• Dërgesa me postë të shpejtë
 • Në të gjithë Shqipërinë
 • 100% blerje te sigurta

Dyshek Dormeo Air Comfort Plus

0 KomenteVlerësimi

Zbuloni ndërthurjen më të fundit të sustave elastike me ato individuale. Një dyshek që do të plotësojë plotësisht nevojat tuaja! Lartësia 23 cm, mbulesa mund të lahet.

<1--img alt="" src="http://images.studio-moderna.com/upload/responsiveTopShop2016AL/Image/dyshek_me_dhurata_562_142.png" style="width: 562px; height: 142px;" />

Çmimi: 54.990 Lekë

12 x 5.015 Lekë

Zgjidhni…

Për porosi telefononi:
04 451 44 00

Më shumë
Përshkrimi

Me e mira: Sfungjer dhe susta sfungjeri tani në një dyshek të vetëm

 • Lartësi premium: 23cm – për një eksperiencë gjumi të paharrueshme.
 • Sustat e sfungjerit Octaspring e bejnë dyshekun të përshtatshëm 3 Dimensionalisht
 • 3 zona komforti dhe i kthyeshëm në të dyja krahët zgjidhni sipërfaqen sipas butësisë dhe fortësisë.
 • Vetëajërosje superiore – 6x më shumë vetëajërosje në krahasim me dyshekët e tjerë.
 • Dyshek antibakterial dhe antialergjik, i përshtatshëm edhe për personat që vuajnë nga asma dhe alergjitë
 • Mbulesë që hiqet dhe lahet.

Nje dyshek me lartësi 23cm

Me shtresën e sustave të sfungjerit ky dyshek tani është më i lartë dhe ju do të ndjeni rehati sapo të shtriheni.

 

Përshtatje 3 Dimensionale – Pozicion gjumi perfekt

Dysheku Air Comfort Plus karakterizohet nga përshtatshmëria 3D e sustave elastike të vendosura në formë hojesh për të mundësuar elasticitet individual të sustave. Kjo nënkupton që panvarsisht pozicionit tuaj te gjumit – në anë, me shpinë apo përmbys, çdo sustë do të përputhet me formën dhe lëvizjen e trupit tuaj pa krijuar shtytje (presion) ndaj muskujve tuaj apo transferim të lëvizjes nga ana tjetër e dyshekut. Sustat përshtaten plotësish me peshën tuaj trupore, formën dhe pozicionin e gjumit, sikur dysheku të jetë prodhuar posaçërisht për ju dhe kërkesat tuaja.

I kthyeshëm - 2 nivele fortësie për rehati të personalizuar

Air Comfort Plus ka një bazë të kthyeshme, anën e fortë e të butë. Ju mund të provoni nivelet e ndryshme të fortësisë dhe të zgjidhni atë që ju përshtatet më shumë thjeshtë duke e kthyer atë. Dyshekët dopio (përmasa +160cm) vinë me dy pjesë të ndara në brendësi të këllëfit, duke ju mundësuar ju dhe partnerit tuaj të zgjidhni anën që ju përshtatet më mirë pa transferuar lëvizjen.

Sustat me nivelet e ndryshme të fortësisë janë të pozicionuara në bërthamën e dyshekut duke ju siguruar një mbështetje dinamike gjatë gjumit. 3 zona komforte të cilat sigurojnë mbeshtetje optimale për pjesë të ndryshme të trupit: koka, shpatullat, mesi, gjunjët dhe këmbët.

6x më shumë ajrosje – shijoni një gjumë të freskët

Sistemi special i veteajerosjes eshte si rezultat i struktures unike me susta sfungjeri, te cilat lejojne ajrin te qarkulloje brenda dyshekut, duke parandaluar nxehtesine dhe lageshtine. Eshte provuar qe sustat Octaspring sigurojne 6x me shume veteajerosje ne krahasim me dysheket e tjere, duke garantuar freski, higjene dhe gjume te shendetshem.

Trajtuar me Adaptive® Teknologji Zviceriane për rregullimin dinamik të temperaturës së trupit

Dysheku është i pasuruar dhe trajtuar me Adaptive – e cila mundëson të flini në temperaturë dhe kushte ideale. Stabilizon temperaturën dhe ju mban ngrohtë gjatë dimrit dhe freskët në verë.

Lehtësi në pastrim, Mbulesa lahet në lavatriçe

Për të shtuar jetëgjatësinë e dyshekut, mbulesa e tij mund të hiqet dhe mund të lahet në lavatriçe me 40°C.

Lartësia 3 zona mbulesë që hiqet & lahet i kthyeshëm siguron vetëajërosje

DORMEO AIR COMFORT PLUS

Avantazhe

Sustat Octaspring® xhepat e sfungjerit – mbështetje dhe rehati e plotë

Baza e dyshekut Dormeo Air Comfort përbëhet nga 1 shtresë sustash të larta elastike të vendosura në strukturën e hojeve. 8 kolonat mbështetëse me sustat sigurojnë përshtatshmëri 3D në varësi të formës dhe lëvizjes së trupit. Çdo sustë reagon në mënyrë individuale me konturet e trupit tuaj dhe pozicionit tuaj të gjumit – në anë, me shpine apo përmbys. Më pas, nën të ndodhet një shtresë me susta klasike që ofrojnë më shumë mbështetje.

Për më shumë rehati, sustat e veshura në xhepa individual janë të rrethuara nga nje shtresë me material Ecocell® përgjatë bazes, në anë dhe pjesën e poshtme. Kjo mundëson qarkullimin e duhur të ajrit dhe ofron përshtatshmërinë në pikat e duhura, ndërsa baza ju ofron mbështetjen e duhur.

 1. Mbulese poliester: 1 cm
 2. Ecocell®: 3 cm
 3. Susta Octaspring®: 3 cm
 4. Ecocell®: 3 cm
 5. Xhepat e sustave: 10 cm
 6. Ecocell®: 3 cm

3 zona komforti për mbështetjen e trupit tuaj

Sustat me fortesi te ndryshme jane pershtatur ne berthamen e dyshekut per te siguruar reahti dhe mbeshtetjen e duhur gjate gjithe nates.

 • Zona qëndrore ofron mbështetje të fortë, ne pjesen e legenit
 • Dy zonat e tjera ofrojnë mbështetje më të butë për shpatullat, mesin dhe këmbët.

  3 zona mbulesë që hiqet & lahet i kthyeshëm siguron vetëajërosje 2 nivele fortësie i butë shumë i fortë

Rekomandime

I përshtatshëm për:

 • Cilindo që është duke kërkuar një dyshek të lartë
 • Personat që dëshirojnë një dyshek ergonomik i cili siguron mbeshtetje optimale për shpinën dhe mbeshtetje individuale për pjesët e tjera të trupit
 • Personat që janë duke kërkuak për një dyshek i cili është i kthyeshëm dhe lejon të zgjidhni sipërfaqen e gjumit sipas preferencës tuaj
 • Çiftet që kanë preferenca të ndryshme për fortësinë e dyshekut
 • Cilido që preferon një dyshek i cili parandalon transferimin e levizjeve nga njëra anë në tjetrën
 • Cilido që është duke kërkuar një dyshek me mbrojtje anti-alergjike dhe anti-bakteriale
 • Cilido që është duke kërkuar një dyshek të dizenjuar për ti rezistuar kohës dhe në të njëjtën kohë të jetë i rehatshëm
Info teknike

Dormeo Air Comfort Plus:

 1. Mbulese poliester: 1 cm
 2. Ecocell®: 3 cm
 3. Susta Octaspring®: 3 cm
 4. Ecocell®: 3 cm
 5. Xhepat e sustave: 10 cm
 6. Ecocell®: 3 cm

Çmimi: 54.990 Lekë

12 x 5.015 Lekë

Zgjidhni…

Për porosi telefononi:
04 451 44 00

Më shumë

Komentet e klienteve0 Komente

Komenti i ri

Sa e vlerësoni këtë produkt?

Fushat shënuar me * janë të detyrueshme për t'u plotësuar

Faleminderit për komentin tuaj

Komenti u pranua dhe po verifikohet.

Produkti i fundit që keni parë

 • Dërgesa në të gjitha qytetet e SHQIPËRISË!
  Produkti paketohet në magazinën tonë dhe vjen për 2-3 ditë!
 • Produkte të Kontrolluara dhe Çertifikuara
  Të gjithë produktet shoqërohen me faturë tatimore e cila vlen si Garanci.
 • Keni pyetje?
  Na telefononi në numrin 044514464
 • Të dhënat janë të sigurta!
  Të dhënat tuaja do të përdoren vetëm nga kompania jonë për qëllimet e saj!

Top Shop - porosi online

Produkte të cilësisë së lartë siç i keni parë në televizor dhe këshilla për rënien nga pesha, fitnes-in, bukurinë, shëndetin, artikujt shtëpiake, kuzhinen, dyshekët dhe zbavitjen
Regjistrohu Falas në Newsletter!