Nuk keni produkte në shportë

Provo

Dyshek Dormeo Air Lux Plus

Photo
Video

Dyshek luksoz, 5 zona, 27 cm lartësi, dyshek hibrid prodhuar me teknologjinë Octaspring®  dhe sustat individuale në xhep. Fortësia e dyshekut mund të përshtatet  nga shumë i fortë në mesatar. Shtresat e ndryshme krijojnë mbështetje dhe rehati maksimale. Vetëajërosje dhe butësi e paimagjinueshme. Mbulesa lahet. Garancia 15 vjet.

Dyshek Dormeo Air Lux Plus
Nga 79.990 Lekë Deri në
Zgjidh opsionin
Na telefono në: 04 451 44 00
 • Më shumë
 • Detajet e produktit
 • Informacione Shtesë
 • Të dhëna teknike
Më shumë

Dyshek luksoz, 5 zona, 27 cm lartësi, dyshek hibrid prodhuar me teknologjinë Octaspring®  dhe sustat individuale në xhep. Fortësia e dyshekut mund të përshtatet  nga shumë i fortë në mesatar. Shtresat e ndryshme krijojnë mbështetje dhe rehati maksimale. Vetëajërosje dhe butësi e paimagjinueshme. Mbulesa lahet. Garancia 15 vjet.

Më shumë
Detajet e produktit

DHURATË: Jorgan + Jastëk + Ngrohësi Elektrik

 • Me dyshekun tek përfitoni dhuratë jorganin tek + 1 jastëk dhe ngrohësin elektrik
 • Me dyshekun dopjo përfitoni dhuratë jorganin dopjo + 2 jastek dhe ngrohësin elektrik

Shijoni gjumin e ëndrrave në dyshekun Air Lux Plus

 • Lartësi premium: 27cm
  për një eksperiencë gjumi të pakrahasueshme.
 • 4 cm shtresë memory dhe 2 shtresa Octasprings për
  më shumë rehati.
 • Ajërosje Superiore – 8x më shumë vetëajërosje
 • Përshtatet me trupin 3-dimensionalisht dhe ka 5 zona komforti
  për të siguruar mbeshtetjen e duhur në pjesë të ndryshme të trupit.
 • Trajtuar me Adaptive® për rregullim të temperaturës
 • I kthyeshëm dhe berthamë e dyfishtë e cila ju lejon të zgjidhni
  sipërfaqen e butë ose të fortë.
 • Dyshek antibakterial dhe antiallergjik, i përshtatshëm
  për personat alergjik.
 • Mbulesë e cila hiqet dhe lahet.

8x më shumë vetëajerosje – për gjumë të qetë dhe higjenë maksimale

Sistemi special i vetëajërosjes është si rezultat i strukturës unike me susta sfungjeri, të cilat lejojnë ajrin të qarkullojë brënda dyshekut, duke parandaluar nxehtësinë dhe lagështinë. Është provuar që sustat Octaspring sigurojnë 8x më shumë vetëajerosje në krahasim me dyshekët e tjerë, duke garantuar freski, higjenë dhe gjumë të shëndetshëm.

8X Më shumë Vetëajërosjenë krahasim me dyshekët e tjerë

Përshtatje 3 Dimensionale dhe rehati në 5 zona - mbështetje optimale e personalizuar

Sustat e sfungjerit të dyshekut Air Select Plus kanë përshtatje 3D – dysheku përshtatet me trupin në mënyrë tre dimonesionale. Pamvarësisht se në cili pozicion ju flini - anash, me shpinë apo me bark - çdo sustë sfungjeri në mënyre dinamike do të përshtatet me konturet e trupit dhe levizjet tuaja pa ushtruar presion.

Sustat me nivele të ndryshme fortësie janë të përshtatura në bërthamën e dyshekut për të siguruar komfortin dhe përshtatjen e duhur gjatë gjumit. 5 zonat e komfortit psigurojne mbeshtetje optimale per pjese te ndryshme te trupit: koka, shpatullat, mesi, gjunjet dhe kembet.

Plotësisht i adoptueshëm. Dinamik, mbështetje e plotë për të gjithë trupin. Rehati e pa konkurueshme. Nuk ka kundra-presion.

Risi: Trajtuar me Adaptive® Teknologji Zviceriane për rregullimin dinamik të temperaturës së trupit

Dysheku është i pasuruar dhe trajtuar me Adaptive – e cila mundëson të flini në temperaturë dhe kushte ideale. Stabilizon temperaturën dhe ju mban ngrohtë gjatë dimrit dhe freskët në verë.

I kthyeshëm dhe me bërthamë të dyfishtë

Dysheku Dormeo Air Lux Plus është i përbërë nga një bërthamë e cila mund të kthehet, duke ju lejuar ju të zgjidhni ndërmjet sipërfaqes së butë ose të fortë. Thjeshtë duke e rrotulluar dhe kthyer dyshekun, ju mund të provoni nivelet e ndryshme të fortësisë dhe komfortit, dhe të zgjidhni sipërfaqen më të përshtatshme. Është njësoj sikur të keni dy dyshek në një, përshtatur dëshirave dhe nevojave tuaja.

Ky dyshek ka dy bërthama (2 bërthama të veçanta në përmasat dopjo mbi 160cm) të dyja anët të kthyeshme. Ju mund ta rrotulloni në varësi të preferencave tuaja.

2 nivele fortësie

i butë

shumë i fortë

Lartësi Premium – për gjumë luksoz dhe komfort

Në plotësojmë dëshirat e klientëve tane dhe kemi rritur lartësin e dyshekut në 27 cm. Pamvarësisht luksit dhe rehatisë, lartësia prej 27 cm e bën këtë dyshek më të rehatshëm për tu ulur dhe për tu ngritur nga krevati.

5 zona

mbulesë që hiqet & lahet

i kthyeshëm, bërthamë e dyfishtë

siguron vetëajërosje

 
Informacione Shtesë

Sustat Octaspring® xhepat e sfungjerit – mbështetje dhe rehati e plotë

Dysheku Dormeo Air Lux Plus është i përbërë nga susta Octaspring® dhe një shtresë me susta sfungjeri. Sustat e sfungjerit octaspring sigurojnë përshtatje 3D dhe vetëajërosje, ndërsa pjesa tjetër e sustave të sfungjerit siguron që dysheku të ketë një lartësi ekstra, qëndrueshmëri, vetëajërosje dhe jetëgjatësi.

Sustat gjithashtu janë të mbështjella nga shtresa Ecocell® duke siguruar mbështetje dhe përshtatje maksimale.

Dormeo Air Lux Plus:

 1. Material Memory në mbulesën e dyshekut: 2 cm
 2. Sfungjer Memory: 2 cm
 3. Susta Octaspring® sfungjer memory: 3 cm
 4. Ecocell®: 2 cm
 5. Susta Octaspring® : 3 cm
 6. Ecocell® : 2 cm
 7. Xhepat e sustave:10 cm
 8. Ecocell® : 3 cm

Mbrojtje anti-bakteriale dhe anti-alergjike për gjumë të shëndetshëm

Mbulesa e dyshekut Air Select Plus është trajtuar me CleanEffect®, që siguron që dysheku është anti-alergjik dhe anti-baterial. Duke ofruar një ambjent gjumi të shëndetshëm dhe higjenik, mbrojtje efiçent për vite me rradhë.

ELehtësi në pastrim, Mbulesa lahet në lavatriçe

Për të shtuar jetëgjatësinë e dyshekut, mbulesa e tij mund të hiqet dhe mund të lahet në lavatriçe me 40°C.

2 nivele fortësie

i butë

shumë i fortë

5 zona

mbulesë që hiqet & lahet

i kthyeshëm, bërthamë e dyfishtë

siguron vetëajërosje

 

I përshtatshëm për:

 • Cilindo që është duke kërkuar një dyshek të lartë
 • Personat që dëshirojnë një dyshek ergonomik i cili siguron mbeshtetje optimale për shpinën dhe mbeshtetje individuale për pjesët e tjera të trupit
 • Personat që janë duke kërkuak për një dyshek i cili është i kthyeshëm dhe lejon të zgjidhni sipërfaqen e gjumit sipas preferencës tuaj
 • Çiftet që kanë preferenca të ndryshme për fortësinë e dyshekut
 • Cilido që preferon një dyshek i cili parandalon transferimin e levizjeve nga njëra anë në tjetrën
 • Cilido që është duke kërkuar një dyshek me mbrojtje anti-alergjike dhe anti-bakteriale
 • Cilido që është duke kërkuar një dyshek të dizenjuar për ti rezistuar kohës dhe në të njëjtën kohë të jetë i rehatshëm

Të dhëna teknike
Bërthama Ecocell®, Sfungjer memori 2 cm, susta sfungjeri 2x3cm, Susta individuale në Xhep 10 cm
Fortësia e rregullueshme, pak i fortë, mesatarisht i fortë
Garancia 15 vite
Lartësia 27 cm
Linja Dormeo Harmony
Material Memory Po
Materiali i dyshekut Ecocell®, Memory foam, Octaspring/Susta sfungjeri, Susta individuale në xhep
Mbulesa Pjesa e sipërme: 63% poliestër, 37% viskoz, sfungjer memori 2 cm; Pjesa e poshtëme dhe anash: 100% polistër (AirX System)
Mbulesë Anti-Bakteriale Po
Mbulsa lahet Po
Programi Dormeo fjetja
Sholla e rrumbullakët Po
Shtresë e kthyeshme Po
Zonat e fortësisë 5

Vlerësimet e klientëve 0 Vlerësime

Si e vlerësoni këtë Produkt? *

1 1 yll
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star