Nuk keni produkte në shportë

Provo

Tigan i pjerrët Sloped Wok - 26 cm Delimano Ceramica Delicia

Photo
Video
-30%

Forma revolucionare e pjerrët e tiganit  ju lejon të gatuni në mënyrë perfekte dhe pa u munduar. Tigani i thellë për skuqje me formën e tij të pjerrët në njërën anë të tij do t'ju ndihmojë të gatuani si një kuzhinier profesionist. Nuk ngjit, nuk gërvishtet, rezistente, për një jetesë të shëndetshme. Diametri 26 cm.

 

Tigan i pjerrët Sloped Wok - 26 cm Delimano Ceramica Delicia

Çmimi: 4.990 Lekë


Oferta: 3.493 Lekë

Na telefono në: 04 451 44 00
 • Më shumë
 • Detajet e produktit
 • Informacione Shtesë
 • Të dhëna teknike
Më shumë

Forma revolucionare e pjerrët e tiganit  ju lejon të gatuni në mënyrë perfekte dhe pa u munduar. Tigani i thellë për skuqje me formën e tij të pjerrët në njërën anë të tij do t'ju ndihmojë të gatuani si një kuzhinier profesionist. Nuk ngjit, nuk gërvishtet, rezistente, për një jetesë të shëndetshme. Diametri 26 cm.

 

Më shumë
Detajet e produktit

Bëhuni profesionist në kuzhinë me enët Delicia

Asnjë kuzhinë nuk është e kompletuar pa një tigan të thellë në të cilin mund të përziejë lehtësisht dhe shpejtë dhe në të njëjtën nxehtësi në bazën e tiganit. Dizenjuar me një formë revolucionare e shumë të veçantë e cila ju lejon të ktheni dhe rrotulloni ushqimet si një profesionist, tigani Delicia si asnjë tjetër!

Marka Kryesuese në treg Veshja CeramicaForte 3 Herë më pak ngjitje

Përbërje natyrale dhe organike veshja e brendshme CeramicaForte ka provuar nga testet 3 herë më pak ngjitje, deri në 50% më shumë rezistencë ndaj gërvishtjeve dhe 2 herë më shumë jetëgjatësi  nga market e tjera.

Efekti i Gurit në Stilin Modern dhe të Sofistikuar Italian

Prodhuar në bashkëpunim me furnitor Italian, tenxheret dhe tiganët e setit Delimano Ceramica Delicia All-in-One Premium Set janë prodhuar me një dizajn tërheqës dhe modern: smaltin e silikonit blu në veshjen e jashtme me harmonizimin e efektit të gurit dhe shtresës qeramikë në pjësën e brendshme. Shkëlqim dhe stil modern që përshtatet në çdo kuzhinë.

Mbështetje Eco ndaj mjedisit

Ndryshe nga veshjet e tjera me shtresë jo-ngjitëse, veshja qeramike është ekologjike, pa përmbajtje të PFOA dhe gjatë prodhimit ajo është miqësorë ndaj mjedisit pasi lëshon një sasi të ulët të CO2 në mjedis.

Dorezë e Butë dhe Ergonomike e Integruar me Sensor Termo

Do të dashuroheni me dorezën ergonomike dhe të butë në prekje që karakterizohet nga një sensor praktik termo i cili  e kthen ngjyrën e Delimano’s në portokalli kur ngrohet. Shijoni gatimin me dorezën praktike dhe komforte, e cila ju bën me dije kur të shtoni përbërësit.

Avantazhet kryesore të linjës Delicia!

 • 1. Shtresa më e Mirë e Qeramikës në Tregun e Sotëm

  Qeramika e re CeramicaForte nuk do të gërvishtet, cifloset apo të plasaritet. Nuk lë njolla, nuk ngjit, rezistente dhe më jetëgjatë se market e tjera, kjo alternative inovative ofron zgjidhjen më të mirë për enët e kuzhinës në tregun e sotëm.

 • 2. Dorezë e Butë dhe Ergonomike e Integruar me Sensor Termo

  Do të dashuroheni me dorezën ergonomike dhe të butë në prekje që karakterizohet nga një sensor praktik termo i cili  e kthen ngjyrën e Delimano’s në portokalli kur ngrohet. Shijoni gatimin me dorezën praktike dhe komforte, e cila ju bën me dije kur të shtoni përbërësit.

 • 3. Vetëm një pikë vaj

  Veshja e brendshme CeramicaForte ju siguron të gatuani shëndetshëm vetëm duke hedhur një pikë vaj mbi siperfaqen e enës dhe ushqimet nuk do të ngjisin. Në këtë mënyrë ushqimet tuaja do të kenë më pak kalori dhe kolesterol, dhe ju do të ushqeheni shëndetshëm.

 • 4. Efekti i Gurit në Stilin Modern dhe të Sofistikuar Italian

  Prodhuar në Itali, enët e linjes Delimano Ceramica Delicia me një dizajn tërheqës dhe modern: smaltin e silikonit blu në veshjen e jashtme me harmonizimin e efektit të gurit dhe shtresës qeramikë në pjësën e brendshme. Shkëlqim dhe stil modern që përshtatet në çdo kuzhinë.

 • 5. Mbështetje Eco ndaj mjedisit

  Ndryshe nga veshjet e tjera me shtresë jo-ngjitëse, veshja qeramike është ekologjike, pa përmbajtje të PFOA dhe gjatë prodhimit ajo është miqësorë ndaj mjedisit pasi lëshon një sasi të ulët të CO2 në mjedis.

 • 6. Për më shumë shije dhe jetesë të shëndetshme

  Një përçues i përkryer i nxehtësisë, veshja e brendshme CeramicaForte gatuan ushqimin që vendoset në sipërfaqen e nxehtë duke ruajtur vlerat ushqimore dhe aromën.

Informacione Shtesë

Avantazhet

Dizajn revolucionar për shefin profesionist në shtëpi

Falë formës së tij të pjerrët në njerën anë, ju lehtësisht do të përzieni dhe rrotulloni përbërësit që jeni duke gatuar. Dhe pjatat tuaj do të kenë shijen më të mirë në çdo kohë. Qeramika është ideale për gatime të shpejta dhe të shëndetshme sepse siguron përçueshmëri profesionale të nxehtësisë dhe ngrohje të shpejtë, kështu ju do të përfitoni më shumë kohë dhe energji gjatë proçesit të gatimit.

Shumë rezistente, nuk gërvishten, nuk gërryhen, nuk ngjisin, marka më e mirë në treg

Tigani i pjerrët Delimano Delicia Wok është deri në 2 herë më rezistent në krahasim me tiganet e tjerë të testuar - gjithashtu deri në 50% më shumë rezistencë ndaj gërvishtjeve se qeramikat e tjera në treg dhe 3 herë më pak ngjitje. Rezistente ndaj temperaturave të larta deri në 450°C, me termosensor të integruan në dorezën e tij.

Materiale cilësore dhe rezistente brënda dhe jashtë

Prodhuar me materiale cilësore, me një dizajn tërheqës dhe modern: smaltin e silikonit blu në veshjen e jashtme me harmonizimin e efektit të gurit dhe shtresës qeramikë në pjësën e brendshme.

Të lehta në Pastrim, Përdorim edhe në Lavastovilje

Qeramikae përdorur në enët Delimano është shumë e butë dhe jo poroze, kështu ushqimet nuk do të ngjisin në tigan dhe do të jetë shumë e lehtë për tu pastruar. Gjithashtu ato mund të lahen edhe në lavastovilje.

Rekomandohet për:

 • ata të cilët preferojnë të përdorin produkte me materiale cilësore dhe eficente
 • për ata që preferojnë produkte cilësore për gatime të shëndetshme
 • të dashuruarit me stilin modern dhe të sofistikuar Italian
 • ata të cilet janë duke kërkuar për produkte të cilat janë praktike në përdorim dhe lahen lehtësisht, e të cilat i rezistojnë kohës

Informacione mbi produktin:

Materiali i jashtëm: bazë alumini me smaltin e silikonit në veshjen e jashtme

Materiali i brendshëm: eco-miqësorë me mjedisin dhe jetëgjatë falë qeramikës Delimano CeramicaForte me dizajn guri.

Të dhënat mbi Përbërjen:

 • deri në 50% më shumë rezistencë ndaj gërvishtjeve se qeramikat e tjera në treg
 • 3 herë më pak ngjitje se markat e tjera me veshje qeramike në treg
 • 2 herë më shumë jetëgjatësi

Tipar i Veçantë: Dorëzë me dizajn Ergonomik, e butë në prekje, integruar në veshje e jashtme logo portokalli  Delimano.

Mirëmbajtja: Mund të lahet edhe në lavastovilje me detergjent jo shumë të fortë ose me sfungjer enësh nga ana e butë.

Qëndrueshmëria ndaj temperaturës: deri në 450° C

Përdoret në: sobë me gaz, sobë me korrent & sobë me xham qeramik.

Diametri: 26 cm

Të dhëna teknike
Garanci shtesë 2 vite
Kapaciteti 2.7 l
Lahet në pjatalarëse Po
Lloji i sobës elektro, gaz, qeramik
Materiali bazë alumin
Materiali i brendshëm ceramicaforte
Pesha 0.95 kg
Përmasat 26 cm
Rezistenca e temperaturës 450°C
Sensor Nxehtësie Po

Vlerësimet e klientëve 1 Vlerësime

5

1 Vlerësime

Produktet 1

Si e vlerësoni këtë Produkt? *

 
1 1 yll
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star
Quality

redi

www.delimano.al

17/10/2015

edhe un qe jam cun,sdi me gatu, do filloj tani me kete

Produktet 1