Nuk keni produkte në shportë

Provo

Paketa Family Copperlux Delimano

Photo
Video
-37%
Seti Delimano Stone Legend CopperLUX përfshin një shumëllojshmëri enësh të cilat përdoren në kuzhinë. Me këte set ju mund të pregatisni vaktesh të shijshme që nga pjatat kryesore e deri tek ëmbëlsirat për familjen dhe të dashurit tuaj.
Paketa Family Copperlux Delimano

Çmimi: 26.810 Lekë


Oferta: 16.990 Lekë

Zgjidh opsionin
Na telefono në: 04 451 44 00
 • Më shumë
 • Detajet e produktit
Më shumë
Seti Delimano Stone Legend CopperLUX përfshin një shumëllojshmëri enësh të cilat përdoren në kuzhinë. Me këte set ju mund të pregatisni vaktesh të shijshme që nga pjatat kryesore e deri tek ëmbëlsirat për familjen dhe të dashurit tuaj.
Më shumë
Detajet e produktit

Family Set për më shumë kënaqësi gjatë gatimit

Delimano Stone Legend CopperLUX Family set përfshin 9 enë të cilat janë më të përdorshmet në kuzhinë. Filloni të gatuani shëndetshëm, shijshëm dhe më shpejt me linjen më të re CopperLUX. Zbuloni karakteristikat fantastike që ato kanë:

 • Bakri ngrohet shpejt, kështu enëve ju duhet më pak energji për të gatuar në mënyre perfekte.
 • Copëzat e gurit ruajnë nxehtësinë dhe gradualisht e transmetojnë tek ushqimi.
 • Super rezistente dhe veshje cilësore.
 • Sipërfaqe perfekte që nuk ngjit.
 • Mund të përdoren edhe në furrë deri në 250°C.
 • Lehtësi në larje, mund të lahen edhe në lavastovilje.

Çfarë përfshin ky set?

 • Tavë Katrore 27x27 Stone Legend CopperLUX

 • Tenxhere 24 cm Stone Legend CopperLUX

 • Tigan për skuqje 24 cm Stone Legend CopperLUX

 • Tenxhere për salca 16cm Stone Legend CopperLUX

 • Tigan 25 cm për krepa 101

 • Kapak 24 cm Stone Legend CopperLUX

 • Peshqir Kuzhine 2copë Brava

 • Peshore Kuzhine Astoria

 • Prerëse Brava Nicer Dicer

Materiale inovative për të gatuar më shpejt dhe shëndetshëm

Magjia Delimano Stone Legend Copperlux fshihet në brëndësi të veshjes QuanTanium me titan, gur dhe copëza bakri. Copëzat e titaniumit forcojnë veshjen, copëzat e gurit shpërndajnë nxehtësinë në mënyrë graduale në ushqim, duke ju lejuar të gatuani shëndetshëm dhe shtuar më shumë shije dhe vlera ushqimeve, dhe copëzat e bakrit ngrohin më shpejt kështu do të shpenzoni më pak energji gjatë gatimit.

Veti shumë të mira në gatim

Enët Linjës Delimano Stone Legend Copperlux me materiale fantastike të cilat janë miqësore për mjedisin (enamel) dhe jo-toksike (100 % pa PFOA ) për ushqime, kuzhinë dhe një ambjent perfekt. Materiale rezistente ndaj gërvishtjeve, ju mund ti përdoreni edhe me aksesorë metali gjithashtu nuk lejojnë kimikatet e dëmshme të depërtojnë në brëndësi të ushqimeve që gatuani. Veshja fantastike e cila nuk ngjit ju lejon të gatuani me shume pak yndyrë, thjeshtë vetëm 1 pikë vaj sa për të lyer tiganin. Dhe mos u shqetesoni për djegjen e tiganit dhe prishjen e tij pas disa perdorimesh pasi veshja e tij nuk digjet dhe ju mund ta përdorni tiganin për shumë vite me rradhë.

Shija tradicionale e gatimit në gurë të vërtetë

Gatimi në tigan me copëza guri të vërtetë jo vetëm që bën të mundur ngrohjen e ushqimit në mënyrë graduale, por gjithashtu ofron edhe shijen e vërtetë tradiocionale të gatimit në gurë të vërtetë, që sigurisht do të impresionojë të gjithë miqtë tuaj.

Avantazhet e veshjes QuanTanium:

 • Mund të përdoret në të gjithë sobat, edhe sobat me induksion.
 • Falë karakteristikave magnetike, ngrohet shumë shpejt në induksion edhe në temperature të ulët. Kurseni deri në 20% energji.
 • Mundësi për të gatuar në temperature mesatare, por me rezultate maksimale.
 • Lahet në pjatalarëse.
 • Ngjyra që i rezistojnë kohës, (enamel i punuar deri në 840°C).
 • Gatuani vetem me një pikë vaj.
 • Nuk ngjit.
 • Prodhuar në Spanjë.

Pyetje/Përgjigje

 • Pse çelik?

  Metal i fortë dhe jetëgjatë. Tiganët, tenxheret dhe tavat që përmbajnë çelik janë të balancuar më mirë pasi janë më të rënda. Çeliku është i mirënjohur për vetinë e tij të ruajtjes së nxehtësisë dhe prandaj është shumë i përdorshëm në enët e kuzhinës.

 • Pse enamel?

  Mbron çelikun me një shtresë xhami, ka strukturë të fortë dhe rezistente ndaj shokut termik. Smalti është shumë i qëndrueshëm dhe shpërndan shpejtë nxehtësinë.

 • Pse veshje Whitford QuanTanium me copëza guri dhe bakri?

  Rezistente ndaj gervishtjeve & nuk ngjit, gatuani vetem me nje pike vaj, dhe mund ti perdorni edhe me aksesore metali. Veti shume te mira ne shperndarjen e nxehtesise - gatuani me shpejt dhe kurseni energji!

Struktura e enëve Delimano Stone Legend Copperlux

 1. Smalt i ngjyrosur në çelik në shtresën e dytë
 2. Shtresa e parë me bazë smalti në çelik
 3. Çelik i cilësisë së lartë
 4. Shtresa e parë e brëndshme smalt në çelik
 5. Shtresa e dytë e brëndshme smalt në çelik
 6. Shtresa e parë rezistente ndaj ngjitjeve me veshje Quantanium®
 7. Shtresa e dytë rezistente ndaj ngjitjeve me veshje Quantanium®– me copëza guri të vërtetë dhe bakri
 8. Shtresa e tretë rezistente ndaj ngjitjeve me veshje Quantanium®
1
2
3
4
5
6
7
8

Vlerësimet e klientëve 1 Vlerësime

5

1 Vlerësime

Produktet 1

Si e vlerësoni këtë Produkt? *

1 1 yll
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Lola

www.topshop.al

08/12/2018

Cilësia maksimale
I kam provuar dhe janë të një cilësie maksimale ,jam e kënaqur me çdo enë guzhine që kam blerë dhe do vazhdoj të blej edhe të tjera

Produktet 1