• Transport i shpejtë me korrier
 • Produkte të Çertifikuara
 • 100% garanci
Fito Ulje

Me rrotën e fatit të gjithë fitojnë 5-99% Ulje! Loja mbaron pas

Dyshek Dormeo Fresh

4 KomenteVlerësimi

Dyshek i cilësisë së lartë, i përbërë nga një shtresë 2cm e trashë sfungjeri elastik Ecocell® dhe i pasuruar me një kombinim unik të fibrave të veshura me argjend për mbrojtje antibakteriale. Kombinon sipërfaqen e fortë me atë të butë për mbështetje optimale të trupit dhe lehtëson vazhdimisht ajrosjen.

Telefono në: 044514440 dhe pyet operatorët tanë.

Çmimi: 34.990 Lekë

12 x 3.191 Lekë

Zgjidhni…

Për porosi telefononi:
04 451 44 00

Më shumë
Përshkrimi

Ndjeni Rehatinë e një Dysheku Modern me Cilesitë natyrale të Argjendit

Ju prezantojmë dyshekun inovativ Dormeo Memory 2+12 Fresh, dizenjuar për t'ju dhuruar nje eksperiencë gjumi të qetë dhe relaksuese!

Dysheku Dorme Fresh është një dyshek ergonomik. Dizenjuar për të dhënë mbështetjen e duhur trupit falë shtresës me material memory dhe mbulesen luksoze të tij.

 • ju siguron juve dhe partnerit tuaj mbështetjen e duhur, duke siguruar një gjumë të qetë gjatë gjithë natës
 • ruan ambjentin e gjumit të pastër nga bakteriet dhe pluhurat
 • ruan dyshekun tuaj të fresket dhe pa aromë për një kohë të gjatë

e njerëzve që flejnë në këtë dyshek thonë që flejnë më mirë.

e njerëzve që flenë në këtë dyshek shprehen se janë shumë të kënaqur dhe do ta blinin atë perseri.

Burimi: Studimi i kënaqësisë së dyshekut Dormeo Memory Fresh 2+12 (N=142)

Emanuela Reci Shahini një nga përdorueset e dyshekut Dormeo

 Dysheku Dormeo me jep ndjesinë e pastërtisë dhe komfortit. Është çelësi i një ditë të rehatshme dhe të shplodhshme për në të dy. 

Ekuilibër i Përsosur Materialesh të Buta dhe të Qëndrueshme për një Gjumë të Mirë dhe për Mirëqënien tuaj

Për të arritur këtë kombinim optimal të ekuilibruar, Memory 2+12 Fresh është prodhuar prej 2 materialesh, të cilat plotësojnë njëra-tjetrën në funksion:

 • Ecocell® elastik që i jep mbështetje të shkëlqyer trupit dhe siguron pozicionim të saktë për shpinën tuaj
 • Sfungjeri memory përshtatet në mënyrë të përsosur me formën e trupit tuaj për t’ju dhënë një mbështetje të butë

Në sajë të optimizimit të një kombinimi të tillë materialesh të buta dhe të qëndrueshme, Memory 2+12 Fresh është një zgjedhje shumë e mirë për këdo që është në kërkim të një dysheku mesatarisht të fortë, ku mund të flesh në mënyrë të rehatshme. Me Memory 2+12 Fresh ju përfitoni njëkohësisht mbështetje të butë dhe të fortë.

Dysheku Ergonomik Lehtëson Dhimbjen e Shpinës dhe Mbron Shtyllën Tuaj Kurrizzore

Dormeo Memory 2+12 Fresh ju dhuron gjumë të relaksuar, pa shkaktuar ngurtësi, mpirje apo dhimbje shpine. Mesatarisht i fortë, ky dyshek është i përsosur për këdo që kërkon një dyshek ergonomik me një mbështetje më të madhe.

Në sajë të shtresave të pasura të Ecocell® të modeluara në bërthamën e dyshekut, Dormeo Memory 2+12 Fresh mbështet tërësisht trupin tuaj dhe jo thjesht pjesë të veçanta të tij:

 • lehtëson dhimbjen e shpinës, e cila mund të shkaktohet nga mbingarkesa e vertebrave gjatë periudhave të gjata të fjetjes apo të qëndrimit shtrirë.
 • ndihmon në shtriqjen e pjesëve të veçanta të trupit si: shpatullat, fundshpina, vithet, thembrat të cilat mund të rëndohen/kontraktohen gjatë gjumit
 • mbështet pozicionin e natyrshëm të trupit, pavarësisht pozicionit tuaj të gjumit
 • parandalon grimcat e pluhurit, duke lehtësuar vështirësitë në frymëmarrje për ata që vuajnë nga azma apo janë të prirur ndaj alergjive të ndryshme

Mbrojtje antibakteriale dhe antialergjike

Për të siguruar mbrojtje parësore, copa e mbulesës së dyshekut Dormeo Memory 2+12 Fresh është pasuruar me mbrotje CleanEffect® Silver –trajtim ky me një kombinim unik fibrash të veshura me argjend, ideale për të siguruar mbrojtje antibakteriale, anti-grimcash pluhuri. Ky trajtim siguron që dysheku juaj të qëndrojë i freskët dhe pa aroma të këqija. Kjo e bën atë një zgjedhje të mençur për të gjithë ata që vuajnë nga djersitja e tepërt, azma apo janë të prirur ndaj alergjive.

Plotësisht i Riciklueshëm dhe Miqësor ndaj Mjedisit

Nëse jeni duke kërkuar për një dyshek miqësor ndaj mjedisit, juve do t’ju gëzojë fakti se Ecocell® dhe sfungjeri memory janë të dy të riciklueshëm dhe se Dormeo Memory 2+12 Fresh është prodhuar nga materiale, të cilat kanë një ndikim shumë të vogël mbi mjedisin.

 • ndërthur 2 materiale të përparuara teknologjikisht me trajtim revolucionar fibrash të veshura me argjend
 • Ecocell® i qëndrueshëm, por përherë elastik jep mbështetje optimale për shpinën, kokën, qafën dhe gjymtyrët
 • përmban sfungjer memory tepër elastik dhe të vetë-rregullueshëm, i cili konturohet rreth trupit tuaj dhe mbështetbutësisht pjesët e veçanta të tij
 • copa e mbulesës së dyshekut është pasuruar me fibra te veshura me argjend antibakteriale, që kontrollojnë djersitjen, parandalojnë krijimin e aromave të këqija dhe zmbrapsin grimcat e pluhurit
 • bërthama e dyshekut lejon ajrosjen e vazhdueshme, duke bërë që dysheku të mbetet i thatë dhe i ajrosur
 • lejon një shpërndarje uniforme të peshës së trupit, në mënyrë që ju të mos ndieni presion mbi qafën, legenin, fundshpinën dhe thembrat tuaja
 • është rezistent ndaj mykut, bakterieve dhe pluhurit
 • është miqësor ndaj mjedisit, me një ndikim minimal mbi mjedisin dhe përmban materiale të riciklueshme
 • përfshin 4 doreza anësore për ngritje, rrotullim dhe transport të thjeshtë
 • i thjeshtë për t’u vendosur në përshtatje me formën e krevatit

 

Avantazhe

Memory 2+12 Fresh në një Seksion të Tërthortë

Memory 2+12 Fresh përbëhet nga materiale shumë cilësore që ndërthuren mes tyre për të siguruar një mjedis optimal fjetjeje:

 • copa e mbulesës është mbarsur me fibra të veshura me argjend për të siguruar freski dhe mbrojtje antibakteriale
 • sfungjeri memory me trashësi 2 cm përshtatet përsosmërisht me formën e trupit tuaj për mbështetje të butë
 • shtresa me trashësi 13 cm Ecocell® siguron mbështetje optimale për kokën, qafën, shpinën, fundshpinën dhe gjymtyrët tuaj.
 • Dysheku është gjithashti i pajisur me 4 doreza anësore për ngritje dhe rrotullim më të lehtë dhe përshtatet me formën e krevatit tuaj.
1 2 3 4

15 cm

Rritje e Freskisë me Mbrojtje Revolucionare CleanEffect® Silver

Anti Bakterial

Anti Aromë

Dormeo Memory 2+12 Fresh dallohet nga trajtimi i mrekullueshëm që i është bërë me fibra të veshura me argjend, trajtim ky i mbarsur që në copën e mbulesës së dyshekut.

Bacteria

Silver Ion

ANTIBAKTERIAL

Argjendi

Veprimi i argjëndit mbi bakteriet:

 1. Cell membrane is destabilized
 2. Respiration is prohibited
 3. Food (nutrient) intake is impeded
 4. Cell divisio is inhibited

Ndjeni Freskinë e Dyshekut që Merr Frymë Përkrah Jush

Si mbrojtja Clean Effect® Silver dhe bërthama ajrosëse e dyshekut parandalojnë me efektivitet djersitjen, në sajë të aftësive të shkëlqyera të transpirimit të ajrit që ju ndihmojnë për të mos u djersitur. Struktura qelizore tredimensionale e bërthamës së dyshekut është e pajisur me kanale ajrosjeje, të cilat sjellin vazhdimisht rryma ajri,për të kontrolluar djersitjen dhe për të mbajtur një mjedis fjetjeje të thatë. Në këtë mënyrë ju mund të shijoni një gjumë të shëndetshëm dhe të rehatshëm, edhe nëse jeni të prirur të djersitni. .

Mbështetje Elastike Ecocell® për Rehati Optimale gjate Gjumit

Memory 2+12 Fresh përbëhet nga gjenerata e re e teknologjisë së nivelit të lartë Ecocell® që është krijuar posaçërisht për të ofruar mbështetje të ekuilibruar dhe rehati gjatë gjumit.

Sfungjeri Ecocell® është përherë elastik dhe mesatarisht i fortë-që do të thotë se mbështet plotësisht trupin tuaj. Dysheku e ruan formën e tij, pavarësisht çfarë trysnie mund të ushtrohet mbi të. Natyra elastike e Ecocell® e lejon dyshekun të përshtatet në mënyrë komforme me trupin tuaj.

Struktura qelizore tredimensionale bën të mundur një qarkullim ajri efiçent për të krijuar një mjedis të pastër dhe higjenik gjumi.

2 cm sfungjeri memory përshtatet përsosmërisht me formën e trupit tuaj

Dysheku Dormeo Memory Fresh 2+12 ka një shtresë 2cm sfungjer memory të cilësisë së lartë, u zhvillua për herë të parë nga NASA për të përballuar nevojat e astronauteve gjatë udhetimit të tyre në hapësirë. Falë butësisë dhe elasticitetit të tij ai përshtatet me trupin dhe i jep komfortin maksimal.

Dhe materiali memory redukton presionin në shpatulla dhe fundshpinë, duke ju siguruar pozicionin natyral të trupit për një gjumë të thellë dhe relaksues. Gjithashtu bën të mundur edhe qarkullimin e gjakut lirisht në të gjithë trupin. Rekomandohet për të gjithë personat të cilët kanë probleme me shpinën dhe qafën.

Kur ju lëvizni partneri nuk do të bezdiset pasi levizja nuk përcillet si në dyshekët me susta kështu gjumi juaj do të jetë më i qetë!

 

Rekomandime

I përshtatshëm për:

 • këdo që është duke kërkuar për një dyshek të fortë
 • këdo që është duke kërkuar një dyshek ergonomik i cili përshtatet më së miri me shpinën, qafën, kokën
 • ata të cilët djerësinë gjatë gjumit
 • ata të cilët janë duke kërkuar një dyshek antibakterial dhe rezistent ndaj pluhurave
 • personat azmatik dhe ata të cilët vuajnë nga alergjitë
 • ky dyshek është i përshtatshem edhe për fëmijët falë avantazheve shëndetësore të lidhura me fibrat e veshura me argjend
Info teknike

Informacione Teknike

 • Materiali i pjesës së sipërme: 85% poliester, 14% viscoseze, 1% poliamide (fibra të veshura me argjend)
 • 2 cm shtresë memory i mbushur me material viskoelastik në pjesën e sipërme
 • 13 cm lartësia e materialit të brëndshëm Ecocell® (bërthamës)
 • 1 cm mbulesa e dyshekut
 • Copa e poshtme dhe anësore: 100% poliester
 • Copa e poshtme dhe anësore e paendur: 100% polipropilen
 • Mbushja: 100% poliester
 • Bërthama: sfungjer PU(Ecocell®)
 • Paketimi: i paketuar me vakum
 • Garancia: 15 vjet

Instruksionet për hapjen e dyshekut:

Çmimi: 34.990 Lekë

12 x 3.191 Lekë

Zgjidhni…

Për porosi telefononi:
04 451 44 00

Më shumë

Komentet e klienteve4 Komente

Komenti i ri

Sa e vlerësoni këtë produkt?

Fushat shënuar me * janë të detyrueshme për t'u plotësuar

Faleminderit për komentin tuaj

Komenti u pranua dhe po verifikohet.
Dyshek fantastik
Suuuuuper i mire,shume e kenaqur :) (y)
Esmeralda
Dysheku me i mire
sikur fle mbi re eshte fantastik
Vilma
Produkt fantastik
Nje dyshek shume i mire ,shume i rehatshem dhe me kryesorja eshte nje dyshek antialergjik dhe antibakrerial.Per kete arsye e kam porositur dhe jam vertet shume e kenaqur.
Santi
Dormeo me i miri ne treg
Nuk e nderroj me asnje dyshek tjeter. Eshte absolutisht me i miri
Renisa

Produkti i fundit që keni parë

 • Dërgesa në të gjitha qytetet e SHQIPËRISË!
  Produkti paketohet në magazinën tonë dhe vjen për 2-3 ditë!
 • Produkte të Kontrolluara dhe Çertifikuara
  Të gjithë produktet shoqërohen me faturë tatimore e cila vlen si Garanci.
 • Keni pyetje?
  Na telefononi në numrin 044514464
 • Të dhënat janë të sigurta!
  Të dhënat tuaja do të përdoren vetëm nga kompania jonë për qëllimet e saj!

Top Shop - porosi online

Produkte të cilësisë së lartë siç i keni parë në televizor dhe këshilla për rënien nga pesha, fitnes-in, bukurinë, shëndetin, artikujt shtëpiake, kuzhinen, dyshekët dhe zbavitjen
Regjistrohu Falas në Newsletter!

Na telefono

Për ndihmë me blerje, këshilla dhe porosi na telefononi në 04 451 44 00

Operatorët tanë do të jenë në dispozicion për këshillat, sugjerimet dhe pyetjet tuaja.