Nuk keni produkte në shportë

Provo

Tenxhere + Shportë Delimano Stone Legend CopperLUX

Sasitë kanë mbaruar
Photo
Video

Tenxherja Delimano Stone Legend CopperLux ju jep mundësinë të gatuani një shumëllojshmëri vaktesh të shijshme e të shëndetshme. Përbëhet nga 3 pjesë, tenxherja, shporta për gatim me avull ose për skuqje dhe zgara për pjekje, mund të përdoret në çdo lloj sobe edhe në furrë. Diametri 24cm dhe kapaciteti 5Litra, ideale për të gatuar për të gjithë familjen.

Tenxhere + Shportë Delimano Stone Legend CopperLUX
4,990 Lekë
Zgjidh opsionin
Nuk ka sasi. Ju lutem na kontaktoni në: 04 451 44 00
 • Më shumë
 • Detajet e produktit
 • Të dhëna teknike
Më shumë

Tenxherja Delimano Stone Legend CopperLux ju jep mundësinë të gatuani një shumëllojshmëri vaktesh të shijshme e të shëndetshme. Përbëhet nga 3 pjesë, tenxherja, shporta për gatim me avull ose për skuqje dhe zgara për pjekje, mund të përdoret në çdo lloj sobe edhe në furrë. Diametri 24cm dhe kapaciteti 5Litra, ideale për të gatuar për të gjithë familjen.

Më shumë
Detajet e produktit

Një tenxhere, shumëllojshmëri mundësish për gatim

Tenxherja Delimano Stone Legend CopperLUX Cook’n’bake fantastike dhe e domosdoshme në çdo kuzhinë. Një tenxhere e cila mund të përdoret pothuajse për çdo gatim. Me të ju mund të gatuani, piqni, skuqni, gatuani me avull dhe madje mund ta përdorni edhe në furrë. Nga soba direkt në furre - është kaq e thjeshtë. Me pak fjalë ajo mbulon të gjitha kërkesat tuaj në gatim.

 • Gatuani

 • Piqni

 • Gatim me avull

 • Gatime në furrë

 • Skuqni

 • Servirni

Shumëllojshmëri gatimesh që nuk i kishit imagjinuar më parë

Tenxherja Stone Legend CopperLUX Cook’n’bake është e përbërë nga 3 pjesë – tenxherja, shporta e gatimit për skuqje dhe zgara për pjekje. Të gjitha këto sëbashku ju japin mundësi të përdorni këtë tenxhere për:

 • Gatime tradicionale, falë madhësisë është perfekte për gatime për familjen.
 • Rosto ose pulë të pjekur, duke vendosur zgarën.
 • Me shportën e gatimit që mund të përdoret për të skuqur, falë strukturës dhe dorezave të saj që është shumë e sigurtë.
 • Shportën e gatimin mund ta përdorni edhe për të gatuar me avull perimet, peshkun apo ushqimin për fëmijë.
 • Mund ta përdorni për të pregatitur kek ose ëmbëlsira të ndryshme.
 • Shportën e gatimin mund ta përdorni për perimet, patate, makarona ose vezë...

E përdorshme në çdo lloj sobe, edhe në furrë

Ju mund të përdorni tenxheren në çdo lloj sobe - me gaz, elektrike, qeramike, induksion dhe në furrë. Me një kapacitet 5 litra është perfekte për të gatuar për të gjithë familjen.

E vetmja tenxhere në treg me copëza të vërteta guri dhe bakri që ju lejojnë të gatuani dhe kurseni energji, kohë dhe para dhe të ruani vlerat dhe aromën e ushqimit.

Avantazhet e veshjes QuanTanium:

 • Mund të përdoret në të gjithë sobat, edhe sobat me induksion.
 • Falë karakteristikave magnetike, ngrohet shumë shpejt në induksion edhe në temperature të ulët. Kurseni deri në 20% energji.
 • Mundësi për të gatuar në temperature mesatare, por me rezultate maksimale.
 • Lahet në pjatalarëse.
 • Ngjyra që i rezistojnë kohës, (enamel i punuar deri në 840°C).
 • Gatuani vetem me një pikë vaj.
 • Nuk ngjit.
 • Prodhuar në Spanjë.

Pyetje/Përgjigje

 • Pse çelik?

  Metal i fortë dhe jetëgjatë. Tiganët, tenxheret dhe tavat që përmbajnë çelik janë të balancuar më mirë pasi janë më të rënda. Çeliku është i mirënjohur për vetinë e tij të ruajtjes së nxehtësisë dhe prandaj është shumë i përdorshëm në enët e kuzhinës.

 • Pse enamel?

  Mbron çelikun me një shtresë xhami, ka strukturë të fortë dhe rezistente ndaj shokut termik. Smalti është shumë i qëndrueshëm dhe shpërndan shpejtë nxehtësinë.

 • Pse veshje Whitford QuanTanium me copëza guri dhe bakri?

  Rezistente ndaj gervishtjeve & nuk ngjit, gatuani vetem me nje pike vaj, dhe mund ti perdorni edhe me aksesore metali. Veti shume te mira ne shperndarjen e nxehtesise - gatuani me shpejt dhe kurseni energji!

Struktura e enëve Delimano Stone Legend Copperlux

 1. Smalt i ngjyrosur në çelik në shtresën e dytë
 2. Shtresa e parë me bazë smalti në çelik
 3. Çelik i cilësisë së lartë
 4. Shtresa e parë e brëndshme smalt në çelik
 5. Shtresa e dytë e brëndshme smalt në çelik
 6. Shtresa e parë rezistente ndaj ngjitjeve me veshje Quantanium®
 7. Shtresa e dytë rezistente ndaj ngjitjeve me veshje Quantanium®– me copëza guri të vërtetë dhe bakri
 8. Shtresa e tretë rezistente ndaj ngjitjeve me veshje Quantanium®
1
2
3
4
5
6
7
8
Të dhëna teknike
Materiali bazë Çelik

Vlerësimet e klientëve 0 Vlerësime

Si e vlerësoni këtë Produkt? *

1 1 yll
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star