Nuk keni produkte në shportë

Provo

Tigan për krepa - 25 cm Delimano Ceramica Delicia

Photo
Video

Nuk ka më krepa me  forma të ç'rregullta në pjatën tuaj, ky tigan është ideal për krepa dhe palaçinka. Pjesa e brëndshme me pamje guri dhe veshje CeramicaForte e cila është makra e qeramikës nr.1 në treg.

Tigan për krepa - 25 cm Delimano Ceramica Delicia
2.990 Lekë
1.490 Lekë Club5
Na telefono në: 04 451 44 00
 • Më shumë
 • Detajet e produktit
 • Informacione Shtesë
 • Të dhëna teknike
Më shumë

Nuk ka më krepa me  forma të ç'rregullta në pjatën tuaj, ky tigan është ideal për krepa dhe palaçinka. Pjesa e brëndshme me pamje guri dhe veshje CeramicaForte e cila është makra e qeramikës nr.1 në treg.

Më shumë
Detajet e produktit

Tigani i krepave për pregatitjen e krepave të shijshëm

Jeni duke kërkuar për diçka speciale për tu zgjuar këtë mëngjes, tigani i krepave Delimano Delicia nuk do t'ju zhgënjejë. Me materiale të cilësisë së lartë, të cilat nuk ngjisin, nuk djegin dhe shpërndajnë nxehtësinë në mënyrë të njëtrajtshme, një tigan perfekt për të gatuar çdo mëngjes dhe për të filluar ditën plotë shije.

Krepa special cdo mengjes me tiganin Delicia

A jeni merzitur shpesh here sepse krepat tuaja nuk jane te pregatitur ne menyren e duhur dhe jane te care? Deshironi te pregatisni krepa pa vaj dhe te cilat nuk ngjisin ne tiga? Pse nuk provoni krepat e shijshem, te bute dhe ne ngjyre te arte te pregatitur me tiganin e krepave Delica!

Materiale miqësore me mjedisin

Pa përmbajtje PTFE dhe PFOA, qeramika është një alternative e shëndetshme dhe gjithashtu është shumë e mirë edhe për mjedisin – veshja me Delimano CeramicaForte është organike dhe gjatë prodhimit ajo është miqësorë ndaj mjedisit pasi lëshon një sasi të ulët të CO2 në mjedis.

Efekti i Gurit në Stilin Modern dhe të Sofistikuar Italian

Prodhuar me një dizajn tërheqës dhe modern: smaltin e silikonit blu në veshjen e jashtme me harmonizimin e efektit të gurit dhe shtresës qeramikë në pjësën e brendshme. Shkëlqim dhe stil modern që përshtatet në çdo kuzhinë.

Avantazhet kryesore të linjës Delicia!

 • 1. Shtresa më e Mirë e Qeramikës në Tregun e Sotëm

  Qeramika e re CeramicaForte nuk do të gërvishtet, cifloset apo të plasaritet. Nuk lë njolla, nuk ngjit, rezistente dhe më jetëgjatë se market e tjera, kjo alternative inovative ofron zgjidhjen më të mirë për enët e kuzhinës në tregun e sotëm.

 • 2. Vetëm një pikë vaj

  Veshja e brendshme CeramicaForte ju siguron të gatuani shëndetshëm vetëm duke hedhur një pikë vaj mbi siperfaqen e enës dhe ushqimet nuk do të ngjisin. Në këtë mënyrë ushqimet tuaja do të kenë më pak kalori dhe kolesterol, dhe ju do të ushqeheni shëndetshëm.

 • 3. Efekti i Gurit në Stilin Modern dhe të Sofistikuar Italian

  Prodhuar në Itali, enët e linjes Delimano Ceramica Delicia me një dizajn tërheqës dhe modern: smaltin e silikonit blu në veshjen e jashtme me harmonizimin e efektit të gurit dhe shtresës qeramikë në pjësën e brendshme. Shkëlqim dhe stil modern që përshtatet në çdo kuzhinë.

 • 4. Mbështetje Eco ndaj mjedisit

  Ndryshe nga veshjet e tjera me shtresë jo-ngjitëse, veshja qeramike është ekologjike, pa përmbajtje të PFOA dhe gjatë prodhimit ajo është miqësorë ndaj mjedisit pasi lëshon një sasi të ulët të CO2 në mjedis.

 • 5. Për më shumë shije dhe jetesë të shëndetshme

  Një përçues i përkryer i nxehtësisë, veshja e brendshme CeramicaForte gatuan ushqiminqë vendoset në sipërfaqen e nxehtë duke ruajtur vlerat ushqimore dhe aromën.

Informacione Shtesë

Avantazhet

Nxehtësia shpërndahet njëtrajtësisht

Tigani i krepave Delimano ka cilësi të shkëlqyera në shpërndarjen e nxehtësisë duke siguruar që krepat të jenë gatuar në mënyrën e duhur në çdo kohë. Veshja qeramike ka aftësi speciale - kur ju shtoni përbëresit në sipërfaqen e nxehtë, temperatura do të shpërndahet në mënyrë të njëjtrajtshme në të gjithë enën dhe kështu do të keni mundësi të gatuani më shpejte dhe në mënyrë të shëndetshme.

Kurseni energji, bëni një zgjedhje të zgjuar

Nxehja e shpejtë e tigani do të bëje të mundur kursimin e energjisë.  Ndryshe nga veshjet e tjera që nuk ngjisin, veshja me Delimano CeramicaForte është organike, nuk përmban PFOA dhe gjatë prodhimit ajo është miqësorë ndaj mjedisit pasi lëshon një sasi të ulët të CO2 në mjedis.

Lehtësi për tu pastruar

Sipërfaqe e butë dhe jo poroze me veti të shkëlqyera që nuk lejojnë ngjitjen – tigani i krepave Delimano siguron që ushqimet nuk do të ngjisin në tigan dhe do të jetë shumë e lehtë për tu pastruar. Gjithashtu tigani mund të lahet edhe në lavastovilje.

Rekomandohet për:

 • cilindo që është duke kërkuar një tigan krepash praktik dhe rezistent
 • ata të cilët janë të mërzitur me krepat e copëtuar dhe dëshirojnë të kenë rezultate perfekte në çdo kohë
 • njerëz të ndërgjegjshëm për mjedisin dhe minimizimin e impaktit në të
 • ata të cilët janë duke kërkuar një tigan për krepa i cili nuk ngjit, shpërndan nxehtësinë në mënyrë të njëtrajtshme dhe nuk gervishtet
 • kushdo që preferon modernen por edhe stilin e sofistikuar dhe elegant italian

Informacione mbi produktin:

Materiali i jashtëm: bazë alumini me smaltin e silikonit në veshjen e jashtme

Materiali i brendshëm: eco-miqësorë me mjedisin dhe jetëgjatë falë qeramikës Delimano CeramicaForte me dizajn guri.

Të dhënat mbi Përbërjen:

 • Pa përmbajtje PTFE dhe PFOA
 • deri në 50% më shumë rezistencë ndaj gërvishtjeve se qeramikat e tjera në treg
 • 3 herë më pak ngjitje se markat e tjera me veshje qeramike në treg
 • 2 herë më shumë jetëgjatësi

Tipar i Veçantë: Dorëzë me dizajn Ergonomik, e butë në prekje, integruar në veshje e jashtme logo portokalli  Delimano

Mirëmbajtja: Mund të lahet edhe në lavastovilje me detergjent jo shumë të fortë ose me sfungjer enësh nga ana e butë.

Qëndrueshmëria ndaj temperaturës: deri në 450° C.

Përdoret në: sobë me gaz, sobë me korrent & sobë me xham qeramik.

Diametri: 25 cm

Të dhëna teknike
Lahet në pjatalarëse Po
Lloji i sobës elektro, gaz, qeramik
Materiali alumin
Materiali i brendshëm ceramicaforte
Përmasat 25 cm
Rezistenca e temperaturës 450°C

Vlerësimet e klientëve 0 Vlerësime

Si e vlerësoni këtë Produkt? *

 
1 1 yll
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star
Quality