Nuk keni produkte në shportë

Provo

BLACK FRIDAY me super ulje deri në 70%

Nxitoni të përfitoni nga super ofertat në të gjitha produktet.

Nxitoni të përfitoni nga super ofertat në të gjitha produktet.

 
[banner_timer]
 

WINTER SALES DERI NË -55% ULJE

WINTER SALES DERI NË -55% ULJE - Deri në 6.02.2023

Deri në 6.02.2023

 
[banner_timer]
 

Jastëk me kënd Dormeo

Photo
Video
-33%

Për të fjetur ose për të parë TV, jastëku Dormeo Wedge është projektuar posaçërisht për të ofruar më shumë mbështetje dhe mund të ndihmojë me një sërë çështjesh shëndetësore. Dhimbja e qafës dhe e shpinës, refluksi, apnea e gjumit, gërhitja dhe problemet e sinusit – të gjithë do të përfitojnë nga një jastëk që ngre pjesën e sipërme të trupit në mënyrë që të mund të shtriheni më rehat në shtrat.

Jastëk me kënd Dormeo

Çmimi: 4,490 Lekë


Oferta: 3,008 Lekë

Zgjidh opsionin
Na telefono në: 04 451 44 00
Stock: 1
Produkt në gjëndje. Dorëzimi:  2 ditë.
  • Më shumë
  • Detajet e produktit
  • Të dhëna teknike
Më shumë

Për të fjetur ose për të parë TV, jastëku Dormeo Wedge është projektuar posaçërisht për të ofruar më shumë mbështetje dhe mund të ndihmojë me një sërë çështjesh shëndetësore. Dhimbja e qafës dhe e shpinës, refluksi, apnea e gjumit, gërhitja dhe problemet e sinusit – të gjithë do të përfitojnë nga një jastëk që ngre pjesën e sipërme të trupit në mënyrë që të mund të shtriheni më rehat në shtrat.

Më shumë
Detajet e produktit

Ngrini pjesën e sipërme të trupit për më shumë rehati

Shumë dhimbje të vogla dhe ankesa shëndetësore shkaktohen ose përkeqësohen nga qëndrimi i gabuar duke ushtruar shumë presion në pjesë të caktuara të trupit. Tani mund të siguroheni shpejt, lehtë dhe në mënyrë të sigurtë që pjesa e sipërme e trupit tuaj të jetë nën më pak stres në shtrat, kur fleni, lexoni apo edhe kur punoni nga shtëpia, me një jastëk të projektuar posaçërisht, të bërë nga sfungjer mbështetëse Ecocell® dhe material memori.

Problemi me shtrirjen e sheshtë

Të gjithë janë të ndryshëm, dhe ndërsa disa njerëzve u pëlqen të flenë me jastëk të sheshtë, të tjerët mendojnë se kjo e bën një natë të pakëndshme, me efekte të këqija që mund të shkatërrojnë ditën tjetër. Kjo është arsyeja pse Dormeo projektoi jastëkun e ri Wedge, për të sjellë lehtësim për dhimbjet dhe bezditë e vogla që mund t'ju ndalojnë ju nga një gjumë i mrekullueshëm i natës. Përdorimi i jastëkut mund të ndihmojë në trajtimin ose parandalimin e:

  • Dhimbjet e qafës dhe shpinës duke e mbajtur shtyllën kurrizore në linjë dhe duke lehtësuar presionin mbi shtyllën kurrizore
  • Refluksi acid duke ndaluar acidet e stomakut që të rrjedhin në grykën tuaj
  • Apnea e gjumit dhe gërhitja duke i mbajtur rrugët e frymëmarrjes të hapura
  • Probleme me frymëmarrjen duke mbajtur kokën dhe shpatullat, të cilat mund të ndihmojnë në kullimin e sinuseve

E bërë nga sfungjer adaptive Ecocell® dhe sfungjer memori

Bërthama e jastëkut Wedge është bërë nga sfungjer Ecocell® me qëndrueshmëri 23 cm me një strukturë fleksibël që përshtatet me trupin tuaj dhe ofron mbështetje të fortë dhe rehati që qafa, shpatullat dhe pjesa e sipërme e shpinës kanë nevojë për të qëndruar pa dhimbje. Shtresa e sipërme është bërë nga material memori 2 cm për rehati shtesë. Dizenjuar per te pasur ajrosje maksimale mundëson rrjedhjen e shkëlqyer të ajrit për t'i mbajtur gjërat të thata dhe higjienike, duke siguruar një mjedis më të shëndetshëm gjumi. Mbulesa hiqet lehtë dhe lahet, për higjienë të shtuar.

Jo vetëm për të fjetur!

Sigurisht që ne bëjmë shumë më tepër sesa thjesht flemë në shtrat, dhe do të zbuloni se jastëku Wedge mund të sjellë më shumë rehati në shumë aktivitete. Kënaquni duke lexuar në fund të ditës, duke parë një film në shtrat apo edhe duke punuar nga shtëpia. Jastëku mund të përdoret gjithashtu në divan ose dysheme, kudo që dëshironi t'i jepni pushim shpinës dhe dëshironi një mbështetje shtesë.

Të dhëna teknike
Bërthama 2cm memory foam and 23cm Polyurethane foam (Ecocell®)
Linja Dormeo Vitality
Mbulesa 100% polyester; Inner cover: Air mesh, 100% polyester
Programi Dormeo Fjetja
Përmasat 60x25x45

Vlerësimet e klientëve 0 Vlerësime

Si e vlerësoni këtë Produkt? *

1 1 yll
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Produkti që keni parë

Produkti që keni parë