Nuk keni produkte në shportë

Provo

Pajisje mjeksore Wellneo Elmag

Sasitë kanë mbaruar
Photo
Video
-90%

Wellneo ELMAG Ekskluziv është pajisja mjekësore. Ajo përmban 10 programe për zgjidhjen e 40 problemeve shëndetësore. Wellneo ELMAG Ekskluziv ndihmon ne : Uljen e dhimbjeve që shkaktohen nga sëmundjet kronike, përballeni me pasojat e stresit dhe të pagjumësisë, përmirëson mirëqënien tuaj, të rrisni një shkallë më lartë cilësinë e jetës tuaj.

Pajisje mjeksore Wellneo Elmag

Çmimi: 24,990 Lekë


Oferta: 2,499 Lekë

Zgjidh opsionin
Nuk ka sasi. Ju lutem na kontaktoni në: 04 451 44 00
 • Më shumë
 • Detajet e produktit
 • Informacione Shtesë
Më shumë

Wellneo ELMAG Ekskluziv është pajisja mjekësore. Ajo përmban 10 programe për zgjidhjen e 40 problemeve shëndetësore. Wellneo ELMAG Ekskluziv ndihmon ne : Uljen e dhimbjeve që shkaktohen nga sëmundjet kronike, përballeni me pasojat e stresit dhe të pagjumësisë, përmirëson mirëqënien tuaj, të rrisni një shkallë më lartë cilësinë e jetës tuaj.

Më shumë
Detajet e produktit

Wellneo ELMAG Ekskluziv është pajisja mjekësore më e avancuar dhe gjithëpërfshirëse midis të katrave. Ajo përmban 10 programe për zgjidhjen e 40 problemeve shëndetësore.

Wellneo ELMAG është një pajisje e vogël e volitshme në shtëpi, që gjeneron tek përdoruesi pulsime elektromagnetike me frekuenca të ulët. Terapia magnetike është një formë e terapisë psikologjke, gjatë së cilës përdoret energji elektromagnetike për të stimuluar rigjenerimin e qelizave.  

Fillimet e  shpikjes dhe shitjes së këtij produkti datojnë në vitet 1980, pra mund të llogarisim 4 gjenerata të Wellneo ELMAG, një pajisje me status mjeksor të klasit IIa, dhe është e përkrahur nga të gjithë studimet dhe çertifikatat e domosdoshme.

Pa dhimbje dhe masazhe që zgjasin. Thjesht e vini pajisjen në një pikë të trupit tuaj siç thuhet dhe në manualin e përdorimit. Wellneo ELMAG  do ta bëjë vet punën me pulset e tij elektromagnetike.

 20 doktorë kanë marrë pjesë në kërkim

 • Shumë studime
 • E testuar klinikisht dhe e provuar në terapi

 PO FUNKSIONON!

10 programe të ndryshme ndihmojnë në çlirimin, eliminimin apo reduktimin e:   

 • Dhimbjeve të migrenës
 • Dhimbjeve kronike të tipareve të fytyrës apo paralizës së nervave të fytyrës
 • Dhimbjeve të cilat shkaktohen nga sëmundjet në shpinë apo nyje.
 • Dhimbjeve të shpinës, qafës, bërrylit, gjunjëve dhe kyçeve
 • Dhimbjeve të mesit dhe të nervit shiatik.
 • Veshjen e kyçeve me kërce (arthrosis).
 • Dhimbjet therëse dhe kronike
 • Frakturat, ndrydhjet dhe dëmtimet nga sporti
 • Tërheqjet muskulare
 • Enjtjet nga shkaqe të ndryshme.
 • Sëmundjet Reumatoide, artriti
 • Inflamacioni i muskujve dhe nyjeve
 • Çrregullimet e presionit të gjakut
 • Stresi, tensioni, frika. ankthi
 • Pagjumësia
 • Mbilodhje fizike
 • Psychosomatic syndrome (Neurovegetative distony)
 • Problemet e prostat^s
 • Çrregullimet menstruale
 • Problemet e gjumit, ulçerës dhe plagët  

Dhe përmirëson:

 • Rrit rezistencën e organizmit
 • Rrit sistemin imunitar dhe përmirëson shëndetin në tërësi

Wellneo ELMAG është i sigurtë, efektiv, i testuar klinikisht dhe është konfirmuar nga shumë shkencëtarë të respektuar nga OBSH, profesorë të mjeksisë, teknike elektro dhe institutet e njohura në nivel evropian.

Informacione Shtesë

Avantazhet:

10 programe të ndryshme ndihmojnë në çlirimin, eliminimin apo reduktimin e:   

 • Dhimbjeve të migrenës
 • Dhimbjeve kronike të tipareve të fytyrës apo paralizës së nervave të fytyrës
 • Dhimbjeve të cilat shkaktohen nga sëmundjet në shpinë apo nyje.
 • Dhimbjeve të shpinës, qafës, bërrylit, gjunjëve dhe kyçeve
 • Dhimbjeve të mesit dhe të nervit shiatik.
 • Veshjen e kyçeve me kërce (arthrosis).
 • Dhimbjet therëse dhe kronike
 • Frakturat, ndrydhjet dhe dëmtimet nga sporti
 • Tërheqjet muskulare
 • Enjtjet nga shkaqe të ndryshme.
 • Sëmundjet Reumatoide, artriti
 • Inflamacioni i muskujve dhe nyjeve
 • Çrregullimet e presionit të gjakut
 • Stresi, tensioni, frika. ankthi
 • Pagjumësia
 • Mbilodhje fizike
 • Psychosomatic syndrome (Neurovegetative distony)
 • Problemet e prostat^s
 • Çrregullimet menstruale
 • Problemet e gjumit, ulçerës dhe plagët  

Dhe përmirëson:

 • Rrit rezistencën e organizmit
 • Rrit sistemin imunitar dhe përmirëson shëndetin në tërësi

Si ta përdorim?

 • Përdoreni minimalisht 3 orë në ditë çdo ditë por jo më shumë se 12 orë në ditë. Vini re sesi ndjeheni gjatë kohës që përdorni pajisjen dhe shumë shpejtë do ta kuptoni se sa orë në ditë trupi juaj ka nevojë për të.
 • Mund ta përdorni WELLNEO ELMAG – Ekskluziv derisa problemi juaj të jetë trajtuar. Kjo mund të dojë disa ditë ose javë.

Këshilla përdorimi

Wellneo ELMAG NUK KA EFEKTE ANESORE

Wellneo ELMAG është pajisje mjeksore e provuar shkencërisht për efektet e tij, dhe si e tille te gjithe perdoruesit duhet te lexojne me kujdes instruksionet perpara perdorimit.

Vlerat e rrezatimi elektomagnetik pa-jonizim te paisjes Wellneo ELMAG jane shume me poshte normave te percaktuara nga siguria nderkombetare. Kjo nenkupton qe Wellneo ELMAG eshte totalisht i pademshem dhe nuk shkakton efekte anesore.

Wellneo ELMAG eshte i sigurte, efektive, e testuar klinikishte dhe eshte komfirmuar nga shume shkencerate te respektuar nga OBSH, profesore te mjeksise, teknik elektrik dhe institute te nivelit Europian.

Ju mund ta perdorni Wellneo ELMAG:

 • Pas nje trajtimi te suksesshem mjeksore me barna te tiroideve – terapia aplikohet njesoj si tek njerezit e shendetshem
 • Ne rastin e ndonje infektioni bacterial kur temperature bie nen 38.5°C. Kjo do te parandaloje rritjen afatshkurter te temperatures (reagimi fillestar). Ne fazen e rekuperimit dhe rigjenerimit, qe shpesh shoqerohet dhe me ethe te forta, nje fushe magnetike mund te luaj nje rol te efekshem ne sherim.

Wellneo ELMAG ka fituar shume cmime dhe nje numer shume te madh klientesh te kenaqur, cilesia e jetes se tyre eshte permirsuar nga kjo pajisje mjeksore.

Gjate perdorimit normal, njerezit mund:

 • Te ndalojne ose reduktojne marrjen e  qetesuese, sidomos atyre te dhimbjeve dhe reumatike (gjithmone pas keshillimit me mjekun). 
 • Te ndalojne ose reduktojne marrjen e medikamenteve te ndryshem apo perdorimin e pajisjeve ortopedike ( vetem pas konsultimit me mjekun tuaj apo fizioterapeutin)
 • Te ndalojne marrjen e ilaceve te gjumit. Me Wellneo ju mund te flini me gjate dhe me qete.
 • Te reduktoni dhimbjet pa ilace psh migrenen, dhimbjen e dhembeve, te stomakut, te vjellat gjate udhetimit etj
 • Zbusin stresin, tensionin, rrit sistemin imunitar dhe ju ndiheni me mire

Wellneo ELMAG do tju ndihmoje te permirsoni nivelin e trupit dhe mendjes tuaj, shume thjeshte dhe pa efekte anesore. Do te lini produktet farmaceutike dhe do te jeni ne gjendje te cliroheni nga dhimbjet gjithmone dhe kudo qofshit. 

Vlerësimet e klientëve 0 Vlerësime

Si e vlerësoni këtë Produkt? *

1 1 yll
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star