Nuk keni produkte në shportë

Provo

7 gjera zbavitese qe mund te beni per te larguar merzine e Janarit

Wow! Dhjetori ishte emocionues apo jo? Krishlindjet, Viti i Ri, festat e pafundme dhe festimet me miqte dhe familjen kaluan me vitin qe shkoje dhe fillimi i ketij viti eshte pak i avashte dhe i merzitshem, si gjithemone. Po sikur ta beni pak me emocionues? Ketu do te lexoni 7 gjera zbavitese qe mund te beni per te larguar merzine gjate muajit Janar.

Wow! Dhjetori ishte emocionues apo jo? Krishlindjet, Viti i Ri, festat e pafundme dhe festimet me miqte dhe familjen kaluan me vitin qe shkoje dhe fillimi i ketij viti eshte pak i avashte dhe i merzitshem, si gjithemone. Po sikur ta beni pak me emocionues? Ketu do te lexoni 7 gjera zbavitese qe mund te beni per te larguar merzine gjate muajit Janar...          

1: Organizoni nje mbremje zbavitese per miqte dhe familjen tuaj

Edhe pse sezoni i pushimeve mbaroi dhe nuk do te keni me aq shume raste per te festuar dicka me miqte dhe familjen, ju mund te organizoni nje mbremje zbavitese per ta bere Janarin pak me interesant. Psh: Ju mund te organizoni nje mbremje Monopoly dhe te kaloni disa ore duke qeshur nderkohe qe perpiqeni te fitoni sa me shume para nga Monopoly, ose mund te organizoni nje mbremje filmi dhe te hani kokoshka sebashku me njerezit e dashur  duke pare nje film te kendeshem familjar.                            

2: Pastrimi i plote i shtepise tuaj

Sistemim per qefin tuaj? Sigurisht qe ne fillim nuk do te ngjaje si nje ide e mire, por na besoni- kjo do ta beje Janarin tuaj me pak te merzitshem sesa te uleni perpara televizorit pa bere asgje, madje keni perfitime si psh: nje shtepi e paster dhe perfekte ne te cilen do te ndieni me mire se me pare. Beni plan qe te pastroni nje apo dy dhoma ne cdo jave dhe Janari do te mbaroje sa hap e mbylle syte, ndersa te tjeret do te ankohen qe skane asgje cfare te bejne.                         

3: Shkoni per ski

Sezoni i pushimeve ne Dhjetorit  eshte me keqi per te apasionuarit e skive - biletat dhe akomodimi neper hotele eshte shume i shtrenjte, dhe mos harroni rradhet e gjata ne te cilat duhet te rrini, gje qe do ta beje me te veshtire qe ta shijoni vertet udhetimin tuaj. Epo.... Pershendetje Janar! Janari eshte koha perfekte per te bere nje udhetim per ski meqe cmimet do te jene shume me te perballueshme duke e bere rreshkitjen ne debore  me te kendeshme dhe ditet ne Janar do te jene me emocionuese ne pergjithesi!

4: Regjistrohuni ne palester

Jane 3 arsye te vecanta pse  regjistrimi ne palester ne Janar eshte nje ide e mire. E para, do t’ju mbush ditet e Janarit me aktivitet. E dyta, do t’ju ndihmoje te rifitoni trupin dhe format tuaja pas gjithe ushqimeve te teperta dhe te pashendetshme qe keni ngrene gjate Dhjetorit. E treta, do te njihni njerez te rinje qe ndoshta do t’jua bejne Janarin me te lezetshem. Nese keto tre arsye nuk ju bindin qe ta kaloni ne palester fillimin e vitit, ateher Janari juaj do te jet nje muaj i merzitshem!

5: Zhytuni ne pune

Uff … Mund te jete puna zbavitese? Sigurisht qe mund te jete. Sidomos nese alternativa tjeter eshte te merziteni per vdekje gjate Janarit.  Vetem mendoni sesa i bezdisshem ishte Janari i kaluar kur nuk kishit asgje per te bere dhe shkonit ne shtrat ne oren 8 apo shihnit perseritjen e filmit tuaj te preferuar deri ne mesnate. Zhytuni ne pune Janarin e ketij viti- jo vetem qe do te keni gjera te dobishme per te bere por edhe do tju mbushin kuleten qe mund ta keni bosh pas blerjeve te Krishlindjeve...          

6: Shkoni per pazar

Reagimi juaj i pare eshte: ‘’absolutisht jo, kam harxhuar mjaftueshem gjate  pushimeve’’? Eshte e kuptueshme, por ja ku po ju themi nje sekret, ne Janar dyqanet duan ti heqin qafe te gjitha gjerat qe nuk jane shitur gjate sezoni te cmendur te Dhjetorit. Kjo domethene qe ka ulje te medha dhe oferta special qe jo vetem do ta bejne Janarin me emocionues por dhe do te ulin mundesine per te bere  Pazar ne muajte ne vijim...  

7: Ndahini historite e pushimeve ne cdo mundesi qe ju jepet

Nese asgje nuk funksionon dhe Janari juaj eshte ende shume i zymte, atehere ka mbetur vetem nje mundesi- te tregoni se sa mire ja keni kaluar gjate pushimeve. Ndahini me miqte, familjen, koleget, komshinjte apo parukieren historite zbavitese te pushimeve si psh: kur nuk arrinit te hiqni veshjen e Babagjyshit nga trupi apo kur jeni perpjekur te ngisni nje biciklete pasi kishit pire disa gota shampanje me shume. Ndonjehere kujtimet e momenteve te bukura mjaftojne per t’ja kaluar mire!