Nuk keni produkte në shportë

Provo

Spray për mykun e këmbëve Wellneo

Sasitë kanë mbaruar
Photo
Video
-40%

Produkti Wellneo IzaEffect X3:

 • Shumë efikase në eleminimin e infeksionit kërpudhor tek thonjtë e këmbëve
 • Eleminon bakteriet, viruset dhe mykun
 • Provuar 99,99% efektive*
 • Efiçent dhe i shpejtë
 • Veprim i menjëhershëm (shkumon kur është në kontakt me mikroorganizmat dhe bakteriet)
 • Efektive për disifektimin e këmbëve
 • Dizifektues për këpucë, çorape dhe sipërfaqe
 • Pa aromë
 • Testuar Dermatologjikisht
 • Zhvilluar në Gjermani/ Prodhuar në Slloveni
Spray për mykun e këmbëve Wellneo

Çmimi: 3,990 Lekë


Oferta: 2,390 Lekë

Zgjidh opsionin
Nuk ka sasi. Ju lutem na kontaktoni në: 04 451 44 00
 • Më shumë
 • Detajet e produktit
Më shumë

Produkti Wellneo IzaEffect X3:

 • Shumë efikase në eleminimin e infeksionit kërpudhor tek thonjtë e këmbëve
 • Eleminon bakteriet, viruset dhe mykun
 • Provuar 99,99% efektive*
 • Efiçent dhe i shpejtë
 • Veprim i menjëhershëm (shkumon kur është në kontakt me mikroorganizmat dhe bakteriet)
 • Efektive për disifektimin e këmbëve
 • Dizifektues për këpucë, çorape dhe sipërfaqe
 • Pa aromë
 • Testuar Dermatologjikisht
 • Zhvilluar në Gjermani/ Prodhuar në Slloveni
Më shumë
Detajet e produktit

A keni dhe ju të njëjtin problem, apo dikush nga familjarët tuaj?

A dëshironi të mbroni thonjtë tuaj dhe të mos kenë një pamje të tillë?

A jeni të vetëdijshëm sesi duken këmbët tuaja me sandale apo shapka?

Nuk jeni duke frekuentuar pishinat, banjot në palestër, trajtimet sauna sepse e dini që mund të merrni një infeksion bakterial në këmbë?

Mirë … ne kemi një zgjidhje për ju … Wellneo IzaEffect X3 … nuk do t'ju ndihmojë të shpëtoni nga bakteriet … por do t'ju mbrojë nga infeksionet në rradhë të parë...

Produkti Wellneo IzaEffect X3:

 • Shumë efikase në eleminimin e infeksionit kërpudhor tek thonjtë e këmbëve
 • Eleminon bakteriet, viruset dhe mykun
 • Provuar 99,99% efektive*
 • Efiçent dhe i shpejtë
 • Veprim i menjëhershëm (shkumon kur është në kontakt me mikroorganizmat dhe bakteriet)
 • Efektive për disifektimin e këmbëve
 • Dizifektues për këpucë, çorape dhe sipërfaqe
 • Pa aromë
 • Testuar Dermatologjikisht
 • Zhvilluar në Gjermani/ Prodhuar në Slloveni

 

*për mikroorganizma: Staphylococcus aureus, Enterococcus faecalis, Pseudomonas aerugonisa, Escherichia coli, Candida albicans, Trichophyton rubrum, Aspergillus niger

Çfarë është infeksioni kërpudhor i thonjëve?

Infeksioni i këpurdhave të thonjeve, ndryshe i quajtur onychomycosis, shfaqet pothuajse në gjysmën e popullsisë deri në moshën 70 vjeçare. Infeksioni ndodh kur spore të vogla të kërpudhave gjejnë rrugën e tyre në shtratin e thoit dhe pastaj rriten dhe përhapen në mjedisin e ngrohtë dhe me lagështi.

Simptomat

Si ta kuptoni nëse keni infeksion kërpudhor?

Fillon si një pikë e vogël e bardhë ose e verdhë nën shtratin e thojit dhe mund të përhapet në të gjithë thoin, dhe mund të marrë një pamje:

 • Të trashë
 • Merr ngjyrë si në të verdhë ose kafe
 • Të sheshtë
 • I ngjeshur ose i thërmuar
 • Pa formë

Nëse infeksioni ka qënë prezent për një kohë të gjatë, ai do të filloj të thërmohet ose mund të bjerë. Infeksioni kërpudhor gjithashtu mund të shkaktojë edhe shkëputjen e thoit nga shtrati, duke shkaktuar dhimbje.

Thonjë të trashë ose të rritur shumë mund të shkaktojnë dhimbje kur vishni këpucë. Ju gjithashtu mund të vëreni edhe një "bllokim të thoit" i cili mund të mblidhet poshtë tij ose në pjesët anësore.

Nëse nuk kurohet, ajo mund të shkaktoj demtim te thoit, rritje në brëndësi, dhe bakteriet mund të shpërndahen edhe në thonjtë e tjerë apo në lëkurë.

Kërpurdhat në thonjt e këmbëve - Njq problem i komplikuar

Nëse infeksioni kërpudhor nuk trajtohet siç duhet dhe lihet pas dore, ai mund të kthehet në një problem tjetër që është ulçëra e këmbës, ku qarkullimi i gjakut është i pakët. 

Kjo mund të shkaktojë shumë probleme në ecje, qarkullimin e gjakut dhe komplikacione të tjera.

Ulçera e këmbës

WELLNEO IZA EFFECT X3 1+1

Vlerësimet e klientëve 0 Vlerësime

Si e vlerësoni këtë Produkt? *

1 1 yll
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star