• Dërgesa me postë të shpejtë
 • Në të gjithë Shqipërinë
 • 100% blerje te sigurta

Nutribullet gri me 12 aksesorë

 • Nutribullet Healty Reciepy 3
 • Nutribullet Anioxidant Reciepy 2
 • Nutribullet Energy Reciepy 1

ID: 100896055

15 KomenteVlerësimi

Nutribullet ka fuqinë të nxjerre vlerat ushqyese që ndodhen në ushqimin që ne hamë. Pse duhet te zgjidhni Nutribullet:

 • Veprimi ciklonik dhe thikat e patentuara
 • I vogël dhe kompakt
 • Ju ndihmon të fleni më mirë
 • Parandalon dhimbje kronike si migrena
 • Motor me fuqi 600 Wat
 • Garanci: 6 muaj

 

Për info na telefononi në numrin: 044514400
Garanci shtesë:

Çmimi 14.990 Lekë

Porosit tani

Për porosi telefononi:
04 451 44 00

Më shumë
Përshkrimi

Asnjë vlerë ushqimore nuk qëndron më e fshehur!

Jeni shumë të zënë me punë dhe nuk keni kohë të ndiqni dhe hani dozën tuaj ditore të frutave dhe perimeve? Ndjeheni vazhdimisht të lodhur dhe ju duket sikur nuk mund të përballeni me çdo gjë që ju sjell jeta?

Jeta jonë është e ngarkuar dhe shpesh herë ne nuk kemi kohë të ushqehemi shëndetshëm. Por edhe kur ne ushqehemi shëndetshem, sistemi jone i tretjes ka nevoje për një kohë më të gjatë për të perfituar të gjitha vitaminat, minerale dhe vlerat ushqyese të cilat gjënden në ushqimet që ne hamë. Shpërbërja e ushqimeve është mënyra më e mirë dhe më e sigurtë që tregon që organizmi ynë ka marre atë që i duhet.

Shpërbërja e vlerave ushqimore - Tekonologjia më e lartë për të përfituar sa më shumë nga ushqimet

A e dini se ju nuk mund të merrni të gjitha vlerat ushqimore të ushqimeve që ju konsumoni vetëm duke u përtypur? Por, ne kemi një lajm të mrekullueshëm - frutat, perimet, farat dhe arrat mund të bluhen dhe grimcohen deri në formën e tyre më të tretshme përpara se të konsumohen, dhe sistemi tretës do të përthith elementët më të mirë ushqyes të tyre.

Fatmirësisht, tani ju mund të merrni shpërbërësin ushqimor Nutribullet!

Shpërbërësi ushqimor Nutribullet: Koha për ti dhënë trupit tuaj gjithçka që i duhet

Ju prezantojmë Delimano Nutribullet – shpërbërësin më të mirë të vlerave ushqimore. Nutribullet nuk është një grirëse, as një shtrydhëse. Ai është një shpërbërës vlerash ushqimore I cili do t'ju ndryshojë jetën. NutriBullet ka fuqinë të nxjerrë të gjitha vlerat ushqimore të ushqimeve që ne hamë.

Shumica e elemetëve bazë që gjëndet në ushqimet që ne konsumojme nuk mund të përfitohet nga shtrydhja, grirja apo përtypja. Për të përfituar sa më shumë vlera ushqimore nga farat, lëkura dhe ajo që jemi duke konsumuar, ushqimet duhet të jenë totalisht të shpërbëra në grimca të vogla- dhe në momentin që ato janë në këtë formë ne do të përfitojmë më shumë vlera ushqimore. Dhe me Nutribullet ju do të bëni lëngje të freskëta të cilat janë të pasuruar me vlera ushqimore.

Si? Falë Nutribullet i cili ka një fuqi motorrike 600 Wat dhe bën të mundur shpërbërjen e ushqimeve dhe i kthen në grimca të vogla për t’ju ofruar më të mirën.

Rezultati: Smoothi dhe lëng i freskët i pasur me dozën ditore të vlerave ushqyese

A ka ndonjë ndryshim ndërmjet smoothie dhe lëngut, të pregatitur me Delimano Nutribullet? Ju sigurisht që përdorni frutat dhe perimet e zakonshme për lëng ose smoothie - por Nutribullet bën smoothi të mrekullueshëm, kremoz e shumë më të shijshëm në krahasim me miksueset e tjera.

Nutribullet shpërbën plotësisht edhe frutat e ngrira, arrat, bajamet dhe frutat e tjera dhe i kthen në smoothi të shijshëm plotë vlera ushqyese për të cilat trupi juaj ka nevojë.

Avantazhe të mahnitshme për shëndetin dhe bukurinë

Me Nutribullet ju mund te:

 • përfitoni magnezin dhe zinkun i cili ndodhet tek farat e bostatnit
 • Omega3, proteina dhe antioxidantët që ndodhet tek farat e manave dhe
 • përbërësit anti kancerogjen të cilët ndodhen tek brokoli dhe lakra

të gjitha këto ju do ti humbisni gjatë përtypjes.

Ja disa nga aryset pse duhet të zgjidhni NutriBullet

 • Do të shpërbëje ushqimet deri në grimcat më të imëta
 • I hap farat,  i pret në mes dhe gërryen lëkurën për të ekspozuar vlerat e fshehura ushqyese
 • Pret, copëton, grimcon
 • Ju inkurajon të jetoni shëndetshëm
 • Zvogëlon kohën e harxhuar në kuzhinë
 • Motorr i fuqishëm 600 W
 • Thika të patentuara dhe veprim ciklonik
 • Ndërtim pa BPA
 • E lehtë për tu pastruar
 • E vogël dhe kompakte
 • Perfekte për të gjithë
 • Ju ndihmon të flini më të qetë
 • Parandalon dhimbjet si përshëmbull migrenën
 • Ju lehtëson nga ethet
 • Redukton simptoma të ndryshme

Për të marrë më të mirën nga jeta, ju duhet të merrni më të mirën nga ushqimet që konsumoni. Beni Nutribullet pjesë të jetës tuaj për tu ndjerë të rinuar dhe më të shëndetshëm se më parë!

Dëshmitare:

 •  Nuk ka asnje dyshim që do t'ju ndihmojë të reduktoni nivelin e kolesterolit, ulni tensionin, reduktoni nivelin e sheqerit në gjak dhe të reduktoni simptoma të sëmudjeve të ndryshme që shkaktohen nga kequshqyerja. 

  Dr. Michale Moreno
 •  Ilaçet anti-depresive, ilacet e gjumit dhe ilacet e tensioni ndihmojnë në fillim, por në një kohë të gjatë jo. Pas një jave përdorimi të lëngjeve të pregatitura me Nutribullet unë ndjehem shumë mirë. Kam parë rezultate të mahnitshme. Tani bëj një gjumë të rehatshëm. 

  Jerome Glassman
 •  Unë kam vuajtur nga migrena pothuajse gjatë gjithë jetës sime, ku në momente të caktuara nuk arrija dot as të mbaja sytë hapur nga dhimbja e madhe. Qëkur fillova të përdor Nutribullet dhe recetat e tij, nuk kam patur dhimbje koke as edhe një ditë të vetme. Nutribullet është tërësisht ndryshe nga çdo pajisje tjetër, pasi ai arrin të përdorë e përpunojë të gjitha vlerat ushqimore të frutave, zarzavateve dhe arrave. Të gjithë duhet ta përdorin pasi do të ndjejnë diferencën. 

  Rachel Wilcox
 •  Ajo që jam duke ju kërkuar është të konsumoni një gotë të pregatitur me Nutribullet dhe jeta juaj do të ndryshojë. 

  David Wolfe
 •  Ndryshimet që unë kam parë te vetja dhe familja ime janë thjeshtë mahnitese. 

  Kim Pontius
Avantazhe

Sektreti i nutribullet qëndron tek motorri i cili është 600 wat dhe krijon një përzjerje në formë cikloni duke bërë që ushqimini të shpërbëhet në kokrriza të vogla.

Kur shpërbëhen ushqimet ajo që është më e rëndësishmja është fuqia dhe teknologjija e prerjes. Kombinimi i këtyre avanatazheve e bën Nutribullet një paisje unike e cila bën të mundur shndërrimin e ushqimeve në superushqime.

Kjo tekonologji do të bëjë të mundur copëtimin dhe bluarjen e ushqimeve sëbashku me farat dhe lëkurën e tyre - ndryshe nga shtrydhëset dhe grirëset.

Me Nutribullet ju do të shpërbëni dhe bluani. Shikoni se sa e thjeshtë është!

Në paisje nuk duhet të vendosni ushqime të nxehta, ju këshillojmë që përpara përdorimit të tyre ato duhet të lihen të ftohen.

Shpërbërja

Thika katërshe shpërbën të gjithë përbërësit në grimca të vogla..

  1. Vendosni përbërësit në gotën e madhe ose në gotën e vogël.
  1. Vendosni thikën katërshe.
  1. Vendosni gotën në paisjen bazë.Shtypeni gotën dhe rrotullojeni që të filloj punë.
  1. Ju mund të shikoni proçesin e shpërbërjes dhe ai do të jetë gati vetëm për pak sekonda!

Bluarja

Thika dyshe është perfekte për të shndërruar përbërësit e thatë në pluhur. Ideale për të bluar arrat, lajthitë, bajamet etj.

  1. Vendosni përbërësit në gotën e vogël.
  1. Vendosni thikën dyshe.
  1. Vendosni gotën në paisjen baze.Shtypeni gotën dhe rrotullojeni që të filloj punë.
  1. Bluani përbërësit deri në momentin që ju e shikoni që është bluar sa ju dëshironi.

Teknika e tundjes:

Ndonjëherë nëse ju e mbushni gotë me përbërës më shumë sesa duhet ose nuk vendosni sasinë e duhur të ujit, dendësia e përzjerjes do të rritet. Dhe përbërësit që ndodhen në majë të gotës do të kenë vështirësi për të arritur tek thika dhe nëse kjo do të marrë më shumë kohë ne kemi një mënyrë shumë të thjeshtë, thjeshtë hiqeni gotën nga paisja bazë dhe tundeni disa herë.

 1. Hiqni gotën sëbashku me thikën nga paisja bazë.
 2. Dhe tundeni atë siç tunden koktejlet. Më pas vendoseni sërisht në paisjen bazë.

Shumë e thjeshtë për tu pastruar

Një avantazh tjetër i Nutribullet është edhe mënyra e pastrimit që është shumë e thjeshtë. Duke qënë se pjesët janë të ndara nga njëra tjetra, ajo që ju duhet të bëni është thjeshtë ti lani me ujë dhe detergjent enësh. Gjithashtu pjeset e saj mund të lahen edhe në lavastovilje.

Rekomandime

NutriBullet rekomandohet për:

 • Për të gjithë ata të cilët duan të jetojnë dhe ushqehen shëndetshem
 • Perfekte për vegjetarianët
 • Për familjet me fëmije të vegjël
 • Për njerëz aktiv
 • Për personat të cilët nuk ndjekin dieta të shëndetshme
 • Për personat të cilët kanë kolesterol të lartë
 • Për personat të cilët janë duke rikuperuar pas një sëmundje dhe duhet të përdorin dieta të shëndetshme
Info teknike

Informacione Teknike:

 • AC 220
 • 40V,0/60Hz
 • 20.000 rrotullime/minutë
 • Diametri i pjesës bazë: 13,5 cm
 • Lartësia e paisjes bazë pa gotat: 20 cm
 • Lartësia e gotës së madhe:17 cm
 • Lartësia e gotës së vogël: 12,5 cm
 • Diametri i gotës: 10,5 cm
 • Motori 600-watt
 • Në paisje nuk duhet të vendosni ushqime të nxehta, ju këshillojmë që përpara përdorimit të tyre ato duhet të lihen të ftohen.

Çfarë përfshihet në paketim?

Seti me 12 pjesë përfshin:

 • 1 x paisja bazë
 • 1 x gotë e madhe(0,7l)
 • 1 x gotë e vogël(0,5 l) me dorezë mbajtëse
 • 1 x gotë e vogël (0,5)
 • 1 x thikë e sheshtë
 • 1 x thikë me 6 tehe
 • 2 x kapak për të ruajtur freskinë
 • 1 x Manual Perdorimi për NutriBullet  & Libri i recetave
 • 1 x NutriBullet Pocket Nutritionist
Garanci shtesë:

Çmimi 14.990 Lekë

Porosit tani

Për porosi telefononi:
04 451 44 00

Më shumë

Komentet e klienteve15 Komente

Komenti i ri

Sa e vlerësoni këtë produkt?

Fushat shënuar me * janë të detyrueshme për t'u plotësuar

Faleminderit për komentin tuaj

Komenti u pranua dhe po verifikohet.
produkt superr
eshte fantastike :) produkti qe nuk duhet te mungoje ne asnje shtepi
flutura
Nutribullet
nuk kam shume qe e kam mare dhe eshte i mrekullueshem pse nuk e keni nxjer me para eshte i mrekullueshem,se bleva nje tjeter para dy muajsh dhe me doli jasht perdorimit nuk grinte asgje
fabi
Nutribullet
E kam dhe magic bulletin te mami im , por per shtepin time mora kete dhe eshte me i madh me i fuqishem ,tak fak ti ben te gjitha . Me kenaqi
Fatmira
Eshte nje produkt shume i mire.
Une e perdor dhe jam shume e kenaqur ,eshte shume efikas si produkt.
ela
super nutribullet
nje nga produktet me te mira qe ka ardhur ne top shop jame shume e lumtur qe e kam ne shtepi
rezmie
produkt i papare
Me ka pelqyer shume ky produkt ndryshe nga cdo makineri tjeter qe kam perdorur. Nutribullet eshte zgjidhja
ONA
PRODUKT SHUMEFUNKSIONAL
Kam filluar ta perdor nutri bullet para pak ditesh dhe eshte shum praktike.
Marsi
fantastik
Nje produkt me cilesi te larte dhe me efekt te pabesueshem ,zgjidhja e duhur per kuzhinen e gjithsecilit.
miri
nutribllet
Nuk ben fare. Asgje nuk eshte si reklamohet.
alban86
Produk super
Eshte nje pajisje shume efikase dhe e lehte per tu perdorur ,jam shume e kenaqur me kete produkt.
Shpresa
nutri bullet
Se kam bler akoma po me pelqen shum po doja te pyesja sa lek ben me te vjetra po pater mundesi ma shpjegoni pak mir
era
thikat kan dal jasht funksioni pas disa muajsh.
thikat kan dal jasht funksioni pas disa muajsh. nuk ka pjes kembimi origjinale
azem
Produkt i mire
Po cne cmimi 150 mij leke ,ku ne faqen zyrtare te nutribullet eshtw 75$
Erald
Pyetje
Ne reklama thuhet se perfitoj makinen e akulloreve . E vertete eshte ?
Fylli
Nutribullet
Si fillim me duket kaq funksional. Falenderime top shop! Por nuk po shkarkoj dot librin e recetave.
Vildana

Produkti i fundit që keni parë

 • Dërgesa në të gjitha qytetet e SHQIPËRISË!
  Produkti paketohet në magazinën tonë dhe vjen për 2-3 ditë!
 • Produkte të Kontrolluara dhe Çertifikuara
  Të gjithë produktet shoqërohen me faturë tatimore e cila vlen si Garanci.
 • Keni pyetje?
  Na telefononi në numrin 044514464
 • Të dhënat janë të sigurta!
  Të dhënat tuaja do të përdoren vetëm nga kompania jonë për qëllimet e saj!

Top Shop - porosi online

Produkte të cilësisë së lartë siç i keni parë në televizor dhe këshilla për rënien nga pesha, fitnes-in, bukurinë, shëndetin, artikujt shtëpiake, kuzhinen, dyshekët dhe zbavitjen
Regjistrohu Falas në Newsletter!