• Dërgesa me postë të shpejtë
 • Në të gjithë Shqipërinë
 • 100% blerje te sigurta

Ceramica Delicia Tenxhere

0 KomenteVlerësimi

Tenxhere e thellë me diameter 20 cm, perfekte për gatimin e supave, gjellërave, pilaf dhe ragu me shije origjinale dhe pak yndyrë. Materiale cilësore, rezistente ndaj gërvishtjeve dhe temperaturave të larta, e lehtë për tu pastruar.

 • deri në 50% më shumë rezistencë ndaj gërvishtjeve se qeramikat e tjera në treg,
 • 3 herë më pak ngjitje se markat e tjera me veshje qeramike në treg,
 • 2 herë më shumë jetëgjatësi
Për info na telefononi në numrin: 044514400

Çmimi 3.990 Lekë

Club5* 3.590 Lekë

Porosit tani

Për porosi telefononi:
04 451 44 00

Më shumë
Përshkrimi

Marka Kryesuese në treg Veshja CeramicaForte 3 Herë më pak ngjitje

Tenxhere Delimano Delicia ju mundëson jo vetëm lehtësi dhe argëtim gjatë gatimit në kuzhinën tuaj – por gjithashtu pjata plot shije që do të impresionojnë dhe të ftuarit më kritik. Përmbajtja e re e veshjes së brëndshme Delimano CeramicaForte përfaqson inovacionin më të ri të shëndetit, duke lehtësuar gatimin dhe duke e bërë më të shëndetshëm.

Për më shumë shije dhe jetesë të shëndetshme vetëm me një pikë vaj

Një përçues i përkryer i nxehtësisë, veshja e brendshme CeramicaForte gatuan ushqimin që vendoset në sipërfaqen e nxehtë duke ruajtur vlerat ushqimore dhe aromën. Meqënëse me këto enë ju nevoitet vetëm një pikë vaj për të lyer tiganin, ju mund ti thoni lamtumirë kalorive të tepërta dhe kolesterolit.

Miqësore me mjedisin dhe jetëgjatë zgjedhje e zgjuar konsumatore

Tenxherja Delimano Ceramica Delicia është prodhuar më materialet më cilësore: bazë alumini të përparuar me smalt silikoni në shtresën e jashtme dhe veshje miqësore me mjedisin dhe jetëgjate Delimano CeramicaForte në pjesën e brendshme. Ndryshe nga veshjet e tjera që nuk ngjisin, veshja me Delimano CeramicaForte është organike, nuk përmban PFOA dhe gjatë prodhimit ajo është miqësorë ndaj mjedisit pasi lëshon një sasi të ulët të CO2 në mjedis.

Efekti i Gurit në Stilin Modern dhe të Sofistikuar Italian

Tenxherja Delica do te duket shumë mirë edhe në tavolinën e ngrënies - prodhuar me një dizajn tërheqës dhe modern: smaltin e silikonit blu në veshjen e jashtme me harmonizimin e efektit të gurit dhe shtresës qeramikë në pjësën e brendshme. Shkëlqim dhe stil modern që përshtatet në çdo kuzhinë.

Delimano Ceramica Delicia casserole

Avantazhe

Me enët Qeramike Gatuani më Shpejt duke Kursyer Kohë dhe Para

Qeramika është ideale për gatime të shpejta dhe të shëndetshme sepse siguron përçueshmëri profesionale të nxehtësisë dhe ngrohje të shpejtë, kështu ju do të përfitoni më shumë kohë dhe energji gjatë proçesit të gatimit.

Shtresa më e Mirë e Qeramikës në Tregun e Sotëm

Qeramika e re CeramicaForte nuk do të gërvishtet, cifloset apo të plasaritet. Nuk lë njolla, nuk ngjit, rezistente dhe më jetëgjatë se market e tjera, kjo alternative inovative ofron zgjidhjen më të mirë për enët e kuzhinës në tregun e sotëm.

Të lehta në Pastrim

Qeramika e përdorur në enët Delimano është shumë e butë dhe jo poroze, kështu ushqimet nuk do të ngjisin në tigan dhe do të jetë shumë e lehtë për tu pastruar.

Rekomandime

Rekomandohet për:

 • cilindo që kërkon një tenxhere praktike per te gatuar ushqime per te familjen dhe miqte
 • cilindo që kërkon një tenxhere lehtësisht të përdorshëm dhe që kursen energjinë
 • për ata që preferojnë produkte cilësore për gatime të shëndetshme
 • njerëz të ndërgjegjshëm për mjedisin dhe minimizimin e impaktit në të
 • të dashuruarit me stilin modern dhe të sofistikuar Italian
 • kushdo që preferon modernen por edhe stilin e sofistikuar dhe elegant italian
Info teknike

Informacione mbi produktin:

Materiali i jashtëm: bazë alumini me smaltin e silikonit në veshjen e jashtme

Materiali i brendshëm: eco-miqësorë me mjedisin dhe jetëgjatë falë qeramikës Delimano CeramicaForte me dizajn guri.

Të dhënat mbi Përbërjen:

 • Pa përmbajtje PTFE dhe PFOA
 • deri në 50% më shumë rezistencë ndaj gërvishtjeve se qeramikat e tjera në treg
 • 3 herë më pak ngjitje se markat e tjera me veshje qeramike në treg
 • 2 herë më shumë jetëgjatësi

Tipar i Veçantë: Dorëzë me dizajn Ergonomik, e butë në prekje, integruar në veshje e jashtme logo portokalli  Delimano

Mirëmbajtja: Mund të lahet edhe në lavastovilje me detergjent jo shumë të fortë ose me sfungjer enësh nga ana e butë.

Qëndrueshmëria ndaj temperaturës: deri në 450° C

Përmasa: 20 cm

Çmimi 3.990 Lekë

Club5* 3.590 Lekë

Porosit tani

Për porosi telefononi:
04 451 44 00

Më shumë

Komentet e klienteve0 Komente

Komenti i ri

Sa e vlerësoni këtë produkt?

Fushat shënuar me * janë të detyrueshme për t'u plotësuar

Faleminderit për komentin tuaj

Komenti u pranua dhe po verifikohet.

Produkti i fundit që keni parë

 • Dërgesa në të gjitha qytetet e SHQIPËRISË!
  Produkti paketohet në magazinën tonë dhe vjen për 2-3 ditë!
 • Produkte të Kontrolluara dhe Çertifikuara
  Të gjithë produktet shoqërohen me faturë tatimore e cila vlen si Garanci.
 • Keni pyetje?
  Na telefononi në numrin 044514464
 • Të dhënat janë të sigurta!
  Të dhënat tuaja do të përdoren vetëm nga kompania jonë për qëllimet e saj!

Top Shop - porosi online

Produkte të cilësisë së lartë siç i keni parë në televizor dhe këshilla për rënien nga pesha, fitnes-in, bukurinë, shëndetin, artikujt shtëpiake, kuzhinen, dyshekët dhe zbavitjen
Regjistrohu Falas në Newsletter!