Nuk keni produkte në shportë

Provo

Pipa me kripë për sistemin respirator Wellneo

Sasitë kanë mbaruar
Photo
Video
-86%

Pipa e porcelanit Wellneo e cila është e mbushur me kristalet e kripës ndihmon për të marrë frymë lirshëm dhe për të detoksifikuar sistemin respirator. Një paisje efektive e cila mund të përdoret si një trajtim për sëmundjet respiratore. E rregjistruar si nje paisje mjekesore alternative.

 • Vetëm: 15 Min në ditë
 • Zgjat: 2 Vjet
Pipa me kripë për sistemin respirator Wellneo

Çmimi: 3,490 Lekë


Oferta: 500 Lekë

Zgjidh opsionin
Nuk ka sasi. Ju lutem na kontaktoni në: 04 451 44 00
 • Më shumë
 • Detajet e produktit
 • Informacione Shtesë
Më shumë

Pipa e porcelanit Wellneo e cila është e mbushur me kristalet e kripës ndihmon për të marrë frymë lirshëm dhe për të detoksifikuar sistemin respirator. Një paisje efektive e cila mund të përdoret si një trajtim për sëmundjet respiratore. E rregjistruar si nje paisje mjekesore alternative.

 • Vetëm: 15 Min në ditë
 • Zgjat: 2 Vjet
Më shumë
Detajet e produktit

Pastroni hundët dhe merrni frymë lirshëm me Pipën me kripë Wellneo!

Jeni të lodhur nga hundët e zena të cila ju japin bezdi vazhdimisht, dhe shpesh herë duhet të sforcoheni për të marrë frymë me gojë?

Bllokimi i hundëve mund të ndodhë si pasojë e shumë arsyeve si përshëmbull, infeksioni, alergjite, gripi e shumë arsye të tjera. Por rezultati është gjithmonë i njëjtë - bezdi nga bllokimi i hundëve.

Ndihmë plotësisht natyrale

Pamvarësisht arsyeve, ne kemi një zgjidhje natyrale e cila do t'ju ndihmojë të çlironi hundët dhe ju do të merrni frymë normalisht.

Ngjihuni me Pipën me kripë Wellneo, një paisje mjekësore me efekte të testuara klinikisht për terapinë e kripës!

Pipa me Kripë Wellneo: pipë porcelani me kristale të kripës Transilvaniane

Një paisje dore porcelani e mbushur me kristale nga minierat e kripës Transilvaniane Rumune. Thjeshtë vendosni pipën me kripë në pjesën e gojës dhe thithni kripën që ndodhet në qesen në brëndësi të paisjes.

Me një përdorim të shkurter ditor ju do të përfitoni avantazhe të shumta si psh:

 • përmirësimin dhe lehtësimin e frymëmarrjes
 • redukton simptomat e pakëndshme të azmës
 • largimin e polenës dhe alergjenët e tjerë
 • largimin e infeksioneve respiratore
 • reduktimin e gërrhitjes
 • reduktimin e diskomfortit te shkaktuar nga duhani

Terapia e kripës– një ilaç natyral për hundë të bllokuara

Personat të cilët kanë kaluar ditë pranë detit e dinë rëndësinë e jodit të detit. Ju mund të merrni frymë lirshëm dhe do të ndiheni më mirë menjëherë - dhe e gjithë kjo si pasojë e vetive kurative të kripës.

Për qindra vite me rrallë njerëzit kanë përdorur kripën për vetitë e shumta kuruese për të shëruar sëmundjet e ndryshme respiratore. Në kohët moderne, terapia e kripës është një trajtim alternativ e cila përdoret për problemet respiratore:

 • Merrni frymë lirshëm
 • Largon polenën dhe simptomat e tjera të alergjisë
 • Redukton simpotomat e asmës
 • Pastron sistemin respirator

Ideale për fëmijët

 Mate ishte 10 muajsh kur u sëmurë për herë të parë. Une jam infermiere dhe në të vërtetë u trëmba. Kolla dhe bllokimet e hundeve gjatë natës tek fëmijet e vegjël mund të shkaktojnë edhe mbytje. Një nga koleget e mi, i cili gjithashtu kishte vuajtur me femijet e tij nga e njejta sëmundje kur kishin qënë të vegjël përdorte pipën me kripë. Dhe ai më sygjeroi që është vërtetë efektive, dhe une vendosa ta blija. Pas përdorimeve të para, gjëndja e Mates u stabilizuar dhe tani ai nuk ka me probleme as në sezonin e vjeshtës dhe dimrit. 

Bota Ildiko

Problemet e asmës fillojnë shumë më herët në krahasim me sëmundjet e tjera kronike, duke u bere një ngarkesë në jetën e çdo individi, karrierën e tij dhe komunitetin.

Rreth 10% e të rinjve vuajnë nga problemet e rënda të asmës, të cilat janë shumë të vështira për tu kuruar.

Ideale për rigjenerim ditorë për të gjithë trupin

Mushkritë tona janë nën stresin e vazhdueshëm si pasojë e ajrit të ndotur që ne thithim. Pipa me kripë vepron si një paisje detoksifikuese edhe për personat të cilët nuk kanë probleme me sistemin respirator. Pipa me kripë pastron dhe rigjeneron komplet trupin duke lejuar mushkritë të funksionojnë më mirë dhe të rrisin nivelin e oksigjenit.

Informacione Shtesë

Terapia e pipës me kripë rekomandohet për:

 • Problemet respiratore
 • Simptomat e asmës dhe alergjisë
 • Gërrhitjen
 • Problemet kronike të mushkrive
 • Temperaturë të lartë
 • Grip apo virozat e stinës.

Një paisje e sigurtë e cila mund të përdoret duke filluar që nga fëmijët në moshën 5 vjeçare.

 

15-20 Minuta përdorim në ditë

Përdorimi i pipës me kripë Wellneo është shumë i thjeshtë. Thithni ajrin lirshëm nepërmjet gojës dhe nxirreni atë nepërmjet hundës.

Informacione mbi produktin dhe përberesit:

 • Pipa me kripe Wellneo është testuar klinikisht si një paisje mjekësore - class II/a
 • Pipa mund të pastrohet dhe sterilizohet
 • Përmban një qese me kripë nga mineriat e kripës Transilvaniane
 • Qesja mund të zëvëndësohet
 • 100% substanca natyrale aktive organike
 • Substanca aktive
 • Përbërja: klorid natriumi, magnez dhe kalcium
 • Përbërësit aktiv të pipës me kripë kanë një jetëgjatësi deri në 1 vit me një përdorim normal për 15-25 minuta në ditë

Në paketim përfshihet:

 • 1 x Pipa me kripë Wellneo
 • 2 x Qeska rimbushëse

Vlerësimet e klientëve 0 Vlerësime

Si e vlerësoni këtë Produkt? *

1 1 yll
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star