Nuk keni produkte në shportë

Provo

Tenxhere salce Sauce Pan - 16 cm Delimano Ceramica Delicia

Photo
Video
-30%

Tenxhere për pregatitjen e salcave të ndryshme me diameter 16cm, prodhuar me alumin të përparuar dhe smalt silikoni blu në pjesën e jashtme dhe harmonizimin e efektit të gurit me qeramikën CeramicaForte në veshjen e brëndshme. Më e mira në treg, për një jetesë të shëndetshme, nuk ngjit, nuk gërvishtet, rezistente, e lehte për tu pastruar.

Tenxhere salce Sauce Pan - 16 cm Delimano Ceramica Delicia

Çmimi: 2.990 Lekë


Oferta: 2.093 Lekë

Na telefono në: 04 451 44 00
 • Më shumë
 • Detajet e produktit
 • Informacione Shtesë
 • Të dhëna teknike
Më shumë

Tenxhere për pregatitjen e salcave të ndryshme me diameter 16cm, prodhuar me alumin të përparuar dhe smalt silikoni blu në pjesën e jashtme dhe harmonizimin e efektit të gurit me qeramikën CeramicaForte në veshjen e brëndshme. Më e mira në treg, për një jetesë të shëndetshme, nuk ngjit, nuk gërvishtet, rezistente, e lehte për tu pastruar.

Më shumë
Detajet e produktit

Insvestoni për enët me cilësinë më të mirë për kuzhinën tuaj

Tigani është një ndër enët më të përdorshme në kuzhinë, në krahasim me enët e tjera. Ai është ideal për zjerjen e ujit, pregatitjen e salcave, pregatitjen e supave të ndyshme dhe perimeve, ky tigan është një element kryesor i cili nuk duhet të mungojë në kuzhinën tuaj. Pse nuk investoni për cilesinë më të mirë në treg?

Pregatisni vakte të pasura me vlera ushqimore dhe plotë aromë

Tigani për salca Delimano Delicia është dizenjuar me veshjen e brendshme Delimano CeramicaForte e cila renditet ndër markat më të mira për vetitë e saj që nuk ngjit. Përdorni vetëm një pikë vaj, dhe ju do të pregatisni pjata të pasura me vlera ushyqese dhe me aromë të shijshme. Ka një përçueshmëri të shkëlqyer të nxehtësisë dhe kjo nënkupton se ushqimi gatuhet në mënyrë të njëtrajtshme gjatë gjithë kohës ndërsa lëngjet, vlerat ushqimore dhe shija mbeten të mbërthyera aty.

Miqësore me mjedisin

Pa përmbajtje PTFE dhe PFOA, qeramika është një alternative e shëndetshme dhe gjithashtu është shumë e mirë edhe për mjedisin – veshja me Delimano CeramicaForte është organike dhe gjatë prodhimit ajo është miqësorë ndaj mjedisit pasi lëshon një sasi të ulët të CO2 në mjedis.

Dorezë e Butë dhe Ergonomike e Integruar me Sensor Termo

Do të dashuroheni me dorezën ergonomike dhe të butë në prekje që karakterizohet nga një sensor praktik termo i cili  e kthen ngjyrën e Delimano’s në portokalli kur ngrohet. Shijoni gatimin me dorezën praktike dhe komforte, e cila ju bën me dije kur të shtoni përbërësit.

Efekti i Gurit në Stilin Modern dhe të Sofistikuar Italian

Prodhuar në bashkëpunim me furnitor Italian, tigani per skuqje Delimano Ceramica Delicia është prodhuar me një dizajn tërheqës dhe modern: smaltin e silikonit blu në veshjen e jashtme me harmonizimin e efektit të gurit dhe shtresës qeramikë në pjësën e brendshme. Shkëlqim dhe stil modern që përshtatet në çdo kuzhinë.

Avantazhet kryesore të linjës Delicia!

 • 1. Shtresa më e Mirë e Qeramikës në Tregun e Sotëm

  Qeramika e re CeramicaForte nuk do të gërvishtet, cifloset apo të plasaritet. Nuk lë njolla, nuk ngjit, rezistente dhe më jetëgjatë se market e tjera, kjo alternative inovative ofron zgjidhjen më të mirë për enët e kuzhinës në tregun e sotëm.

 • 2. Dorezë e Butë dhe Ergonomike e Integruar me Sensor Termo

  Do të dashuroheni me dorezën ergonomike dhe të butë në prekje që karakterizohet nga një sensor praktik termo i cili  e kthen ngjyrën e Delimano’s në portokalli kur ngrohet. Shijoni gatimin me dorezën praktike dhe komforte, e cila ju bën me dije kur të shtoni përbërësit.

 • 3. Vetëm një pikë vaj

  Veshja e brendshme CeramicaForte ju siguron të gatuani shëndetshëm vetëm duke hedhur një pikë vaj mbi siperfaqen e enës dhe ushqimet nuk do të ngjisin. Në këtë mënyrë ushqimet tuaja do të kenë më pak kalori dhe kolesterol, dhe ju do të ushqeheni shëndetshëm.

 • 4. Efekti i Gurit në Stilin Modern dhe të Sofistikuar Italian

  Prodhuar në Itali, enët e linjes Delimano Ceramica Delicia me një dizajn tërheqës dhe modern: smaltin e silikonit blu në veshjen e jashtme me harmonizimin e efektit të gurit dhe shtresës qeramikë në pjësën e brendshme. Shkëlqim dhe stil modern që përshtatet në çdo kuzhinë.

 • 5. Mbështetje Eco ndaj mjedisit

  Ndryshe nga veshjet e tjera me shtresë jo-ngjitëse, veshja qeramike është ekologjike, pa përmbajtje të PFOA dhe gjatë prodhimit ajo është miqësorë ndaj mjedisit pasi lëshon një sasi të ulët të CO2 në mjedis.

 • 6. Për më shumë shije dhe jetesë të shëndetshme

  Një përçues i përkryer i nxehtësisë, veshja e brendshme CeramicaForte gatuan ushqimin që vendoset në sipërfaqen e nxehtë duke ruajtur vlerat ushqimore dhe aromën.

Informacione Shtesë

Shtresa më e Mirë e Qeramikës në Tregun e Sotëm

Qeramika e re CeramicaForte nuk do të gërvishtet, cifloset apo të plasaritet. Nuk lë njolla, nuk ngjit, rezistente dhe më jetëgjatë se market e tjera, kjo alternative inovative ofron zgjidhjen më të mirë për enët e kuzhinës në tregun e sotëm.

Marka Kryesuese në treg Veshja CeramicaForte

Përbërje natyrale dhe organike veshja e brendshme CeramicaForte ka provuar nga testet 3 herë më pak ngjitje, deri në 50% më shumë rezistencë ndaj gërvishtjeve dhe 2 herë më shumë jetëgjatësi  nga market e tjera.

Siperfaqe e lëmuar, jo poroze dhe e lehtë për tu pastruar

Qeramikae përdorur në enët Delimano është shumë e butë dhe jo poroze, kështu ushqimet nuk do të ngjisin në tigan dhe do të jetë shumë e lehtë për tu pastruar. Gjithashtu tigani mund të lahen edhe në lavastovilje.

Rekomandohet për:

 • cilindo që është duke kërkuar per nje tigan i cili është shumë funksional dhe rezistent
 • cilindo që është duke kërkuar një tigan i cili nuk ngjit dhe nuk gërvishtet
 • për ata që preferojnë produkte cilësore për gatime të shëndetshme
 • kushdo që preferon modernen por edhe stilin e sofistikuar dhe elegant italian
 • njerëz të ndërgjegjshëm për mjedisin dhe minimizimin e impaktit në të
Të dhëna teknike
Garanci shtesë 2 vite
Kapaciteti 1.3 l
Lahet në pjatalarëse Po
Lloji i sobës elektro, gaz, qeramik
Materiali bazë alumin
Materiali i brendshëm ceramicaforte
Pesha 0.5 kg
Përmasat 16 cm
Rezistenca e temperaturës 450°C
Sensor Nxehtësie Po

Vlerësimet e klientëve 0 Vlerësime

Si e vlerësoni këtë Produkt? *

 
1 1 yll
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star
Quality