Nuk keni produkte në shportë

Provo

Kapak Smart 26 cm Delimano

Sasitë kanë mbaruar
Photo
Video

Kapak unik dhe hermetik, ju lejon të shihni gjatë proçesit të gatim pa humbur nxehtësinë, lagështinë dhe vlerat ushqyese. Kjo ju lejon të gatuani me presion të ulët dhe avull. Mund ta hapni kapakun në çdo kohë gjatë proçesit të gatimit. Gatuani 50% më shpejt me 25% më shumë vitamina sesa gatimi tradicional. Përshtatet në të gjitha tenxheret dhe tiganet me diametër 26cm dhe me pak buzë. 

Kapak Smart 26 cm Delimano
3,490 Lekë
Zgjidh opsionin
Nuk ka sasi. Ju lutem na kontaktoni në: 04 451 44 00
 • Më shumë
 • Detajet e produktit
 • Të dhëna teknike
Më shumë

Kapak unik dhe hermetik, ju lejon të shihni gjatë proçesit të gatim pa humbur nxehtësinë, lagështinë dhe vlerat ushqyese. Kjo ju lejon të gatuani me presion të ulët dhe avull. Mund ta hapni kapakun në çdo kohë gjatë proçesit të gatimit. Gatuani 50% më shpejt me 25% më shumë vitamina sesa gatimi tradicional. Përshtatet në të gjitha tenxheret dhe tiganet me diametër 26cm dhe me pak buzë. 

Më shumë
Detajet e produktit

Shpejtësi, prakticitet dhe gatim i shëndetshëm

Gatuani me zgjuarsi falë kapakut Delimano - 25% më shumë vitamina dhe 50% gatim më i shpejtë thjeshtë vetëm me një kapak! Harrojini tenxheret e mëdha e të rënda me presion, një kapak universal do të bëjë të njejtën pune duke e kombinuar me një tenxhere apo tigan me diametër 26 cm. Thjeshtë shtypni në pjesën e sipërme dhe hiqni ajrin, mund të gatuani me presion të ulët ose si zakonisht - çdo gjë është e mundur.

Më shumë vitamina në ushqimet tuaja, më pak kohë në kuzhinë

Kapaku Delimano Smart vjen me një dizjan smart, i cili mbyll në mënyrë hermetike tiganin apo tenxheren. Nuk lejon zjerjen e tepërt apo derdhjen e ushiqimit gjatë gatimit siç mund të ndodh me kapaket klasik dhe mund të përdoret edhe për gatim me avull dhe gatim të avashtë - i përshtatshëm edhe për fillestarët në kuzhinë. Tani mund të gatuani shëndetshëm duke ruajtur më shumë vitamina dhe shije, dhe gjithashtu do të kurseni edhe më shumë kohë.

Mund të gatuani me presion

Si të gjitha tenxheret me presion, kapaku ka një valvul sigurie me anë të së cilës bëhet bllokimi i presionit dhe nxjerrja e ajrit. Por ndryshe nga tenxheret me presion, ju mund ta hapni kapakun në çdo moment për të përzier apo shtuar përberës. Kapaku është me pjesë xhami ku ju mund të shikoni gjatë proçesit të gatimit.

Materiale cilësore për gatime të sigurta

Kapaku Delimano Smart është i prodhuar me materiale të cilësisë së lartë, të cilat janë shumë rezistente dhe ofrojnë performancë shumë të mirë për vite me rradhë. Struktura e kapakut është bakelit dhe silikon - materiale të cilat janë rezistente ndaj temperaturave të larta, dhe pjesa e mesit është e mbushur me një material i cili është shumë special dhe nuk lejon që xhami të thyhet.

Gatuani me zgjuarsi me kapakun Delimano Smart i cili:

 • Ju lejon të gatuani në 3 mënyra të ndryshme - tradicional, me avull ose me presion të ulët
 • Është e sigurtë në përdorim - nuk ka rrezik shpërthimi
 • Përmasë universale 26 cm - e përshtatshme për tenxhere apo tigan me buzë
 • Gatuani më shpejt dhe ruani vitamina, kurseni kohë dhe energji 
 • Është xham dhe ju mund të shikoni gjatë kohës që gatuhet
 • Mund të hapet në çdo moment për të përzier apo shtuar përbërës
 • Është e lehtë në përdorim me mekanizëm për mbyllje
 • Mund të lahet edhe në lavastovilje
Të dhëna teknike
Lahet në pjatalarëse Po
Materiali bakelite, silikon, unbreakable glass
Përmasat 26 cm

Vlerësimet e klientëve 0 Vlerësime

Si e vlerësoni këtë Produkt? *

1 1 yll
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star