• Dërgesa me postë të shpejtë
 • Në të gjithë Shqipërinë
 • 100% blerje te sigurta

Tenxhere me presion

0 KomenteVlerësimi

Pregatisni ushqimin tuaj më shpejt dhe më të shëndetshëm çdo ditë me tenxheren me presion Delimano. 

 • E përshtatshme për të gjitha llojet e sobave
 • Vëllimi: 4 litra
 • Materiali çelik inoks i cilësisë më të lartë 18/10
Për info na telefononi në numrin: 044514400

Çmimi 14.990 Lekë

Porosit tani

Për porosi telefononi:
04 451 44 00

Më shumë
Përshkrimi

Gatuani shëndetshëm ushqimin tuaj të preferuar

Tenxhere me presion për përdorim të përditshëm për ushqim më të shijshëm, më të shpejtë dhe më të lehtë. Një tenxhere e  përkryer për familjet që pëlqejnë gatimet shtëpiake siç janë: gjellërat, supërat, patatet, pastat, etj. Me ndihmën e saj ju mund të gatuani më shpejtë dhe më lehtë vetëm te zgjidhni se çfarë do te gatuani. Me këtë tenxhere gatimi do të jetë koha juaj më e preferuar. Vetëm merrni kapakun dhe vendosni se çfarë do të gatuani sot.

Ruan vitaminat në ushqimin tuaj

Me ndihmën e Tenxheres me presion ushqimi juaj do të jetë i përgatitur posaçërisht butë duke e gatuar atë për një kohë të shkurtër dhe në avull pa oksigjen. Çdo minutë që ju kurseni do të thotë një kursim i vitaminave, lëndëve ushqyesve dhe mineraleve të rëndësishme:

 • Vitaminë A: deri në 82%,
 • Vitaminë B1: deri në 77%
 • Aminoacidet  e rëndësishme në proteinat e mishit, do të ruhen deri në  95%.

Gatimi i juaj gjithashtu do të ketë shije më të mirë. Duke gatuar pa oksigjen, shijet dhe ngjyrat natyrale të perimeve tuaja do të ruhen deri në masë të madhe.

Zvogëloni konsumimin e energjisë deri në 70% dhe kurseni para

Me ndihmën e  Delimano Tempo Pressure Cooker ju do të gatuani më shpejtë, dhe kurseni kohë dhe energji.  Me përdorimin e tenxheres me presion ju do të kurseni deri në 70% të kohës që më parë e keni shpenzuar duke gatuar. Përveç kësaj, do të kurseni energji deri në  60 % gjatë përgatitjes së ushqimit që zakonisht merr shumë kohë dhe në mes  30 % dhe 40 % në ushqimet që marrin kohë më të shkurtër për tu përgatitur.

DELIMANO TEMPO PRESTO PRESSURE COOKER

Avantazhe

Avantazhet:

 • Të përshtatshme për të gjitha llojet e sobave
 • Lehtë për tu kujdesur dhe e pathyeshme
 • Përçueshmëri e mirë e nxehtësisë
 • Rezistente ndaj ujit, avullit, lagështisë, ushqimet acidifikuese, acidet organike dhe inorganike

Ku qëndron fshehtësia pas tenxheres me presion?

Pika e vlimit të ujit është 100 °C. Pasi kjo temperature është arritur në tenxheren e zakonshme për salca, ajo mbetet konstante deri sa burimi i nxehtësisë të fiket. Ndryshe nga gatimi tradicional, duke përdorur një kapak presioni ju pengoni nxjerrjen e avullit të krijuar në gatim me mbylljen e saj hermetike. Kjo do të thotë se avulli mbetet brënda tenxheres dhe kontribuon në rritje të presionit që mund të ndryshohet  dhe me saktësi të rregullohet nga përdoruesi në valvulën e presionit. Presioni shkakton që temperatura brenda tenxheres të arrij mbi 100° C. Temperatura maksimale e tenxheres me presion Delimano arrin deri në 120° C. Prandaj ushqimi i juaj gatuhet shumë më shpejtë kështu që ju mund të kurseni shumë kohë dhe energji.

4 elementet kryesore për siguri të plotë

 • Valvula rregullator i presionit: Rregullatori i presionit me sustë, në mënyrë të vazhdueshme rregullon temperaturën në mes të 107 dhe  119° C, në mënyrë automatike liron presionin e avullit në momentin kur arrihet niveli i presionit (temperaturës) të paracaktuar.
 • Mbyllësi i presionit të mbetur: Pajisja për mbyllje bllokon mekanizmin hapës të kapakut të tenxheres sapo që aty të krijohet presion, dhe pas zierjes kapaku nuk mund të hapet derisa presioni të lirohet tërësisht.
 • Valvula e sigurt: Nëse presioni rritet tej mase, valvula automatike e sigurisë liron avullin që presioni të bie deri në nivel të sigurt.
 • Vrima e sigurisë: Vrima e sigurisë është një element shtesë për siguri, që është vendosur  në kapak. Nëse në tenxhere ka presion të tepërt, unaza mbyllëse liron avullin nëpërmjet kësaj vrime që presioni të bie.
Rekomandime

Rekomandohet për :

 • Të gjitha familjet
 • Personat që u pëlqen ushqimi i zier për një kohë të gjatë
 • Për të gatuar fasule, patate, oriz, supë shumë më shpejtë
 • Dhuratë e përkryer për familjet e reja, apo të sapomartuarit
Info teknike

Informacione Teknike:

 • Të përshtatshme për të gjitha llojet e sobave
 • Vëllimi: 4 litra
 • Materiali çelik inoks i cilësisë më të lartë 18/10 (AISI 304)
 • Rezistente ndaj ujit, avullit, lagështisë, ushqimet acidifikuese, acidet organike dhe inorganike
 • Lehtë për tu kujdesur dhe e pathyeshme
 • Përçueshmëri e mirë e nxehtësisë

Çmimi 14.990 Lekë

Porosit tani

Për porosi telefononi:
04 451 44 00

Më shumë

Komentet e klienteve0 Komente

Komenti i ri

Sa e vlerësoni këtë produkt?

Fushat shënuar me * janë të detyrueshme për t'u plotësuar

Faleminderit për komentin tuaj

Komenti u pranua dhe po verifikohet.

Produkti i fundit që keni parë

 • Dërgesa në të gjitha qytetet e SHQIPËRISË!
  Produkti paketohet në magazinën tonë dhe vjen për 2-3 ditë!
 • Produkte të Kontrolluara dhe Çertifikuara
  Të gjithë produktet shoqërohen me faturë tatimore e cila vlen si Garanci.
 • Keni pyetje?
  Na telefononi në numrin 044514464
 • Të dhënat janë të sigurta!
  Të dhënat tuaja do të përdoren vetëm nga kompania jonë për qëllimet e saj!

Top Shop - porosi online

Produkte të cilësisë së lartë siç i keni parë në televizor dhe këshilla për rënien nga pesha, fitnes-in, bukurinë, shëndetin, artikujt shtëpiake, kuzhinen, dyshekët dhe zbavitjen
Regjistrohu Falas në Newsletter!