Nuk keni produkte në shportë

Provo

Është koha të festojmë - 20 Vite Dormeo

Është koha të festojmë - 20 Vite Dormeo - ZBULONI OFERTAT MË TË MIRA

ZBULONI OFERTAT MË TË MIRA

Deri në-60%
 
[banner_timer]
 

WINTER SALES DERI NË -55% ULJE

WINTER SALES DERI NË -55% ULJE - Deri në 6.02.2023

Deri në 6.02.2023

 
[banner_timer]
 

Tavë Stone Legend Black Delimano

Photo
Video
-50%

Piqni gjelin, pulën dhe ushqime të tjera me tavën Delimano, e domosdoshme për çdo kuzhinë. Pjesë e koleksionit të enëve të gatimit Stone Legend Black përmban një bazë prej çeliku të karbonit dhe smalt dhe shtresë jo ngjitëse me 8 shtresa PPG Quantanium me ngjyrë elegante që i përshtatet në mënyrë të përkryer çdo kuzhinë. Përdoreni atë për pjekje, gatime në furrë dhe servirje të ushqimit drejt e në tryezën e ngrënies. Përmasa 35 x 21 cm.

Tavë Stone Legend Black Delimano

Çmimi: 3,990 Lekë


Oferta: 1,995 Lekë

Zgjidh opsionin
Na telefono në: 04 451 44 00
Për më shumë zgjidhni një opsion.
 • Më shumë
 • Detajet e produktit
 • Informacione Shtesë
 • Të dhëna teknike
Më shumë

Piqni gjelin, pulën dhe ushqime të tjera me tavën Delimano, e domosdoshme për çdo kuzhinë. Pjesë e koleksionit të enëve të gatimit Stone Legend Black përmban një bazë prej çeliku të karbonit dhe smalt dhe shtresë jo ngjitëse me 8 shtresa PPG Quantanium me ngjyrë elegante që i përshtatet në mënyrë të përkryer çdo kuzhinë. Përdoreni atë për pjekje, gatime në furrë dhe servirje të ushqimit drejt e në tryezën e ngrënies. Përmasa 35 x 21 cm.

Më shumë
Detajet e produktit
 • Delimano Stone Legend Black Frypan

  Konsumi më i ulët i energjisë

  Gatimi me Stone Legend Black mund të ulë konsumin e energjisë deri në 50%.1

 • Delimano Stone Legend Black Frypan

  Nxehet deri në 2 herë më shpejt

  Ajo arrin temperaturën e lartë më shpejt për të kursyer energji dhe kohë.2

 • Delimano Stone Legend Black Frypan

  Gatuani me më pak vaj

  Mjafton vetëm një pikë vaj për të gatuar më shëndetshëm dhe për të kursyer koston e vajit.

 • Delimano Stone Legend Black Frypan

  Veshje jo ngjitëse

  Veshja jo ngjitëse, asnjë gatim nuk do të ngjis.

 • Delimano Stone Legend Black Frypan

  Veshje rezistente ndaj gërvishtjeve

  Përforcuar me grimca minerale natyrale për rezistencë dhe qëndrueshmëri më të mirë.

 • Delimano Stone Legend Black Frypan

  Për të gjitha sobat, duke përfshirë induksionin

  Kombinimi perfekt i materialeve lejon gatimin në të gjitha llojet e sobave.

Tava legjendare për rezultate perfekte çdo herë

Pjekja e gjelit të detit, perimeve, mishit dhe çdo gjëje tjetër në kuzhinë është thelbësore. Përgatitni tavën e përsosur të mishit ose peshkun, patate të pjekura ose perime të ndryshme. Falë dizajnit elegant, do ta përdorni me krenari edhe për servirje.

Delimano Stone Legend Black Roaster

Enë gatimi që do t'ju ndihmojë të kurseni.

Falë strukturës së tij, enët e gatimit Stone Legend nxehen deri në 2 herë më shpejt dhe e ruajnë nxehtësinë më gjatë. Ju do të jeni në gjendje të gatuani në temperatura më të ulëta3dhe të ulni konsumin e energjisë deri në 50% në të gjitha sobat. Me shumën e parave që do të keni kursyer në faturën tuaj të energjisë, enët tuaja të preferuara të gatimit praktikisht do të paguajnë vetë brenda 3 muajve4.

Kjo enë gatimi është gjithashtu e përkryer për pjatat që ngjiten më shumë, si vezët, peshku dhe mishi – falë veshjes cilësore, ato thjesht do të rrëshqasin jashtë. Kjo do të thotë gjithashtu se nuk ka nevojë për sasi të mëdha vaji për gatim - mjafton vetëm një pikë. Ju gjithashtu do të kurseni në vaj dhe do të shijoni ushqime më të lehta dhe më të shëndetshme.

 • Delimano Stone Legend Black Roaster
 • Delimano Stone Legend Black Roaster
 • Delimano Stone Legend Black Roaster

Çfarë e bën Stone Legend Black thjesht legjendar?

Me dizajnin e këndshëm, pamjen elegante dhe ngjyrën e zezë me klas, këto janë enët e gatimit që do të plotësojnë kuzhinën tuaj dhe stilin e gatimit në çdo aspekt. Enët e gatimit Stone Legend Black janë ndërtuar nga 8 shtresa materialesh të zgjedhura dhe të testuara me kujdes që plotësojnë njëra-tjetrën për të vazhduar trashëgiminë e linjës sonë të enëve të gatimit më të shitura.

Delimano Stone Legend Black Roaster

Shtresat dhe bërthama e veshjes së jashtme kujdesen për pamjen e shkëlqyer të qëndrueshme dhe shpërndarjen optimale të nxehtësisë:

 • bërthama e çelikut të karbonit ju lejon të gatuani në temperatura më të ulëta për të kursyer energji duke ruajtur shijen e shkëlqyer,
 • shtresat e jashtme të smaltit janë rezistente ndaj kimikateve dhe të qëndrueshme – të kombinuara me ngjyrën e zezë klasike garantohen të qëndrojnë në kuzhinën tuaj për një kohë të gjatë.
Delimano Stone Legend Black Roaster

Shtresat e brëndshme PPG QuanTanium plotësojnë shtresat e jashtme dhe bërthamën për të dhënë cilësi legjendare:

 • veshja me 3 shtresa me veti supreme jo ngjitëse dhe rezistencë ndaj gërvishtjeve është bërë 100% pa PFOA,
 • grimcat e shtuara të titanit forcojnë veshjen dhe shtojnë rezistencën ndaj gërvishtjeve,
 • grimcat e gurit të vërtetë gjithashtu përforcojnë veshjen dhe ruajnë nxehtësinë për shpërndarje më graduale dhe shije autentike.

Si është Stone Legend Black shtresë pas shtrese?

 1. Shtresë me ngjyrë smalt mbi çelik
 2. Shtresë bazë smalt mbi çelik
 3. Çelik karbon me cilësi të lartë
 4. Shtresa e parë e brendshme e smaltit në çelik
 5. Shtresa e dytë e brendshme e smaltit në çelik
 6. Veshje bazë Quantanium® plotësisht e përforcuar me titan
 7. Veshje e mesme Quantanium® e përforcuar lehtë me grimca të vërteta guri
 8. Shtresë e sipërme Quantanium®
1
2
3
4
5
6
7
8
Delimano Stone Legend Black Roaster

Lehtësi dhe në pastrim

Pavarësisht nëse jeni ende duke mësuar apo kuzhinier me përvojë, kjo enë gatimi do t'ju ndihmojë të trajtoni çdo recetë dhe do t'ju lejojë shumë teknika gatimi. Por më e rëndësishmja, ne e bëmë shumë të lehtë edhe pastrimin – fshijeni me leckë të butë ose lajeni butësisht me pak detergjent dhe ujë. Mund ta vendosni edhe në pjatalarëse.

Delimano Stone Legend Black Roaster

1 Gjatë përgatitjes së ushqimit, konsumi i energjisë në pllakën e gatimit me induksion mund të jetë deri në 50% më i ulët duke përdorur enët e gatimit Delimano Stone Legend Black. Kur përdorni tiganin për skuqje DELIMANO® Stone Legend në krahasim me përdorimin e tiganit alumini me fund ferromagnetik në nivelin 7 të temperaturës në pllakën e gatimit me induksion.

2 Tiganit për skuqje DELIMANO® Stone Legend i duhen 2’15’’ për të arritur temperaturën 220°C në nivelin 9 në pllakën e gatimit me induksion, krahasuar me tiganin alumini me fund induksioni me pika që i duhen 7’14’’ për të arritur atë temperaturë.

3 Enët e gatimit Delimano Stone Legend Black ju lejojnë të gatuani me nivele më të ulëta fuqie në pllakën e gatimit me induksion. Tigani për skuqje Delimano Stone Legend ruan temperaturën e vajit mbi 200°C në nivelin 4 në pllakën e gatimit me induksion në një provë 4-minutëshe, krahasuar me tiganin prej alumini me fund ferromagnetik që mbante temperaturën e vajit mbi 200°C në nivelin 6.

4 Kur përdoret çdo ditë në soba elektrike me çmim mesatar të energjisë elektrike në vendet e zgjedhura të BE-së.

Informacione Shtesë

Më shumë info

 • Prodhuar ne Spanjë
 • Përmasa: 35 x 21 cm
 • E sigurt për në furrë deri në 230 °C
 • Për të gjitha sobat, edhe me induksion
 • Të sigurta për tu përdorur në lavastovilje
 • 100% të riciklueshme
Delimano Stone Legend Black Roaster
Të dhëna teknike
Lahet në pjatalarëse Po
Materiali Çelik karboni, enamel
Materiali bazë Çelik
Materiali i brendshëm gur quantanium
Pesha 0,98kg, 1,3kg
Përmasat 35x21cm, 40x25cm

Vlerësimet e klientëve 0 Vlerësime

Si e vlerësoni këtë Produkt? *

1 1 yll
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star