Është koha të festojmë - 20 Vite Dormeo

Është koha të festojmë - 20 Vite Dormeo - ZBULONI OFERTAT MË TË MIRA

ZBULONI OFERTAT MË TË MIRA

Deri në-60%
 
[banner_timer]
 

WINTER SALES DERI NË -55% ULJE

WINTER SALES DERI NË -55% ULJE - Deri në 6.02.2023

Deri në 6.02.2023

 
[banner_timer]
 

Tenxhere dhe Tavë 2në1 Delimano Stone Legend

Photo
Video

Nje enë e vetme e cila do ti zëvendësoj të gjitha tenxheret dhe tiganët e gërvishtur, Stone Legend nga Delimano. Zieni, piqni, gatuani dhe skuqni ushqimet tuaja të preferuara me enën 2 në 1 – tenxhere e cekët dhe tave për pjekje Stone Legend.

 • Diametër 28 cm
 • Thellësia 7 cm 
 • Kapaciteti 4.4L
 • Përdorim – furrë dhe sobë!
 • Veshja - gur i vërtetë
Tenxhere dhe Tavë 2në1 Delimano Stone Legend
3,990 Lekë
Zgjidh opsionin
Na telefono në: 04 451 44 00
Stock: 2
Produkt në gjëndje. Dorëzimi:  2 ditë.
 • Më shumë
 • Detajet e produktit
 • Të dhëna teknike
Më shumë

Nje enë e vetme e cila do ti zëvendësoj të gjitha tenxheret dhe tiganët e gërvishtur, Stone Legend nga Delimano. Zieni, piqni, gatuani dhe skuqni ushqimet tuaja të preferuara me enën 2 në 1 – tenxhere e cekët dhe tave për pjekje Stone Legend.

 • Diametër 28 cm
 • Thellësia 7 cm 
 • Kapaciteti 4.4L
 • Përdorim – furrë dhe sobë!
 • Veshja - gur i vërtetë
Më shumë
Detajet e produktit

Shije tradicionale në kuzhinën moderne

Gatuani ushqimet tuaja të preferuara me enën speciale Delimano. Sipërfaqja e saj përbëhet nga grimca të vogla të gurit, të cilat lidhen në mënyre të tille që sipërfaqja e gurit e grumbullon nxehtësinë dhe e shpërndan atë gradualisht duke mundësuar gatimin edhe në temperatura të ulëta. Ushqimi gatuhet njësoj dhe kështu i ruan të gjitha shijet natyrale të ushqimit –për shije tradicionale që ofron vetëm ushqimi i gatuar në gur.

Është perfekte për:

 • Pregatitjen e ushqimeve pa yndyrë, veshja e saj nuk ngjit dhe ka nevojë vetëm për një pikë vaj.
 • Pregatitje të vezëve, peshkut apo ushqime tjera që në enë tjera gjithëmonë ngjisin.
 • Ushqime që pregatiten në furrë si pite të ndryshme apo tava të ndryshme
 • Gatuani shije tradicionale që ofron vetëm ushqimi i gatuar në një gur të vërtetë.

Shumë funksionale dhe e përshtatshme për të gjitha llojet e sobave, duke përfshirë edhe ato me induksion

E sigurtë dhe e qëndrueshme, kjo enë mund të përdoret në të gjitha llojet e sobave duke përfshirë edhe ato me induksion. Sipërfaqja jo-ngjitëse nuk do të ngjis apo djeg ushqimin dhe është shumë e lehtë për tu pastruar.

Nga soba direkt në furrë

Ju do të adhuroni Stone Legend! Pasi është e përshtatshme për të gatuar në sobe por edhe për të pjekur në furrë, ju mund të hiqni Stone Legend Round Mould nga soba dhe ta fusni direkt në furrën tuaj .... duke e bërë të përkryer për të gjitha llojet e gatimeve, duke përfshirë supa, salca, tava madje edhe ëmbëlsira!

Pregatitja e darkave familjare me ketë enë do të jetë shumë e lehtë

Inspirohuni nga kuzhinat botërore dhë gatuani me lehtësi specialitetet tuaja tradicionale dhe ëmbëlsira të ndryshme..

 • Lazanjë Italiane

 • Byrek

 • Kek Slloven

 • Gatime të furrës

 • Ëmbëlsira

 • Pastiçe

Material që nuk ngjit dhe nuk gërvishet!

Tava 2ne1 Delimano nuk ngjit dhe nuk gërvishet, pa përmbajtje të PFOA dhe kimikate të tjera të dëmshme që përdoren në enët e tjera. Kenaquni me avantazhet e saj:

 • Rezistencë të përkryer nga gërvishjet dhe kimikatet!
 • Sipërfaqe e fortë por e lëmuar, dhe  jo-ngjitëse .
 • Minerale naturale të grimcave të gurit që ruajnë shijen dhe vlerat ushqyese të gatimeve.
 • Ekologjik, 100% material riciklues.
 • Ngjyrë e jashtme që zgjat.

Avantazhet e materialeve natyrale të enëve të kuzhinës

Delimano Stone Legend Round Mould kombinon përfitimet natyrale të gurit dhe smaltit për të ju sjellur ju një material 100% jo-toksik, pa përmbajtje PFOA që nuk çliron kimikate në ushqimin tuaj si enët e zakonshme. Pra, Stone Legend Mould karakterizohet me:

Një material natyral – I përbërë nga pluhuri i qelqit i ndërthurur në bazë (çelikut në këtë rast) nga ngrohja në temperatura të nxehta deri në 850 ° C.

Një material special– I përdorur nga Grekët e lashtë, Persianët, Keltët për një pëçueshmeri të shkëlqyeshme të nxehtësisë

Lidhje unike e materialve të Gurit dhe Smaltit

 • SHTRESAT E VESHJES
  • Veshje titani të përforcuar në bazë
  • Veshje të brendshme pjesërisht titan dhe grimca natyrore
  • Veshje guri në sipërfaqe
 • SHTRESA BAZË
  • Pjesë të poshtme smalti
  • Smalt i ngjyrosur
   çelik me përmbajtje të ulët të karbonit
1 2

Informacionet teknike:

 • Diametër 28 cm
 • Thellësia 7 cm 
 • Kapaciteti 4.4L
 • Përdorim – furrë dhe sobë!
 • Veshja - gur i vërtetë
 • Jashtëzakonisht e qëndrueshme, shumë e fortë dhe rezistente ndaj gërvishtjeve
 • Ena nga guri kursen 20% energji,  përçues i shkëlqyer i nxehtësisë(certifikuar)
 • E prodhuar në Spanjë
 • Mund të përdoret në të gjitha llojet e sobave (përfshirë edhe ato me induksion)
 • Ekologjike - 100% riciklueshme
 • Lahet lehtë në pjatalarëse ose me një sfungjer të butë.
Të dhëna teknike
Kapaciteti 4 l
Lahet në pjatalarëse Po
Lloji i sobës elektro, gaz, induksion, qeramik
Materiali bazë Çelik
Materiali i brendshëm gur quantanium
Përmasat 28 cm
Rezistenca e temperaturës 230°C

Vlerësimet e klientëve 8 Vlerësime

4,9

8 Vlerësime

Produktet 8

Si e vlerësoni këtë Produkt? *

1 1 yll
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Basia

www.delimano.pl

Polecam
Jestem zadowolona z zakupu.

Manjola

www.delimano.al

E mrekullueshme per shtepi
Shume e mire.jam e kenaqur

Anisa

www.delimano.al

Delimano
Jane te mrekullueshme! Ata nuk ngjisin dhe e kam shume te lehte qe t'i pastroj. I adhuroj

Ari

www.delimano.al

E mrekullueshme
Tenxhere dhe grirese shum te mira e cilesore

Andora kule

www.delimano.al

Tenxhere me veshje guri
Kam tiganin identik si tenxherja me nje pik vaj skuq ,nuk ngjitet asgje ,kam nje vit qe e perdor ska marr asnje gervishtje, nga jasht e ferkoj me tel kur behet pis dhe nuk gervishtet , e perdor ne sob me gas dhe me korend dhe nuk me eshte prishur tigani ka qen bezdia ime me e madhe per te lar tani me delimano s`eshte me bezdi.

Xhensila

www.delimano.al

Tenxhere 2 ne 1
Tashme fale Delimanos une mund te kem dhe tenxhere dhe tave gatimi dhe te dyja ne nje te vetme. Eshte teper cilesore dhe ja vlen te kesh nje produkt te tille ne kuzhine.

BARDHA TROKA

www.delimano.al

TENXHERE 2NE1
JAM SHUME E KENAQUR DO DOJA TE ISHTE NE PERMASE METEMADHE PO KESHTU EDHE TAVA DREJTKENDESHE NE NGJYRE TEKUQE

Merita

www.delimano.al

Uau Delimano ,i kam te gjitha me mungon vetm tenxherjadhe tave 2 ne 1

Produktet 8

Produkti që keni parë

Produkti që keni parë