Nuk keni produkte në shportë

Provo

Është koha të festojmë - 20 Vite Dormeo

Është koha të festojmë - 20 Vite Dormeo - ZBULONI OFERTAT MË TË MIRA

ZBULONI OFERTAT MË TË MIRA

Deri në-60%
 
[banner_timer]
 

WINTER SALES DERI NË -55% ULJE

WINTER SALES DERI NË -55% ULJE - Deri në 6.02.2023

Deri në 6.02.2023

 
[banner_timer]
 

Batanije me peshë II Dormeo

Photo
Video

Batanija me peshë ju ndihmon të flini më mirë, të bëni një gjumë të thellë dhe më gjatë. Është shumë më e rëndë se një batanije e zakonshme dhe kështu siguron një presion të thellë dhe relaksues që imiton një përqafim të rehatshëm për të promovuar relaksim, lehtësim të stresit, reduktim të ankthit dhe gjumë më të mirë. Ideale si një dhuratë, me një mbulesë kadifeje gri që do të pëlqeni të prekni. Në dispozicion në 3 pesha të ndryshme: 4.5 kg (100x150cm), 5.4 kg (120x180cm), 6.8 kg (140x200cm).

Batanije me peshë II Dormeo
7,490 Lekë
Zgjidh opsionin
Na telefono në: 04 451 44 00
Për më shumë zgjidhni një opsion.
 • Më shumë
 • Detajet e produktit
 • Të dhëna teknike
Më shumë

Batanija me peshë ju ndihmon të flini më mirë, të bëni një gjumë të thellë dhe më gjatë. Është shumë më e rëndë se një batanije e zakonshme dhe kështu siguron një presion të thellë dhe relaksues që imiton një përqafim të rehatshëm për të promovuar relaksim, lehtësim të stresit, reduktim të ankthit dhe gjumë më të mirë. Ideale si një dhuratë, me një mbulesë kadifeje gri që do të pëlqeni të prekni. Në dispozicion në 3 pesha të ndryshme: 4.5 kg (100x150cm), 5.4 kg (120x180cm), 6.8 kg (140x200cm).

Më shumë
Detajet e produktit

Ndihet si një përqafim i madh. Por si funksionon?

Kjo batanije me peshë për gjumë të thellë është krijuar për të peshuar përafërsisht 10% të peshës suaj totale të trupit në mënyrë që të relaksoheni natyrshëm duke simuluar ndjenjën e mbajtjes ose përqafimit.

Batanija me peshë për gjumë të thellë nuk duhet të ngatërrohet me batanije më të trasha sepse ato janë bërë me teknologji speciale të prekjes së thellë që përhap madje presion në të gjithë trupin tuaj.

Dormeo Weighted Blanket II

Reduktim i ankthit dhe stresit

Batanija me peshë për gjumë të thellë siguron presion të thellë në trup, i cili ngadalëson sistemin nervor dhe e bën një person të ndihet më i bazuar dhe i sigurt. Ky efekt i tokëzimit ndihmon trupin tuaj të çlirojë serotoninën (hormonin e lumturisë) e cila do të ulë presionin e gjakut, rrahjet e zemrës, ankthin dhe rregullimin e humorit.

Dormeo Weighted Blanket II

Bini në gjumë më lehtë

Kjo ndjesi e gravitetit natyrisht shkakton receptorë të thellë në trupin tonë që më pas rrisin nivelet e melatoninës dhe serotoninës në tru, të dyja këto janë shumë të rëndësishme për relaksimin e trupit.

Dormeo Weighted Blanket II

Ndihmon në problemet me pagjumësinë

Mbulesa me peshë për gjumë të thellë ofron një ndjenjë qetësuese qetësie dhe sigurie. Përdorimi i një batanije me peshë ndjehet si "marrja e një përqafimi të madh". Kjo prekje e butë mund të stimulojë pjesë të sistemit limbik, rrjetit të trurit për përpunimin e emocioneve dhe frikës, duke ju dhënë një ndjenjë qetësie dhe relaksimi.

Dormeo Weighted Blanket II

Lehtësimi i sindromës së këmbës së shqetësuar

Ndjesi si shpim gjilpërash shpesh është më e dukshme gjatë natës - duke dëmtuar shumë gjumin. Ndërsa çorapet me kompresim ofrojnë një lehtësim, ato në fakt mund të bëhen shumë të pakëndshme. Me batanijen me peshë për gjumë të thellë, ju merrni presionin relaksues pa shtrëngim në këmbë.

Dormeo Weighted Blanket II

Çfarë mendojnë klientët tanë të kënaqur?

 • Unë vërtet e përdor batanijen me peshë çdo ditë, kryesisht kur e vogla është duke fjetur ose duke luajtur. Unë marr batanijen, shikoj TV ose lexoj një libër dhe në vetëm një orë kam fuqinë të jem 100% e përkushtuar ndaj vajzës sime.

  Barbora Ježkova, Republika Çeke

 • Ivana Vostřelová, Republika Çeke

Shkenca pas batanijes

Batanijet me gravitet përdorin fuqinë e stimulimit të presionit të prekjes së thellë për të simuluar ndjenjën e mbajtjes (si një përqafim!). Kjo rrit serotoninën (hormonin e lumturisë) dhe melatoninën (hormonin e gjumit), hormonet përgjegjëse për relaksimin dhe ul kortizolin, hormonin përgjegjës për stresin.

Dormeo Weighted Blanket II
 • Dormeo Weighted Blanket II

  Qepje të qëndrueshme dhe 6 sythe

  Qepja me dendësi të lartë parandalon rrjedhjet e brendshme. Sythet e qosheve sigurojnë batanijen në mbulesën tuaj për të parandaluar që batanija të rrëshqasë.

  Dormeo Weighted Blanket II
 • Dormeo Weighted Blanket II

  Mbushës qelqi me cilësi miniaturë

  Mbushja me rruaza të vogla qelqi ju mban të qetë kur lëvizni pa pushim..

  Dormeo Weighted Blanket II
 • Dormeo Weighted Blanket II

  Dizajni

  Dizajni i rrjetit të dendur mban rruaza qelqi në vend për të parandaluar lëvizjen dhe zhurmën gjatë gjumit, duke siguruar që rruaza qelqi të shpërndahen në mënyrë të barabartë në secilin xhep.

  Dormeo Weighted Blanket II

Mbulesë për batanijen me peshë

Përveç kësaj, tani mund të siguroheni që batanija me peshë për gjumë të thellë është gjithmonë në gjendjen më të mirë, me një mbulesë të projektuar posaçërisht që është kadife luksoze në njërën anë, pambuk të ftohtë në anën tjetër. Ajo vjen me sythe të brendshme që i bashkohen batanijes, kështu që qëndron gjithmonë në vend, peshat qetësuese të shpërndara në mënyrë të barabartë për relaksim dhe pushim maksimal.

Shihni mbulesën e batanijes me peshë këtu

Dormeo Weighted Blanket II

Kënaqësia 100% e garantuar

Kjo batanije me peshë të qëndrueshme dhe me stil për çështje gjumi është këtu për t'i bërë të gjitha netët tuaja një të mrekullueshme dhe të rehatshme. Kënaqësia juaj 100% është e garantuar.

Këshilla:

 1. 1. * Nuk rekomandohet të përdorni këtë batanije për fëmijët me peshë më të vogël se 38,5 kg.
 2. Mos e përdorni kurrë të lagur; as mbi ose pranë ujit.
 3. Në rast të dëmtimit të përhershëm sigurohuni që produkti të hidhet siç duhet në përputhje me ligjet lokale.
 4. Megjithëse produkti është kontrolluar përdorimi dhe pasojat e tij janë rreptësisht përgjegjësi e përdoruesit.
Të dhëna teknike
Linja Dormeo Essence
Mbulesa Velvet plush
Mbushja Spray bonded wadding + glass beads
Programi Dormeo Salloni
Përmasat 100x150cm, 120x180cm, 140x200cm
lahet JO

Vlerësimet e klientëve 0 Vlerësime

Si e vlerësoni këtë Produkt? *

1 1 yll
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star