Nuk keni produkte në shportë

Provo

Walkmaxx Running Walkmaxx

Photo
Video
-65%

Atletet e reja për vrap Walkmaxx – me një pamje të re, moderne! Materiali i jashtëm i përforcuar garanton një qëndrim të fortë dhe fleksibël.

Walkmaxx Running Walkmaxx

Çmimi: 7.490 Lekë


Oferta: 2.600 Lekë

Zgjidh opsionin
Na telefono në: 04 451 44 00
 • Më shumë
 • Detajet e produktit
 • Informacione Shtesë
 • Të dhëna teknike
Më shumë

Atletet e reja për vrap Walkmaxx – me një pamje të re, moderne! Materiali i jashtëm i përforcuar garanton një qëndrim të fortë dhe fleksibël.

Më shumë
Detajet e produktit

Atletet e reja të vrapimit Walkmaxx – me një pamje të re, moderne!

Kush thotë se atletet e rehatshme s’mund të jenë njëkohësisht të modës e plot stil? Mos pranoni kompromise!

Pse të mundoheni me atlete të ngushta dhe të parehatshme,kur mund te shijoni çdo hap nën komoditetin fantastik që ju dhurojnë atletet e vrapimit Walkmaxx! Zbuloni një nivel të ri komforti gjatë ecjes,vrapimit të lehtë apo atij të shpejtë! Provojini të gjitha përparësitë që sjell teknologjia e atleteve moderne,të ndërthurura në një dizajn plot stil,i cili përshtatet në mënyrë perfekte me çdo veshje të përditshme.

A nuk është momenti kur ju vishni atletet tuaja të vrapimit dhe dilni,moment më i çlirët dhe më enegjik i ditës suaj? Edhe në rast se nuk jeni një atlet profesionist,ju mund të shijoni plotësisht çdo sekond të kohës suaj të lirë duke vrapuar,mes ndjenjës së relaksit dhe lirisë me këpucë të lehta dhe moderne.

Sholla është pjesa më e rëndësishme e këpucëve tuaja të vrapimit,pasi ju siguron mbështetje dhe mbron këmbët nga sendet e forta mbi të cilat shkelni. Atletet e vrapimit Walkmaxx ju ofrojnë shumë më tepër se kaq:

 • Shtresa e jashtme e shollës me fleksibilitet të lartë dhe rezistente ndaj përdorimit të vazhdueshëm përkulet përgjatë çdo lëvizjeje të këmbëve tuaja.
 • Një shtresë e ndërmjetme me amortizim të integruar ndihmon për të mbrojtur këmbët tuaja dhe rrit nivelin e komfortit.
 • Materiali i jashtëm i përforcuar garanton një qëndrim të fortë dhe fleksibël si dhe respirim të shkëlqyer.

Duke qënë se atletet për vrapim Walkmaxx mbështet stilin e natyrshëm të të vrapuarit--në sajë të strukturës së saj--,gjatë vrapimt:

 • ajo mund t’ju sigurojë më shumë tërheqje (në sajë të formës së shollës) duke krijuar kështu më tepër siguri.
 • ajo mund të ndihmojë për të mbrojtur artikulacionet( duke e mbrojtur nga ‘dëmtimet e pjesës së këmbës mes thembrës dhe shputës’ përmes ‘uljes së sheshtë’ që siguron sholla.
 • ajo mund të krijojë apo të rrisë ndjesinë e vrapimit të natyrshëm
Informacione Shtesë

Avantazhet:

Karakteristikat e produktit:

 • Atletet për vrapim Walkmaxx ofrojnë nivelin më të lartë të teknologjisë për sa i përket krijimit të një sholle moderne ndërthurur me një dizajn mjaft tërheqës.

Sholla:

 • Një shtresë e jashtme e mprehtë, me fleksibilitet të lartë dhe rezistente ndaj përdorimit të vazhdueshëm.
 • Një shtresë e ndërmjetme me amortizim të integruar(me jastëkë aktivë) ndihmon për të mbrojtur këmbët tuaja dhe rrit nivelin e komfortit.
 • Përbëhet nga EVA(material gome i sfungjertë), gomë dhe lateks sintetik.

Materiali i jashtëm:

 • Materiali i jashtëm i përforcuar garanton një qëndrim të fortë dhe fleksibël.
 • Në sajë të vrimave që përmban copa tekstile,mundësohet respirimi.

Përbëhet nga material poliestër,rrjete dhe PU(lloj materiali plastik)

Përfitimet e veçanta nga vrapimi me këpucët për vrapim Walkmaxx

Atletet për vrapim Walkmaxx sigurojnë një stil të natyrshëm vrapimi përmes karakteristikave në vijim:

Krijon mbrojtje nga dëmtimet e pjesës së këmbës mes thembrës dhe shputës.

Sipas opinioneve të fundit të ekspertëve,pjesa mbështetëse e këmbës duhet të ndodhet më pranë pjesës së mesit të këmbës në mënyrë të mund të vraponi pa dëmtuar artikulacionet.

Thembra lehtësisht e rrumbullakosur( nuk është e njëjtë me shollën e rrumbullakosur!):

Një tjetër përfitim i vrapimit me WALKMAXX qëndron tek fakti se thembra është lehtësisht e rrumbullakosur,duke siguruar në këtë mënyrë që pjesa mbështetëse e këmbës të ndodhet më pranë mesit të saj.

Flat drop'-Ulje e sheshtë

 • ‘Ulje' quhet ndryshimi mes lartësisë së thembrës dhe shputës.
 • Nëse amortizimi i qëndrueshëm lihet mënjanë nga vetë vrapuesi dhe përdoret një ulje e sheshtë për këtë këpucë,harku i këmbës ka më tepër mundësi për t’i përdorur në mënyrë efektive aftësitë e veta amortizuese ,ndaj vrapuesi vrapon ‘në mënyrë më të shëndetshme’.
 • Këpucët e zakonshme kanë një ulje mesatare prej 12 mm.
 • Këpucët për vrapim WALKMAXX kanë një ulje prej rreth 8mm,gjë e cila i siguron këmbës një pozicion më neutral se këpucët e zakonshme.

 

Elasticiteti i përkuljes dhe rrotullimit

Përfitime të mëtejshme të atleteve për vrapim WALKMAXX janë: pesha e vogël dhe fleksibiliteti i lartë (elasticiteti i përkuljes dhe rrotullimit) i shollës që relizohet në sajë të strukturës së mprehtë të saj.

Një ndjesi më intensive lidhjeje me tokën

Duke bërë krahasimin mes karakteristikave të një atlete të zakonshme me amortizim të qëndrueshëm dhe këpucës WALKMAXX përgjatë vrapimit,ju do të vini re se kjo e fundit do t’ju krijojë një ndjesi më të fortë lidhjeje me tokën,gjë e cila rrit ndjenjën e sigurisë nga njëra anë,si dhe atë të kënaqësisë gjatë vrapimit nga ana tjetër.

Si funksionon?

Atletet për vrapim Walkmaxx mbështesin një stil të natyrshëm vrapimi përmes karakteristikave në vijim:

 1. Duke siguruar mbrotje nga dëmtimet e pjesës së këmbës mes thembrës dhe shputës
 2. Thembra lehtësisht e rrumbullakosur( nuk është e njëjtë me shollën e rrumbullakosur!)
 3. Duke patur një Ulje të sheshtë (Flat drop)
 4. Elasticitet i përkuljes dhe rrotullimit
 5. Një ndjesi më intensive lidhjeje me tokën

Kujdes mbi përdorimin

Mbajini larg nxehtësisë! - Shtroja e brendshme e atleteve dhe EVA(material gome i sfungjertë) mund të dëmtohet nga ekspozimi në nxehtësi të lartë. Nëse këpucët tuaja lagen, lërini të thahen vetë ngadalë, duke i larguar nga nxehtësia e drejtperdrejtë. Mos i lini këpucët tuaja në makina të mbyllura direkt nën rrezet e diellit.

Të dhëna teknike
Available sizes 37-45
Funksione Shtesë takë e rrumbullaktët, ajrosje e shkëlqyer
Material: Pjesa e sipërme poliestër, PU, rrjetë
Material: Sholla e brendshme EVA, rrjetë tekstile
Material: Sholla e jashtëme EVA, gomë
Ngjyrat e disponueshme e bardhë/jeshile, e zezë/blu

Vlerësimet e klientëve 1 Vlerësime

5

1 Vlerësime

Produktet 1

Si e vlerësoni këtë Produkt? *

1 1 yll
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Jetmira

www.delimano.al

14/01/2017

Balerina
Shume te rehatahme ne ecje

Produktet 1