• Dërgesa me postë të shpejtë
 • Në të gjithë Shqipërinë
 • 100% blerje te sigurta

Dyshek Dormeo Air Lux Plus

0 KomenteVlerësimi

Shijoni rehatinë lluksoze të dyshekut të kombinuar me 2 teknologjitë më të famshme. 5 zona mbështetje dhe teknologjia më e re Octaspring® me susta sfungjeri.

Çmimi: 79.990 Lekë

12 x 7.295 Lekë

Zgjidhni…

Për porosi telefononi:
04 451 44 00

Më shumë
Përshkrimi

Shijoni gjumin e ëndrrave në dyshekun Air Lux Plus

 • Lartësi premium: 27cm për një eksperiencë gjumi të pakrahasueshme.
 • 4 cm shtresë memory dhe 2 shtresa Octasprings për më shumë rehati.
 • Ajërosje Superiore – 8x më shumë vetëajërosje
 • Përshtatet me trupin 3-dimensionalisht dhe ka 5 zona komforti për të siguruar mbeshtetjen e duhur në pjesë të ndryshme të trupit.
 • Trajtuar me Adaptive® për rregullim të temperaturës
 • I kthyeshëm dhe berthamë e dyfishtë e cila ju lejon të zgjidhni sipërfaqen e butë ose të fortë.
 • Dyshek antibakterial dhe antiallergjik, i përshtatshëm për personat alergjik.
 • Mbulesë e cila hiqet dhe lahet.

8x më shumë vetëajerosje – për gjumë të qetë dhe higjenë maksimale

Sistemi special i vetëajërosjes është si rezultat i strukturës unike me susta sfungjeri, të cilat lejojnë ajrin të qarkullojë brënda dyshekut, duke parandaluar nxehtësinë dhe lagështinë. Është provuar që sustat Octaspring sigurojnë 8x më shumë vetëajerosje në krahasim me dyshekët e tjerë, duke garantuar freski, higjenë dhe gjumë të shëndetshëm.

Përshtatje 3 Dimensionale dhe rehati në 5 zona - mbështetje optimale e personalizuar

Sustat e sfungjerit të dyshekut Air Select Plus kanë përshtatje 3D – dysheku përshtatet me trupin në mënyrë tre dimonesionale. Pamvarësisht se në cili pozicion ju flini - anash, me shpinë apo me bark - çdo sustë sfungjeri në mënyre dinamike do të përshtatet me konturet e trupit dhe levizjet tuaja pa ushtruar presion.

Sustat me nivele të ndryshme fortësie janë të përshtatura në bërthamën e dyshekut për të siguruar komfortin dhe përshtatjen e duhur gjatë gjumit. 5 zonat e komfortit psigurojne mbeshtetje optimale per pjese te ndryshme te trupit: koka, shpatullat, mesi, gjunjet dhe kembet.

Plotësisht i adoptueshëm. Dinamik, mbështetje e plotë për të gjithë trupin. Rehati e pa konkurueshme. Nuk ka kundra-presion.

Risi: Trajtuar me Adaptive® Teknologji Zviceriane për rregullimin dinamik të temperaturës së trupit

Dysheku është i pasuruar dhe trajtuar me Adaptive – e cila mundëson të flini në temperaturë dhe kushte ideale. Stabilizon temperaturën dhe ju mban ngrohtë gjatë dimrit dhe freskët në verë.

I kthyeshëm dhe me bërthamë të dyfishtë

Dysheku Dormeo Air Lux Plus është i përbërë nga një bërthamë e cila mund të kthehet, duke ju lejuar ju të zgjidhni ndërmjet sipërfaqes së butë ose të fortë. Thjeshtë duke e rrotulluar dhe kthyer dyshekun, ju mund të provoni nivelet e ndryshme të fortësisë dhe komfortit, dhe të zgjidhni sipërfaqen më të përshtatshme. Është njësoj sikur të keni dy dyshek në një, përshtatur dëshirave dhe nevojave tuaja.

Ky dyshek ka dy bërthama (2 bërthama të veçanta në përmasat dopjo mbi 160cm) të dyja anët të kthyeshme. Ju mund ta rrotulloni në varësi të preferencave tuaja.

2 nivele fortësie i butë shumë i fortë

Lartësi Premium – për gjumë luksoz dhe komfort

Në plotësojmë dëshirat e klientëve tane dhe kemi rritur lartësin e dyshekut në 27 cm. Pamvarësisht luksit dhe rehatisë, lartësia prej 27 cm e bën këtë dyshek më të rehatshëm për tu ulur dhe për tu ngritur nga krevati.

  5 zona mbulesë që hiqet & lahet i kthyeshëm, bërthamë e dyfishtë siguron vetëajërosje

Avantazhe

Sustat Octaspring® xhepat e sfungjerit – mbështetje dhe rehati e plotë

Dysheku Dormeo Air Lux Plus është i përbërë nga susta Octaspring® dhe një shtresë me susta sfungjeri. Sustat e sfungjerit octaspring sigurojnë përshtatje 3D dhe vetëajërosje, ndërsa pjesa tjetër e sustave të sfungjerit siguron që dysheku të ketë një lartësi ekstra, qëndrueshmëri, vetëajërosje dhe jetëgjatësi.

Sustat gjithashtu janë të mbështjella nga shtresa Ecocell® duke siguruar mbështetje dhe përshtatje maksimale.

Dormeo Air Lux Plus:

 1. Material Memory në mbulesën e dyshekut: 2 cm
 2. Sfungjer Memory: 2 cm
 3. Susta Octaspring® sfungjer memory: 3 cm
 4. Ecocell®: 2 cm
 5. Susta Octaspring® : 3 cm
 6. Ecocell® : 2 cm
 7. Xhepat e sustave:10 cm
 8. Ecocell® : 3 cm

Mbrojtje anti-bakteriale dhe anti-alergjike për gjumë të shëndetshëm

Mbulesa e dyshekut Air Select Plus është trajtuar me CleanEffect®, që siguron që dysheku është anti-alergjik dhe anti-baterial. Duke ofruar një ambjent gjumi të shëndetshëm dhe higjenik, mbrojtje efiçent për vite me rradhë.

Lehtësi në pastrim, Mbulesa lahet në lavatriçe

Për të shtuar jetëgjatësinë e dyshekut, mbulesa e tij mund të hiqet dhe mund të lahet në lavatriçe me 40°C.

  5 zona mbulesë që hiqet & lahet i kthyeshëm, bërthamë e dyfishtë siguron vetëajërosje 2 nivele fortësie i butë shumë i fortë

Rekomandime

I përshtatshëm për:

 • Cilindo që është duke kërkuar një dyshek të lartë
 • Personat që dëshirojnë një dyshek ergonomik i cili siguron mbeshtetje optimale për shpinën dhe mbeshtetje individuale për pjesët e tjera të trupit
 • Personat që janë duke kërkuak për një dyshek i cili është i kthyeshëm dhe lejon të zgjidhni sipërfaqen e gjumit sipas preferencës tuaj
 • Çiftet që kanë preferenca të ndryshme për fortësinë e dyshekut
 • Cilido që preferon një dyshek i cili parandalon transferimin e levizjeve nga njëra anë në tjetrën
 • Cilido që është duke kërkuar një dyshek me mbrojtje anti-alergjike dhe anti-bakteriale
 • Cilido që është duke kërkuar një dyshek të dizenjuar për ti rezistuar kohës dhe në të njëjtën kohë të jetë i rehatshëm
Info teknike

Dormeo Air Lux Plus:

 1. Material Memory në mbulesën e dyshekut: 2 cm
 2. Sfungjer Memory: 2 cm
 3. Susta Octaspring® sfungjer memory: 3 cm
 4. Ecocell®: 2 cm
 5. Susta Octaspring® : 3 cm
 6. Ecocell® : 2 cm
 7. Xhepat e sustave:10 cm
 8. Ecocell® : 3 cm

 

Çmimi: 79.990 Lekë

12 x 7.295 Lekë

Zgjidhni…

Për porosi telefononi:
04 451 44 00

Më shumë

Komentet e klienteve0 Komente

Komenti i ri

Sa e vlerësoni këtë produkt?

Fushat shënuar me * janë të detyrueshme për t'u plotësuar

Faleminderit për komentin tuaj

Komenti u pranua dhe po verifikohet.

Produkti i fundit që keni parë

 • Dërgesa në të gjitha qytetet e SHQIPËRISË!
  Produkti paketohet në magazinën tonë dhe vjen për 2-3 ditë!
 • Produkte të Kontrolluara dhe Çertifikuara
  Të gjithë produktet shoqërohen me faturë tatimore e cila vlen si Garanci.
 • Keni pyetje?
  Na telefononi në numrin 044514464
 • Të dhënat janë të sigurta!
  Të dhënat tuaja do të përdoren vetëm nga kompania jonë për qëllimet e saj!

Top Shop - porosi online

Produkte të cilësisë së lartë siç i keni parë në televizor dhe këshilla për rënien nga pesha, fitnes-in, bukurinë, shëndetin, artikujt shtëpiake, kuzhinen, dyshekët dhe zbavitjen
Regjistrohu Falas në Newsletter!