Nuk keni produkte në shportë

Provo

MAGJIA E FESTAVE RRETH JUSH

MAGJIA E FESTAVE RRETH JUSH - Deri në 70% ULJE

Deri në 70% ULJE

 
[banner_timer]
 

Tavë rrumbullake Delimano Stone Legend CopperLUX

Sasitë kanë mbaruar
Photo
Video

Gatuani dhe piqni çdo gjë në një tavë të vetme

Gatuani vakte të shijshme e të shëndetshme me ndihmën e tavës Delimano Stone Legend Copperlux.

 • Nuk ngjit, rezistente ndaj gërvishtjeve, efiçente në energji
 • Mund të përdoret në të gjitha sobat (edhe me induksion) dhe në furrë
 • Pregatisni vakte të shijshme për familjen tuaj
Tavë rrumbullake Delimano Stone Legend CopperLUX
3,990 Lekë
Zgjidh opsionin
Nuk ka sasi. Ju lutem na kontaktoni në: 04 451 44 00
 • Më shumë
 • Detajet e produktit
 • Të dhëna teknike
Më shumë

Gatuani dhe piqni çdo gjë në një tavë të vetme

Gatuani vakte të shijshme e të shëndetshme me ndihmën e tavës Delimano Stone Legend Copperlux.

 • Nuk ngjit, rezistente ndaj gërvishtjeve, efiçente në energji
 • Mund të përdoret në të gjitha sobat (edhe me induksion) dhe në furrë
 • Pregatisni vakte të shijshme për familjen tuaj
Më shumë
Detajet e produktit

Gatime të shëndetshme dhe të shijshme

Magjia e tavës Delimano Stone Legend Copperlux fshihet në brëndësi të veshjes QuanTanium me titan, gur dhe copëza bakri. Copëzat e titaniumit forcojnë veshjen, copëzat e gurit shpërndajnë nxehtësinë në mënyrë graduale në ushqim, duke ju lejuar të gatuani shëndetshëm dhe shtuar më shumë shije dhe vlera ushqimeve, dhe copëzat e bakrit ngrohin më shpejt kështu do të shpenzoni më pak energji gjatë gatimit. Zgjidhja ideale për të gjithë përbërësit, madje edhe për ushqimet të cilat zakonisht ngjisin (sic është peshku apo veza).

Gatuani & piqni me të njëjtën enë

Tava e rrumbullakët Delimano Stone Legend Copperlux është zgjidhja ideale për amvisat të cilat preferojnë të gatuajnë dhe pjekin me të njëjtën enë - mund të gatuani të gjitha ushqimet tuaja të preferuara - shpejtë dhe thjeshtë.

Mos u shqetësoni më për djegjen e enëve të gatimit

Tava e rrumbullaket Delimano Stone Legend Copperlux me një veshje shumë rezistente e cila nuk digjet dhe që është shumë e lehtë për tu pastruar – thjeshtë pastrojeni me një copë të paster ose mund ta lani në pjatalarëse.

Lehtësi në përdorim dhe pastrim

Enet nuk digjen dhe veshja e tyre nuk lejon ngjitjen e ushqimeve, pastrimi është shumë i lehtë. Këto enë mund të lahen edhe ne pjatalarëse për të kursyer kohë.

Avantazhet e veshjes QuanTanium:

 • Mund të përdoret në të gjithë sobat, edhe sobat me induksion.
 • Falë karakteristikave magnetike, ngrohet shumë shpejt në induksion edhe në temperature të ulët. Kurseni deri në 20% energji.
 • Mundësi për të gatuar në temperature mesatare, por me rezultate maksimale.
 • Lahet në pjatalarëse.
 • Ngjyra që i rezistojnë kohës, (enamel i punuar deri në 840°C).
 • Gatuani vetem me një pikë vaj.
 • Nuk ngjit.

Pyetje/Përgjigje

 • Pse çelik?

  Metal i fortë dhe jetëgjatë. Tiganët, tenxheret dhe tavat që përmbajnë çelik janë të balancuar më mirë pasi janë më të rënda. Çeliku është i mirënjohur për vetinë e tij të ruajtjes së nxehtësisë dhe prandaj është shumë i përdorshëm në enët e kuzhinës.

 • Pse enamel?

  Mbron çelikun me një shtresë xhami, ka strukturë të fortë dhe rezistente ndaj shokut termik. Smalti është shumë i qëndrueshëm dhe shpërndan shpejtë nxehtësinë.

 • Pse veshje Whitford QuanTanium me copëza guri dhe bakri?

  Rezistente ndaj gervishtjeve & nuk ngjit, gatuani vetem me nje pike vaj, dhe mund ti perdorni edhe me aksesore metali. Veti shume te mira ne shperndarjen e nxehtesise - gatuani me shpejt dhe kurseni energji!

Struktura e enëve Delimano Stone Legend Copperlux

 1. Smalt i ngjyrosur në çelik në shtresën e dytë
 2. Shtresa e parë me bazë smalti në çelik
 3. Çelik i cilësisë së lartë
 4. Shtresa e parë e brëndshme smalt në çelik
 5. Shtresa e dytë e brëndshme smalt në çelik
 6. Shtresa e parë rezistente ndaj ngjitjeve me veshje Quantanium®
 7. Shtresa e dytë rezistente ndaj ngjitjeve me veshje Quantanium®– me copëza guri të vërtetë dhe bakri
 8. Shtresa e tretë rezistente ndaj ngjitjeve me veshje Quantanium®
1
2
3
4
5
6
7
8
Të dhëna teknike
Lahet në pjatalarëse Po
Materiali bazë Çelik

Vlerësimet e klientëve 0 Vlerësime

Si e vlerësoni këtë Produkt? *

1 1 yll
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Dyqanet tona janë hapur

Porosit online dhe ju sjellim produktin në shtëpi! #blingashtepia

Produkti që keni parë

Produkti që keni parë