Nuk keni produkte në shportë

Provo

Paketa Starter Copperlux Delimano

Photo
Video
-37%
Ky set Delimano Stone Legend CopperLUX përfshin enët më kryesore të cilat përdoren në kuzhinat tona. Me këte set ju mund të pregatisni një shumëllojshmëri vaktesh të shijshme që nga pjatat kryesore e deri tek ëmbëlsirat për familjen dhe të dashurit tuaj.
Paketa Starter Copperlux Delimano

Çmimi: 15.950 Lekë


Oferta: 9.990 Lekë

Zgjidh opsionin
Na telefono në: 04 451 44 00
 • Më shumë
 • Detajet e produktit
 • Informacione Shtesë
Më shumë
Ky set Delimano Stone Legend CopperLUX përfshin enët më kryesore të cilat përdoren në kuzhinat tona. Me këte set ju mund të pregatisni një shumëllojshmëri vaktesh të shijshme që nga pjatat kryesore e deri tek ëmbëlsirat për familjen dhe të dashurit tuaj.
Më shumë
Detajet e produktit

Seti për gatim që çdo shef dëshiron

Ky set Delimano Stone Legend CopperLUX përfshin enët më kryesore të cilat përdoren në kuzhinat tona. Me këte set ju mund të pregatisni një shumëllojshmëri vaktesh të shijshme që nga pjatat kryesore e deri tek ëmbëlsirat për familjen dhe të dashurit tuaj.

Sipërfaqe e cila nuk ngjit dhe materiale shumë cilësore të cilat do t'ju ndihmojnë të pregatisni vakte të shijshme, ndërkohë që bakri dhe copëzat e gurit do të bëjnë të mundur që ena të nxehet më shpejt dhe rezulatet në gatim do të jenë fantastike. Tani mund të pregatisni më shpejt dhe më thjeshtë ushqimet tuaja të preferuara. Dhe për më shumë të gjitha enët mund të përdoren edhe në furrë deri në 250°C.

Çfarë përfshin ky set?

 • Tavë rrumbullake 26 cm Stone Legend CopperLUX

 • Tigan për skuqje 24 cm Stone Legend CopperLUX

 • Tenxhere 24 cm Stone Legend CopperLUX

 • Kapak 24 cm Stone Legend CopperLUX

 • Mprehëse thikash + 3 thika Brava Extreme

Materiale inovative për të gatuar më shpejt dhe shëndetshëm

Magjia e Tiganeve Delimano Stone Legend Copperlux fshihet në brëndësi të veshjes QuanTanium me titan, gur dhe copëza bakri. Copëzat e titaniumit forcojnë veshjen, copëzat e gurit shpërndajnë nxehtësinë në mënyrë graduale në ushqim, duke ju lejuar të gatuani shëndetshëm dhe shtuar më shumë shije dhe vlera ushqimeve, dhe copëzat e bakrit ngrohin më shpejt kështu do të shpenzoni më pak energji gjatë gatimit.

Veti shumë të mira në gatim

Enët e Linjës Delimano Stone Legend Copperlux me materiale fantastike të cilat janë miqësore për mjedisin (enamel) dhe jo-toksike (100 % pa PFOA ) për ushqime, kuzhinë dhe një ambjent perfekt. Materiale rezistente ndaj gërvishtjeve, ju mund ti përdoreni edhe me aksesorë metali gjithashtu nuk lejojnë kimikatet e dëmshme të depërtojnë në brëndësi të ushqimeve që gatuani. Veshja fantastike e cila nuk ngjit ju lejon të gatuani me shume pak yndyrë, thjeshtë vetëm 1 pikë vaj sa për të lyer tiganin. Dhe mos u shqetesoni për djegjen e tiganit dhe prishjen e tij pas disa perdorimesh pasi veshja e tij nuk digjet dhe ju mund ta përdorni tiganin për shumë vite me rradhë.

Shija tradicionale e gatimit në gurë të vërtetë

Gatimi në tigan me copëza guri të vërtetë jo vetëm që bën të mundur ngrohjen e ushqimit në mënyrë graduale, por gjithashtu ofron edhe shijen e vërtetë tradiocionale të gatimit në gurë të vërtetë, që sigurisht do të impresionojë të gjithë miqtë tuaj.

Avantazhet e veshjes QuanTanium:

 • Mund të përdoret në të gjithë sobat, edhe sobat me induksion.
 • Falë karakteristikave magnetike, ngrohet shumë shpejt në induksion edhe në temperature të ulët. Kurseni deri në 20% energji.
 • Mundësi për të gatuar në temperature mesatare, por me rezultate maksimale.
 • Lahet në pjatalarëse.
 • Ngjyra që i rezistojnë kohës, (enamel i punuar deri në 840°C).
 • Gatuani vetem me një pikë vaj.
 • Nuk ngjit.
 • Prodhuar në Spanjë.

Pyetje/Përgjigje

 • Pse çelik?

  Metal i fortë dhe jetëgjatë. Tiganët, tenxheret dhe tavat që përmbajnë çelik janë të balancuar më mirë pasi janë më të rënda. Çeliku është i mirënjohur për vetinë e tij të ruajtjes së nxehtësisë dhe prandaj është shumë i përdorshëm në enët e kuzhinës.

 • Pse enamel?

  Mbron çelikun me një shtresë xhami, ka strukturë të fortë dhe rezistente ndaj shokut termik. Smalti është shumë i qëndrueshëm dhe shpërndan shpejtë nxehtësinë.

 • Pse veshje Whitford QuanTanium me copëza guri dhe bakri?

  Rezistente ndaj gervishtjeve & nuk ngjit, gatuani vetem me nje pike vaj, dhe mund ti perdorni edhe me aksesore metali. Veti shume te mira ne shperndarjen e nxehtesise - gatuani me shpejt dhe kurseni energji!

Struktura e enëve Delimano Stone Legend Copperlux

 1. Smalt i ngjyrosur në çelik në shtresën e dytë
 2. Shtresa e parë me bazë smalti në çelik
 3. Çelik i cilësisë së lartë
 4. Shtresa e parë e brëndshme smalt në çelik
 5. Shtresa e dytë e brëndshme smalt në çelik
 6. Shtresa e parë rezistente ndaj ngjitjeve me veshje Quantanium®
 7. Shtresa e dytë rezistente ndaj ngjitjeve me veshje Quantanium®– me copëza guri të vërtetë dhe bakri
 8. Shtresa e tretë rezistente ndaj ngjitjeve me veshje Quantanium®
1
2
3
4
5
6
7
8
Informacione Shtesë

Seti përfshin:

 • Tavë rrumbullake 26cm
 • Tigan për skuqje 24 cm
 • Tenxhere 24 cm
 • Kapak 24cm
 • Mprehësi i thikave

Vlerësimet e klientëve 0 Vlerësime

Si e vlerësoni këtë Produkt? *

1 1 yll
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star