjithë vendin! Paris, Barcelona, Cyrih, Londër - çdo qytet kozmopolit që mund të mendoni është destinacioni i përsosur për pushimet tuaja. Por pse vendoseni vetëm për një? Vizitoni të gjithë në një udhëtim të madh spektakolar.

Gaforrja (21 qershor - 22 korrik)

Koha më e mirë për pushimet tuaja: Vera është ndoshta sezoni më i mirë për llojin e pushimeve që keni në mendje
Do ju duhet: disa mjete, shumë rroba pune dhe furnizim të pakufizuar me energji pozitive
Ku do shkoni: lloji i festës që do t'ju bëjë të lumtur është e lidhur me punë vullnetare dhe bamirëse. Pse të mos ndihmoni në ndërtimin e shtëpive në anën tjetër të globit apo të bëni pjesën tuaj në shpëtimin e breshkave në një ishull të largët? Merrni pak kohë për veten tuaj derisa jeni atje - e meritoni!

Luani (23 korrik - 22 gusht)

Koha më e mirë për pushimet tuaja: pranvera sjell ditë të bukura dhe jo shumë nxehtësi
Do ju duhet: një veshje me stil, syze dielli dhe disa të holla për shpenzime
Ku do shkoni: ju jeni një fashionist i vërtetë në zemër, kështu që ju do të doni asgjë më mirë se sa të endeni nëpër rrugët e Parisit, Milanos apo në Londër. Trego stilin tënd, gjej një frymëzim të ri dhe sigurohu që je gjithmonë në qendër të vëmendjes së të gjithëve - do t’ju pëlqejë.

Virgjëresha (23 gusht - 22 shtator)

Koha më e mirë për pushimet tuaja: muajt e vjeshtës misterioze janë koha e përsosur për largimin tuaj.
Do t'ju duhet: një fletore, disa arra dhe fruta të thata për të ushqyer trurin dhe duke marrë parasysh sezonin një çadër.
Ku do shkoni: destinacioni nuk është me të vërtetë i rëndësishëm, ajo që është e rëndësishme është që të ketë shumë muze, biblioteka dhe gjëra të tjera zbavitëse. Ju jeni të etur për njohuri, gjithmonë përpiqeni për të zgjidhur mistere duke përdorur trurin tuaj. Pushimi juaj perfekt është sigurisht një lundrimi me anije në detin misterioz.

Peshorja (23 shtator - 22 tetor)

Koha më e mirë për pushimet tuaja: definitivisht vera, të gjithë janë jashtë në verë
Do ju duhet: çantë plazhi, krem dielli, telefon celular plotësisht të ngarkuar
Ku do shkoni: ju jeni një flutur e vërtetë dhe ju pëlqen të takoni njerëz të rinj, kështu që duhet të shkoni atje ku të gjithë shkojnë. Pushimi perfekt për ju është padyshim vendpushimi më i mbushur me plazhe që mund të gjeni - për sa kohë që jeni rreth miqve dhe miqve potencialë të rinj, do të keni kohën e jetës suaj.

Akrepi (23 tetor - 21 nëntor)

Koha më e mirë për pushimet tuaja: ditët e ftohta të dimrit janë koha e përkryer për aventurat tuaj
Do t'ju duhet: shumë dhe shumë rroba të ngrohta dhe një termus me çajin tuaj të preferuar
Ku do shkoni: ju jeni shumë i pavarur dhe jo një tifoz i madh i njerëzve, kështu që koha më e mirë për tu endur është kur të tjerët janë të sigurtë të rrënjosur në shtëpitë e tyre. Në qoftë se vërtet dëshironi të jeni të sigurt, shkoni në veri - njerëzit atje ndoshta do t'ju lënë pak a shumë të vetmuar, gjë që nuk mund të thuhet për vendet në jug.

Shigjetari (22 nëntor - 21 dhjetor)

Koha më e mirë për pushimet tuaja: ju nuk doni që ajo të jetë shumë e nxehtë ose shumë e ftohtë, kështu që ju duhet të planifikoni pushimet tuaj në verën e hershme ose të vonë
Do t'ju duhet: veshje sportive, këpucë të rehatshme dhe biçikleta
Ku do shkoni: ju jeni një person sportiv, kështu që aventura juaj e preferuar gjithmonë do t'ju çojë diku në këmbë ose me biçikletën tuaj. Por përpiquni të bëni diçka ndryshe kësaj radhe, kështu që në vend që thjesht të bëni çiklizëm diku në afërsi, si gjithmonë, hipni në tren dhe filloni udhëtimin tuaj larg.

Bricjapi (22 Dhjetor - 19 Janar)

Koha më e mirë për pushimet tuaja: në çdo kohë me të vërtetë, por për të shmangur turmat e mëdha dhe linjat e gjata, mos shkoni në korrik ose gusht
Do ju duhen: këpucë të rehatshme, një shishe me ujë dhe shumë kohë
Ku do shkoni: ju jeni gjithmonë duke u përpjekur të përmirësoni veten, kështu që pushimet tuaj të përsosura janë atje ku mësoni diçka të re. Kudo që të shkoni, sigurohuni që të vizitoni muze, biblioteka, galeri dhe vende të tjera ku mund të merrni disa njohuri të reja dhe të argëtoheni me këtë proçes.

Ujori (20 Janar - 18 Shkurt)

Koha më e mirë për pushimet tuaja: koha e dimrit.
Do ju duhet: rroba banje, disa revista dhe një koktej i madh
Ku do shkoni: në plazh, sigurisht! Në dimër? Pse jo, është gjithnjë verë diku! Ju jeni një shpirt i lirë dhe ju pëlqen të bëni gjëra të çmendura, kështu që ju do të doni faktin që jeni duke shijuar pushimet tuaja në plazh në mes të dimrit të ftohtë, të ngrirë - ndërsa të gjithë të tjerët kanë ftohtë dhe janë të mbërthyer në punë.

Peshqit (19 shkurt - 20 mars)

Koha më e mirë për pushimet tuaja: vera është e përsosur, por edhe çdo stinë tjetër gjithashtu.
Do ju duhet: një kapele për të mbrojtur flokët tuaj nga era, një libër i mirë dhe miku juaj më i mirë
Ku do shkoni: ju doni të jeni rreth ujit (çfarë surprize!), Kështu që çdo vënd me ujë është një zgjedhje e shkëlqyeshme për ju, por ju nuk i doni shumë turmat, prandaj ndoshta dëshironi të qëndroni larg nga vendpushimet turistike gjatë verës. Provoni disa ishuj, kaloni disa kohë në liqen ose pushimet tuaja në bregdeti bëjini kur të gjithë të tjerët të kenë ikur.