Nuk keni produkte në shportë

Provo

Shtresë 6 cm Dormeo Renew Natura

Sasitë kanë mbaruar
Photo
Video
-60%

Cilësi e lartë, shtresë dysheku 6 cm me material memori dhe 7 zona komforti. Siguron rehati dhe mbështetjen e duhur për trupin. Materiali memori përshtatet me formën, peshën dhe temperaturën e trupit. Gjumë i qetë në çdo vënd: divan, kënd, dyshek të fortë apo direkt në tokë. Mbulesa mund të lahet në lavatriçe. Hipoalergjike. DHURATË: Jastëk anatomik.

Shtresë 6 cm Dormeo Renew Natura

Çmimi: 23,990 Lekë


Oferta: 9,596 Lekë

Zgjidh opsionin
Nuk ka sasi. Ju lutem na kontaktoni në: 04 451 44 00
 • Më shumë
 • Detajet e produktit
 • Të dhëna teknike
Më shumë

Cilësi e lartë, shtresë dysheku 6 cm me material memori dhe 7 zona komforti. Siguron rehati dhe mbështetjen e duhur për trupin. Materiali memori përshtatet me formën, peshën dhe temperaturën e trupit. Gjumë i qetë në çdo vënd: divan, kënd, dyshek të fortë apo direkt në tokë. Mbulesa mund të lahet në lavatriçe. Hipoalergjike. DHURATË: Jastëk anatomik.

Më shumë
Detajet e produktit

Rehati maksimale me shtresën Natura

Shtresa e dyshekut Natura me material memory, është dizenjuar për ti shtuar rehatinë dhe luksin dyshekut tuaj të vjetër apo divanëve të fortë e të parehatshëm. Jo vetëm që është e rehatshme por në të njëjtën kohë do t'ju ofrojë mbështetjen e duhur për trupin tuaj.

 • Materiali në brëndësi: 6 cm material memory
 • 7 zona komforti për mbështetje të ndryshme në pjesë të ndryshme të trupit
 • Lehtëson presionin dhe dhimbjet në kyçe, shpinë, shpatulla dhe ju ofron mbështetje vitale
 • Nuk transferon lëvizjet: ideale për çiftet sepse nuk do të shqetësoheni nga lëvizjet e partnerit
 • Pozicion perfekt i shpinës: rehati dhe mbështetje për trupin pavarësisht peshës dhe formës trupore
 • E çertifikuar, mbulesë hipoalergjike, higjenike dhe mevetëajrosje
 • Përdoret kudo: në shtëpi (mbi divan, kënd, dyshek etj) në shtëpi pushimi, në konvikt apo kur ju vijnë miq
 • Veti termorregulluese falë fibrave natyrale Tencel® eucalyptus në mbulesë
 • Mbulesë e cila hiqet dhe lahet
 • Zgjidhje praktike: lehtësi në përdorim dhe mirëmbajtje
 • Paketimi: Me vakum
 • Dhuratë: jastëk anatomik me material memory

E freskët si flladi i mëngjesit

Lamtumirë, alergjive të bezdisshme. Mbulesa e kësaj shtresë e qepur me fibra shumë të buta Tencel™ Lyocell. Është hipoalergjike, shumë rezistente dhe e trajtuar me Essential™. E çertifikuar kundra bakterieve dhe aromave të pakëndshme.

Fibrat Tencel™ Lyocell në mbulesën e saj që janë shumë të buta, ndihmojnë në stabilizimin e temperaturës dhe lagështisë - kështu ju do të zgjoheni të freskët. Dhe për më tepër, për ata që janë të fiksuar pas pastërtisë kjo shtresë është perfekte pasi mbulesa është me zinxhir dhe mund të hiqet dhe lahet në 40°C.

Gjithashtu në pjesën e poshtme ka një material i cili nuk lejon rrëshkitjen.

Shikoni në brëndësi të shtresës

lartësia
6 cm

Dormeo Natura Topper 6cm
 1. ecocell_foam

  6 cm material memori

  Lehtësoni presionin e ushtruar në nyje, minimizon transferimin e lëvizjeve dhe shpërndan pëshën trupore.

 2. formacell_foam

  Fibra Tencel™ Lyocell në mbulesë

  Mbulesa ajroset lehtësisht, është hipoalergjike shumë e butë dhe ideale për personat me lekurë të ndjeshme.

 3. washable_removable_cover

  Mbulesa e trajtuar me Essential™

  Zgjidhja më e re kundra bakterieve dhe aromave të pakëndshme.

 4. antibacterial

  Pjesa e poshtme nuk lejon lëvizjen

  Shtresa do të qëndrojë në vënd dhe nuk leviz.

 5. anti-slip

  Mbulesë me zinxhir

  Hiqet dhe lahet në lavatriçe me 40ºC.

 6. Zona për kokën & qafën

 7. Zona e shpatullave

 8. Zona e mesit

 9. Zone e vitheve

 10. Zona e gjunjëve

 11. Zona e poshtme e këmbëve

 12. Zona e shputave të këmbëve

Qëndro mbi (?) në imazh për më shumë detaje.

Zhytuni në gjumë të rehatshëm e luksoz

Mund të përdoret praktikisht mbi çdo sipërfaqe. Është zgjidhja perfekte për dyshekun tuaj të fortë apo divanin. Do t'ju dhurojë një ndjesi masazhimi gjatë gjumit, siguron qarkullimin e ajrit dhe redukton lagështinë dhe nxehtësinë. 7 zona komforti të cilat i japin trupit mbështetjen e duhur në çdo pjesë. Materiali memory përshtatet me trupin, duke lehtësuar dhimbjet, relaksuar muskujt dhe ju do të bëni një gjumë të mirë e do të ndjeheni gati për një ditë të re.

Dormeo Natura Topper 6cm

DHURATË jastëk anatomik

Për të kompletuar rehati sëbashku me shtresën ju do të merrni DHURATË një jastëk anatomik. Ky jastëk ka formë ergonomike dhe është ideal për personat që flenë anash dhe me shpinë. Mbulesa është hipoalergjike, shumë e butë dhe mund të lahet. Përmasa e jastëkut është 30x50cm.

Dormeo Natura Topper 6cm

Veti termorregulluese, eleminon djerësitjen, hipoalergjike – gjithcka NATYRALE

Mbulesa është me material Tencel®. Fibrat e Tencelit janë hipoalergjike, natyrale, nga pema eucalyptus. Ajo çka e diferencon nga fibrat e tjerë është që këto fibra janë shumë të buta për lekurën dhe të buta në prekje. Gjithashtu kanë veti shumë të mira në rregullimin e temperaturës dhe lageshtisë.E cila është shume e rëndësishme për shtresat me material memory. Kur ju shtriheni ajo regon dhe përshtatet me temperaturen e trupit, e ju do të ndjeni rehatinë e një gjumë të këndshëm. Është higjenike dhe parandalon krijimin e bakterieve dhe aromave të pakëndshme dhe përmirëson higjenen.

Mbulesa e trajtuar me Essential™ ju mbron nga bakteriet, myku dhe aromat e pakëndshme.

Vendsoja është e thjeshtë dhe e shpejtë

Shtresa e dyshekut do të vijë në shtëpine tuaj e paketuar dhe e presuar në vakum për më shumë higjene dhe lehtësi në trasport.

 • Dormeo Natura Topper 6cm

  Me kujdes prisni me gërshëre dhe hiqeni nga paketimi. Kujdes mos përdorni thikë.

 • Dormeo Natura Topper 6cm

  Shtroni shtresën mbi divan. Me kujdes prisni qesen plastike në pjesët anësore.

 • Dormeo Natura Topper 6cm

  Pasi ta keni hapur, lëreni për 6 orë që shtresa të marrë formën e duhur.

Dr. Susanne Schurz-Peschka rreth TENCEL

Lenzing AG, Austria

»Fibrat e Tencelit janë hipoalergjike, natyrale, nga pema eucalyptus. Ajo çka e diferencon nga fibrat e tjerë është që këto fibra janë shumë të buta për lekurën dhe të buta në prekje. Gjithashtu kanë veti shumë të mira në rregullimin e temperaturës dhe lageshtisë..

E cila është shume e rëndësishme për shtresat me material memory. Kur ju shtriheni ajo regon dhe përshtatet me temperaturen e trupit, e ju do të ndjeni rehatinë e një gjumë të këndshëm. Është higjenike dhe parandalon krijimin e bakterieve dhe aromave të pakëndshme dhe përmirëson higjenen.«

 

Dormeo Natura Topper 6cm
Të dhëna teknike
Bërthama viscoelastic polyurethane foam (memory foam)
Lartësia 6 cm
Linja Dormeo Vitality
Material Memory Po
Materiali i dyshekut Shtresë Memory
Mbulesa Top fabric: 70% polyester, 30% lyocell (TencelTM Lyocell); Bottom fabric:100% polyester with anti-slip dots
Mbulesë Anti-Bakteriale Po
Mbulsa lahet Po
Programi Dormeo Fjetja
Zonat e fortësisë 7

Vlerësimet e klientëve 0 Vlerësime

Si e vlerësoni këtë Produkt? *

1 1 yll
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Dyqanet tona janë hapur

Porosit online dhe ju sjellim produktin në shtëpi! #blingashtepia