Është koha të festojmë - 20 Vite Dormeo

Është koha të festojmë - 20 Vite Dormeo - ZBULONI OFERTAT MË TË MIRA

ZBULONI OFERTAT MË TË MIRA

Deri në-60%
 
[banner_timer]
 

WINTER SALES DERI NË -55% ULJE

WINTER SALES DERI NË -55% ULJE - Deri në 6.02.2023

Deri në 6.02.2023

 
[banner_timer]
 

Krevat për kafshë shtëpiake Dormeo

Photo
Video

Dormeo ka ofruar gjithçka që ju nevojitet për një gjumë të mrekullueshëm të natës për dekada, por pse vetëm njerëzit duhet të argëtohen? Ju prezantojmë krevatin e ri Dormeo Ergo Comfort për kafshë shtëpiake, në dy madhësi dhe i krijuar posaçërisht për mace dhe qen të lumtur. Bërë nga material Ecocell® për rehati, një shtresë ergo për mbështetjen e shtyllës kurrizore dhe mbulesa kundra ujit që hiqen dhe lahen në 40 °C.

Krevat për kafshë shtëpiake Dormeo
3,990 Lekë
Zgjidh opsionin
Na telefono në: 04 451 44 00
Stock: 1
Për më shumë zgjidhni një opsion.
  • Më shumë
  • Detajet e produktit
  • Të dhëna teknike
Më shumë

Dormeo ka ofruar gjithçka që ju nevojitet për një gjumë të mrekullueshëm të natës për dekada, por pse vetëm njerëzit duhet të argëtohen? Ju prezantojmë krevatin e ri Dormeo Ergo Comfort për kafshë shtëpiake, në dy madhësi dhe i krijuar posaçërisht për mace dhe qen të lumtur. Bërë nga material Ecocell® për rehati, një shtresë ergo për mbështetjen e shtyllës kurrizore dhe mbulesa kundra ujit që hiqen dhe lahen në 40 °C.

Më shumë
Detajet e produktit

Ekspertët e gjumit i drejtohen maceve dhe qenve

Në Dormeo janë ekspertët e gjumit, me përvojë shumëvjeçare në sigurimin e shtratit që ju nevojitet për gjumin më të mirë të natës. Tani macet dhe qentë tuaj do të shijojnë të njëjtin komoditet, me shtratin e ri Dormeo Ergo Comfort, të krijuar posaçërisht për t'u dhënë miqve tuaj me katër këmbë një vend më të mirë për të pushuar.

Kafshët shtëpiake duan të flenë, kështu që jepni atyre një shtrat që ata do të duan

Nuk është sekret që kafshët shtëpiake duan të flenë, me qentë që dremitin për mes 12 dhe 18 orë në ditë, ndërsa mesatarisht macet pushojnë nga 15 deri në 20 orë. Pra, është e rëndësishme që ata të kenë një kënd të qetë që mund ta quajnë të tyren, atë në të cilin duan të flenë dhe të ndihen të sigurt, me përfitimet e higjienës dhe mbështetjes së zbutur.

 

Dy mënyra për rehati dhe mbështetje

Krevati i kafshëve shtëpiake përdor dy nga teknologjitë kryesore të gjumit të Dormeo.

  • Trupi i krevatit është bërë nga një material memori Ecocell®, me një strukturë qelizore 3D që mundëson rrjedhjen optimale të ajrit për thatësi, ajrosje dhe komoditet të zakonshëm, duke u përshtatur me konturet e trupit të kafshës tuaj.
  • Jastëku përfundon me një shtresë ergo të zhvilluar me Kosmodisk®, ekspertët në shëndetin e shtyllës kurrizore. Kjo është formuar për të ndihmuar në mbajtjen e shtyllës kurrizore të kafshës suaj për një pozicion të shëndetshëm. Kjo është veçanërisht e rëndësishme pasi macet dhe qentë plaken, kur ata mund të zhvillojnë probleme si artriti, dysplasia, dhe çështje të tjera të përbashkëta që çojnë në dhimbje dhe lëvizje të zvogëluar.

Vini re se një krevati i mirë për kafshët është gjithashtu i dobishëm për këlyshët dhe kotelet, pasi u jep atyre një ndjenjë sigurie dhe mund të ndihmojë trupat e tyre në rritje të zhvillohen siç duhet.

Mund të lahet për higjienë të mirë

Bërthama e tij është shumë e ajrosshme, duke ndihmuar në mbajtjen e saj të thatë dhe higjienike. Mbulesat e jastëkut dhe kornizës janë të papërshkueshme nga uji për t'i rezistuar njollave dhe aromave, dhe mund të hiqen dhe lahen në 40 °C. Ju mund t'i mbani lehtësisht, t'i hidhni në makinë dhe t'i lani çdo javë për të mbajtur shtratin pa qime dhe mikrobe, duke i dhënë kafshës suaj shtratin e pastër që meritojnë.

Dy madhësi, me mjaft hapësirë

Krevati i kafshëve shtëpiake është i disponueshëm në dy madhësi, 65.5x50x15.5cm për macet dhe qentë më të vegjël dhe 84.5x70x16.6 për qentë e mesëm, me hapësirë të mjaftueshme që ata të ndihen rehat, të shtrihen dhe të dremitin pas një dite të gjatë shëtitje, kërcimeve dhe aventurave. Krevati është i lehtë për t'u lëvizur, kështu që mund ta merrni me vete kur  udhëtoni për ti dhënë një kafshë shtëpiake rehatine  kudo që të jenë.

Të dhëna teknike
Programi Dormeo Fjetja

Vlerësimet e klientëve 0 Vlerësime

Si e vlerësoni këtë Produkt? *

1 1 yll
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Produkti që keni parë

Produkti që keni parë