Nuk keni produkte në shportë

Provo

Tigan Zgare 28x28 cm Delimano Ceramica Delicia

Photo
Video
-30%

Tigan zgarë katror 28 x 28 cm një domosdoshmëri për një kuzhinë të shëndetshme dhe për këdo që i pëlqen ushqimi jo i yndyrshëm dhe i shijshëm. Perfekte për të gatuar: Shishqebap, fileto pule, fileto vici, peshk, karkaleca, kallamarë, zarzavate të shumëllojshme etj.

 

Tigan Zgare 28x28 cm Delimano Ceramica Delicia

Çmimi: 4.990 Lekë


Oferta: 3.490 Lekë

Na telefono në: 04 451 44 00
 • Më shumë
 • Detajet e produktit
 • Informacione Shtesë
 • Të dhëna teknike
Më shumë

Tigan zgarë katror 28 x 28 cm një domosdoshmëri për një kuzhinë të shëndetshme dhe për këdo që i pëlqen ushqimi jo i yndyrshëm dhe i shijshëm. Perfekte për të gatuar: Shishqebap, fileto pule, fileto vici, peshk, karkaleca, kallamarë, zarzavate të shumëllojshme etj.

 

Më shumë
Detajet e produktit

Salmon Zgare, Pulë në Barbekju, Biftek plot shije dhe lëng me Modelin më Cilësor

Tigani i zgarës Delimano Ceramica Delicia ju mundëson jo vetëm lehtësi dhe argëtim gjatë gatimit në kuzhinën tuaj – por gjithashtu pjata plot shije që do të impresionojnë dhe të ftuarit më kritik. Përmbajtja e re e veshjes së brëndshme Delimano CeramicaForte përfaqson inovacionin më të ri të shëndetit, duke lehtësuar gatimin dhe duke e bërë më të shëndetshëm.

Shijoni vakte më të Shijshme të Shoqëruara me Zgjedhje të Shëndetshme   

Investimi në enë cilësore gatimi do t’ju ripaguaj në vitet në vijim – jo vetëm me jetëgjatësinë e projektuar për të zgjatur por më e rëndësishmja, me vakte më të shijshme më të shëndetshme për ju dhe të dashurit tuaj. Shtresa CeramicaForte është organike, pa përmbajtjen e dëmshme PFOA dhe ka një përçueshmëri të shkëlqyer të nxehtësisë. Kjo nënkupton se ushqimi gatuhet në mënyrë të njëtrajtshme gjatë gjithë kohës ndërsa lëngjet, vlerat ushqimore dhe shija mbeten të mbërthyera aty.

Doreza është me Dizajn Ergonomik dhe Sensor të Integruar Termo

Do të dashuroheni me komfortin e dorezës ergonomike. Më e mira e saj është sensori i integruar termo i cili  e kthen ngjyrën e Delimano’s në portokalli kur ngrohet – kështu ju do të dini kur të shtoni përbërësit, një element sigurie në dorën tuaj.

Për ata që janë të dashuruar me stilin Modern dhe të Sofistikuar Italian

Prodhuar në bashkëpunim me furnitor Italian, tigani i zgarës Delimano Delicia është prodhuar me dizajnin modern dhe tërheqës të gurit që kap syrin e çdo kuzhinieri. Ky dizajn i ri dhe modern harmonizon smaltin e silikonit blu në veshjen e jashtme me efektin e gurit dhe shtresës qeramikë në pjësën e brendshme. Stil modern që përshtatet në çdo kuzhinë!

Për ata që janë të dashuruar me stilin Modern dhe të Sofistikuar Italian

Prodhuar në bashkëpunim me furnitor Italian, tigani i zgarës Delimano Delicia është prodhuar me dizajnin modern dhe tërheqës të gurit që kap syrin e çdo kuzhinieri. Ky dizajn i ri dhe modern harmonizon smaltin e silikonit blu në veshjen e jashtme me efektin e gurit dhe shtresës qeramikë në pjësën e brendshme. Stil modern që përshtatet në çdo kuzhinë!

E RE! Veshja qeramike NR.1 në treg!

Shtresa e brëndshme qeramike CeramicaForte ka dhe një veçori speciale: kur ushqimi vendoset në një sipërfaqe uniforme të nxehtë, ai menjëherë mbërthen vlerat ushqimore, lëngun, freskinë dhe shijen brënda tij. Dhe ju nevoitet vetëm një pike vaj për të lyer tiganin. Në këtë mënyrë ju do të shërbeni vakte plot shije, pa kalori të tepërta dhe kolesterol.

 • Deri në 50% më shumë rezistente ndaj gërvishtjeve*

 • Deri në 2 herëmë shumë jetëgjatësi*

 • Deri në 3x herë më pak ngjitje*

Krahasuar me veshjet qeramike me të mirë në treg

Avantazhet kryesore të linjës Delicia!

 • 1. Shtresa më e Mirë e Qeramikës në Tregun e Sotëm

  Qeramika e re CeramicaForte nuk do të gërvishtet, cifloset apo të plasaritet. Nuk lë njolla, nuk ngjit, rezistente dhe më jetëgjatë se market e tjera, kjo alternative inovative ofron zgjidhjen më të mirë për enët e kuzhinës në tregun e sotëm.

 • 2. Dorezë e Butë dhe Ergonomike e Integruar me Sensor Termo

  Do të dashuroheni me dorezën ergonomike dhe të butë në prekje që karakterizohet nga një sensor praktik termo i cili  e kthen ngjyrën e Delimano’s në portokalli kur ngrohet. Shijoni gatimin me dorezën praktike dhe komforte, e cila ju bën me dije kur të shtoni përbërësit.

 • 3. Vetëm një pikë vaj

  Veshja e brendshme CeramicaForte ju siguron të gatuani shëndetshëm vetëm duke hedhur një pikë vaj mbi siperfaqen e enës dhe ushqimet nuk do të ngjisin. Në këtë mënyrë ushqimet tuaja do të kenë më pak kalori dhe kolesterol, dhe ju do të ushqeheni shëndetshëm.

 • 4. Efekti i Gurit në Stilin Modern dhe të Sofistikuar Italian

  Prodhuar në Itali, enët e linjes Delimano Ceramica Delicia me një dizajn tërheqës dhe modern: smaltin e silikonit blu në veshjen e jashtme me harmonizimin e efektit të gurit dhe shtresës qeramikë në pjësën e brendshme. Shkëlqim dhe stil modern që përshtatet në çdo kuzhinë.

 • 5. Mbështetje Eco ndaj mjedisit

  Ndryshe nga veshjet e tjera me shtresë jo-ngjitëse, veshja qeramike është ekologjike, pa përmbajtje të PFOA dhe gjatë prodhimit ajo është miqësorë ndaj mjedisit pasi lëshon një sasi të ulët të CO2 në mjedis.

 • 6. Për më shumë shije dhe jetesë të shëndetshme

  Një përçues i përkryer i nxehtësisë, veshja e brendshme CeramicaForte gatuan ushqimin që vendoset në sipërfaqen e nxehtë duke ruajtur vlerat ushqimore dhe aromën.

Informacione Shtesë

Avantazhet

Miqësore me mjedisin dhe jetëgjatë zgjedhje e zgjuar konsumatore

Tigani i zgarëas Delimano Ceramica Delicia është prodhuar më materialet më cilësore: bazë alumini të përparuar me smalt silikoni në shtresën e jashtme dhe veshje miqësore me mjedisin dhe jetëgjate Delimano CeramicaForte në pjesën e brendshme. Ndryshe nga veshjet e tjera që nuk ngjisin, veshja me Delimano CeramicaForte është organike, nuk përmban PFOA dhe gjatë prodhimit ajo është miqësorë ndaj mjedisit pasi lëshon një sasi të ulët të CO2 në mjedis.

Kursen energjinë më e mira në treg me karakteristikat kundër-gërvishtjes, kundër-gërryerjes dhe Rezistencë ndaj njollavee

Qeramika është ideale për gatime të shpejta dhe të shëndetshme sepse siguron përçueshmëri profesionale të nxehtësisë dhe ngrohje të shpejtë, kështu ju do të përfitoni më shumë kohë dhe energji gjatë proçesit të gatimit.

Rekomandohet për:

 • cilindo që kërkon një tigan zgarë praktik, lehtësisht të përdorshëm dhe që kursen energjinë
 • për ata që preferojnë produkte cilësore për gatime të shëndetshme
 • njerëz të ndërgjegjshëm për mjedisin dhe minimizimin e impaktit në të
 • të dashuruarit me stilin modern dhe të sofistikuar Italian
 • kushdo që kërkon një tigan zgarë të lehtë në pastrim që do të ruaj karakteristikat e mrekullueshme në vitet në vazhdim

Informacione mbi produktin:

Materiali i jashtëm: bazë alumini me smaltin e silikonit në veshjen e jashtme

Materiali i brendshëm: eco-miqësorë me mjedisin dhe jetëgjatë falë qeramikës Delimano CeramicaForte me dizajn guri.

Të dhënat mbi Përbërjen:

 • Pa përmbajtje PTFE dhe PFOA
 • deri në 50% më shumë rezistencë ndaj gërvishtjeve se qeramikat e tjera në treg
 • 3 herë më pak ngjitje se markat e tjera me veshje qeramike në treg
 • 2 herë më shumë jetëgjatësi

Tipar i Veçantë: Dorëzë me dizajn Ergonomik, e butë në prekje, integruar në veshje e jashtme logo portokalli  Delimano

Mirëmbajtja: Mund të lahet edhe në lavastovilje me detergjent jo shumë të fortë ose me sfungjer enësh nga ana e butë.

Përdoret në: sobë me gaz, sobë me korrent & sobë me xham qeramik.

Qëndrueshmëria ndaj temperaturës: deri në 450° C

Përmasa: 28 x 28 cm

Të dhëna teknike
Garanci shtesë 2 vite
Lahet në pjatalarëse Po
Lloji i sobës elektro, gaz, qeramik
Materiali bazë alumin
Materiali i brendshëm ceramicaforte
Pesha 1 kg
Përmasat 28 x 28 cm
Rezistenca e temperaturës 450°C
Sensor Nxehtësie Po

Vlerësimet e klientëve 0 Vlerësime

Si e vlerësoni këtë Produkt? *

1 1 yll
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star