Është koha të festojmë - 20 Vite Dormeo

Është koha të festojmë - 20 Vite Dormeo - ZBULONI OFERTAT MË TË MIRA

ZBULONI OFERTAT MË TË MIRA

Deri në-60%
 
[banner_timer]
 

WINTER SALES DERI NË -55% ULJE

WINTER SALES DERI NË -55% ULJE - Deri në 6.02.2023

Deri në 6.02.2023

 
[banner_timer]
 

Atlete Trend Leisure Origin Walkmaxx

Sasitë kanë mbaruar
Photo
Video
Outlet

Rehati maksimale me atletet Walkmaxx Trend Leisure Origin. Me shollë origjinale të harkuar nuk do të sjellin vetëm lumturi në jetën tuaj, por edhe rehati për këmbët.  Shtrese memori në brëndësi për butësi në cdo hap dhe rehati maksimale. Pavaresisht moshës dhe gjinisë, këto atlete të reja të linjës walkmaxx nuk duhet t’ju mungojnë në koleksionin tuaj.

Atlete Trend Leisure Origin Walkmaxx
6,990 Lekë
Zgjidh opsionin
Nuk ka sasi. Ju lutem na kontaktoni në: 04 451 44 00
 • Më shumë
 • Detajet e produktit
 • Informacione Shtesë
 • Të dhëna teknike
Më shumë

Rehati maksimale me atletet Walkmaxx Trend Leisure Origin. Me shollë origjinale të harkuar nuk do të sjellin vetëm lumturi në jetën tuaj, por edhe rehati për këmbët.  Shtrese memori në brëndësi për butësi në cdo hap dhe rehati maksimale. Pavaresisht moshës dhe gjinisë, këto atlete të reja të linjës walkmaxx nuk duhet t’ju mungojnë në koleksionin tuaj.

Më shumë
Detajet e produktit

Rehati maksimale ne cdo hap

Nese jeni duke kerkuar per nje pale atlete te rehatshem dhe komode, duhet ti hidhni nje sy atleteve Walkmaxx Trend Leisure Origin. Komoditeti i tyre i kombinuar me te gjitha avantazhet e sholles se harkuar, jane krijuar per tju ofruar rehati maksimale, per cdo lloj moshe. Keto atletet mund te vishen si per pune ashtu edhe per nje shetitje apo kafe me miqte.

Walkmaxx Trend Leisure Shoes Origin

Dizajn dhe stil

Linja më e re e këpucëve Trend vjen me dizajn dhe ngjyra të cilat ndjekin tendencat më të reja. Për më shumë energji dhe siguri në çdo hap që ju hidhni.

Lexo me shume per avantazhet e linjes Trend

Shiko avantazhet e sholles se harkuar

 • Sholla e harkuar

  Ndihmon në përmirësimin dhe aktivizimin e muskujve dhe ju do të ndjeheni mirë dhe në formë perfekte.

 • Shpërndarja e peshës trupore

  Shpërndarja e peshës së trupit përmirëson qëndrimin duke lehtësuar presionin në nyje.

 • Ndjesia e te ecurit zbathur

  Ndjesia e të ecurit zbathur siguron hapa të rehatshëm dhe ju do të ndjeheni më të shëndetshëm.

 • Peshë e lehtë

  Pesha e lehtë do të sigurojë hapa më të lehtë dhe përdoruesit do të ndjehen më aktiv për një kohë të gjatë.

Qendro mbiimazh per me shume detaje.

Cila eshte ngjyra juaj e preferuar?

Atletet Leisure Origin jane unisex dhe jane te disponueshem ne dy ngjyra te zeze dhe ngjyre ulliri.

 • Walkmaxx Trend Leisure Shoes Origin

  Ngjyre ulliri

 • Walkmaxx Trend Leisure Shoes Origin

  Te zeza

Vishuni me stil me Walkmaxx

Problemet e shpinës dhe gjunjeve janë çështje të zakonshme që mund të vijnë edhe nga veshja e këpucëve të papërshtatshme. Me atletet Walkmaxx, ju do te jeni te sigurte qe jo vetem kembet tuaj do te jene rehat por I gjithe trupi do te kete perfitime te shumta. Sholla e harkuar origjinale do t'ju mbështesë dhe do t'ju ndihmojë të shmangni ndjesine e pakëndshme të këmbëve të enjtura, edhe pas një dite të gjatë ecjeje apo qëndrimi ne kembe. Duke mundësuar një shpërndarje të barabartë të peshës trupore, sholla e harkuar siguron lehtësimin e pikave të presionit në këmbë dhe zvogëlon presionin në gjunjë dhe nyje. Rezultati? Qëndrim më i mirë!

Walkmaxx Trend Leisure Shoes Origin
Walkmaxx Trend Leisure Shoes Origin
Walkmaxx Trend Leisure Shoes Origin

Cfare i ben atletet Walkmaxx Trend Leisure Origin kaq speciale:

 • Dy ngjyra te zeze dhe ngjyre ulliri
 • Sholle e harkuar per hapa te sigurte e te lehte
 • Gome EVA ne pjesen e thembres
 • Model Unisex

Shikoni avantazhet e sholles se harkuar

 

Numri

Gjatesia e kembes

(cm)

AtleteTrend Leisure Origin 36 23,9
37 24,6
38 25,3
39 25,9
40 26,6
41 27,3
42 27,9
43 28,6
44 29,3
45 29,9
46 30,6
 

Si te masni numrin e kembes

Informacione Shtesë

How to measure your foot

The right footwear and a perfect fit form the basis for healthy feet and a healthy gait. If you are uncertain about the exact size and width of your next pair of Walkmaxx, we will gladly help you find the perfect fit.

You need two sheets of paper (din A4), a pencil and a ruler.

 • 1
  How to measure your foot - Step 1

  Trace foot

  Place the sheets of paper on the floor. Stand straight on the paper with your heels against the wall. Make sure you are wearing the sock you intend to wear with the shoe. Ensure you have your full weight on the foot for the most accurate measurement. Either have you or someone else slowly trace around your foot ensuring the pen or pencil is at a 90 degree angle.

 • 2
  How to measure your foot - Step 2

  Measure length and width

  1. Measure from the back/central part of the heel to the end of the longest toe.
  2. Measure your widest part of your foot from one end to other.

  You may want to try tracing your foot a few times for more accurate results.

 • 3
  How to measure your foot - Step 3

  Find your perfect fit

  In chart you will find your measured foot length. Once identified, in the next column will determine your shoe size. On last columns, find your foot width to determine which width of shoe you may need.

  Note: For foot length, if you are in between sizes, always move up to the next size. For foot width. Choose the width that you are closest to.

Measurements for Trend Leisure Shoes Origin

Declared size

Foot lenght

(cm)

Foot width

(cm)

36 23,9 8,2
37 24,6 8,3
38 25,2 8,5
39 25,9 8,6
40 26,6 8,8
41 27,2 8,9
42 27,9 9,1
43 28,6 9,2
44 29,2 9,4
45 29,9 9,5
46 30,6 9,7
Të dhëna teknike
Available sizes 36-46
Linja Walkmaxx Trend
Material: Pjesa e sipërme PU
Material: Sholla e brendshme EVA, materila memory
Material: Sholla e jashtëme gomë
Ngjyrat e disponueshme E Zezë, Jeshile E Errët

Vlerësimet e klientëve 0 Vlerësime

Si e vlerësoni këtë Produkt? *

1 1 yll
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Produkti që keni parë

Produkti që keni parë