Nuk keni produkte në shportë

Provo

Black Friday Veror?

Black Friday Veror? Mos humbisni çmimet marramëndëse

Mos humbisni çmimet marramëndëse

deri në-70%
 
[banner_timer]
 

Besoje ose jo, Ulje mbi ulje! 10% Ulje në shportë.

Besoje ose jo, Ulje mbi ulje! 10% Ulje në shportë.

 
[banner_timer]
 

Dyshek Dormeo iMemory Silver

Photo
Video
-20%

Dyshek iMemory Silver hipoalergjik me cilësi të lartë, 3 zona, 18cm. Pjesa e brëndhsme është e kthyeshme me 2 nivele fortësie. Ana e fortë & e butë ofrojnë 4 opsione fortësie nga i fortë në të butë. Perfekte për çdo pozicion gjumi dhe formë trupore. Mbulesa e butë me material memory mund të lahet. Garancia 15 vjet.

Dyshek Dormeo iMemory Silver

Çmimi: Nga 39,990 Lekë Deri në


Oferta: Nga 31,992 Lekë Deri në

Zgjidh opsionin
Na telefono në: 04 451 44 00
Për më shumë zgjidhni një opsion.
 • Më shumë
 • Detajet e produktit
 • Informacione Shtesë
 • Të dhëna teknike
Më shumë

Dyshek iMemory Silver hipoalergjik me cilësi të lartë, 3 zona, 18cm. Pjesa e brëndhsme është e kthyeshme me 2 nivele fortësie. Ana e fortë & e butë ofrojnë 4 opsione fortësie nga i fortë në të butë. Perfekte për çdo pozicion gjumi dhe formë trupore. Mbulesa e butë me material memory mund të lahet. Garancia 15 vjet.

Më shumë
Detajet e produktit
 • NETË TË QETA

  Dysheku në të cilin flini është thelbësor për shëndetin dhe mirëqenien tuaj. Ne e dimë se sa e rëndësishme është të kesh një gjumë të qetë dhe të zgjohesh pa dhimbje qafe ose shpine, kështu që ne ju ofrojmë një gamë të gjerë dyshekësh Dormeo, të gjitha të krijuara me kujdesin për nevojat e trupit tuaj.

 • GARANCI

  Kemi besim tek produktet tona dhe ju ofrorjmë deri në 15 vite garanci. Kjo do të thotë 5.470 ditë ku ju do të zgjoheni të shplodhur.

 • PRODHUAR NË BE

  Dysheku është dizenjuar dhe prodhuar në EU duke respektuar standartet më të larta të BE.

4 nivele të ndryshme fortësie në një dyshek

Dysheku Dormeo iMemory Silver është zgjidhja perfekte për këdo, me avantazhin e ndryshimit të fortësisë i cili siguron rehati maksimale dhe gjumë te rehatshëm.

 • sistemi revolucionar 4 në 1 ofron komfort të personalizuar
 • bërthama me tre zona siguron mbështetje ergonomike të trupit, relaks dhe rigjenerim
 • shtresa memory përshtatet me formën e trupit duke relaksuar muskujt e tendosur
 • Mbrojtje Climalite dhe fibrat e veshura me argjend per me shume higjene
 • këllëfi i dyshekut mund të hiqet dhe mund të lahet në 60º.

e personave të cilët flenë në dyshekun Dormeo iMemory Silver shprehen se janë shumë të kënaqur me të.

* Burimi: Sondazhi për dyshekun Dormeo iMemory Silver (n = 234)

Një dyshek inovativ me një bërthamë e cila mund të kthehet nga ana e butë ose e fortë

Bërthame me dy nivele të ndryshme fortësie e cila ju lejon të zgjidhni fortësinë sipas preferencës tuaj personale. Ajo që ju duhet të bëni është thjeshtë të hapni zinxhirirn dhe te zgjidhni se cila anë është e përshtatshme për ju:

 • Bërthama Blu ofron një mbështetje më të fortë dhe i përshtatet më së miri peshës së trupit
 • Bërthama portokalli ofron mbështetje më të butë për trupin tuaj dhe i përshtatet peshës së trupit tuaj në një masë më të vogël.

iMemory Silver ofron kushte të përsosura për një pozicionim korrekt të shtyllës tuaj kurrizore gjatë fjetjes. Mbështetja e ofruar nga dysheku redukton deri në zhdukje pikat e shtypjes dhe redukton mundësinë e zhvillimit të dhimbjes. Do të zgjoheni i rigjeneruar!

I FORTË

I BUTË

4 nivele të ndryshme fortësie në një dyshek

Ky dyshek i rrotullueshëm/kthyeshëm ka një bërthamë të dyfishtë sfungjeri, e cila është e butë nga njera anë dhe e fortë nga tjetra. Kështu që mund ta përshtatni fortësinë e tij sipas nevojës tuaj. Ajo që ju duhet të bëni është thjeshtë të zgjidhni se cila është fortësia e përshtatshme për ju.

 • 1. Pak i Fortë

  Një dyshek pak i fortë me një shtresë imemory në pjesën e sipërme - i përshtatshëm për personat të cilët kanë një peshë të madhe trupore.

 • 2. Fortësi Mesatare

  Thjeshtë duke rrotulluar mbulesën e tij ai do të kthehet në një dyshek me fortësi mesatare, i cili preferohet nga personat të cilët flenë në anë.

 • 3. I Fortë

  Duke rrotulluar dyshekun me fortësi mesatare ju do ta ktheni atë në një dyshek të fortë i cili është i përshtatshëm për personat të cilët flenë me shpinë.

 • 4. Shumë i fortë

  Dhe thjeshte duke rrotulluar mbulesën e tij... duke vendosur pjesën me material imemory ne fund ju do të ktheni këtë dyshek në një dyshek shumë të fortë, për personat të cilët kanë një peshë trupore të vogël.Fortësi e personalizuar

Zgjidhja ideale për çiftet

Dyshekët dopjo përbëhen prej një mbulese dysheku të vetme dhe dy bërthama të veçuara në mënyrë që partnerët që ndajnë krevatin të mund të zgjedhin fortësinë që dëshirojnë.

Dysheku iMemory Silver siguron mbështetje ergonomike për të gjithë trupin

Shtresa imemory bën të mundur zvogëlimin e presionit të ushtruar në nyje dhe ndarja e tij në tre zona gjithashtu do të sigurojë mbështetjen e duhur ergonomike për qafën dhe kokën, shpinën dhe të gjitha pjesët e tjera të trupit.

Informacione Shtesë

Prerja terëthore e dyshekut iMemory Silver:

iMemory Silver ju siguron gjumë të rehatshëm e shplodhes:

 1. Zinxhiri
 2. Mbulesa e brëndshme
 3. 15 cm bërthamë e brëndshme
 4. 4 doreza për tu lëvizur lehtësisht
 5. Shtresë anti-alergjike me fibra silikoni
 6. 2 cm shtresë imemory në mbulesën e tij
 7. Climalite dhe fibrat e veshura me argjend
 8. Mbulesë me mbrojtje CleanEffect

shumë i fortë

i fortë

fortësi mesatare

pak i fortë

Dysheku në gjerësi më të madhe se 140cm ka sfungjerin e ndarë në dy pjesë që do të thotë se secili partner mund të zgjedh gjysmën e dyshekut që i përshtatet më mirë.

 • Bërthamë e cila rrotullohet

  Kur të hapni dyshekun dhe ta vendosni mbi krevat kujtohuni që jeni duke fjetur në një dyshek me dy nivele fortësie. Mos harroni: Shtresa BLU është e FORTË dhe shtresa PORTOKALLI është e BUTË. Zgjidhni cila shtrese eshte pershtatshme per ju.

 • Sfungjer iMemory

  Sfungjeri iMemory jo vetem qe pershtatet dhe merr formen e trupit, por gjithashtu ben te mundur edhe rregullimin e temperatures me mikrocapsulat. Fibrat e veshura me argjend do te rujne dyshkeun tuaj nga mikrobet dhe aromat e pakendshme..

 • Climalite dhe fibra të veshura me argjend

  I pasuruar me mbrojtjen Climalite dhe fibrat e veshura me argjend per te siguruar nje ambjen gjumi te paster e te fresket dhe per higjen maksimale gjate gjithe kohes.

 • Sfungjer Ecocell®

  Struktura e hapur qelizore e Ecocell® mundëson ajrosje konstante. Në këtë mënyrë lagështia kanalizohet larg dyshekut dhe ju flini në një ambjent të thatë dhe higjenik.

Mbrojtje anti-alergjike dhe anti-bakteriale

Mbulesa e dyshekut eshte e pasuruar me fibrat e veshura me argjend te cilat sigurojne mbrojtje dhe higjene maksimale. Jonet e argjendit gjithashtu sigurojne mbrojtje antibaketeriale dhe ne kete menyre do te jete e pamundur qe mikrobet te zhvillohen ne dyshek. Gjithashtu argjeni ka veti te largoje dhe eleminoje aromat e pakendshme ne menyre krejtesisht natyrale.

Anti Bakterial

Anti Aromë

ANTIBAKTERIAL

ARGJEND

Silver’s powerful effects on bacteria:

 1. Cell membrane is destabilized
 2. Respiration is prohibited
 3. Food (nutrient) intake is impeded
 4. Cell divisio is inhibited

Plotësisht i Riciklueshëm dhe Miqësor ndaj Mjedisit

Nëse jeni duke kërkuar për një dyshek miqësor ndaj mjedisit, juve do t’ju gëzojë fakti se Ecocell® dhe sfungjeri memory janë të dy të riciklueshëm dhe se Dormeo Memory 2+12 Fresh është prodhuar nga materiale, të cilat kanë një ndikim shumë të vogël mbi mjedisin.

I përshtatshëm për:

 • Për të gjithë, pamvarësisht pozicionit që flini
 • Për njerëzit që kane dhimbje shpine, dhimbje fund-shpine dhe në këmbë për shkak të natyrës së punës.
 • Për ata që vuajnë nga alergjitë dhe azma
 • Për ata që djersiten, firbrat e veshura me argjend ndihmon në parandalimin e zhvillimit të aromave të padëshiruara
 • Për ata që duan të përdorin produkte që janë të përbëra prej materialesh 100% te degradueshme.
 • Për të gjithë që kërkojnë të flenë në një ambjent antibakterial dhe antistatik.

Informacione mbi produktin:

Mbulesa:

 • Materiali i sipërme: 90% Poliester (16% Climalite); 8% Viskoze; 1% Pambuk; 1% Polyamide (fibra te veshura me argjend)
 • 2 cm shtresë Imemory me material viskoelastik në pjesën e sipërme të mbulesës
 • Mbushja: 100% Poliester
 • 1 cm trashësia e mbulesës

Këllëfi i brëndshëm:

 • 70% Poliester
 • 30% Pambuk

Bërthama:

 • Ecocell® (sfungjer PU )
 • Lartësia: 7.5 cm sfungjer i forte Ecocell® ne ngjyre blu; 7,5 cm sfungjer Ecocell i bute ® ne ngjyre portokalli

Mirëmbajtja për këllëfin e dyshekut: mund të lahet në 60°C në pastrim kimik.

Lartësia e dyshekut: 18 cm.

Dysheku ka 15 Vite garanci.

Instruksione per hapjen e dyshekut:

Të dhëna teknike
Bërthama Ecocell®
Fortësia I Butë, I Fortë
Garancia 15 vite
Lartësia 18 cm
Linja Dormeo Vitality
Material Memory Po
Materiali i dyshekut antibacterial treatment, Ecocell®, Shtresë Memory
Mbulesa fibra të veshura me argjënd dhe fibra klimatike
Mbulesë Anti-Bakteriale Po
Mbulsa lahet Po
Programi Dormeo Fjetja
Sholla e rrumbullakët Po
Shtresë e kthyeshme Po
Zonat e fortësisë 3

Vlerësimet e klientëve 10 Vlerësime

4,9

49 Vlerësime

31-40 nga 49

Si e vlerësoni këtë Produkt? *

1 1 yll
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Robertas Savickas

www.topshop.lt

Do te shkoj ta marr
Po mendoj ta blej. Sapo ta provoj do tju jap pershtypjet e mija.

Gediminas Maleckas

www.topshop.lt

Po mendoj ta marr
Nuk e kam provuar vete, por kam degjuar shume pershtypje te mira, dua ta marr.

Renata Draudviliene

www.topshop.lt

nje dyshek fantastik!!!
Ne e morrem, dhe do te marrim edhe te tjere.

Tomas Draudvila

www.topshop.lt

nje dyshek I mire
Ne nuk jemi zhgenjyer nga Dormeo, dhe dysheku nuk beri perjashtim

lucia liucija

www.topshop.lt

dysheku Dormeo iMemory Silver
Ne e provuam ne dyqan - eshte shume I rehatshem, nuk donim te coheshim… do te shkojme ta marrim

Lina Sabaliauskiene

www.topshop.lt

Nje dyshek ideal
Kam degjuar vetem pershtypje te mira nga personat qe njoh, dhe kam vendosur ta marr.

karolis noreika

www.topshop.lt

Nje dyshek ideal
Ne e kemi marre dhe jemi shume te kenaqur me te

Zita Keseliene

www.topshop.lt

Nje dyshek I mire
Kam degjuar vetem pershtypje te mira, do ta marr kete dyshek.

Nijol� Timofejeviene

www.topshop.lt

Cmim I mire
Kam 3 vite qe e kam dhe tani do te marr edhe nje per vajzen.

Grazvyda Rudojiene

www.topshop.lt

Dyshek iMemory Silver
Jam shume e lumtur me te. Po mendoj te marr edhe per prinderit

31-40 nga 49

Produkti që keni parë

Produkti që keni parë