Nuk keni produkte në shportë

Provo

Shapka masazhuese Wellneo Reflex

Sasitë kanë mbaruar
Photo
Video
-83%

Shapkat masazhuese Wellneo sigurojnë një masazhim relaksues për këmbët tuaja sa herë që ju keni nevojë, vetëm për ju. Ato gjithashtu mund të përdoren edhe në pjesë të tjera të turpit, pra gjithçka që ju duhet për të larguar stresin e një dite të lodhshme. Ky produkt ju ndihmon në:

 • Lehtësimin e dhimbjeve të këmbëve, shputave dhe kyçeve
 • Rrit qarkullimin e gjakut
 • Lehtëson tensionin e muskujve në pjesë të ndryshme të trupit (shpatulla, bel, kyçe, duar)
 • Stimulon muskujt dhe nervat
 • Relaksion trupin dhe mendjen (në çdo kohë dhe kudo) duke masazhuar
Shapka masazhuese Wellneo Reflex

Çmimi: 5,990 Lekë


Oferta: 1,000 Lekë

Zgjidh opsionin
Nuk ka sasi. Ju lutem na kontaktoni në: 04 451 44 00
 • Më shumë
 • Detajet e produktit
Më shumë

Shapkat masazhuese Wellneo sigurojnë një masazhim relaksues për këmbët tuaja sa herë që ju keni nevojë, vetëm për ju. Ato gjithashtu mund të përdoren edhe në pjesë të tjera të turpit, pra gjithçka që ju duhet për të larguar stresin e një dite të lodhshme. Ky produkt ju ndihmon në:

 • Lehtësimin e dhimbjeve të këmbëve, shputave dhe kyçeve
 • Rrit qarkullimin e gjakut
 • Lehtëson tensionin e muskujve në pjesë të ndryshme të trupit (shpatulla, bel, kyçe, duar)
 • Stimulon muskujt dhe nervat
 • Relaksion trupin dhe mendjen (në çdo kohë dhe kudo) duke masazhuar
Më shumë
Detajet e produktit

Shijoni masazhimin e këmbëve & trupit

Welleno Reflex & Shapkat masazhuese është një produkt masazhues i bazuar në një traditë të vjetër Kineze (masazhimi me gozhda i quajtur ndryshe).  Çdo pikë në shputat e këmbëve lidhet me një pjesë të trupit të njeriut. Presioni i ushtruar në pika të caktuara të shputave të këmbëve, stimulon ngacmimin nga thembra në të gjithë trupin. Ato sigurojnë një trajtim masazhues i cili ndihmon në relaksimin dhe masazhimin e trupit. 

Ky produkt ju ndihmon në:

 • Lehtësimin e dhimbjeve të këmbëve, shputave dhe kyçeve
 • Rrit qarkullimin e gjakut
 • Lehtëson tensionin e muskujve në pjesë të ndryshme të trupit (shpatulla, bel, kyçe, duar)
 • Stimulon muskujt dhe nervat
 • Relaksion trupin dhe mendjen (në çdo kohë dhe kudo) duke masazhuar

Wellneo Reflex & Shapkat masazhues ofrojnë masazhim për 15 minuta me 10 programe me intensitet të cilin mund ta rregulloni. Ju mund të përdorni 1 nga 10 programet duke vendosur elekrodat edhe në pjesë të ndryshme të trupit si:

 • shpatulla
 • shpinë
 • bel
 • nyje
 • duar
 • shputa (me shapkat masazhuese)
 • këmbë

Programi konsiston në një masazhim të lehtë elektrik nepërmjet elektrodave, duke ju dhënë ndjesinë e masazhimit.

Pse masazhimi i shputave është kaq i rëndësishëm?

Duke qënë se shputat e këmbëve janë shumë larg me zemrën, qarkullimi i gjakut nuk është shumë i mirë. Mbetjet e metabolizmit në gjak, duke përfshirë kripën, kristalet e acidit liktik etj, kanë tendecën të depozitohen në pjesën e poshtme të trupit. Kjo gjë mund të bllokoj qarkullimin e gjakut dhe mund të shkaktojë edhe probleme të tjera. Trajtimi i shputave të këmbëve mund të reduktojë këto depozitime duke bërë përmirësimin e qarkullimit të gjakut. 

Kështu ju duhet të uleni dhe relaksoheni, masazhoni shputat, kyçet, këmbët apo pjesë të ndryshme të trupit.

Përdoreni këtë terapi pa u munduar dhe pa kosto ekstra çdo ditë!

Këto janë 10 programet të cilat ju ndihmojnë të filloni një trajtim të përsonalizuar.

Shapkat masazhuese përdoren me monitorin e kontrollit ku ju mund të zgjidhni 1 nga 10 programet:

 • masazh me shtypje
 • masazh me fërkim
 • masazh me vibrim
 • masazh me goditje
 • masazhim për shpatullat
 • masazhim për belin
 • masazh për kyçet
 • masazh për shputat dhe duart
 • masazh për këmbët
 • Repeat mode (për shpatullat, belin, duart, kembet, nyjet 5 progame ne 1)

Në çdo program ju mund të rregulloni intensitetin dhe shpejtësinë. Filloni me nivelin fillesat dhe gradualisht rrisni intensitetin. Trajtimi i plotë është 15 minuta.

WELLNEO REFLEX BODY MASSAGE SLIPPERS S/M

Vlerësimet e klientëve 0 Vlerësime

Si e vlerësoni këtë Produkt? *

1 1 yll
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star