Nuk keni produkte në shportë

Provo

Çfarë zbulojnë yjet në lidhje me jetën tuaj në vitin 2018?

Si ishte viti i kaluar për ju? Mirë, keq, ndoshta pak nga të dyja? Nëse ishte një vit i mirë, ju me siguri dëshironi që fati juaj të vazhdojë, apo jo? Dhe në qoftë se ishte i keq, ju sigurisht shpresoni për një vit më të mire apo jo? Le të shohim se çfarë yjet janë të gatshëm për të zbuluar në lidhje me jetën tuaj në 2018 ...

Bricjapi (22. 12. - 20. 1.)

2018 në një shikim
Sezoni më i mirë: çuditërisht dimri
Përvoja të reja: mungesa kronike e kohës
Kini kujdes: njerëzit që humbin kohën tuaj

Sa shpejt do tju rrahë zemra në vitin 2018?

Para së gjithash, duhet të dini se një zemër mund të rrahë shpejt për arsye të ndryshme: dashurinë, urrejtjen, frikën dhe trishtimin. Për fat të mirë zemra juaj do të rrah më shpesh se zakonisht për shkak të dashurisë. Dashuria nga miqtë dhe familja, plus dashuria nga dikush i veçantë që kaloni ditët dhe netët (ose do të dëshironit). Nëse jeni aktualisht i vetëm, 2018 është padyshim viti juaj për të takuar dikë të veçantë. Por do të duhet të jeni të guximshëm.

Puna në vitin 2018?

Pranoje, ke vuajtur për shkak të punës gjatë 2017 dhe jeni duke menduar për ndërprerjen dhe ndryshimin drastik të jetës tënde, kështu që me të vërtetë mund të jetë koha për një ndryshim të madh. Yjet nuk mund të premtojnë se ndryshimi juaj i madh do të sjellë rezultate pozitive - por nuk do mund ta dini nëse nuk e provoni. Vendimi është plotësisht i juaj.

A keni nevojë për një portofol të madh për 2018?

Ju mund të keni nevojë për një portofol të madh, ose mund të mos keni nevojë fare për një portofol - 2018 mund të sjellë ndryshime të rëndësishme në mirëqenien tuaj financiare, por është e pamundur të thuhet se sa me fat do të jeni. Muajt e parë të vitit për fat të mirë do ta bëjnë të ardhmen tuaj më të qartë, prandaj i kushtoni vëmendje dhe mos i humbisni shenjat e rëndësishme.

Me kë duhet ti kaloni ditët në 2018?

Natyrisht, mund të kaloni ditët me këdo që dëshironi, por shenjat e Tokës (Demi, Virgjëresha, Bricjapi) do të kuptojnë nevojat tuaja edhe kur nuk do t'i tregoni, ndërsa shenjat e Zjarrit (Dashi, Luani, Shigjetari) do të përpiqen ta bëjnë jetën tuaj të mjerueshme në çdo moment që të munden.

Ujori (21. 1. - 18. 2.)

2018 në një shikim
Sezoni më i mirë: vera - a nuk është gjithmonë?
Përvoja të reja: lumturi e pastër
Kini kujdes: shpenzoni shumë kohë larg njerëzve që doni

Sa shpejt do t’ju rrahë zemra në vitin 2018?

Mos prisni ndonjë ndryshim të madh në ndonjë fushë të jetës tuaj, por mos harroni se mungesa e ndryshimit mund të jetë gjithashtu një gjë e mirë. Keni gjithçka që ju nevojitet, apo jo? Dhe në qoftë se nuk e bëni, ju e dini që jeta juaj nuk do të ndryshojë vetëm për mire. Jini proaktiv dhe mund të shikoni përpara për momente të lumtura në shoqërinë e të dashurit tuaj.

Puna në vitin 2018?

Ju mund të keni qenë pak dembel në muajt e fundit të vitit 2017, a jeni dakord? E pra, do të tregoni rezultatet tuaja në fillim të vitit 2018, kështu që ju duhet të punoni më shumë për të siguruar të ardhmen tuaj dhe të ardhmen e familjes suaj. Por mos u shqetësoni shumë për këtë - nëse punoni shumë në fillim të vitit deri në verë do të korrni përfitimet e punës tuaj. Një promovim apo një mundësi e madhe biznesi mund të paraqitet në gjysmën e dytë të vitit - kapeni me të dyja duart!

A keni nevojë për një portofol të madh për 2018?

Një më i vogël për pjesën e parë të vitit, por një (shumë) më i madh për pjesën tjetër të vitit. Kjo është nëse punoni shumë dhe përfitoni nga të gjitha mundësitë. Mos bëni një gabim: paratë nuk sjellin domosdoshmërisht lumturi (të paktën jo për ju), prandaj mbani përparësitë tuaja pavarësisht suksesit tuaj financiar.

Me kë duhet ti kaloni ditët në 2018?

Shpenzoni sa më shumë kohë të mundeni me familjen tuaj. Qëndroni afër shenjave të ujit (Gaforrja, Akrepi, Peshqit) dhe ujorëve të tjerë sepse ato do t'ju mbajnë të motivuar për të bërë më të mirën tuaj. Peshorja mund t'ju shkaktojë një dhimbje koke të rastit, por merreni këtë si një mundësi për të përmirësuar marrëdhënien tuaj me ta.

Peshqit (19. 2. - 20. 3.)

2018 në një shikim
Sezoni më i mirë: dimër, pranverë, verë, vjeshtë - a nuk janë këto të gjitha stinët?
Përvojë të reja: mungesa e gjumit
Kini kujdes: mos humbisni ditët tuaja për gjëra që nuk kanë rëndësi

Sa shpejt do t’ju rrahë zemra në vitin 2018?

Më shpejt se zakonisht, kjo është e sigurt! Mund të jetë për dashurinë, për një surprizë të vërtetë ose edhe për frikë - por mos u shqetësoni, do të jetë për atë lloj frike pozitive, e cila vjen kur ju jeni duke marrë vendime të rëndësishme që mund të ndryshojnë jetën tuaj përgjithmonë. Jini të vendosur kur i bëni ato, sepse koha ikën shpejt dhe një ditë mund të pendoheni që nuk bëtë diçka që vërtet duhej.

Puna në vitin 2018?

Është shumë e thjeshtë - përpiquni të punoni më pak për më shumë para. Siç e dini paratë nuk janë pasuria më e madhe që mund të keni. Si ta bëni këtë? Fokusim, fokusim dhe fokusim edhe më shumë! Nëse arrini të organizoni më mirë kohën tuaj të punës, do të keni shumë më tepër kohë për të luajtur. Jini të kujdesshëm kur merrni vendime të rëndësishme në lidhje me punën pasi mund të digjeni nëse i mbivlerësoni aftësitë tuaja.

A keni nevojë për një portofol të madh në 2018?

Në të vërtetë jo. Kjo nuk do të thotë që do të ballafaqohesh me ndonjë problem të madh financiar por nuk duhet të presësh të ardhura të madha, prandaj mbaj nën kontroll shpenzimet. Gjithashtu duhet të dini se mund të vendosni themele të forta këtë vit për sukses më të madh financiar ne vitet e ardhshme, prandaj jini të durueshëm.

Me kë duhet ti kaloni ditët në 2018?

Ujori dhe Binjakët duken një ndeshje e përsosur për ju në vitin 2018, kështu që shpenzoni aq kohë sa mundeni me ta. Ju gjithashtu do të qëndroni me shumicën e shenjave të horoskopit me përjashtim të Demëve. Ata do ti tejkalojnë gjërat dhe kështu do të humbisni kohën tuaj të çmuar. Jini të patundur kur merreni me ta.

Dashi (21. 3. - 20. 4.)

2018 në një shikim
Sezoni më i mirë: vjeshta (pavarësisht shiut)
Përvoja të reja: duke shkaktuar probleme për të tjerët dhe jo vetëm duke vuajtur nga ajo që të tjerët bëjnë për ju
Kini kujdes: ndjenjë shumë të sigurt

Sa shpejt do t’ju rrahë zemra në vitin 2018?

Do të rrahi më shpejt se zakonisht, por (për fat të keq për ju) më së shumti për shkak se do ta tendosësh veten shumë për shkak të orarit të përditshëm të ngjeshur. Do të ketë edhe disa periudha gjatë së cilës dashuria do të bëjë që zemra juaj të rrahë më shpejt, por ata do të jenë pak dhe shumë larg. Dhurata më e madhe që mund t'i jepni zemrës këtë vit është të jeni të sinqertë me veten dhe me njerëzit pranë jush.

Puna në vitin 2018?

Ju nuk do të keni shumë zgjedhje, ndërsa shefi juaj do të bëjë presion serioz ndaj jush. Por mos e përdorni këtë kundër tij, pasi ai dëshiron të marri më të mirën prej jush. Nëse e përpunoni këtë presion në një mënyrë pozitive, 2018 mund të sjellë përparime të rëndësishme në karrierën tuaj dhe rutinën tuaj të përditshme në punës.

A keni nevojë për një portofol të madh për 2018?

Ndoshta, por jo me ritme të shpejta. Fillimi i vitit do të jetë i ngadalshëm (duke përfshirë financat tuaja), por gjërat do të kthehen për më mirë, prandaj prisni që disa të holla serioze të rrjedhin në vjeshtë. Sigurisht, kjo është një rrugë e gjatë deri atëherë, por definitivisht ia vlen të prisni, sepse përditshmëria juaj mund të përmirësohet në mënyrë drastike për shkak të të gjitha parave shtesë.

Me kë duhet ti kaloni ditët në 2018?

Ju do të jeni të gatshëm ti kaloni ditët tuaja me pothuajse të gjithë, por të gjithë njerëzit në jetën tuaj nuk do të jenë po aq të lumtur sa ju kur kaloni kohë së bashku. Ata do të fillojnë t’ju japin përsëri gjendjen tuaj të keqe, kështu që mund të hasni disa konflikte në jetën tuaj personale në 2018, por ju duhet të jeni në gjendje të ndryshoni gjithçka.

Demi (21.4 - 20.5.)

2018 në një shikim
Sezoni më i mirë: pranvera
Kini kujdes: punoni shumë

Sa shpejt do t’ju rrahë zemra në vitin 2018?

Shumë shpejt! Kryesisht falë epshit tuaj të shtuar, që do ta bënte partnerin tuaj të kënaqur. Vetëm kini kujdes që të mos lejoni që epshi të dëmtojë marrëdhënien tuaj. Miqtë dhe familja juaj gjithashtu do ta bëjnë zemrën tuaj të ndjehet e ngrohtë dhe e qeshur, por fatkeqësisht nuk do të keni shumë kohë për ta, gjë që herë pas here do të shkaktojë konflikte të vogla, duke e bërë zemrën tuaj të rrahë edhe më shpejt!

Puna në vitin 2018?

Çdo gjë do të shkojë pa problem në punë, që në fillim të vitit shefi juaj do të vërejë efikasitetin tuaj, prandaj ai do t’ju  japi përgjegjësi të reja. Ju nuk mund t'i thoni jo atyre (nëse nuk doni të qëndroni aty ku jeni përgjithmonë), por ngarkesa shtesë e punës shpesh do t'ju lërë të lodhur dhe të drenazhuar, duke ju detyruar të kaloni fundjavat në shtrat ose para televizorit. Varet nga ju nëse dëshironi të punoni si të çmendur për të fituar atë promovim ose gjeni një punë të re dhe më relaksuese që do t'ju lërë shumë kohë për aktivitete të tjera.

A keni nevojë për një portofol të madh në 2018?

Nëse vendosni të punoni më shumë se kurrë më parë, mund të prisni shpërblim të madh financiar në gjysmën e dytë të vitit dhe nëse vendosni të përqëndroheni në jetën private, ju mund të përballeni me probleme të vogla financiare nga pranvera . Duke qënë se nuk do të jeni në gjendje të gjeni një burim të ri të ardhurash, alternativa më e mirë për ju në këtë rast është që të ulni shpenzimet tuaja, sidomos gjatë verës.

Me kë duhet ti kaloni ditët në 2018?

Ju do të shkoni mirë me shenjat e tokës (Demi, Virgjëresha, Bricjapi) dhe gjithashtu me shumicën e shenjave të ujit, me përjashtim të Akrepit. Pse Akrepi? Sepse ju do t'i trazoni ata me idetë tuaja të pafundme se si duhet ta ndryshojnë jetën e tyre për mirë. Herë pas here mund të mbani disa nga mendimet tuaja për vete. Me shenjat e ajrit dhe zjarrit nuk do të keni ndonjë vështirësi të madhe kur merreni me ta nëse mbani mend se nuk dini gjithçka.

Binjakët (21. 5. - 20. 6.)

2018 në një shikim
Sezoni më i mirë: pranvera dhe vera
Përvoja të reja: shumë përvoja!
Kini kujdes: mos i kushtoni vëmendje të mjaftueshme nevojave të njerëzve të tjerë

Sa shpejt do t’ju rrahë zemra në vitin 2018?

Shpesh mund të rrahë shpejt, por çuditërisht jo për shkak të marrëdhënieve me njerëzit e tjerë, por për shkak të qëndrimit tuaj të ndryshuar ndaj vetes. Ju do t'i lejoni vetes të eksploroni botën rreth jush me një perspektivë krejtësisht të re, e cila do t'ju japë mjaft mundësi për rritje profesionale dhe gjithashtu duke pasur shumë argëtim. Zemrat e njerëzve të tjerë shpesh mund të rrahin më shpejt për shkakun tuaj (mos u gëzoni, sepse shumica e rrahjeve më të shpejta do të jenë për shkak të trishtimit apo zhgënjimit të tyre ndaj jush), por ky është problemi i tyre, jo juaji, apo jo?

Puna në vitin 2018?

Yjet nuk gënjejnë, kështu që as me ju nuk do ta bëjnë. Puna nuk duket shumë premtuese në vitin 2018. Problemet që lidhen me punën nuk do të ndodhin për shkak të planeve që nuk janë të përafruara por sepse ndonjëherë ju mungon etika e punës që zakonisht na ndihmon të përparojmë në karrierë. Por ju duhet të punoni për të fituar disa para për gjëra që në fakt ju bëjnë të ngazëllyer, prandaj jini të përgjegjshëm për të marrë të gjitha gjërat e nevojshme dhe pastaj shijoni jetën siç dëshironi.

A keni nevojë për një portofol të madh në 2018?

Ju nuk do të përqëndroheni në punë në vitin 2018, kështu që është plotësisht e kuptueshme që financat tuaja mund të ulen. Çështja është se ç’mund të bëni për të përmirësuar situatën tuaj financiare pa bërë diçka që nuk dëshironi? Yjet tregojnë një periudhë të mundshme në fund të verës, kështu që ju mund të dëshironi të luani llotari ose të mbani sytë hapur për një mundësi të veçantë biznesi.

Me kë duhet ti kaloni ditët në 2018?

E vërteta është se ju në 2018 do të funksiononi më së miri vetëm. Kur duhet të jeni rreth të tjerëve, zgjidhni shenjat e ajrit (Binjakët, Peshorja, Ujori) ose shenjën e Peshqve. Qëndroni larg shenjave të tjera sa më shumë të mundeni, pasi ata vetëm do t'ju shkaktojnë dhimbje dhe siklet.

Gaforrja (21. 6. - 22. 7.)

2018 në një shikim
Sezoni më i mirë: çdo sezon, përveç dimrit
Përvojë të reja: fundjava të relaksuara
Kini kujdes: lejoni të tjerët të ecin mbi ju

Sa shpejt do t’ju rrahë zemra në vitin 2018?

Jo aq shpejt, sepse marrëdhënia juaj me njerëzit e tjerë do të mbetet e pa ndryshuar. Por mos I humbisni shpresat, pasi mos ndryshimi ndonjëherë mund të jetë një gjë e mire. Nuk do të ketë surpriza të mëdha apo momente me të vërtetë emocionuese, por 2018 do t'ju japë gjithçka që ju duhet për të qënë të lumtur. Nëse jeni vetëm, mos shpresoni për takime të veçanta, por mund të keni argëtime të rastit me njerëzit që takoni gjatë rrugës.

Puna në vitin 2018?

Njësoj sikurse keni bërë vitin e kaluar, pasi rezultati ka qenë pozitiv. Megjithëse ju mund të dëshironi të përmirësoni marrëdhënien tuaj me kolegët, pasi kjo do ta bëjë punën tuaj të përditshme shumë më të lehtë. Por nëse doni që shefi juaj t’ju vërejë, do të duhet të bëni disa përpjekje shtesë duke shkuar në punë herët dhe duke u larguar vonë. Familja juaj nuk do të shqetësohet për ngarkesën tuaj në punë nëse i përgatisni paraprakisht.

A keni nevojë për një portofol të madh për 2018?

Ju mund të merrni disa para shtesë me të cilat do të jeni në gjendje të blini disa gjëra të reja për veten dhe familjen tuaj, por mos presin që t’ju ndryshojnë jetën. Nëse e doni këtë, duhet të filloni të hiqni disa para çdo muaj dhe brenda pak vitesh, mund t'i bëni ëndrrat tuaja realitet.

Me kë duhet ti kaloni ditët në 2018?

Ju do të kaloni mirë me shumicën e njerëzve në 2018 me përjashtim të shenjave të ujit (Gaforres, Akrepit, Peshqve). Ju jeni i gatshëm për të qenë miqësor me ta, por viti i ri do të sjellë një ndryshim, pasi asnjëri prej jush nuk do të jetë i gatshëm për të humbur kohën e vet për të tjerët. Prisni një surprizë të këndshme që vjen nga një Luan apo Ujor femër - yjet nuk do të zbulojnë asnjë detaj, por ata nënkuptojnë një aventurë të mundshme gjatë verës.

Luani (23. 7. - 22. 8.)

2018 në një shikim
Sezoni më i mirë: pranvera
Përvojë të reja: netë të shkurtra
Kujdesuni për: të qenit i çuditshëm pa asnjë arsye

Sa shpejt do t’ju rrahë zemra në vitin 2018?

Disa ndryshime të rëndësishme në jetën tuaj të dashurisë janë në horizont. Nëse jeni tashmë në një marrëdhënie, partneri juaj mund të përpiqet të ndriçojë gjërat në dhomën e gjumit - sigurohuni që mos t'i humbni shenjat e tyre delikate. Nëse jeni i vetëm, 2018 ndoshta do t'ju sjellë një interes të ri, dashuri në jetën tuaj, por yjet mbeten misterioz nëse kjo marrëdhënie e re do të zgjasë ose jo. Por kjo duhet t'ju sjellë shumë gëzim, prandaj kënaquni plotësisht!

Puna në vitin 2018?

Mund të jetë koha që ju të filloni të mendoni për një ndryshim të karrierës suaj. Ju keni punuar shumë gjatë viteve të fundit, por pak shpërblime kanë ardhur në rrugën tuaj. Duhet të keni një bisedë të ndershme me shefin për të ardhmen tuaj ose ndoshta të filloni të kërkoni një mundësi më të mirë diku tjetër. Por pa marrë parasysh se çfarë vendosni të bëni, duhet të jini të durueshëm, ndryshimet e rëndësishme rrallë ndodhin brenda natës.

A keni nevojë për një portofol të madh në 2018?

Me të vërtetë jo, portofoli juaj aktual mjafton. Nuk ka ndryshime të rëndësishme financiare në pjesën e parë të vitit 2018, por pjesa e dytë mund të sjellë diçka të re. Nëse ka diçka, do të jetë thjeshtë një përmirësim, por asgjë nuk është e rëndësishme, prandaj mos filloni të kërkoni një vilë të madhe me pishinë. Ngadalë dhe i qëndrueshëm fiton garën, apo jo?

Me kë duhet ti kaloni ditët në 2018?

Asnjë shenjë horoskopësh nuk është e destinuar të shkaktojë dhimbje koke në vitin 2018, por sigurisht që do të keni disa konflikte me njerëzit me të cilët kaloni kohën tuaj. Shumicën e këtyre konflikteve do ta shkaktoni ju, kështu që mund të filloni të mendoni se si ta zbusni karakterin tuaj shpërthyes. Një Ujori mashkull do t'ju zhgënjejë më shumë se një herë dhe të dyve do ju duhet të punoni shumë për të ruajtur marrëdhënien tuaj.

Virgjëresha (23. 8. - 22. 9.)

2018 në një shikim
Sezoni më i mirë: sa më ftohtë, aq më mirë
Përvoja të reja: mosbesimi ndaj gjykimit tuaj
Kujdesuni për: të qenit i ngathët

Sa shpejt do t’ju rrahë zemra në vitin 2018?

Zemra juaj mund të rrahë me të vërtetë shpejtë, por nuk do të jetë mirë. Marrëdhënia juaj do të vihet në provë pasi ka të ngjarë të takoni një të huaj tërheqës i cili do t'ju detyrojë të rishqyrtoni disa vendime që keni bërë gjatë viteve të fundit në lidhje me partnerin tuaj të tanishëm. Nëse jeni ende i vetëm, ju gjithashtu mund të prisni që të bini në dashuri me dikë, por shanset e tij / saj për t’ju kthyer dashurinë janë fatkeqësisht të pakta, jo sepse ata nuk ju pëlqejnë, por thjesht sepse ata janë në një marrëdhënie.

Puna në vitin 2018?

Punoni, punoni dhe punoni edhe më shumë! Ju keni qenë shumë i fokusuar në jetën tuaj private kohët e fundit dhe do të filloni të tregoni performancën tuaj të punës (nëse nuk e keni). Çfarë mund të bëni për këtë? Mund të përpiqeni të organizoni më mirë punët tuaja të përditshme për të balancuar më mirë jetën tuaj profesionale me atë private ose thjesht të filloni të kërkoni një punë të re që kërkon më pak kohë dhe energji.

A keni nevojë për një portofol të madh për 2018?

Lajme të këqija këtu, kështu që shtrëngoni veten: definitivisht nuk do të keni nevojë për një portofol të madh në vitin 2018, ju mund të keni nevojë për një më të vogël pasi mund të hasni disa probleme financiare nga pranvera. Por jeta nuk ka të bëjë me paratë. Nëse paratë janë të shtrënguara, ju thjesht mund ta përshtatni jetën tuaj me situatën e re dhe të keni një shpërthim në shoqërinë e miqve dhe familjarëve tuaj. Ata janë gjëja më e çmuar që keni në jetë.

Me kë duhet ti kaloni ditët në 2018?

Me miqtë dhe familjen pavarësisht nga shenjat e tyre horoskopike. Ata do t'ju mbajnë në kontakt me realitetin dhe do tju ofrojnë ndihmë kurdoherë që keni nevojë për të. Gjërat nuk do të shkojnë normalisht me njerëzit që kaloni kohën vetëm me raste (sidomos me shenjat e Peshores, Demit ose Gaforres), pasi atyre do tu duhet shumë kohë të kuptojnë dëshirat tuaja.

Peshorja (23. 9. - 23. 10.)

2018 në një shikim
Sezoni më i mirë: të gjitha stinët
Përvojë të reja: shumë, dhe shumica e tyre janë të mira
Kujdes: për t'u kthyer në të kaluarën

Sa shpejt do t’ju rrahë zemra në vitin 2018?

Ju duhet të keni bërë diçka të drejtë në 2017, meqë do të shpërbleheni shumë vitin e ri! Një dashuri e re do të zhvillohet në jetën tuaj, por jo në llojin romantik. Ju mund të takoni një mik të ri, ose mund të lidheni më shumë me një anëtar të caktuar të familjes. Sidoqoftë, zemra juaj do të rrahi më shpejt, për shkak të shumë momenteve të mahnitshme së bashku.

Puna në vitin 2018?

Nuk do të duhet të shqetësoheni për punën në vitin 2018, pasi gjithçka do të shkojë pa probleme, pavarësisht faktit se do ta zhvendosni fokusin në jetën tuaj private. Ju keni punuar shumë në të kaluarën dhe tani është koha të korrni shpërblimet. Relaksohuni dhe lërini të tjerët të punojnë për ju këtë vit (ata e dinë po aq mirë sa ju që keni punuar shumë për ta deri tani).

A keni nevojë për një portofol të madh në 2018?

Me të vërtetë jo, gjithsesi paratë nuk do të kenë shumë rëndësi për ju në 2018. Mund të keni më shumë se mjaftueshëm për të përballuar me lehtësi shpenzimet e përditshme, por jo aq shumë sa për të menduar se çfarë të bëni me to.

Me kë duhet ti kaloni ditët në 2018?

Le të shohim - shenjat e ajrit do t'ju trajtojnë si mbretër, shenjat e zjarrit do ta bëjnë jetën tuaj të përditshme më të lehtë, shenjat tokësore do t'ju ndihmojnë të merreni me ndryshime të rëndësishme në jetën tuaj dhe shenjat e ujit do të zgjerojnë horizontet tuaja dhe do t'ju ndihmojnë të bëheni një person më i lumtur. Praktikisht të gjithë do të jenë në anën tuaj në vitin 2018, thjesht sigurohuni që të mos kufizoni veten në shtëpi, por të shpenzoni sa më shumë kohë në shoqërinë e të tjerëve.

Akrepi (24. 10. - 22. 11.)

2018 në një shikim
Sezoni më i mirë: pranvera
Përvojë të reja: trajtimi i gabimeve nga e kaluara

Sa shpejt do t’ju rrahë zemra në vitin 2018?

Shumë shpejt, ndonjëherë për shkak të ndjenjave të mira të tilla si dashuria dhe ndonjëherë për shkak të ndjenjave të këqia si zemërimi dhe frika. Një valë emocionesh ju pret në vitin 2018, prandaj përgatituni që të merrni më së shumti nga të mirat dhe të kaloni  gjërat e këqija shpejt dhe me efikasitet. Çfarëdo që të bëni, mos t’ju vijë  keq për veten tuaj - jeta është ndërtuar me përvojat e mira dhe të këqija, Dhe ato të këqija janë edhe më të mira për të kuptuar se disa aspekte të jetës suaj duhet të ndryshojnë!

Puna në vitin 2018?

Puna që bëni nuk shkakton ndonjë problem të madh në vetvete, por njerëzit me të cilët punoni mund të shkaktojnë herë pas here, sidomos në pjesën e dytë të vitit. Le ta pranojmë - shumica e kësaj mund të jetë faji juaj, pasi qëndrimi juaj ndaj kolegëve nuk ka qenë më i miri kohët e fundit. Ndryshoni atë dhe mjedisi juaj i punës do të jetë një strehë për ju.

A keni nevojë për një portofol të madh në 2018?

Ju mund të keni fat dhe të gjeni një burim shtesë të të ardhurave diku në pranverë, por sigurohuni që nuk do të jetë punë e lidhur. Yjet hezitojnë të zbulojnë diçka më shumë, prandaj qëndroni vigjilentë dhe mbani sytë hapur për mundësi të habitshme të biznesit. Çfarëdo që do të kaloni në vjeshtë dhe në dimër mos u zhgënjeni pasi do ta bënjë jetën tuaj shumë më të këndshme.

Me kë duhet ti kaloni ditët në 2018?

Kaloni sa më shumë ditë të mundeni me të dashurit tuaj pasi ato mund të ndihen paksa të lënë pas dore. Duhet të jeni mirë me shumicën e shenjave të ujit (Gaforren, Akrepin, Peshqit), por shenjat e zjarrit (Dashi, Luani, Shigjetari) mund t'ju shkaktojnë probleme serioze.

Shigjetari (23. 11. - 21. 12.)

2018 në një shikim
Sezoni më i mirë: vjeshta
Përvoja të reja: gjetja e kënaqësisë në gjërat që shumica e të tjerëve urrejnë
Kini kujdes për: marrjen e vendimeve të rëndësishme të jetës pa u konsultuar me familjen tuaj

Sa shpejt do t’ju rrahë zemra në vitin 2018?

Shpejtë! Nëse jeni tashmë në një marrëdhënie, ju mund të prisni që partneri juaj t’ju befasojë me një ndryshim të qëndrimit të tij në lidhje me diçka që të ndjeni me të vërtetë pasion. Nëse je i vetmuar, mund të presësh disa mundësi për të filluar një marrëdhënie të re (shumica e tyre do të vijnë pas verës). A jeni gati për një marrëdhënie të re në vitin 2018?

Puna në vitin 2018?

Ju mund të keni nevojë të ndryshoni diçka për mënyrën se si komunikoni me kolegët dhe shefat tuaj, pasi ata nuk e vlerësojnë me të vërtetë kontributin tuaj, pavarësisht nga puna juaj dhe aftësitë e shkëlqyera. Jini më të vendosur dhe detyroni njerëzit të njohin përpjekjet tuaja.

A keni nevojë për një portofol të madh në 2018?

Nëse rregulloni marrëdhëniet tuaja me kolegët në nivelin e ardhshëm, ju mund të keni nevojë për një portofol të madh. Ose edhe më mirë - një kasafortë e madhe e montuar në dhomën tuaj të gjumit. Seriozisht, nëse gjithçka shkon siç është planifikuar, mund të bëni një investim të madh në muajin e vjeshtës dhe ky investim do të ketë një ndikim të madh në jetën tuaj të përditshme. Ndoshta një shtëpi apo apartament të ri, një ndryshim i pamjes suaj që do t'i bëjë të tjerët t'ju admirojnë. Yjet nuk do të thonë saktësisht, kështu që bëni atë që ju dëshironi më së shumti.

Me kë duhet ti kaloni ditët në 2018?

Njerëzit e lindur në shenjën e zjarrit (Dashi dhe Luani) do t'i bëjnë ditët dhe netët më të ndritshme, por shokët Shigjetar për fat të keq jo aq sa do të prisni. Mbani një sy hapur tek njerëzit e lindur në shenjën e Akrepit, pasi ato shpesh do t'ju habisin në mënyrë negative. Por qëllimet e tyre nuk do të jenë të këqija, prandaj përpiquni të gjeni diçka të mirë në gjithçka që ata bëjnë nëse doni ti mbani marrëdhëniet tuaja në formë të mirë.