Nuk keni produkte në shportë

Provo

Shtresë 6cm Dormeo Renew Eucalyptus

Photo
Video

Ktheni dyshekun e vjetër në një ambjent shplodhës e të rehatshëm me shtresën Eucalyptus e përbërë nga material memory dhe e mbështjellë me materialin e freskët dhe të butë të Tencelit.

Dhuratë: Jastëku anatomik Eucalyptus
Shtresë 6cm Dormeo Renew Eucalyptus
Nga 13.990 Lekë Deri në
12.590 Lekë Club5
Zgjidh opsionin
Na telefono në: 04 451 44 00
 • Më shumë
 • Detajet e produktit
 • Të dhëna teknike
Më shumë

Ktheni dyshekun e vjetër në një ambjent shplodhës e të rehatshëm me shtresën Eucalyptus e përbërë nga material memory dhe e mbështjellë me materialin e freskët dhe të butë të Tencelit.

Dhuratë: Jastëku anatomik Eucalyptus
Më shumë
Detajet e produktit

Dormeo Renew Eucalyptus – komfort dhe gjumë i rehatshëm

 • Shndërroni dyshekun tuaj të vjetër në një sipërfaqe të rehatshme
 • Veti natyrale për rregullimin e temperaturës dhe përthithjen e lagështisë fale materialit Tencel®
 • Anti-alergjik dhe rezistent ndaj baktereve
 • Përshtatet me formen e trupit
 • Zvogëlon dhimbjen në shpinës, supeve, qafës dhe vitheve
 • Mbështet qëndrimin natyral të gjumi
 • Zgjidhje praktike: lehtë për t'u përdorur, ruajtur dhe mirëmbajtur
 

Një kombinim i shkëlqyer i sfungjerit memory dhe tencelit

Shtresa e dyshekut Dormeo Renew Eucalyptus është e përbëre nga sfungjeri memory dhe mbulesa me material Tencel, me bazë materialin eucalyptus me veti natyrale të shkelqyera për rregullimin e temperaturës dhe përthithjen e lagështisë. Ka të gjitha avantazhet që një produkt me material memory ofron - rehati e pakrahasueshme.

Shtresa është perfekte për të shtuar rehatinë e dyshekut tuaj ekzistues, divanit apo krevatit tuaj. Gjithashtu, Tencel® ndihmon në relaksimin e trupit pasi bën të mundur edhe përthithjen e lagështisë që prodhon trupi gjatë gjumit.

50% më shumë absorbim dhe anti-alergjik

Përpunimi i tencelit është shumë miqësor ndaj mjedisit, pasi ajo kërkon më pak energji dhe ujë. Tenceli është 100% organike dhe plotësisht i biodegredueshëm.

 • Biodegredueshëm.

 • Material freskues si linoja

 • I butë si mëndafshi

 • I ngrohtë si pambuku

 • I fortë si poliestër

 • Absorbues si sfungjeri

Fli rehat në çdo sipërfaqe!

Flini në divan? Apo në një dyshek i cili tashmë është duke i plotësuar vitet e tij? Tani nuk keni më pse të shqetësoheni - thjeshtë vendosni mbi dyshek shtresën Eucalyptus dhe riktheni rehatinë dyshekut tuaj! Ky produkt praktik, i butë dhe higjenik do të kthejë menjëherë çdo sipërfaqe gjumi në një ambjent vërtetë shplodhës dhe të rehatshëm për të cilin trupi juaj ka nevojë. Përdoreni në:

 • Dyshek të vjetër
 • Në shtëpinë tuaj të pushimit
 • Në dyshekët e parehatshëm në dhomën tuaj të miqve

Shtresa Eucalyptus mbron shpinën tuaj

Gjumi i parehatshëm në sipërfaqe të tilla si në një dyshek apo divan të vjetër të deformuar favorizon shfaqjen e zonave të tensionit në trup. Këtu përfshihen dhimbjet në shpinë, qafë, dhe në shfaqjen e ngurtësisë së muskujve apo dhimbjes së kokës në mëngjes. Shtresa Eucalyptus është bërë nga sfungjeri memorues që ndihmon në shpërndarjen e peshës së trupit në mënyrë të barabartë dhe në këtë mënyrë ul tensionin në shpatulla, dhe ije.

 • 6 cm memory
 • Pjesën e poshtme ka material qe nuk lejoj rreshkitjen
 • Mbulesa Tencel®

Shtresa Eucalyptus mundëson shtrirjen e duhur të shtyllës kurrizore dhe ndihmon në përmirësimin e qarkullimit të gjakut. Prandaj, ajo është e rekomanduar vecanërisht për njerëzit me probleme të shpinës.

Zgjidhje e përkryer për çiftet

Ju nuk do të shqetësoni partnerin tuaj kur ju do të lëvizni gjatë natës apo në mëngjes kur të zgjoheni nga shtrati.

Shëndrrim i menjëhershëm i çdo shtrati

Me shtresen Eucalyptus ju do të shëndrroni dyshekun apo divanin tuaj në një shtrat të rehatshëm me sfungjer të trashë memory dhe me përfitimet natyrore të fibrave eukaliptus. Po ashtu, kjo shtrese është e lehtë dhe përshtatet mirë në çdo sipërfaqe.

Avantazhe natyrale për shëndetin tuaj dhe komfort maksimal gjatë gjumit

Mbulesa shumë e butë e shtreses e përbërë nga Tencel®, ka të gjitha të avantazhet natyrale të fibrave eukaliptus. Kjo shtresë është anti-alergjike dhe parandalon krijimin e baktereve në dyshek duke ofruar një mjedisi krejtësisht higjienik gjumi.

Veçorite termo rregulluese të Tencelit mundësojnë që toperi të mbajë temperaturën optimale gjatë natës. Shpejt thith dhe liron lagështinë nga toperi, duke mbajtur një ambient të thatë dhe pa erë të gjumit.

Shtresa e trashë memory përshtatet me trupin tuaj

Sfungjeri memory nuk është asnjëherë shumë i fortë, shumë i butë, shumë i nxehtë apo shumë i ftohtë, sepse kjo shtresë përshtatet në mënyrë të përkryer më peshën, formën dhe temperaturën e trupit tuaj. Kur ju zgjoheni, shtresa kthehet në formën e tij origjinale dhe do të mbetet çdo herë si nje shtresë e re.

Produkt plotësisht i riciklueshëm

Nëse jeni duke kërkuar për një produkt ekologjikisht ndaj mjedisit atëherë ju do të kënaqeni kur të mësoni se Ecocell, dhe sfungjeri memory janë të riciklueshëm dhe kështu shtresa Dormeo Renew Eucalyptus do të ketë një ndikim shumë të vogël në mjedis..

I përshtatshëm për:

 • dyshekët të cilët janë shumë të fortë dhe ju shkaktojnë dhimbje
 • dyshekun e vjetër në shtëpi, në shtëpinë verore, apo në kamp-shtëpizën tuaj
 • divanet që hapen të cilët janë shumë të fortë për një gjumë të rehatshëm
 • për dhomën e miqve dhe të ftuarve që do flenë aty
 • i përkryer për kamping dhe fjetje në tendë
 • ata që dëshirojnë të flenë në pozicionin në krah apo në bark
 • ata që vuajnë nga alergjitë dhe astmën dhe të cilët dëshirojnë ta mbrojnë dyshekun e tyre nga akarienet dhe parazitët e tjerë.
 • çdonjëri që dëshiron një dyshek më të butë dhe më të rehatshëm

Zgjidhja e menjëhershme për çdo dyshek

 • shton komfortin e dyshekut ekzistues
 • përmirëson mbështetjen e shpinës
 • përshtatet dhe merr formën e trupit
 • rezistent ndaj parazitëve, bakterieve dhe pluhurit
 • lehtëson dhimbjen e supeve, shpinës dhe vitheve
 • minimizon levizjet dhe ju nuk do të shqetesoni partnerin gjatë gjumit
 • i lehtë në peshë dhe vendoset lehtësisht mbi çdo dyshek

Mirëmbajtja:

Të dhëna teknike
Bërthama viscoelastic polyurethane foam (memory foam)
Lartësia 6 cm
Linja Dormeo Vitality
Material Memory Po
Mbulesa Top and sides: 70% lyocell (Tencel®), 30% polyester; Bottom side: 20% cotton, 80% polyester with anti-slip dots
Mbulsa lahet Po
Programi Dormeo fjetja

Vlerësimet e klientëve 0 Vlerësime

Si e vlerësoni këtë Produkt? *

1 1 yll
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star