Nuk keni produkte në shportë

Provo

OFERTAT PO THËRRASIN

OFERTAT PO THËRRASIN - Deri në 60% ulje

Deri në 60% ulje

 
[banner_timer]
 

Besoje ose jo, Ulje mbi ulje! 10% Ulje në shportë.

Besoje ose jo, Ulje mbi ulje! 10% Ulje në shportë.

 
[banner_timer]
 

Korrigjuesi i qëndrimit Wellneo

Photo
Video
-60%

Ndërsa kalojmë gjithnjë e më shumë kohë duke u përkulur mbi ekranet, sjellja jonë e keqe përfundimisht fillon të dëmtojë shpinën, qafën dhe shtyllën kurrizore. Korriguesi i zgjuar i qëndrimit Wellneo® sjell një zgjidhje revolucionare. Rripi ynë inovativ i shpatullave monitoron qëndrimin tuaj me një sensor të vogël që nxit një alarm dridhës sa herë që përkuleni më shumë se 15° ose 20°. Kjo ju ndihmon të kultivoni një zakon të duhur të qëndrimit pasi frymëzon vetëdijen tuaj për të zvogëluar dhe ndaluar përkuljen.

Korrigjuesi i qëndrimit Wellneo

Çmimi: 2,490 Lekë


Oferta: 990 Lekë

Zgjidh opsionin
Na telefono në: 04 451 44 00
Produkt në gjëndje. Dorëzimi:  2 ditë.
 • Më shumë
 • Detajet e produktit
Më shumë

Ndërsa kalojmë gjithnjë e më shumë kohë duke u përkulur mbi ekranet, sjellja jonë e keqe përfundimisht fillon të dëmtojë shpinën, qafën dhe shtyllën kurrizore. Korriguesi i zgjuar i qëndrimit Wellneo® sjell një zgjidhje revolucionare. Rripi ynë inovativ i shpatullave monitoron qëndrimin tuaj me një sensor të vogël që nxit një alarm dridhës sa herë që përkuleni më shumë se 15° ose 20°. Kjo ju ndihmon të kultivoni një zakon të duhur të qëndrimit pasi frymëzon vetëdijen tuaj për të zvogëluar dhe ndaluar përkuljen.

Më shumë
Detajet e produktit

Përmirësoni qëndrimin tuaj

Përkulja jo gjithmonë shkakton shqetësime, por me kalimin e kohës, pozicioni i keq sjell tendosje të muskujve dhe indeve të buta, të cilat përfundimisht fillojnë të dëmtojnë mesin, qafën dhe shpinën. Kontrolluesi i zgjuar i qëndrimit Wellneo® do t'ju ndihmojë të ndaloni krrusjen dhe të rigjeni kontrollin e sjelljes tuaj. Adoptimi i pozicionit të duhur ulur / në këmbë është thelbësor për të mbajtur qëndrim të mirë dhe një shpinë dhe shtyllë kurrizore të shëndetshme.

Wellneo Smart Posture Controller

Qëndrim i gabuar

Duket e njohur? Vëmë bast se po. Në botën e sotme moderne, është më lehtë se kurrë të gjesh veten të zhytur në një telefon ose mbi një kompjuter portativ për orë të tëra. Të qenit i mbyllur në një ekran për periudha të gjata, veçanërisht kur nuk jeni pozicionuar si duhet, mund të dëmtojë muskujt, nyjet dhe ligamentet tuaja. Rëndësia e sjelljes së duhur nuk ka qenë kurrë më e rëndësishme se tani. Karriget ergonomike, të cilat funksionojnë duke ju detyruar të korrigjoni sjelljen, të ngjashme me produktin tonë, mund të kushtojnë një pasuri të tërë. Kontrolluesi i zgjuar i qëndrimit WELLNEO® jo vetëm që është i përballueshëm, por edhe i lehtë për tu veshur dhe i rregullueshëm, që do të thotë se mund ta ndani edhe me të afërmit tuaj. Por ne mendojmë se do ta pëlqeni aq shumë sa nuk do të doni ta ndani.

Wellneo Smart Posture Controller

Alarm Vibrues

Kur pajisja Wellneo® kupton që kendi i përdoruesit përkulet më shumë se 15° ose 20°, ajo menjëherë do të shkaktojë kujtesën vibruese. Kujtesat inteligjente marrin iniciativën për të formuar zakone të cilat në planin afatgjatë ndërtojnë kujtesën muskulore. Teknologjia e gjiroskopit inteligjent në kombinim me sensorin dridhës tregon devijim thelbësor nga pozicioni perfekt i trupit. Duke u kujtuar, ju automatikisht do të aktivizoni muskujt tuaj dhe do ta vendosni trupin tuaj drejt.

Wellneo Smart Posture Controller

Shikoni videon për të parë si përdoret ky produkt:

Karakteristikat e produktit

 • Wellneo Smart Posture Controller

  I rehatshëm për tu veshur

  Eshtë bërë nga materiale me cilësi të lartë dhe najloni Velcro që është i padukshëm nën veshje dhe e bën atë të rehatshëm në përdorim.

 • Wellneo Smart Posture Controller

  Lehtësi në përdorim

  Produkti përmban vetëm një buton për ta ndezur, duke e bërë atë me të vërtetë të lehtë për t'u përdorur për të gjitha brezat. Thjesht zgjidhni midis 15 ° ose 20 ° dhe gati për përdorim.

 • Wellneo Smart Posture Controller

  E rregullueshme në madhësi

  Wellneo® Smart Posture Controller është unisex dhe i rregullueshëm në madhësi, që do të thotë se mund ta ndani lehtë me të afërmit tuaj.

Me bateri

Ne e kuptojmë se në botën e pajisjeve inteligjente, është një sfidë më vete t'i mbash të gjitha të karikuara. Wellneo® Smart Posture ka kohë baterie prej 20 ditësh kur përdoret 2 orë në ditë. Në këtë mënyrë nuk duhet të shqetësoheni për ta mbajtur atë të karikuar çdo ditë. Kur bateria të mbarojë, gjithçka që duhet të bëni është ta futni atë në prizën e USB në kompjuterin tuaj.

Wellneo Smart Posture Controller

Problemet e shpinës

Studimet kanë treguar se gati 50% e të rriturve vuajnë nga dhimbje shpine në një moment të jetës së tyre. Kushdo që ka vuajtur ndonjëherë nga problemet e shpinës do t'ju tregojë se është një nga përvojat më të këqija në jetën e tyre. Pasja e një qëndrimi korrekt është në krye të përparësive për ruajtjen e një shpine të shëndetshme.

Wellneo Smart Posture Controller

Mënyrë jetese më e shëndetshme

Të kesh një sjellje korrekte është veçanërisht e rëndësishme në këto kohë kur ne i shndërruam dhomat tona rezervë në zyra shtëpie në një përpjekje për të ndihmuar në luftën kundër pandemisë. Ndërsa vlerësojmë të gjithë që punojnë nga shtëpia, duhet të jemi vigjilentë ndaj shëndetit dhe nevojave tona. Të punosh 8 orë në ditë në tryezën e kuzhinës apo edhe shtretërit tanë nuk është përjashtuar. Me Wellneo® Smart Posture Controller, hidhni një hap drejt një ambienti më të mirë pune.

Wellneo Smart Posture Controller

Vlerësimet e klientëve 0 Vlerësime

Si e vlerësoni këtë Produkt? *

1 1 yll
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Produkti që keni parë

Produkti që keni parë