Është koha të festojmë - 20 Vite Dormeo

Është koha të festojmë - 20 Vite Dormeo - ZBULONI OFERTAT MË TË MIRA

ZBULONI OFERTAT MË TË MIRA

Deri në-60%
 
[banner_timer]
 

WINTER SALES DERI NË -55% ULJE

WINTER SALES DERI NË -55% ULJE - Deri në 6.02.2023

Deri në 6.02.2023

 
[banner_timer]
 

Dyshek Air+ Comfort Ergo

Photo
Video
-40%

Flini më mirë në një dyshek premium 27 cm që do ta mbajë shtyllën kurrizore në pozicionin dhe mbështetjen e duhur, duke lehtësuar dhimbjen e qafës dhe shpinës. Ai përmban një shtresë ERGO me 3 zona, të frymëzuar nga lëvizjet natyrore dhe forma e shtyllës kurrizore. Trajtimi ekskluziv Adaptive siguron një mjedis gjumi të freskët dhe të thatë, ndërsa fibrat natyrale TENCEL™ Modal i japin lëkurës suaj prekje të butë qiellore.

Dyshek Air+ Comfort Ergo

Çmimi: Nga 59,990 Lekë Deri në


Oferta: Nga 35,994 Lekë Deri në

Zgjidh opsionin
Na telefono në: 04 451 44 00
Stock: 2
Për më shumë zgjidhni një opsion.
 • Më shumë
 • Detajet e produktit
 • Të dhëna teknike
Më shumë

Flini më mirë në një dyshek premium 27 cm që do ta mbajë shtyllën kurrizore në pozicionin dhe mbështetjen e duhur, duke lehtësuar dhimbjen e qafës dhe shpinës. Ai përmban një shtresë ERGO me 3 zona, të frymëzuar nga lëvizjet natyrore dhe forma e shtyllës kurrizore. Trajtimi ekskluziv Adaptive siguron një mjedis gjumi të freskët dhe të thatë, ndërsa fibrat natyrale TENCEL™ Modal i japin lëkurës suaj prekje të butë qiellore.

Më shumë
Detajet e produktit
Dormeo Air+ Comfort Ergo Mattress Dormeo Air+ Comfort Ergo Mattress

Projektuar posaçërisht për të reduktuar dhimbjen e shpinës dhe qafës

Dysheku Dormeo Air+ Comfort Ergo është projektuar me kujdes për të ofruar mbështetjen dhe rahtinë e duhur, duke përdorur materiale që përshtaten me formën e trupit tuaj për të reduktuar dhimbjen dhe për t'ju dhënë një shpinë më të lumtur dhe më të shëndetshme. Bërthama është bërë nga shtresa ERGO 6 cm të Ecocell®, frymëzuar nga Kosmodisk. Për të reaguar në mënyrë dinamike ndaj lëvizjeve të trupit dhe për të siguruar një shtrirje optimale të shtyllës kurrizore.

 • Dormeo Air+ Comfort Ergo Mattress

  Pesë shtresa të ndryshme, secila me qëllimin e vet për t'ju mbështetur në mënyrë adekuate duke ju garantuar gjithashtu rehati të pamohueshme, të gjitha së bashku në një dyshek të ajrosshëm të lartë 27 cm.

 • Dormeo Air+ Comfort Ergo Mattress

  Dyshekët krenohen me shumë zona dinamike të avancuara: 3 zona komforti si në shtresat ERGO ashtu edhe në sustat e xhepave të ajrit sigurojnë ergonomi të mirë dhe sinergji me lëvizjet e trupit tuaj, veçanërisht kur flini anash.

Shikoni në brëndësi të dyshekut

tartësia27cm

Dormeo Air+ Comfort Ergo Mattress

Qëndrombi   për më shumë info.

 1. 2 cm sfungjer Ecocell®

  Kjo shtresë jep rehati të personalizuar, me një strukturë qelizore elastike 3D plot me qeliza të vogla, të mbushura me ajër, që përshtatet me formën dhe peshën e trupit tuaj.

 2. 8 cm susta individuale në xhep të shtrira në 3 zona

  Mbështetja zonale në pjesën e poshtme të dyshekut mundëson qëndrueshmëri më të madhe dhe shton lartësinë. Për më tepër, kjo shtresë është ekstra e ajrosshme.

 3. 4 cm sfungjer Ecocell®

  Shtresa shtesë sfungjeri shumë elastike rrit ndjenjën e rehatisë dhe mbështetjes.

 4. Shtresa unike 6 cm bërthamë ERGO shtresë Ecocell®

  Frymëzuar nga Kosmodisk, eksperti i shtyllës kurrizore, ai përfaqëson zemrën e dyshekut. Struktura e shtresës ERGO reagon në mënyrë dinamike dhe përshtaten me lëvizjet e trupit tuaj për të siguruar shtrirje optimale të shtyllës kurrizore dhe për të zvogëluar dhimbjen e shpinës. Ai gjithashtu ofron 3 zona të veçanta komforti për të siguruar ergonomi të mirë dhe sinergji me lëvizjet e trupit tuaj.

 5. 6 cm shtresë shtesë sfungjer Ecocell®

  Shtresa shtesë e sfungjerit shumë elastike rrit ndjenjën e rehatisë dhe mbështetjes.

 6. Mbulesa me CleanEffect ®, Adaptive dhe TENCEL™ Modal fibra

  Trajtimi i termorregullimit Adaptive funksionon në sinergji me fibrat natyrale TENCEL™ Modal në mbulesë për të siguruar një mjedis gjumi të thatë dhe të freskët. Trajtimi CleanEffect® kundër marimangave, mbrojtje anti-bakteriale dhe anti-mikrobike.

 7. Mbulesë që lahet me zinxhir

  Pjesa e sipërme e mbulesës është e heqshme dhe e larë, duke mundësuar një higjienë më të madhe.

Ndjeni mbështetje të jashtëzakonshme të shtyllës kurrizore

Bërthama është bërë nga shtresa ERGO 6 cm Ecocell®, frymëzuar nga Kosmodisk. Të ndara në 3 zona komforti, duke ju ofruar mbështetjen më të mirë ergonomike dhe kujdeset që shpina juaj të qëndrojë pa dhimbje.

Struktura e shtresës Ergo reagon në mënyrë dinamike dhe përshtaten me lëvizjet e trupit tuaj për të siguruar një shtrirje optimale të shtyllës kurrizore dhe për të zvogëluar dhimbjen e shpinës.

Për më tepër, 8 cm susta individuale në xhep me mbështetje zonale në pjesën e poshtme të dyshekut janë shtuar për qëndrueshmëri, lartësi dhe ajrosje më të madhe.

Dormeo Air+ Comfort Ergo Mattress

Përshtatet me trupin në çdo moment

3 shtresat e Ecocell®, sfugnjer memorie i gjeneratës së re, i bërë nga qeliza 3D të vogla super fleksibël të mbushura me ajër do të përshtaten me formën dhe peshën e trupit tuaj duke ju ofruar rehati të jashtëzakonshme përveç mbështetjes.

Dormeo Air+ Comfort Ergo Mattress

Flini rehat deri në mëngjes

Përveç kanaleve të ajrit në shtresën ERGO dhe sustave individuale dinamike në xhep, është menduar shtesë për të siguruar që dysheku juaj i ri të jetë i ajrosshëm, i pastër dhe higjienik. Mbulesa:

 • përmban fibra TENCEL™ Modal: një pëlhurë e butë, që ajroset, e prodhuar nga druri i ahut i rritur në mënyrë natyrale duke përdorur një proces miqësor ndaj mjedisit. Kontribuoni në rregullimin e temperaturës dhe lagështisë.
 • i përmirësuar me trajtimin adaptiv që i përgjigjet temperaturës së trupit për t'ju mbajtur më ngrohtë gjatë dimrit dhe më të freskët gjatë periudhës së verës.
Dormeo Air+ Comfort Ergo Mattress

Thuaju lamtumirë alergjive

Të kesh një dyshek të ajrosshëm që siguron qarkullim të mjaftueshëm ajri është baza për të rregulluar lagështinë dhe ngrohtësinë e sipërfaqes në të cilën zhvillohen më shpesh bakteret. Megjithatë, për ta bërë dyshekun tuaj edhe më të mbrojtur nga bakteret, marimangat dhe aromat, mbulesa pasurohet me trajtimin CleanEffect®.

Sidomos nëse jeni duke përjetuar probleme me alergjitë dhe keni lëkurë të ndjeshme, do të jeni të lumtur të dini se mbulesa mund të hiqet dhe lahet në 40°C.

Dormeo Air+ Comfort Ergo Mattress

Vendosja është e shpejtë dhe e thjeshtë

Dysheku juaj i ri do të mbërrijë në shtëpinë tuaj, i paketuar dhe i vakumuar, i mbrojtur në një kuti të dhe i mbështjellë në dy shtresa plastike. Të gjithë dyshekët tanë janë të ngjeshur dhe të vakumuar falë procesit eko-miqësor dhe mbrojtjës që përdorim gjatë transportit.

 • 1
  Unpacking Mattress - Step 1

  Prisni me kujdes qesen e jashtme me gërshërë duke u siguruar që të mos preni qesen plastike në brendësi të dyshekut. Mos përdorni thikë.

 • 2
  Unpacking Mattress - Step 2

  Hapni dyshekun e rrotulluar të vakumuar për të vendosur atë mbi shtratin tuaj. Me kujdes prisni pjesën plastike në qoshe dhe e hiqni atë.

 • 3
  Unpacking Mattress - Step 3

  Lëreni për rreth 6 orë që dysheku të marr formën e tij.

Të dhëna teknike
Fortësia Mesatarisht I Fortë
Lartësia 27 cm
Linja Dormeo Harmony
Materiali i dyshekut Ecocell®, Susta individuale në xhep
Mbulesë Anti-Bakteriale Po
Mbulsa lahet Po
Programi Dormeo Fjetja
Sholla e rrumbullakët Po

Vlerësimet e klientëve 0 Vlerësime

Si e vlerësoni këtë Produkt? *

1 1 yll
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star