Është koha të festojmë - 20 Vite Dormeo

Është koha të festojmë - 20 Vite Dormeo - ZBULONI OFERTAT MË TË MIRA

ZBULONI OFERTAT MË TË MIRA

Deri në-60%
 
[banner_timer]
 

ËSHTË BLACK FRIDAY

ËSHTË BLACK FRIDAY - 5% ULJE extra

5% ULJE extra

 
[banner_timer]
 

Spraj kundra kërpudhave të thonjve Iza Effect 1+1 PLUS Wellneo

Photo
Video
-60%

Wellneo Iza Effect 1 + 1 PLUS është pastrues i kërpudhave për thonjtë e këmbëve dhe lëkurën përreth pasi është 99,9% efikas në mikrobe. Trajton në mënyrë efikase kërpudhat dhe mund të parandalojë shfaqjen e tyre në radhë të parë. Për më tepër, është gjithashtu një dezinfektues efektiv për këpucët tuaja, çantën e kujdesit personal dhe madje edhe sipërfaqet në të cilat ecni.

Spraj kundra kërpudhave të thonjve Iza Effect 1+1 PLUS Wellneo

Çmimi: 2,390 Lekë


Oferta: 950 Lekë

Zgjidh opsionin
Na telefono në: 04 451 44 00
Produkt në gjëndje. Dorëzimi:  2 ditë.
 • Më shumë
 • Detajet e produktit
Më shumë

Wellneo Iza Effect 1 + 1 PLUS është pastrues i kërpudhave për thonjtë e këmbëve dhe lëkurën përreth pasi është 99,9% efikas në mikrobe. Trajton në mënyrë efikase kërpudhat dhe mund të parandalojë shfaqjen e tyre në radhë të parë. Për më tepër, është gjithashtu një dezinfektues efektiv për këpucët tuaja, çantën e kujdesit personal dhe madje edhe sipërfaqet në të cilat ecni.

Më shumë
Detajet e produktit

I vetmi pastrues i kërpudhave që do t'ju duhet

Ju mund të ndjeni parehati duke pasur kërpudha në këmbë, por nuk ka nevojë të jetë më kështu. Wellneo IzaEffect 1 + 1 PLUS është një dezinfektues i lëngshëm në një shishe spërkatëse që është shumë efektive kundër kërpudhave kudo në lëkurë1-4 pasi ajo:

 • Shkatërron kërpudhat5,6
 • Punon shpejt si në thonjtë ashtu edhe në lëkurë1-6
 • Është provuar të jetë 99,99% efektiv në mikroorganizmat1,2,3,5,6
 • Mund të dezinfektojë këpucët, çorapet, aksesorët për kujdesin e thonjve dhe sipërfaqet ku ecni zbathur4

Ndaloni së injoruari shenjat

Edhe pse ndonjëherë është e vështirë ta pranosh vetë, nuk duhet të anashkalosh shenjat që tregon se ke kërpudha. Simptomat më të zakonshme janë thonjtë e trashë, të brishtë, të çngjyrosur (kafe, të verdhë, të copëtuar) dhe të copëtuar. Ato gjithashtu mund të shfaqen në duart tuaja dhe ndonjëherë mund të shkaktojnë edhe ndjenjën e shqetësimit.

Nëse nuk trajtohet, kërpudhat e thonjve të këmbës mund të shkaktojnë dëmtime të përhershme të thoit. Për më tepër, kërpudhat mund të përhapen në thonjtë e tjerë dhe në lëkurën përreth. Për ato arsye është e rëndësishme të filloni trajtimin e kërpudhave sapo ta vini re. Gjithashtu mbani në mend, sa më gjatë gjendja të mos trajtohet, aq më shumë zgjatë edhe shërimi.

Wellneo IzaEffect 1+1 PLUS

Hapat drejt thonjve dhe lëkurës pa kërpudha

 1. Lëkura dhe thonjtë ku ka kërpudha duhet të lahen plotësisht dhe të thahen plotësisht. Nëse është e mundur, përdorni ajër të nxehtë (tharëse flokësh).
 2. Spërkatni Wellneo IzaEffect 1 + 1 PLUS në këmbë dhe gishtërinj - një herë në secilin gisht, midis dhe në të gjithë kërpudhat në thonjtë dhe lëkurën.
 3. Lëreni të veprojë për 15 minuta të thahet. Mos e fshini. Nëse keni kërpudha në thonjtë tuaj, ndoshta do të shfaqet shkuma e bardhë.
 4. Nëse është e nevojshme, spërkatni përsëri çdo zonë me shumë shkumë. Fërkoni Wellneo IzaEffect 1 + 1 PLUS në zonat përreth thoit.
 5. Vazhdoni përdorimin e rregullt 2 deri në 3 herë në ditë për të paktën 4 deri në 5 ditë rresht.
Wellneo IzaEffect 1+1 PLUS

Këshilla të rëndësishme pas aplikimit

Trajtimi juaj i dezinfektimit nuk ndalet vetëm tek këmbët. Mos harroni të:

 1. Vishni çorape të sapo lara (preferohet të dezinfektohen para ose gjatë larjes në 60°).
 2. Dezinfekto këpucët. Pa këtë masë paraprake, dezinfektuesi i lëkurës mund të mos ketë efektin e dëshiruar.
 3. Vëzhgoni zonën e prekur për tre javë dhe spërkatni zonat me kërpudha çdo mbrëmje. Gjithashtu mbani në mend, nëse kërpudhat tuaja janë të përhapura, që mund t'ju duhet ta përdorni edhe gjatë ditës.
Wellneo IzaEffect 1+1 PLUS

I sigurt për t’u përdorur

Është një produkt superior që shkatërron kërpudhat, bakteret, mykun, por është plotësisht i sigurt për t’u përdorur. Përmban peroksid hidrogjeni, i cili stabilizohet me një formulë të veçantë. Është i biodegradueshëm8. Gjithashtu, nuk ka nevojë ta shpëlani atë.

Punon në temperatura dhe vlera të ndryshme të pH dhe nuk ka efekte anësore. Sidoqoftë, jini të kujdesshëm kur përdorni biocid dhe gjithmonë lexoni etiketat dhe udhëzimet para përdorimit.

Wellneo IzaEffect 1+1 PLUS

Si merren kërpudhat?

A e dini se gati 50% e popullsisë mund të marrë kërpudha në thonjtë e tyre deri në mbushjen e 70 vjeç? Kjo ka të ngjarë të ndodhë veçanërisht nëse:

 • Frekuentoni pishina, spa.
 • Ecni zbathur në vende publike, si palestra.
 • Sportistët ose personat me profesione që veshin këpucë të ngushta, të ajrosura dobët dhe kanë këmbë të djersitura.
 • Puna në zona me lagështirë pasi ambientet me lagështi janë perfekte për rritjen e kërpudhave.
 • Janë mbi 60 vjeç ose diabetik ose kanë psoriazë.

Duke përdorur Wellneo IzaEffect 1 + 1 PLUS do të jeni në gjendje të parandaloni shfaqjen e kërpudhave ose të zvogëloni përhapjen e tyre.

Wellneo IzaEffect 1+1 PLUS

Më shumë për Wellneo IzaEffect 1 + 1 PLUS

Mbani mend rekomandimet e mëposhtme: Përdorni biocidet në mënyrë të sigurt. Gjithmonë lexoni etiketën dhe informacionin e produktit para përdorimit.

Mund të dëshironi të dini më shumë rreth produktit, mund të kontrolloni burimet më poshtë.

 1. Nacionalni laboratorij za zdravje, okolje in hrano, Slovenia (SIST EN 13624:2004, June 2017)
 2. Dr. Brill & Dr. Steinmann, Institut fur Hygiene und mikrobiologie. Germany (Test report L17/0304.2, DIN EN 13624:2013, June 2017)
 3. Dr. Brill & Dr. Steinmann, Institut fur Hygiene und mikrobiologie. Germany (Test report L17/0304.3, DIN EN 13624:2013, June 2017)
 4. MEDUCOMP GmbH/Labor MED, Germany (2016)
 5. Nacionalni laboratorij za zdravje, okolje in hrano, Slovenia (SIST EN 1040:2006, June 2017)
 6. Dr. Brill & Dr. Steinmann, Institut fur Hygiene und mikrobiologie. Germany (Test report L17/0304.1, DIN EN 13727:2015, June 2017)
 7. Dermatest GmbH, Germany (2017)
 8. Assesment report (Regulation (EU) No 528/2012 concerning the making available on the market and use of biocidal products), Hydrogen peroxide, Finland (March, 2015)

Vlerësimet e klientëve 0 Vlerësime

Si e vlerësoni këtë Produkt? *

1 1 yll
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Produkti që keni parë

Produkti që keni parë