Është koha të festojmë - 20 Vite Dormeo

Është koha të festojmë - 20 Vite Dormeo - ZBULONI OFERTAT MË TË MIRA

ZBULONI OFERTAT MË TË MIRA

Deri në-60%
 
[banner_timer]
 

Green Planet Bella Italia Delimano

Photo
Video

Adhuruesit e ushqimit italian, gëzohuni! Bëni makarona, pica ose pulë të pjekur në skarë me Delimano Green Planet Bella Italia, enët tona të para prej alumini eko-miqësore. Ky set 100% alumin i ricikluar përmban Whitford Eclipse jo-ngjitës, veshje jashtëzakonisht rezistente ndaj gërvishtjeve dhe e lehtë në peshë. Për të gjithë të apasionuarit pas kuzhinës!

Green Planet Bella Italia Delimano
21,990 Lekë
Zgjidh opsionin
Na telefono në: 04 451 44 00
Produkt në gjëndje. Dorëzimi:  2 ditë.
 • Më shumë
 • Detajet e produktit
 • Të dhëna teknike
Më shumë

Adhuruesit e ushqimit italian, gëzohuni! Bëni makarona, pica ose pulë të pjekur në skarë me Delimano Green Planet Bella Italia, enët tona të para prej alumini eko-miqësore. Ky set 100% alumin i ricikluar përmban Whitford Eclipse jo-ngjitës, veshje jashtëzakonisht rezistente ndaj gërvishtjeve dhe e lehtë në peshë. Për të gjithë të apasionuarit pas kuzhinës!

Më shumë
Detajet e produktit

Veshje që nuk gërvishtet për rezultate perfekt çdo herë

Green Planet Bella Italia është e veshur me veshjen Whitford Eclipse HB të përforcuar me pluhurat e diamantit, më e reja nga veshjet Whitford. Është me bazë uji dhe është bërë pa substanca të dëmshme (PFOA, PFOS, Bisphenol ...) për të kontribuar në mbrojtjen e mjedisit.

Është jashtëzakonisht rezistent ndaj gërvishtjeve dhe nuk ngjit, kështu që ju mund të bëni vezë, omëletë ose ndonjë pjatë tjetër me vetëm një pikë vaj. Pas gatimit, pastrimi është shumë i lehtë.

 • Delimano Green Planet

  Pothuajse 12x qëndrueshmëri më e mirë e veshjes*

 • Delimano Green Planet

  Deri në 15x më shumë rezitente ndaj ngjitjes*

 • Delimano Green Planet

  Deri në 2,5x më shumë rezistente ndaj gërvishtjeve*

 • Delimano Green Planet

  100% alumin i ricikluar

*Në krahasim me veshjet e tjera të tregtuara gjerësisht.

Seti perfekt për adhuruesit e ushqimit italian

Kënaquni me kuzhinën e lezetshme italiane me një set të veçantë enësh gatimi nga Delimano, të bëra për t'ju dërguar në qiellin e makaronave! Ky set absolutisht tërheqës jo vetëm që duket mirë, por është bërë edhe prej alumini të ricikluar, është jashtëzakonisht i lehtë dhe i fortë, dhe gjithashtu mundëson gatim me pak yndyrë. Makarona? Pica?

Delimano Green Planet Bella Italia

Seti përfshin enët më të dobishme në kuzhinë

Green Planet Bella Italia seti me 6 pjesë përfshin:

 • Delimano Green Planet Bella Italia

  Tenxhere për makarona, 22 cm (kapaciteti 5,2l) - gatimi dhe kullimi i përsosur i makaronave, gjithashtu per zierjen e perimeve dhe gatim me avull

 • Delimano Green Planet Bella Italia

  Tigan për skuqje, 24 cm (kapaciteti 1,8l) -perfekte për të mbuluar detyra themelore në kuzhinë - përgatitni pjata të shijshme për familjen tuaj, bëni vezë, petulla, perime të skuqura ose mish, salca etj

 • Delimano Green Planet Bella Italia

  Tigan i thellë 28 cm (kapaciteti 3,5l)- për përgatitjen e ushqimeve të skuqura të shijshme, por për shkak të vëllimit më të madh edhe për skuqje të thellë

 • Delimano Green Planet Bella Italia

  Tigan zgarë, 28x28 cm - ky tigan do të kthejë çdo sobë në zgarë pa marrë parasysh sezonin ose kohën

 • Delimano Green Planet Bella Italia

  Tavë për pica, 30 cm - i shkëlqyer për përgatitjen e picave, piteve dhe ëmbëlsirave të bëra vetë

 • Delimano Green Planet Bella Italia

  Kapak me vrima 22 cm – me vrima për kullim më të lehtë të makaronave, perimeve dhe orizit pa qenë nevoja të ndërroni enën

Kënaquni duke përgatitur ushqimin tuaj të preferuar nga perimet deri tek pica e bërë në shtëpi

Delimano Green Planet Bella Italia është një set i plotë i enëve më të dashura të gatimit për çdo kuzhinë, veçanërisht nëse nuk mund ta imagjinoni menunë tuaj pa makarona të shijshme, perime ose picë të bërë në shtëpi.

Delimano Green Planet Bella Italia

Veshje që nuk gërvishtet për rezultate perfekt çdo herë

Green Planet Bella Italia është e veshur me veshjen Whitford Eclipse HB të përforcuar me pluhurat e diamantit, më e reja nga veshjet Whitford. Është me bazë uji dhe është bërë pa substanca të dëmshme (PFOA, PFOS, Bisphenol ...) për të kontribuar në mbrojtjen e mjedisit.

Është jashtëzakonisht rezistent ndaj gërvishtjeve dhe nuk ngjit, kështu që ju mund të bëni vezë, omëletë ose ndonjë pjatë tjetër me vetëm një pikë vaj. Pas gatimit, pastrimi është shumë i lehtë.

Delimano Green Planet

I lehtë, i qëndrueshëm dhe përcjellës i shkëlqyeshëm i nxehtësisë

Ka shumë arsye të mira për përdorimin e aluminit të ricikluar:

 • Ruan më mirë nxehtësinë (225 W / M ° K) dhe është një shpërndarës i shkëlqyeshëm i nxehtësisë duke siguruar që enët të nxehen shpejt dhe në mënyrë të barabartë në të gjitha pikat
 • E lehtë (2,7g / cm3) kështu që është e lehtë për t’u manovruar
 • Nuk ndryshket
 • Është i qëndrueshme dhe afatgjatë
 • Është higjenik, e sigurt dhe në përputhje me standardin për enet në kontakt me ushqimin
Delimano Green Planet

Ju nuk keni pse të ndërroni sobën - Green Planet punon në të gjitha sobat

Delimano Green Planet Bella Italia, seti përmban pllakë induksioni të çelikut të pandryshkshëm, kështu që mund të përdoret në të gjitha vatrat, përfshirë induksionin. Kështu që nuk ka më nevojë të ndërroni sobën.

Delimano Green Planet

Përditësoni linjën Delimano Green me kapakë qelqi Delimano

Kapakët e qelqit Delimano janë bërë prej qelqi borosilikat të butë ekologjik. Xhami i zbutur është rreth katër herë më i fortë se xhami "i zakonshëm", i cili mund të copëtohet në copa të dhëmbëzuara kur thyhet.

Transparenca e kapakut të xhamit është e përsosur për të kontrolluar gjendjen e ushqimit, gjatë gatimit. Me dorezën praktike për mbajtjen e lugës siguron një vend të përsosur për lugët. Kapaku Delimano vjen në 5 dimensione: 16 cm, 20 cm, 24 cm, 26 cm, 28 cm.

Më shumë info këtu

Delimano Green Planet

Zbuloni linjën Green Planet

Linja e re e enëve të gatimit eko-miqësore e Delimanos përbëhet nga tenxhere dhe tigan të ndryshëm që mund t'i kombinoni lehtësisht edhe me gamën tonë të kapakëve Delimano. Për më tepër ne kemi përgatitur 2 sete të ndryshme që do të plotësojnë të gjitha nevojat tuaja të gatimit.

Njihuni me produktet e linjës Green Planet

Delimano Green Planet

Zgjedhja më e mirë për ju, kuzhinën tuaj dhe planetin

Delimano Green Planet Bella Italia seti është pjesë e linjës së re ekologjike Delimano të bërë nga 100% alumin i riciklueshëm. Ky material miqësor ndaj mjedisit është bërë nga mbetjet e mbledhura të aluminit. Prodhimi i enëve të gatimit nga alumini i ricikluar prodhon 95% më pak mbeturina të dëmshme sesa prodhimi duke përdorur alumin të pastër **

Për më tepër, kur enët e gatimit tuaj të aluminit janë konsumuar, mund ta dërgoni përsëri në riciklim - alumini mund të riciklohet shumë herë pa humbur vetitë e tij ose karakteristikat e tij strukturore.

** Bazuar në raportin e Shoqatës Evropiane të Aluminit, 2012

Delimano Green Planet
Të dhëna teknike
Add Info Përdoret në të gjitha llojet e sobave edhe ato me induksion (të gjitha tenxheret dhe tiganët, përveç tavës).
Lahet në pjatalarëse Po
Materiali Alumin
Materiali bazë Alumin
Materiali i brendshëm veshje e cila nuk ngjit

Vlerësimet e klientëve 0 Vlerësime

Si e vlerësoni këtë Produkt? *

1 1 yll
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Produkti që keni parë

Produkti që keni parë