Nuk keni produkte në shportë

Provo

Tigan Per Skuqje Green Planet Delimano

Photo
Video
-40%

Pjesë e domosdoshme e enëve të gatimit për skuqjen e perimeve, vezëve, mishit dhe më shumë. Bërë nga material 100% alumin i ricikluar dhe veshja jo ngjitëse dhe jo-gërvishtëse Whitford Eclipse, ky tigan është miqësore me mjedisin dhe ofron një performancë të mahnitshme gatimi. Për të gjitha llojet e sobave. Në dispozicion në 2 madhësi: 24cm (kapaciteti 1,8l) & 28cm (kapaciteti 2,5l).

Tigan Per Skuqje Green Planet Delimano

Çmimi: Nga 2,990 Lekë Deri në


Oferta: Nga 1,794 Lekë Deri në

Zgjidh opsionin
Na telefono në: 04 451 44 00
Për më shumë zgjidhni një opsion.
 • Më shumë
 • Detajet e produktit
 • Të dhëna teknike
Më shumë

Pjesë e domosdoshme e enëve të gatimit për skuqjen e perimeve, vezëve, mishit dhe më shumë. Bërë nga material 100% alumin i ricikluar dhe veshja jo ngjitëse dhe jo-gërvishtëse Whitford Eclipse, ky tigan është miqësore me mjedisin dhe ofron një performancë të mahnitshme gatimi. Për të gjitha llojet e sobave. Në dispozicion në 2 madhësi: 24cm (kapaciteti 1,8l) & 28cm (kapaciteti 2,5l).

Më shumë
Detajet e produktit

Veshje që nuk gërvishtet për rezultate perfekt çdo herë

Green Planet është e veshur me veshjen Whitford Eclipse HB të përforcuar me pluhurat e diamantit, më e reja nga veshjet Whitford. Është me bazë uji dhe është bërë pa substanca të dëmshme (PFOA, PFOS, Bisphenol ...) për të kontribuar në mbrojtjen e mjedisit.

Është jashtëzakonisht rezistent ndaj gërvishtjeve dhe nuk ngjit, kështu që ju mund të bëni vezë, omëletë ose ndonjë pjatë tjetër me vetëm një pikë vaj. Pas gatimit, pastrimi është shumë i lehtë.

 • Delimano Green Planet

  Pothuajse 12x qëndrueshmëri më e mirë e veshjes*

 • Delimano Green Planet

  Deri në 15x më shumë rezitente ndaj ngjitjes*

 • Delimano Green Planet

  Deri në 2,5x më shumë rezistente ndaj gërvishtjeve*

 • Delimano Green Planet

  100% alumin i ricikluar

*Në krahasim me veshjet e tjera të tregtuara gjerësisht.

Miqësor për mjedisin, i lehtë në peshë

Gatuani me tiganin Delimano Green Planet dhe lërini aromën e shijshme të gatimit tuaj të përshkojë nëpër shtëpi. Ky tigan i bukur është mënyra juaj unike për të përgatitur ushqim më të shëndetshëm me sasinë minimale të vajit, por edhe mundësinë tuaj për të ndihmuar në mbrojtjen e mjedisit. Tigani për skuqje Delimano Green Planet është bërë prej alumini 100% të riciklueshëm me veshje jashtëzakonisht të qëndrueshme, rezistente ndaj gërvishtjeve dhe jo-ngjitëse.

Delimano Green Planet Frypan

Bëni vezët tuaja të mëngjesit, salcat e shijshme dhe perime të gatuara në mënyrë të përsosur

I gjithanshëm dhe me dizajnin e tij të hijshëm, tigani për skuqje Delimano Green Planet është një enë e domosdoshme e çdo linje gatimi - që vjen në dy dimensione - 24 (kapaciteti 1,8 l) dhe 28 cm (kapaciteti 2,5 l). Përdoreni atë për të përgatitur ushqime të shijshme, për të bërë vezë, omëleta, petulla, tiganisje, pule, biftek, burger dhe salca të pjekura dhe pjata të tjera, të gjitha me pak yndyrë dhe më të shëndetshme se kurrë më parë.

Delimano Green Planet Frypan

Veshje që nuk gërvishtet për rezultate perfekt çdo herë

Green Planet është e veshur me veshjen Whitford Eclipse HB të përforcuar me pluhurat e diamantit, më e reja nga veshjet Whitford. Është me bazë uji dhe është bërë pa substanca të dëmshme (PFOA, PFOS, Bisphenol ...) për të kontribuar në mbrojtjen e mjedisit.

Është jashtëzakonisht rezistent ndaj gërvishtjeve dhe nuk ngjit, kështu që ju mund të bëni vezë, omëletë ose ndonjë pjatë tjetër me vetëm një pikë vaj. Pas gatimit, pastrimi është shumë i lehtë.

Delimano Green Planet

I lehtë, i qëndrueshëm dhe përcjellës i shkëlqyeshëm i nxehtësisë

Ka shumë arsye të mira për përdorimin e aluminit të ricikluar:

 • Ruan më mirë nxehtësinë (225 W / M ° K) dhe është një shpërndarës i shkëlqyeshëm i nxehtësisë duke siguruar që enët të nxehen shpejt dhe në mënyrë të barabartë në të gjitha pikat
 • E lehtë (2,7g / cm3) kështu që është e lehtë për t’u manovruar
 • Nuk ndryshket
 • Është i qëndrueshme dhe afatgjatë
 • Është higjenik, e sigurt dhe në përputhje me standardin për enet në kontakt me ushqimin
Delimano Green Planet

Ju nuk keni pse të ndërroni sobën - Green Planet punon në të gjitha sobat

Tigani për skuqje Delimano Green Planet, ka një pllakë induksioni të çelikut të pandryshkshëm, kështu që mund të përdoret në të gjitha vatrat, përfshirë induksionin. Kështu që nuk ka më nevojë të ndërroni sobën.

Delimano Green Planet

Përditësoni linjën Delimano Green me kapakë qelqi Delimano

Kapakët e qelqit Delimano janë bërë prej qelqi borosilikat të butë ekologjik. Xhami i zbutur është rreth katër herë më i fortë se xhami "i zakonshëm", i cili mund të copëtohet në copa të dhëmbëzuara kur thyhet.

Transparenca e kapakut të xhamit është e përsosur për të kontrolluar gjendjen e ushqimit, gjatë gatimit. Me dorezën praktike për mbajtjen e lugës siguron një vend të përsosur për lugët. Kapaku Delimano vjen në 5 dimensione: 16 cm, 20 cm, 24 cm, 26 cm, 28 cm.

Më shumë info këtu

Delimano Green Planet

Zbuloni linjën Green Planet

Linja e re e enëve të gatimit eko-miqësore e Delimanos përbëhet nga tenxhere dhe tigan të ndryshëm që mund t'i kombinoni lehtësisht edhe me gamën tonë të kapakëve Delimano. Për më tepër ne kemi përgatitur 2 sete të ndryshme që do të plotësojnë të gjitha nevojat tuaja të gatimit.

Njihuni me produktet e linjës Green Planet

Delimano Green Planet

Zgjedhja më e mirë për ju, kuzhinën tuaj dhe planetin

Tigani për skuqje Delimano Green Planet është pjesë e linjës së re ekologjike Delimano të bërë nga 100% alumin i riciklueshëm. Ky material miqësor ndaj mjedisit është bërë nga mbetjet e mbledhura të aluminit. Prodhimi i enëve të gatimit nga alumini i ricikluar prodhon 95% më pak mbeturina të dëmshme sesa prodhimi duke përdorur alumin të pastër **

Për më tepër, kur enët e gatimit tuaj të aluminit janë konsumuar, mund ta dërgoni përsëri në riciklim - alumini mund të riciklohet shumë herë pa humbur vetitë e tij ose karakteristikat e tij strukturore.

** Bazuar në raportin e Shoqatës Evropiane të Aluminit, 2012

Delimano Green Planet
Të dhëna teknike
Add Info Përdoret në të gjitha llojet e sobave edhe ato me induksion (të gjitha tenxheret dhe tiganët, përveç tavës).
Kapaciteti 1,8l, 2,5l
Lahet në pjatalarëse Po
Materiali Alumin
Materiali bazë Alumin
Materiali i brendshëm veshje e cila nuk ngjit
Përmasat 24cm, 28cm

Vlerësimet e klientëve 0 Vlerësime

Si e vlerësoni këtë Produkt? *

1 1 yll
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Dyqanet tona janë hapur

Porosit online dhe ju sjellim produktin në shtëpi! #blingashtepia