Nuk keni produkte në shportë

Provo

BLACK FRIDAY ME SUPER ULJE DERI NË 70% + 10% EXTRA

DITA E FUNDIT E ULJEVE, nxitoni të përfitoni nga super ofertat në të gjitha produktet.

DITA E FUNDIT E ULJEVE, nxitoni të përfitoni nga super ofertat në të gjitha produktet.

 
[banner_timer]
 

Wellneo Vitahand Wellneo

Photo
Video

A ndjeni shpesh tension në duar dhe kyçe? Përjetoni rehati qetësuese të Wellneo® VitaHand, një masazhues pa kabëll i krijuar për të ndihmuar në rehatinë e muskujve të lënduar dhe të ngurtësuar në zonën e dorës gjatë punës së zgjatur me kompjuter dhe në situata të tjera me një pozicion të përkulur të krahëve. Ai përfshin masazh në zonën e gishtërinjve, pëllëmbëve dhe kyçit të dorës, nxehtësinë dhe dridhjet me 6 programe dhe 6 nivele intensiteti.

Wellneo Vitahand Wellneo
12,490 Lekë
Zgjidh opsionin
Na telefono në: 04 451 44 00
Produkt në gjëndje. Dorëzimi:  2 ditë.
 • Më shumë
 • Detajet e produktit
 • Informacione Shtesë
Më shumë

A ndjeni shpesh tension në duar dhe kyçe? Përjetoni rehati qetësuese të Wellneo® VitaHand, një masazhues pa kabëll i krijuar për të ndihmuar në rehatinë e muskujve të lënduar dhe të ngurtësuar në zonën e dorës gjatë punës së zgjatur me kompjuter dhe në situata të tjera me një pozicion të përkulur të krahëve. Ai përfshin masazh në zonën e gishtërinjve, pëllëmbëve dhe kyçit të dorës, nxehtësinë dhe dridhjet me 6 programe dhe 6 nivele intensiteti.

Më shumë
Detajet e produktit

Përkëdhelni duart me masazh qetësues

Shumë njerëz e duan masazhin, por fokusohen kryesisht në shpinë, qafë, këmbë. Por është një pjesë tjetër e trupit tuaj që punon vërtet shumë çdo ditë – duart dhe kyçet. Nëse e kaloni pjesën më të madhe të ditës para kompjuterit ose duke bërë punë manuale, jepini një pushim dhe përkëdhelje me ndihmën e Wellneo® VitaHand.

Duart e lënduara dhe të ngurta gjithashtu kanë nevojë për masazh

Nëse kaloni shumë kohë duke punuar, orë të gjata duke shkruar në kompjuter ose duke luajtur një instrument, dhimbja e gishtërrinjëve dhe kyçeve është e vërtetë. Pas një dite të gjatë në punë, një masazh i ngrohtë dhe qetësues për duart tuaja tingëllon si parajsë. Wellneo® VitaHand është si masazhuesi juaj personal që u jep duarve një masazh profesional në fund të një dite të ngarkuar.

Teknologji e bazuar në shkencën e lashtë

 

Duart kanë shumë pika të ndjeshme të presionit që mund të stimulojnë ndërveprimet në të gjithë trupin. Wellneo® VitaHand bazohet në shkencën e lashtë mjekësore kineze, veçanërisht nga teoria tradicionale e masazhit Meridian Acupoint. Ai mbështetet në besimin se disa pika në këmbë, duar dhe veshë korrespondojnë me organe dhe zona specifike brenda trupit. Sipas kësaj teorie dhe parimeve të saj, ushtrimi i presionit në pika të veçanta në duar mund të ndihmojë në lehtësimin e shqetësimit dhe lehtësimin e disa sëmundjeve në pjesët përkatëse të trupit.

Pajisja ofron 3 përfitime:

 

 • Teknologjia e kompresimit të ajrit masazhon të gjithë - gishtat, pëllëmbën dhe pjesën e kyçit të dorës për të stimuluar pikat e presionit (pikat e presionit/pikat refleksologjike) me një ritëm si valëzim. Airbag me shumë shtresa brënda pajisjes mund të mbështjellë plotësisht të gjithë dorën dhe kyçin e dorës dhe ofron presion përmes një fryrjeje dhe deflacioni ritmik. Ky funksion përfshin 6 programe dhe 6 nivele intensiteti.
 • Përdorimi i programit të dridhjeve është gjithashtu i dobishëm për relaksimin dhe shqetësimin e muskujve të shtrënguar, të ngurtësuar dhe të mbipërdorur të duarve.
 • Duke aktivizuar opsionin e ngrohjes, pajisja arrin temperaturën 39°C, e cila gjithashtu ndihmon në stimulimin e rrjedhjes së gjakut për të reduktuar dhimbjen dhe ftohtësinë në dorë.

Një domosdoshmëri e vërtetë për duart dhe kyçet e duarve të lodhura, që dhembin

Wellneo® VitaHand ka përfitime të shumta dhe mund të përdoret nëse vuani nga:

 • Probleme me qarkullimin e gjakut (ënjtje, mpirje në duar dhe gishta)
 • Tension, ngurtësi për shkak të punës afatgjatë në kompjuter, orëve të luajtjes së një instrumenti muzikor ose punë me dorë
 • Kushtet specifike shëndetësore të të moshuarve (të gjitha llojet e artritit)
 • Pensionistët që bëjnë gjithmonë diçka rreth kopshtit të tyre dhe kanë duar të lodhura e të rënda

 

Me një zonë masazhi 30 cm të gjatë, masazhuesi ynë arrin edhe kyçin e dorës, i cili është i rëndësishëm për ata njerëz që kanë probleme me qarkullimin periferik të gjakut për shkak të punës monotone dhe të përsëritur. Përkulja e vazhdueshme e kyçit të dorës, kapja mund të shkaktojë sindromën e tunelit karpal. Sindroma e tunelit karpal shkaktohet nga presioni në nervin mesatar në kyçin e dorës. Askush nuk është i sigurt pse disa njerëz marrin sindromën e tunelit karpal dhe të tjerët jo. Por shkencëtarët besojnë se puna e tepërt e gishtave dhe dorës shkakton stres në tendinat tuaja.

Pavarësisht nëse bëni punë manuale, luani një instrument, shkruani në punë ose stërvitni sporte specifike çdo ditë, do të ndjeni se masazhi i duarve bën mrekulli në duart tuaja të lodhura. Është një alternativë e mirë edhe për ata që nuk ndjehen rehat të bëjnë ndonjë masazh tjetër të trupit, por që dëshirojnë të përjetojnë relaksimin dhe përfitimet shëndetësore që mund të ofrohen. Me dizajn ergonomik, portativ, pa kabëll, ofron trajtim plotësisht të personalizueshëm për komoditetin tuaj.

Wellneo® VitaHand – DUKE QËNË SE DUAR TONA NUK BËJNË KURRË PUSHIM

Informacione Shtesë

Technical Data:

 • Përmasa:300X140X110mm (L x W x H)
 • Lloji i baterisë: 2000mAh lithium battery (e përfshirë)
 • Me kabëll USB
 • Koha e punës: 4 hours
 • Koha e masazhimit: 15minuta
 • Kohëmatës automatik për përvojë optimale të masazhit
 • Teknologjia e kompresimit të ajrit
 • Funksioni i dridhjeve
 • Ngrohje termike
 • 6 programe për masazhimin e pjesëve të ndryshme të dorës
 • 6 nivele presioni me intensitet
 • Plotësisht i personalizueshëm për ergonominë tuaj të rehatisë
 • Dizajn portativ pa tela – në çdo kohë dhe kudo për t'u shijuar

Vlerësimet e klientëve 0 Vlerësime

Si e vlerësoni këtë Produkt? *

1 1 yll
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Produkti që keni parë

Produkti që keni parë