Black Friday Veror?

Black Friday Veror? Mos humbisni çmimet marramëndëse

Mos humbisni çmimet marramëndëse

deri në-70%
 
[banner_timer]
 

Besoje ose jo, Ulje mbi ulje! 10% Ulje në shportë.

Besoje ose jo, Ulje mbi ulje! 10% Ulje në shportë.

 
[banner_timer]
 

Cardio Wellneo

Photo
Video

Mbështetur nga një studim i gjerë klinik, Wellneo Cardio është një pajisje mjekësore që ofron një metodë të sigurt për korrigjimin e presionit të lartë të gjakut. Bazuar në terapinë DENS (stimulim dinamik i nervit elektrik), ai është i destinuar për pacientët me formë të qëndrueshme dhe labile të hipertensionit. Me 2 programe automatike, pajisja është me të vërtetë e lehtë për t’u përdorur, duke përmirësuar shëndetin, efikasitetin fizik dhe cilësinë e jetës.

Cardio Wellneo
29,990 Lekë
Transporti Falas
Zgjidh opsionin
Na telefono në: 04 451 44 00
Produkt në gjëndje. Dorëzimi:  2 ditë.
 • Më shumë
 • Detajet e produktit
Më shumë

Mbështetur nga një studim i gjerë klinik, Wellneo Cardio është një pajisje mjekësore që ofron një metodë të sigurt për korrigjimin e presionit të lartë të gjakut. Bazuar në terapinë DENS (stimulim dinamik i nervit elektrik), ai është i destinuar për pacientët me formë të qëndrueshme dhe labile të hipertensionit. Me 2 programe automatike, pajisja është me të vërtetë e lehtë për t’u përdorur, duke përmirësuar shëndetin, efikasitetin fizik dhe cilësinë e jetës.

Më shumë
Detajet e produktit

Pajisja më e mirë për korrigjimin e presionit të lartë të gjakut

Wellneo Cardio është një pajisje mjekësore që ofron një metodë efektive dhe të sigurt për korrigjim e presionit të lartë të gjakut paraprakisht. Është menduar për pacientët me hipertension të qëndrueshëm si një trajtim shtesë së bashku me ose pa terapi medikamentoze *. Mund të përdoret gjithashtu nga pacientë me një formë të hy-pertensioni labile që po e përjetojnë atë si rezultat i stresit ose ndryshimeve të motit.

 • Stabilizoni presionin arterial në mënyrë të sigurt dhe efektive.
 • Përmirësoni shëndetin, efikasitetin fizik dhe cilësinë e jetës.
 • Zvogëloni rrezikun e ndërlikimeve të hipertensionit esencial.
Wellneo Carido

Si funksionon Wellneo Cardio?

Mekanizmi terapeutik DENS bazohet në reagimet re-flex ndaj acarimit të receptorëve të lëkurës. Ta themi thjesht, rryma impulsive nga Wellneo Cardio stimulon zonat refleksogjene. Disa nga këto »zona biologjikisht aktive« janë të vendosura në zonën e kyçit, për këtë arsye pajisja aplikohet në sipërfaqen e brendshme të parakrahut. Mund të aplikohet edhe në kyçin e këmbës. Duke përdorur 2 mënyra automatike që janë të thjeshta për t'u përdorur, ju mund të ulni presionin e lartë të gjakut në një mënyrë të sigurt dhe efikase.

Wellneo Carido

Rradha e punës

Një trajtim i vetëm me Wellneo Cardio zgjat vetëm 6-8 minuta. Rekomandohet të kaloni nëpër 1-2 procedura çdo ditë për 10-15 ditë. Përsëriteni kursin pas një intervali prej 10-15 ditësh. Trajtimi mund të bëhet në kyçet e dorës ose këmbës. Kjo varet nga përgjigja individuale ndaj trajtimit.

 1. Vendosni dhe ndizni pajisjen.
 2. Zgjidhni programin.
 3. Kryeni proceduren.

Përdorimi i rregullt do të normalizojë murit vaskular, si dhe do të përmirësojë sistemin mikro rrethor dhe zgjerimin e kapilarëve.

 • 1
  Wellneo Carido
 • 2
  Wellneo Carido
 • 3
  Wellneo Carido

Mbështetur nga kërkime të gjëra klinike

Kjo pajisje me bateri bazohet në terapinë DENS - stimulimi dinamik elektrik i nervit. Terapia DENS e Wellneo Cardio është rezultat i kërkimit të gjerë klinik, i kryer në më shumë se 200 qendra klinike dhe kërkimore në Rusi dhe jashtë saj. Gjatë procedurës, pajisja formon impulse elektrike të ngjashme me sinjalet tona elektrike natyrale. Ato ndikojnë në sistemin qendror, i cili nga ana tjetër kontrollon sistemin tonë kardiovaskular.

Wellneo Carido

Merrni shëndetin në duart tuaja

Presioni i lartë i gjakut është një nga problemet kryesore të shëndetit publik global. Sëmundjet kardiovaskulare janë arsyeja më e zakonshme e trajtimit mjekësor afatgjatë në Evropë dhe përbëjnë gati një të tretën e të gjitha rezultateve fatale. Hipertensioni është një gjendje, e cila qëndron me ju për gjithë jetën dhe nuk mund të shërohet.

Sidoqoftë, Wellneo Cardio ju lejon të trajtoni dhe korrigjoni në mënyrë të sigurt dhe efektive gjakun tuaj paraprakisht në çdo vend dhe në çdo kohë.

Wellneo Carido

Vlerësimet e klientëve 0 Vlerësime

Si e vlerësoni këtë Produkt? *

1 1 yll
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star