Nuk keni produkte në shportë

Provo

E Premte 13

E Premte 13 - Mos u trëmbni prej 13-ës , sepse më e frikshme do të jetë... të humbisni uljet deri në 70%!

Mos u trëmbni prej 13-ës , sepse më e frikshme do të jetë... të humbisni uljet deri në 70%!

deri -70%
 
[banner_timer]
 

Besoje ose jo, Ulje mbi ulje! 10% Ulje në shportë.

Besoje ose jo, Ulje mbi ulje! 10% Ulje në shportë.

 
[banner_timer]
 

Ristela Trio Flex Dormeo Trio Flex

Photo
Video

Baza e rregullueshme e shtratit prej druri me 3 zona përshtatet me trupin në lidhje me shpërndarjen e peshës dhe kështu krijon një zonë të shëndetshme, ergonomike gjumi dhe zgjat jetëgjatësinë e dyshekut.

Ristela Trio Flex Dormeo Trio Flex
35,990 Lekë
Zgjidh opsionin
Na telefono në: 04 451 44 00
Për më shumë zgjidhni një opsion.
 • Më shumë
 • Detajet e produktit
 • Të dhëna teknike
Më shumë

Baza e rregullueshme e shtratit prej druri me 3 zona përshtatet me trupin në lidhje me shpërndarjen e peshës dhe kështu krijon një zonë të shëndetshme, ergonomike gjumi dhe zgjat jetëgjatësinë e dyshekut.

Më shumë
Detajet e produktit

Avantazhet e Trioflex:

Baza e krevatit me ristela Trioflex ka avantazhe të shumta për dyshekun dhe komoditetin tuaj:

 • Mundëson fleksibilitet shtesë dhe pozicion ergonomik të trupit gjatë gjumit,
 • Përbëhet nga 39 ose 42 ristela (në varësi të gjatësisë së dyshekut)
 • Ristelat janë montuar në kllapa të rregullueshme gome
 • Sigurojnë ventilim të mirë të dyshekut dhe avullim të lagështisë,
 • Mundëson shpërndarje të barabartë të peshës trupore në dyshek dhe kështu parandalon që dysheku të fundoset ose të mos ushtrojë presion në pjesët e theksuara të trupit (ijet, shpatullat, thembra, legeni)
 • Zgjasin jetëgjatësinë e dyshekut

Rregullimi i qëndrueshmërisë deri në 9 ristela

Meqenëse trupi ynë ndryshon me kalimin e kohës, është e dobishme nëse mund ta ndryshojmë vetë qëndrueshmërinë e dyshekut tonë. Me bazën e shtratit me ristelat Trioflex, qëndrueshmëria në mbështetëse mund të rregullohet me deri në 9 ristela të rregullueshme, përkatësisht me 3 grupe me 3 ristela. Në këtë mënyrë ju gjithmonë mund të shijoni komoditetin e dyshekut tuaj të përshtatur për nevojat tuaja aktuale.

Ristela të ngushta të rregulluara në mënyrë të dendur për një komoditet perfekt

Baza e shtratit me ristela Dormeo Trioflex është bërë nga 39 pllaka (për gjatësinë 190cm) ose 42 (për gjatësinë 200cm) të cilat lidhen në 3 kllapa rregulluese prej gome.

Numri i madh i ristelave të ngushta ofron mbështetjen e trupit në pika specifike dhe në të njëjtën kohë përshtatet me trupin tuaj ndërsa flini. Kllapat e gomës mundësojnë fleksibilitet dhe përshtatshmëri të ristelave.

Një dyshek, i cili është i butë kur dëshironi që të jetë i butë

Trioflex ju mundëson të shijoni rehati maksimale pasi mund ta rregulloni vetë fortësinë e dyshekut. Duke përdorur disqet e montuara në 9 ristelat qëndrore mund ta rregulloni dyshekun sipas dëshirës tuaj në vetëm disa minuta.

Me ristela dysheku juaj mund të marrë frymë lirshëm

Dyshekët me sfungjer dhe latex kanë nevojë për hapësirë të mjaftueshme qq lagështira të avullojë, prandaj ristelat janë ideale për tu përdorur me dyshekë të tillë. Ristelat lejojnë që dysheku të marrë frymë lirshëm; rrjedhimisht ato parandalojnë akumulimin e lagështisë dhe zhvillimin e kërpudhave.

Avantazhet kryesore:

 • baza e shtratit me ristela i jep dyshekut tuaj pershtatshmeri më të madhe dhe siguron pozicionin ergonomik të trupit
 • 9 ristelat qëndrore mundësojnë rregullimin e fortësisë së dyshekut sipas nevojave tuaja
 • 39-42 ristela me një pjesë qendrore të amplifikuar garantojnë mbështetje të mirë dhe qëndrueshmëri të dyshekut tuaj
 • 3 zona
 • Siguron rehati më të madhe, rregullim më të mirë dhe pozicion ergonomik të trupit gjatë gjumit
 • Mundëson shpërndarje të barabartë të peshës trupore për pozicionin optimal të gjumit
 • Siguron ventilim të mirë të dyshekut dhe avullim të lagështisë
 • Zgjat jetëgjatësinë e dyshekut tuaj

Të përshtatshme për:

 • të gjithë dyshekët Dormeo ose latex dhe sfungjer
 • zgjat jetëgjatësine e dyshekëve
 • njerëzit që kanë probleme me shpinën pasi ristelat ofrojnë mbështetje më të mirë

Kapaciteti mbajtës

Një bazë shtrati me ristela Trioflex me gjerësi 80-140 cm është e përshtatshme për njerëzit me peshë trupore 120-130 kg .

Përmasat dhe zgjedhja e një madhësie bazë të përshtatshme të ristelave për shtratin tuaj

Baza e shtratit me ristela Dormeo është e disponueshme në gjerësi deri në 140 cm dhe në gjatësi deri në 200 cm. Të gjitha bazat e shtratit me ristela Dormeo Flex janë bërë në përputhje me dimensionet e kornizës së shtratit me një tolerancë në rënie në mënyrë që ato të mund të montohen lehtësisht në bazën ekzistuese të shtratit.

Kjo do të thotë që ristelat janë zakonisht 1 cm më të shkurtër në gjerësi (domethënë 0,5 cm në secilën anë) dhe 4 cm më të shkurtër në gjatësi (domethënë 2 cm në secilën anë - në mbështetësen e këmbës) dhe krahasuar me dimensionin standard (aktual):

 • Gjerësia: 0.5 cm zbritet në secilën anë të një bazë të shtratit me ristela me madhësi standarde (aktuale, p.sh. 90 cm), që do të thotë 1 cm të gjitha së bashku;
 • Gjatësia: 2 cm zbriten në secilën anë të një baze të shtratit me ristela me madhësi standarde (aktuale, p.sh. 190 cm) (që është 2 cm në mbështetësen e kokës dhe 2 cm në mbështetësen e këmbës), që bën 4 cm të gjithë së bashku

Për dyshekë më të gjerë ne rekomandojmë përdorimin e 2 bazave të shtratit të ngushtë me ristela (p.sh. për një dyshek me gjerësi 200 cm, baza e rekomanduar e shtratit me ristela do të ishte 2 x 100 cm)

Të dhëna teknike
Fortësi e rregullueshme Po
Linja Dormeo Vitality
Materiali dru ahu, thupër druri
Pesha maksimale e përdoruesit 130 kg
Programi Dormeo Fjetja
Përmasat 80-140 cm x up to 200 cm

Vlerësimet e klientëve 0 Vlerësime

Si e vlerësoni këtë Produkt? *

1 1 yll
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Produkti që keni parë

Produkti që keni parë