Nuk keni produkte në shportë

Provo

Është koha të festojmë - 20 Vite Dormeo

Është koha të festojmë - 20 Vite Dormeo - ZBULONI OFERTAT MË TË MIRA

ZBULONI OFERTAT MË TË MIRA

Deri në-60%
 
[banner_timer]
 

WINTER SALES DERI NË -55% ULJE

WINTER SALES DERI NË -55% ULJE - Deri në 6.02.2023

Deri në 6.02.2023

 
[banner_timer]
 

Tigan për salca 16 cm Stone Legend Mediterraneo Delimano

Photo
Video
-50%

I vogël, i dobishëm dhe i sigurt: ky tigan salcash është në proporcion të përkryer për të gatuar të gjitha llojet e gjërave të shijshme, nga supa e bërë në shtëpi deri tek vezët për 2 veta. Rrihni një salcë beshamel pa frikë se mos ngjitet: veshja e saj jo ngjitëse Quantanium parandalon ngjitjen e çdo gjëje ndërsa kombinimi i çelikut të karbonit me 5 shtresa dhe bazës së smaltit siguron që të jetë e lehtë dhe praktike. Mund të pëdoret edhe në furrë. Përmasa 16cm.

Tigan për salca 16 cm Stone Legend Mediterraneo Delimano

Çmimi: 3,490 Lekë


Oferta: 1,745 Lekë

Zgjidh opsionin
Na telefono në: 04 451 44 00
Produkt në gjëndje. Dorëzimi:  2 ditë.
 • Më shumë
 • Detajet e produktit
Më shumë

I vogël, i dobishëm dhe i sigurt: ky tigan salcash është në proporcion të përkryer për të gatuar të gjitha llojet e gjërave të shijshme, nga supa e bërë në shtëpi deri tek vezët për 2 veta. Rrihni një salcë beshamel pa frikë se mos ngjitet: veshja e saj jo ngjitëse Quantanium parandalon ngjitjen e çdo gjëje ndërsa kombinimi i çelikut të karbonit me 5 shtresa dhe bazës së smaltit siguron që të jetë e lehtë dhe praktike. Mund të pëdoret edhe në furrë. Përmasa 16cm.

Më shumë
Detajet e produktit

Tigan i vogël, i domosdoshëm në çdo kuzhinë

Kur bëhet fjalë për të bërë salcë, lëng mishi ose ushqime të tjera të lëngshme, ky tigan është i preferuari. Përmasat e duhura për ngrohjen e qumështit, supës, salcave ose vezëve të skuqura. Tigani i salcave Delimano Stone Legend Mediterraneo do t'ju kënaqë me dizajnin e tij të bukur, dorezën e hijshme dhe mbi të gjitha, performancën fantastike të gatimit.

Përgatitni salca të shijshme, qull, ëmbëlsira, si puding, kremra, mbushje të ndryshme të ëmbla dhe të kripura pa u shqetësuar që ushqimi te ngjisë. Ky tigan i dobishëm për salcë ka veshje me cilësi të lartë që parandalon ngjitjen dhe larjen e lodhshme. Falë veshjes jo-ngjitëse Quantanium asnjë gatim nuk do të ngjisë.

Një tigan me 8 shtresa për rezultate perfekte

Bërë nga smalt & kombinimi i çelikut të karbonit siguron që tigani të nxehet shpejt dhe në mënyrë të barabartë, duke u siguruar që ushqimi juaj të jetë gatuar në mënyrë perfekte. I gjithë tigani përmban 8 shtresa materialesh me cilësi të lartë për gatim të lehtë, argëtues dhe pa mundim:

 1. Shtresa e parë me veshje jo ngjitëse
 2. Shtresa e dytë me përbërje guri dhe titani
 3. Shtresa e tretë me efekt shkëlqyes
 4. Shtresa e dytë e brendshme e smaltit në çelik
 5. Shtresa e parë e brendshme e smaltit në çelik
 6. Çelik karboni me cilësi të lartë
 7. Shtresë bazë smalt mbi çelik
 8. Shtresë me ngjyrë smalt mbi çelik

Shtresa inovative dhe modern Quantanium për rezultate më të mira gatimi

Veshja Quantanium është një arsye e vërtetë pse ky tigan është i dashur nga kaq shumë njerëz::

 • Është vërtet e qëndrueshme: 4.7 herë qëndrueshmëri më e mirë, krahasuar me veshjen komerciale të përdorur gjerësisht, që do të thotë se tigani juaj do të zgjasë shumë më gjatë se të tjerët
 • Veti jo ngjitëse do të thotë se ushqimi juaj nuk do të ngjitet kurrë dhe thjesht do të rrëshqasë nga sipërfaqja pasi të jetë gatuar,dhe pastrimi është shumë i lehtë
 • Quantanium është 2 herë më rezistent ndaj gërvishtjeve kështu që tigani juaj nuk do të konsumohet me kalimin e kohës – edhe nëse e përdorni me enë metalike.

Shije tradicionale për shkak të grimcave të gurit të vërtetë

Arsyeja pse kjo shtresë është kaq e fortë? Veshja Quantanium është e përforcuar me grimca minerale natyrale guri dhe titanium, do të thotë mund ta përdorni për vite me rradhë dhe do të vazhdojë të funksionojë dhe të duket si e re.

Grimcat e gurëve të vërtetë brenda veshjes ruajnë nxehtësinë dhe e dërgojnë atë në ushqim gradualisht. Kjo ndihmon që e gjithë lagështia natyrale, vitaminat dhe shija të qëndrojnë të mbyllura, të ruajtura mirë brenda ushqimit.

Sipërfaqe gatimi e shëndetshme

Shtresa Quantanium është me bazë uji, e shëndetshme dhe miqësore me mjedisin. Të gjitha materialet janë jo toksike dhe 100% pa PFOA, kështu që asnjë kimikat i dëmshëm nuk mund të hyjë në ushqimin tuaj. Veshja jashtëzakonisht rezistente ndaj gërvishtjeve nuk lejon kalimin e kimikateve në ushqimin tuaj siç bëjnë disa PTFE.

100% sipërfaqe jo-ngjitëse, plus lehtësi në larje

Shtresa Quantanium nuk kërkon shumë kohë në pastrim pasi pothuajse asgjë nuk ngjitet edhe nëse jeni duke bërë salca të trasha. Ju madje mund të gatuani vetëm me pak vaj dhe sipërfaqja jo ngjitëse do të sigurojë që ushqimi juaj të mos ngjitet kurrë. Pas gatimit, thjesht vendoseni në lavastovilje ose lajeni me ujë të bollshëm në lavaman.

Informacion teknik

 • Trashësia: 1 mm
 • Lartësia: 8,5 cm
 • Kapaciteti: 1,4 litra

Vlerësimet e klientëve 0 Vlerësime

Si e vlerësoni këtë Produkt? *

1 1 yll
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star