• Dërgesa me postë të shpejtë
 • Në të gjithë Shqipërinë
 • 100% blerje te sigurta

Tenxhere e cekët Skillet

ID: 104109035

0 KomenteVlerësimi

Tenxhere e cekët Skillet me diametër 24 cm ideale për gatime të shpejta dhe pregatitjen e rizotos dhe salcave të ndryshme. Prodhuar me materiale cilësore që nuk ngjisin, nuk gervishten dhe ju do të gatuani pa yndyrë.

 • Më e mira në treg
 • rezistente, për një jetesë të shëndetshme.
Për info na telefononi në numrin: 044514400

Çmimi 3.990 Lekë

Club5* 3.590 Lekë

Porosit tani

Për porosi telefononi:
04 451 44 00

Më shumë
Përshkrimi

Tenxhere praktike me materialin më të mirë në treg

Tenxherja Delimano Skillet prodhuar me materialet më cilësore në treg, me dorezat praktike të saj është një element bazë i cili nuk duhet të mungojë në kuzhinen tuaj. Baza prej alumini dhe veshja e qeramikës mundësojnë përçueshmërinë e nxehtësisë në të gjithë enën për rezultate të shkelqyera në çdo kohë. Testuar si një ndër materialet të cilat nuk lejojnë ngjitjen dhe gërvishtjen dhe ju lejojnë të gatuani duke ruajtur aromën dhe vlerat ushqyese.

Materiale miqësore për mjedisin të cilat janë më të mira për shëndetin tuaj

Ndryshe nga veshjet e tjera me shtresë jo-ngjitëse, veshja qeramike është ekologjike, pa përmbajtje të PFOA dhe gjatë prodhimit ajo është miqësorë ndaj mjedisit pasi lëshon një sasi të ulët të CO2 në mjedis.

Efekti i Gurit në Stilin Modern dhe të Sofistikuar Italian

Prodhuar në bashkëpunim me furnitor Italian, Delimano Ceramica Delicia Skillet është prodhuar me një dizajn tërheqës dhe modern: smaltin e silikonit blu në veshjen e jashtme me harmonizimin e efektit të gurit dhe shtresës qeramikë në pjësën e brendshme. Shkëlqim dhe stil modern që përshtatet në çdo kuzhinë.

Delimano Ceramica Delicia skillet

Avantazhe

Shije perfekte me enët revolucionare të gatimit

Tenxherja Delimano Ceramica Delicia është prodhuar më materialet më cilësore: bazë alumini të përparuar me smalt silikoni në shtresën e jashtme dhe veshje miqësore me mjedisin dhe jetëgjate Delimano CeramicaForte në pjesën e brendshme. Ndryshe nga veshjet e tjera që nuk ngjisin, veshja me Delimano CeramicaForte është organike, nuk përmban PFOA dhe gjatë prodhimit ajo është miqësorë ndaj mjedisit pasi lëshon një sasi të ulët të CO2 në mjedis.

Nuk ngjit, nuk gërvishtet, 2 herë më shumë jetëgjatesi

Përbërje natyrale dhe organike veshja e brendshme CeramicaForte ka provuar nga testet 3 herë më pak ngjitje, deri në 50% më shumë rezistencë ndaj gërvishtjeve dhe 2 herë më shumë jetëgjatësi  nga market e tjera.

Shumë e lehtë për tu pastruar, ushqimet nuk ngjisin

Qeramika e përdorur në enët Delimano është shumë e butë dhe jo poroze, kështu ushqimet nuk do të ngjisin në tenxhere dhe do të jetë shumë e lehtë për tu pastruar. Gjithashtu ato mund të lahen edhe në lavastovilje.

 

Rekomandime

Rekomandohet për:

 • cilindo që kërkon një tenxhere praktike per te gatuar ushqime per te familjen dhe miqte
 • cilindo që kërkon një tenxhere lehtësisht të përdorshëm dhe që kursen energjinë
 • për ata që preferojnë produkte cilësore për gatime të shëndetshme
 • njerëz të ndërgjegjshëm për mjedisin dhe minimizimin e impaktit në të
 • kushdo që preferon modernen por edhe stilin e sofistikuar dhe elegant italian
Info teknike

Informacione mbi produktin:

Materiali i jashtëm: bazë alumini me smaltin e silikonit në veshjen e jashtme

Materiali i brendshëm: eco-miqësorë me mjedisin dhe jetëgjatë falë qeramikës Delimano CeramicaForte me dizajn guri.

Të dhënat mbi Përbërjen:

 • Pa përmbajtje PTFE dhe PFOA
 • deri në 50% më shumë rezistencë ndaj gërvishtjeve se qeramikat e tjera në treg
 • 3 herë më pak ngjitje se markat e tjera me veshje qeramike në treg
 • 2 herë më shumë jetëgjatësi

Tipar i Veçantë: Dorëzë me dizajn Ergonomik, e butë në prekje, integruar në veshje e jashtme logo portokalli  Delimano

Mirëmbajtja: Mund të lahet edhe në lavastovilje me detergjent jo shumë të fortë ose me sfungjer enësh nga ana e butë.

Qëndrueshmëria ndaj temperaturës: deri në 450° C

Diametri: 24 cm

Çmimi 3.990 Lekë

Club5* 3.590 Lekë

Porosit tani

Për porosi telefononi:
04 451 44 00

Më shumë

Komentet e klienteve0 Komente

Komenti i ri

Sa e vlerësoni këtë produkt?

Fushat shënuar me * janë të detyrueshme për t'u plotësuar

Faleminderit për komentin tuaj

Komenti u pranua dhe po verifikohet.

Produkti i fundit që keni parë

 • Dërgesa në të gjitha qytetet e SHQIPËRISË!
  Produkti paketohet në magazinën tonë dhe vjen për 2-3 ditë!
 • Produkte të Kontrolluara dhe Çertifikuara
  Të gjithë produktet shoqërohen me faturë tatimore e cila vlen si Garanci.
 • Keni pyetje?
  Na telefononi në numrin 044514464
 • Të dhënat janë të sigurta!
  Të dhënat tuaja do të përdoren vetëm nga kompania jonë për qëllimet e saj!

Top Shop - porosi online

Produkte të cilësisë së lartë siç i keni parë në televizor dhe këshilla për rënien nga pesha, fitnes-in, bukurinë, shëndetin, artikujt shtëpiake, kuzhinen, dyshekët dhe zbavitjen
Regjistrohu Falas në Newsletter!